[ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 26.04.10
Prihlásený: 03.10.13
Príspevky: 2149
Témy: 136 | 136
Bydlisko: Dubnica nad...
NapísalOffline : 18.02.2012 8:33 | Redukcia molex na 2pin

Mohli by ste mi prosím poradiť či sa vôbec vyrába, popríapde kde sa dá kúpiť táto redukcia http://shop.intos.de/ieos/images/produk ... /33327.jpg len s rozdielom že by bol konektor na 2 pin nie s dierkami ale s kolíkmi? Popríapde fungovalo by skombinovanie týchto 2 redukcií? http://www.tichepc.sk//files/artefacts/22919/img.jpg a http://www.tichepc.sk//files/artefacts/ ... 259600.jpg


_________________
Requiescat in pace My Computer
Acer 5742G: l CPU: Intel i3 380M 2,53Ghz l RAM: 4GB DDR3l VGA: Nvidia GT 540m 1GB GDDR3 l HDD: 640GB l DVD-RW: Sony optiarc l Cooling Thermaltake CLN0015 Massive 23 LX l Mouse Gigabyte laser 6880 black
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9471
Témy: 218 | 218
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 18.02.2012 8:46 | Redukcia molex na 2pin

Tu koncovku zozenies v kazdom elektroshope, ja by som si to vyrobil.


_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 26.04.10
Prihlásený: 03.10.13
Príspevky: 2149
Témy: 136 | 136
Bydlisko: Dubnica nad...
Napísal autor témyOffline : 18.02.2012 8:50 | Redukcia molex na 2pin

mohol bysi mi prosímťa napísať alebo poslať nejaké video ako ju vyrobím?
molex kable doma mám, tú redukciu z molexu na 3pin taktiež


_________________
Requiescat in pace My Computer
Acer 5742G: l CPU: Intel i3 380M 2,53Ghz l RAM: 4GB DDR3l VGA: Nvidia GT 540m 1GB GDDR3 l HDD: 640GB l DVD-RW: Sony optiarc l Cooling Thermaltake CLN0015 Massive 23 LX l Mouse Gigabyte laser 6880 black
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12446
Témy: 38 | 38
NapísalOffline : 18.02.2012 9:19 | Redukcia molex na 2pin

skus sa viac rozpisat, naco to ma byt pouzite? predpokladam, ze budes z molexu ATX zdroja napajat nejaky ventilator, v tom pripade skus napisat, aky je to ventilator? ake ma rozbehove napatie? inak pokial mas vsetko potrebne, vymysliet schemu nieje problem. Pre 12V vystup zapojis kladny vodic na zlty molex kabel (resp. namiesto neho) a zaporny na jeden z ciernych - vysledne napatie bude 12V. Pre 5V musis kladny vodic zapojit na cerveny molex vodic, zem moze ostat na hociktorom ciernom.
Snad ti viac pomoze schema.


_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 26.04.10
Prihlásený: 03.10.13
Príspevky: 2149
Témy: 136 | 136
Bydlisko: Dubnica nad...
Napísal autor témyOffline : 18.02.2012 9:30 | Redukcia molex na 2pin

jedna sa o ventilátor z grafickej karty. Jen anom pisane DC 12V. Má to byť použité na napájanie toho ventilátora, keďže mi pravdepodobne odišiel napájací konektorpre 2pin ventilator. Kúpil som kvôli tomu nový a nejde tak ako starý takže ak je to chyba karty/ventilatorov myslím že to zistím práve keď zapojím ventilátory priamo cez redukciu do molexu na zdroji
// problem je v tom že nemám koncovku s kolíkmi pre 2pin, máme len koncovku pre 3pin s 2mi kolíkmi


_________________
Requiescat in pace My Computer
Acer 5742G: l CPU: Intel i3 380M 2,53Ghz l RAM: 4GB DDR3l VGA: Nvidia GT 540m 1GB GDDR3 l HDD: 640GB l DVD-RW: Sony optiarc l Cooling Thermaltake CLN0015 Massive 23 LX l Mouse Gigabyte laser 6880 black
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12446
Témy: 38 | 38
NapísalOffline : 18.02.2012 9:56 | Redukcia molex na 2pin

ano 12V DC znamena ze ventilator ma napajanie na 12 jednosmernych voltov (DC ako direct current)
neviem ako velmi potrebujes ten stary ventilator, ale mozno by sa oplatilo odstrihnut ten 2pin konektor a namiesto neho prispajkovat molex, ak ho vies rozobrat a stare kable vytiahnut
alebo odstrihnut aj 2pin aj molex a spojit zlty(na molexe) - cerveny(na fane), cierny - cierny (podla schemy, cast: 12V vystup)
davaj si ale pozor a nezabudni na izolaciu! aby si daco nedostal do skratu.
btw. novy vetrak nejde tak ako stary - takze nejde vobec, alebo ako?

//e: este napad, nemas v nastaveniach grafiky moznost regulovat ventilator na nej? mozno preto sa nechce rozbehnut ;)


Naposledy upravil killer dňa 18.02.2012 10:20, celkovo upravené 1

_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 26.04.10
Prihlásený: 03.10.13
Príspevky: 2149
Témy: 136 | 136
Bydlisko: Dubnica nad...
Napísal autor témyOffline : 18.02.2012 10:03 | Redukcia molex na 2pin

ani jeden z nich nejde... prave skúšam kolíky z redukcie na 3pin kde su len 2kolíky zasunúť do očiek z 2pinu (samozrejme ked su tam nasadene tie plastove krytky nevojde sa, no po rozobratí ano. Samozrejme izolujem obidve vetvy. Len mám otázku ohladom zapojenia káblikov, mám tu na fane modrý a červený a na redukcii čierny a červený. Treba teda spojiť červené a modrý s čiernym?


_________________
Requiescat in pace My Computer
Acer 5742G: l CPU: Intel i3 380M 2,53Ghz l RAM: 4GB DDR3l VGA: Nvidia GT 540m 1GB GDDR3 l HDD: 640GB l DVD-RW: Sony optiarc l Cooling Thermaltake CLN0015 Massive 23 LX l Mouse Gigabyte laser 6880 black
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12446
Témy: 38 | 38
NapísalOffline : 18.02.2012 10:08 | Redukcia molex na 2pin

pokial su len dva, tak predpokladam, ze modry na vetraku bude zem
vyrobcovia tychto vetrakov maju ale velmi matnu predstavu o nejakej normalizacii (sam som sa uz stretol s pripadom, kedy bol na 3pin vetraku zlty vodic zem a cierny pre impulzy otacok) takze pred tym nez to nadobro zaizolujes, bolo by velmi fajn to len nanecisto vyskusat, zeme provizorne spojit, nedavat izolaciu a zive casti taktiez, aby si v pripade ze sa ventilator pri takomto zapojeni nerozbehne, mohol co najrychlejsie jeden vodic rozpojit - pri otoceni polarity napajania totiz moze dojst ku zniceniu riadiaceho obvodu vo vnutri ventilatora a potom sa uz vobec neroztoci, nasledne budes mat istotu kde je plus/minus mozes vetrak zapojit normalne ako sa patri. Aj ked nepredpokladam ze by to bolo naopak treba si na to dat pozor.


_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Redukcia molex na 2pin

Registrovaný: 26.04.10
Prihlásený: 03.10.13
Príspevky: 2149
Témy: 136 | 136
Bydlisko: Dubnica nad...
Napísal autor témyOffline : 18.02.2012 10:11 | Redukcia molex na 2pin

mám to, červené spolu modrý s čiernym :) Ďakujem za rady, na prvý krát to nešlo no po zaizolovaní izolačkou už hej. Netreba žiadne spájkovanie. Vlastne z molexu z čierneho a žltého boli vyvedené 2kabliky (čierny a červeny) na redukciu pre 3pin. Spojil som to s tymi očaki z 2pinu na vetráku a frčí. Velmi pekne ti dakujem za pomoc , ani nevieš aký som rád že to už ide
// skúšal som to na tom pôvodnom fane takže s velkou pravdepodobnostou je aj kupovany dobry len 2pin na grafike je nefunkčný...


_________________
Requiescat in pace My Computer
Acer 5742G: l CPU: Intel i3 380M 2,53Ghz l RAM: 4GB DDR3l VGA: Nvidia GT 540m 1GB GDDR3 l HDD: 640GB l DVD-RW: Sony optiarc l Cooling Thermaltake CLN0015 Massive 23 LX l Mouse Gigabyte laser 6880 black
 [ Príspevkov: 9 ] 


Redukcia molex na 2pin



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

molex redukcia

v PC skrinky a zdroje

4

486

09.09.2014 23:26

ts.jethro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Dá sa vytvoriť redukcia MOLEX -> PCI-E 6-pin ?

v Elektronika

3

1382

15.08.2009 11:00

_DanWer_

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

3pin ventilator na 2pin VGA

v AMD grafické karty

3

1356

23.03.2011 21:36

Pancak

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Oplati sa menit 2pin fany za regulovatelne?

v Chladiče a všetky druhy chladenia

4

356

22.09.2014 13:47

orangejuice

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K: Corsair 6+2pin type-3 kabel pre modularny zdroj

v Bazár

0

430

05.04.2019 12:46

frag1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/K: 6pin / 6+2pin PCI-E káble pre Corsair HX520

v Bazár

0

721

20.01.2019 20:01

BiGTomEE

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

molex

v PC skrinky, zdroje a chladenie

10

593

13.06.2012 6:50

Daron

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

molex

v Modifikácie, návody a projekty

18

2413

21.02.2008 2:22

Trty

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Molex

v Elektronika

5

727

06.07.2011 11:38

NecKneSS

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Rozdvojka MOLEX

v Ostatné

4

684

29.02.2008 18:46

Nexus

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

zapojenie molex

v Ostatné

4

580

13.05.2013 18:38

KocuR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

3 Pin Molex

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

735

23.07.2008 16:49

Qpkqkma

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

molex ---> 6pin

v PC skrinky, zdroje a chladenie

25

833

25.11.2011 18:50

killer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nefunguje fan cez molex

v Chladiče a všetky druhy chladenia

3

657

01.07.2016 16:08

t0m@$

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K: Molex krimplovacie klieste

v Bazár

0

271

09.09.2015 13:22

hawo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Molex to 3pin konektor

v Chladiče a všetky druhy chladenia

1

779

09.09.2008 22:50

Daron



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF