Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2009 16:00

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Technická špecifikácia:

KONEKTIVITA
800/900/1800/1900/2100 Mhz, GSM/EDGE/HSDPA 3.2Mbps, Wi-Fi, Irda, Bluetooth 2.0, MicroUSB 2.0, FM prijímač

ROZMERY A SPRACOVANIE
112 x 57 x 11 mm, 122g, ukážkové mechanické vyhotovenie

OS A PAMAŤ
128 MB RAM, 110 MB ROM, podpora microSDHC (2GB v balení), Symbian S60 9.0 3rd v3.1

KLÁVESNICA
plná QWERTZ klávesnica, malé rozmery, dobrá odozva a zdvih

DISPLEJ
320x240 px, 16mil. farieb, vynikajúce pozorovacie uhly, vynikajúca viditeľnosť aj pod priamym slnkom

FOTOAPARÁT
3.2 Mpix, AF, LED flash, video QVGA/MP4/15FPS, sekundárna kamera, printová kvalita

EXTRA FUNKCIE
skener čiarových kódov, slovník, Office editor, aktívne poznámky, Zip manažér, Adobe PDF

ÚVOD

Do rúk sa mi dostal tento skvelý smartphone NOKIA E71.... Zaujal ma až natoľko, že som sa stal jeho majiteľov .... Keďže recenzií na mobilné telefóny tu nie je veľa, rozhodol som sa, že napíšem túto recenziu. Po viac ako mesačnom aktívnom užívaní vám prinášam túto recenziu ..... :D

VYBAĽOVANIE

Telefón sa dodáva v štandardnej kartónovej krabici (kto by to bol čakal :D ). Všetko je pekne zabalené/chránené, takže pri preprave/prenose sa nemôže telefónu/obsahu bolania nič stať :) .Čo sa týka obsahu balenia tak to je celkom bohaté ....

Recenzia: NOKIA E71


OBSAH BALENIA

Ako som vyššie spomínal tak obsah balenia je naozaj štedrý ... Okrem samotného telefónu NOKIA E71 (ktorý je inak vyrábaný v hlavnej továrni vo Fínsku) v ňom nájdete:

- batériu BP-4L
- 2GB Micro SD kartu
- kožené puzdro (obal)
- kožené pútko
- 2.5mm headset HS-47
- inštalačné CD
- USB kábel CA-101
- nabíjačku AC-5E
- propagačné materiály
- manuál

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71


A teraz k samotnému telefónu ...


DIZAJN

Dizajn telefónu nebudem veľmi hodnotiť. Každému sa páči niečo iné a môj subjektívný názor asi nikoho nezaujíma... Ale ja osobne si takto predstavujem ideálny pracovný smartphone... Displej orientovaný na šírku, QWERTY klávesnica, kovové telo ....

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

KONŠTRUKCIA

Začneme konštrukciou telefónu. Tá je jedným slovom fantastická. Už som ani neveril, že NOKIA môže vyrobiť tak perfektne spracovaný telefón. A hlavne po skúsenostiach s NOKIAMI série N (N81, N82, N95, N96) som bol doslova znechutený ich spracovaním a výzorom lacnej plastovej hračky.... Tu sa nič nehýbe, nevŕzga. Všetko sedí ako uliate bez najmenšieho náznaku voľnej a nestabilnej konštrukcie .... Je to vďaka tomu, že tam kde sa dalo, sa použil kov. Z kovu je vyhotovený kryt batérie, rám telefónu, brada, mriežka reproduktora a dokonca aj štvorsmerné tlačidlo.... Použitie lesklého kovu má, ale aj svoje nevýhody ... Jedna z nich je tá, že na telefóne vydíte všetkú mastnotu, špinu, prach a odtlačky prstov .... Lepšie je na tom zadný kryt batérie. Ten je síce tiež z kovu, ale má zaujímavú bodkovanú štruktúru, čiže odtlačky sú na ňom vydieť menej ...

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71



ROZMERY

Čo sa týka rozmerov, tak telefón sadne do ruky ako uliaty. Už to nie je také veľké hebedo ako predchodca E61i, ktorý sa dal len veľmi ťažko, alebo vôbec ovládať jednou rukou ... Hrúbka prístroja vzhľadom na ostatné rozmery dáva pocítíť, že držíte v rukách placku. Niekto by povedal, že jej "placatosť" je nevýhodou, ale verte mi v rukách sa mi telefón drží lepšie ako napríklad N95 ..... Použitie kovu malo za následok celkovú hmotnosť 122 gramov, ale mne to neprekáža. Aspoň telefón cítim vo vrecku saka/nohavíc ...


ROZMIESTNENIE

Čo sa týka rozmiestnenia jednotlivých portov, konektorov a tlačítok tak v podstate tiež nemám výhrady. Zmenil by som len umiestnenie reproduktoru, ktorý sa nachádza na hornej hrane spolu s vypínacím tlačidlom. A taktiež by niekomu nemuselo vyhovovať umiestnenie 2.5 mm JACKU, ktorý sa nachádza na pravej hrane telefónu ... Vypínacie/Zapínacie tlačidlo je na môj vkus dosť tuhé a pri silnejšom stisku nepríjemne vŕzga. A aby toho nebolo málo je vyhotovený z červeného plastu, čo pri tak elegantnom prístroji nepôsobí vôbec dobre ... Na druhej strane rovnaká farba bola použitá na vnútornú stranu puzdra/pútka, čiže mne osobne to až tak veľmi neprekáža a spolu to ladí veľmi dobre. Na ľavej hrane nájdeme slot pre pamäťové karty MicroSD/SDHC a systémový konektor MicroUSB.... Slot aj konektor sú kryté gumenými krytkami.... Na pravej hrane nájedeme spomínaný 2.5 mm JACK konektor spolu s tlačítkami na ovládanie hlasitosti a hlasovým tlačítkom .... No a na spodnej hrane sa nachádza len jediný konektor, a to konektor na nabíjačku ......

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71


Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

DISPLEJ

Zmenšenie rozmerov sa bohužiaľ dotklo displeja. Displej je podstatne menší než na predchodcovi E61i... Podľa mňa sa displej mohol zväčšiť do výšky, keďže nad ním je zbytočne veľa voľného nevyužitého miesta. Ale rozmery 48 x 36 mm sú pre mňa plne postačujúce ... Niekto by mohol namietať, že displej má mizerné rozlíšenie, raster je ale krásne jemný ( nie ako na N95/N96 ) , čitateľnosť na priamom slnku je úžasná, pozorovacie uhly taktiež... S displejom orientovaným na šírku sa lepšie pracuje s dokumentami, prezerá WEB a pod... Tiež sa mi páči, že pri zhasnutom displeji stačí podržať D-pad v ktoromkoľvek smere a na displeji sa rozsvietie krásne čitateľné hodiny... No a nakoniec podsvietenie displeja reguluje senzor a tým sa elegantne šetrí batéria ....

Recenzia: NOKIA E71

KLÁVESNICA

Bohužiaľ zmenšenie rozmerov sa asi najviac dotklo QWERTY klávesnice. Tá je skutočne drobná ... Už klávesnica na E61i bola oproti E61 dosť mrňatá, ale toto už je doslova na hranici znesiteľnosti. Aj ja som sa z počiatku obávál, že sa na nej nenaučím písať, ale stačilo pár dní a už som si na ňu zvykol.... Problém môžu mať, ale ľudia s hrubšími prstami, kde môžu nastávať časté preklepy... Pochváliť, ale musím zdvih a odozvu klávesnice. Ešte lepšie je písanie na QWRTY klávesnici spolu s T9 slovníkom, kde sa nemusíte trápiť s písaním diaktritiky a telefón sám rozpozná o aké slovo ide. Prediktívny slovník dokonca rozpozná aj chyby spôsobené prehodením Y/Z. Súčasťou klávesnice sú klasické klávesy ako poznáme z PC: SHIFT, SPACE, CTRL, ENTER .... Pod displejom sa nachádzajú klasické kontextové klávey, aké poznáme z ostatných telefónov. Pod hlavným tlačidlom (D-pad) sa nachádza biele svetlo, ktoré slúži na indikáciu udalostí (zmeškaný hovor, nová SMS, slabá batéria ...)... Páčia sa mi aj niektoré skratky. Napríklad podržaním hviezdičky aktivujete/deaktivujete BLUETOOTH a podržaním mriežky aktivujete/deaktivujete tichý režim ... Nástupcovi E61/E61i nesmú chýbať ani špeciálne pracovné klávey, ale o nich neskôr ....

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71


SYSTÉM

Telefón beži na operačnom systéme Symbian S60 9.0 3rd v3.1. Ten je použitý aj u ostatných nokiách série N a E, takže myslím, že ho nemusím veľmi popisovať ... Čo ma, ale zarazilo (v dobrom slova zmysle) je rýchlosť telefónu.... Tá je jednoducho perfektná. Na nič nikde nečakám, na všetko telefón reaguje bleskovo, bez zaváhania a ešte sa mi nestalo počas vyše mesačnej prevádzky aby telefón zamrzol a prestal reagovať ... Je to vďaka rýchlemu procesoru ARM11 o takte 369 MHZ a hlavne o dostatku voľnej operačnej pamäte. Tá ma kapacitu 128MB a po štarte je voľných cca 70MB, čiže aj pri behu viacerých aplikácií nebude telefón spomalený a nebude hlásiť nedostatok pamäte ako to je u modeloch s 64MB (N73, N95 ...). Rýchlosť by som prirovnal k hlúpim nokiám S40, a je to asi najrýchlejší SYMBIAN aký som kedy mal (neviem kde sa hrabú nestabilné a mrznúce WINDOWS MOBILE :D).
Najväčšou novinkou sú dva samostatne prepínateľné režimy. Štandardne pomenované ako pracovný a súkromný ... Jednoducho a elegantne si takto oddelíte prácu od svojho súkromného života. Napríklad v pracovnom režime budete mať nastavenú firemnú schránku, budete upozorňovaný na záznamy v kalendári a podobne. Kdežto v súkromnom režime si predvolíte svoj osobný email, alebo si nastavíte filtrovanie firemných hovor ... Prepnutie režimov trvá na ostatné reakcie telefónu pomerne dosť dlho a to cca 5 sekúnd .... Všetko má, ale jeden háčik :D. Ten problém spočíva v tom, že režimy sa nedajú načasovať a tým pádom ich budete musieť prepínať vždy ručne, ale dúfam, že v ďalších pracovných NOKIÁCH časovanie bude pridané ....
Čo sa týka Menu to je nové ... Ikony sú nahodené v "pracovnom luku" a pre mňa sú dosť fádne a nudné ... Viac sa mi páčia klasické, aké sú použité v ostatných modeloch... Nechýbajú ani nastavenia témy (mne osobne sa najviac páči téma Grey Steel, ktorá sa asi najviac hodí k tomuto telefónu), vzhľad menu (ikony, zoznam), tapety, šetriča energie a ďaľších ....

Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71


KONEKTIVITA

Čo sa týka konektivity, tak ani tu NOKIA E71 nijak nezaostáva. Zavoláte si s ňou na celom svete, spojíte sa buď od mizerného GPRS až po HSDPA (3.6 Mbps), k tomu prirátajte BLUETOOTH a WIFI. WIFI je stabilné a bez výpatkov .... čo viac si človek môže priať ... :D No a ešte som zabudol na predpotopné IrDA.... :) K dokonalosti chýba už len podpora HSUPA .....

Recenzia: NOKIA E71

PRÁCA, PRÁCA A OPÄŤ PRÁCA

Tak ako nadpis naznačuje v tejto časti sa budeme venovať výlučne pracovným funkciám telefónu .... Začnem špeciálnymi pracovnými tlačidlami pod displejom... Tie sú štyry .... Prvé s ikonou domčeka slúži na vstup do hlavného menu. Žiaľ to je pevne preddefinované, takže mu nieje možné priradiť inú funkciu... Osobne by som tomuto tlačidlu priradil vstup na domovskú webovú stránku ....Ostatné tri tlačidlá majú dve funkcie, ktoré sú plne definovateľné... Prvá funkcia sa vyvolá krátkym stlačením, no a tá druhá podržaním. Ďalšie pracovné tlačidlo vyhradil výrobca kalendáru ...Krátkym stlačením vyvoláte jeho mesačný náhľad a podržaním pridávate nový záznam do kalendára... Ten je konečne nový a dosť mi pripomína aplikáciu Handy Calendar, ktorú som používal na iných telefónoch s OS Symbian... Ďalšie tlačidlo je ponechané telefónnemu zoznamu, a tak jeho krátkym podržaním sa dostanete do adresára mien a jeho podržaním pridávate nový kontakt ... No a posledné tlačidlo vedľa kontaktov je určené správam. Ja som mu, ale priradil moju e-mailovú schránku.... Tá sa zmenila len jemne... Nechýbajú základné nastavenia ako: nastavenie výberu (celé správy, alebo nadpisy), počet vybratých správ, automatický výber atď .... HTML e-maily zobrazí ako text, pričom ako prílohu zobrazí aj ako samotný HTML text. Ten musíte otvoriť v internetovom prehliadači... Ak máte e-mailovú schránku na nejakom free serveri ako napríklad azet, centrum, gmail atď všetky nastavenia (server prijatých/odoslaných e-mailov, typ schránky, porty...) za vás urobí telefón ... Stačí zadať E-mailovú adresu, heslo a všetko ostatné sa nastaví samo (telefón odošle prihlasovacie údaje na server nokie, kde sú uložené všetky nastavenia pre väčšinu free schránok, no a odtiaľ putujú nastavenia do mobilu.... Samozrejme firemné maily si budete musieť ako ja nastavovať ručne ... :D
NOKIA E71 nepodporuje klienta BlackBerry Conect. Je to vraj preto, že systém BlackBerry je vlastne konkurentom Nokie a jej aplikácie Mail for Exchange....
Páči sa mi, že editory SMS a MMS ostali samostatné. V tomto smere nečakajte žiadne zmeny. Zobrazenie SMS sa však uskutočňuje, podobne ako pri ostatných udalostiach, v maličkom okienku v spodnej časti aktívneho pohotovostného displeja....
Vstavaný internetový prehliadač je špičkový... Prehliadač s rýchlymi reakciami, minimapou podporou flash a pod. som nemal potrebu nahrádzať niečím iným ... Aj keď občas použijem operu, tento vstavaný sa mne osobne zdá lepší ... Ale tým, čo majú malý/obmedzený dátový balík odporúčam doinštalovať OPERU MINI, aby neboli prekvapení koľko dát spotrebovali... :D Pri vstavanom prehliadači nechýba definovanie miesta prístupu. Buď ho máte pevne definovaný (OW, Web and walk), alebo vás o ňho bude vždy prehliadač žiadať.... Skvelé prezeranie webu je podčiarknuté displejom orientovaným na šírku, a tým pádom je prehliadanie stránok ešte viac komfortnejšie .... :D
K práci neodmysliteľne patrí aj príslušná SW výbava .... Vďaka operačnému systému Symbian si do telefónu bezproblémovo doinštalujete kopu aplikácií ... V telefóne NOKIA E71 už je zopár predinštalovaných.... Spomeniem len niektoré.... Ako tradične nesmie chýbať Quickoffice, s ktorým dokumenty nielen vytvoríte, ale aj upravíte .... (u váčšiny telefónov si za editovanie treba priplatiť). Celkom užitočná vec je vyhľadávanie textov a reťazcov v rámci telefónu, alebo na internete, to už v nových NOKIÁCH S60 považujem za samozrejmosť... Z drobných organizačných funkcií spomeniem napríklad prevody (prevod jednotiek dĺžky, hmotnosti, výkonu, tlaku a ja neviem čoho ešte ... :D), kalkulačka je štandardná bez žiadnych extra funkcií, ale dosť sa nepohodlne ovláda. lebo numerické tlačidlá sú malé .... ďalej nemôžem vynechať poznámky, aktívne poznámky (okrem textu vložíte napríklad aj obrázok), správcu ZIP balíkov, Adobe PDF (prehliadanie súborov vo formáte PDF), rozpoznávanie čiarových kódov, hlasovú pomoc v slovenčine a diktafón (ten nahráva v najvyššej kvalite vo formáte wav, 16 kbps) ...
Z ostatných vstavaných funkcií ma dostal Slovník. Ten prekladá bleskovo a dokonca je aj nahovorený... V telefóne je predinštalovaný len ENG jazyk, ale zo stránok NOKIE sa dajú bez problémov stiahnuť ďalšie jazykové balíčky.....

Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71


GPS

Zabudovaný príjimač ma veľmi potešil... Ten sa už pomaly, ale isto stáva povinnou výbavou nielen u drahších zariadení. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o známy čip SirfStar III. V telefóne je predinštalovaná aplikácia Nokia Maps. Pomocou programu Map Loader si môžete zadarmo posťahovať mapové podklady z internetu.... Zadarmo získate informáciu o polohe, ale na navigovanie zabudnite... :D Na to si budete musieť zakúpiť navigačnú licenciu, ale ja odporúčam radšej zainvestovať do iného navigačného SW... Vďaka Symbianu máte na výber napríklad TomTom 6, Garmin Mobile, Sygic McGuider, Route 66 ... Ja už dlhšiu dobu používam Sygic McGuider a zatiaľ ma nikdy neklamal... Satelity telefón vyhľadá veľmi rýchlo, vždy to je cca 30 sekúnd (samozrejme na otvorenom priestranstve)... Čo sa týka navigovania tak to je prestné .... Naposledny som sa nechal navigovať z Košíc do Varšavy a navigovanie bolo bez najmenších problémov (žiadne zmätky, strácania signálu a pod.). Na plnohodnotné navigovanie odporúčam zakúpiť držiak do auta (CR-106)....

Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71


MULTIMEDIA

Keďže sa jedná o pracovný mobil a je veľmi málo pravdepodobné, že si ho kúpi nejaký teenager na počúvanie hudby, sledovanie filmov, fotografovanie, alebo hranie hier rozhodol som sa, že multimediálne funkcie zhrniem stručne do jedného celku .... :?
Niekto by si mohol myslieť, že NOKIA E71 zaostáva v multimediálnej oblasti, ale aj tu má čo ponúknuť ....

Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71

Začnem multimediálnou funkciou, ktorú najviac využívam a to je FM rádio ... (na všetky ostatné multimédia mám IPOD TOUCH 2G). Rádio je dobré, s kvalitným príjmom... Nechýba možnosť uloženia 20 staníc, vizuálna služba, minimalizácia atď ... Bohužiaľ čo mi tu chýba je podpora RDS, ale dá sa to prežiť aj bez toho ... :D

Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71

Prehrávač hudby je štandardný... Nechýba triedenie podľa albumov, skladieb, interpretov a podobne... Je tu aj možnosť pridania grafiky albumu ... Samozrejme prehrávač vie hrať aj na pozadí. Lenže hudobné funkcie majú jeden háčik a to ten, že telefón disponuje neštandardným 2.5 mm JACKOM... Kto to myslí s počúvaním hudby naozaj vážne odporúčam zakúpiť redukciu na 3.5 mm, lebo dodávané slúchadlá (alebo skôr šumitka :D ) sú použiteľné iba ako headset pri telefonovaní .... Reproduktor hraje hlasno a na moje počudovanie aj dosť čisto....

Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71

Prehrávanie filmov a videí telefón zvládne tiež ... Slúži na to vstavaná aplikácia RealPlayer... Nechýba prehrávanie na celom displeji, nastavenie kontrastu, streamingu atď... Prehrajete s ním videá vo formáte 3GP a MP4 ... Na AVI zabudnite :D (dá sa to riešiť doinštaláciou DivxPlayer)...Na pohodlné sledovanie filmov telefón síce nieje, ale poslúži veľmi dobre ... Opäť je plusom displej orientovaný na šírku...

Recenzia: NOKIA E71

Fotoaparát s rozlíšením 3.2 megapixlu je veľmi podobný tomu čo je v modeli E90. Aj sa veľmi podobne správa. Š púšť fotoaparátu by ste hľadali asi márne, lebo na to slúži štvorsmerný ovládač. A je tu jedna zvláštnosť a to tá, že sa zaostruje písmenom T :D . Ak chcete zaostriť musíte pred snímaním stlačiť kláves T a priznám sa, je to dosť na figu a pritom nie vždy sa podarí E71 dobre zaostriť. Rozdiel ale medzi zaostrením a bez neho je badateľný ... Nechýba makro režim (10 - 60cm), vyváženie bielej, nočný režim, samospúšť, či efekty (normálny, sépia, čiernobiely, negatív, živé farby). Bežnou funkciou je aj kompenzácia expozície (± 2EV), nastavenie kontrastu, ostrosti, ale aj režimu snímania (auto, vlastné nastavenie, makro, portrét, krajina, šport, noc, nočný portrét), či burst mód. Ak kvalitu fotografií porovnám napríklad s NOKIOU N73, tak E71 jasne zaostáva.... K fotoaparátu patrí aj diódový blesk a ten je tam asi iba na parádu :D ... Je využiteľný max. do 1 metra a blízke objekty prepaľuje, ale niekedy vie pomôcť ... Ku kavalite výsledných fotografií sa radšej nebudem vyjadrovať, pretože som urobil pár na ukážku... :) Vonku sú fotografie pomerne pekné, ale vo vnútri pri nedostatočnom osvetlení to je iba šum a kompresia :lol: (ale mňa to netrápi, keďže na ozajsné fotografovanie mám zrkadlovku SONY a900 :D ) ....

Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Fotografie vytvorené NOKIOU E71

interiér:

Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71 Recenzia: NOKIA E71

exteriér:

doplním neskôr .... :oops:


Záznam videí je tiež ako fotoaparát biedny ... Veď čo čakať od rozlíšenia QVGA (320 x 240) pri 22 FPS... Telefónu by viac slušalo VGA (640x480). E71 nahráva v MP4 (QVGA), alebo 3GP vo formáte (QVGA, QCIF)... Priznám sa ja osobne som s týmto telefónom nenahral ani sekundu záznamu, ale viem si predstaviť tú výslednú "kvalitu" , možno použiteľnú maximálne na prehrávanie do mobilu ... Tu mi ešte nedá nespomenúť prednú VGA kameru, ktorá slúži na videohovory... Tá je v dobrej kvalite ....

VÝDRŽ

Tak ako sa hovorí koniec dobrý, všetko dobré .... :rolleyes: Naschvál som si nechal výdrž batérie nakoniec .... Tá je jednoducho fantasická... Na takto vybavený pracovný smartphone je výdrž nadpiemerne dobrá ... Pri bežnom používaní vám mobil bez problémov vydrží 4-5 dní. Samozrejme keď budete mať zapnuté nonstop WIFI, GPS, PREHRÁVAČ HUDBY dostanete sa možno iba na dva dni. Mne osobne vydrží baterka tak cca 3-4 dni a to telefón vôbec nešetrím (hodina cez paketova dáta, plus mail, pár telefonátov, web. obnova mailov každú hodinu atď ...) Za takú výdrž môžeme vďačiť batérii BP-4L o kapacite 1500 mAh...

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71

Recenzia: NOKIA E71





KLADY

+ skvelé spracovanie
+ rozmery
+ GPS
+ QWERTZ klávesnica
+ ukážková výdrž
+ displej orientovaný na šírku

ZÁPORY

- povrch sa rýchlo umaže
- na klávesnicu si treba zvykať
- neštandardný 2.5 mm konektor
- FM rádio nemá RDS
- slabý fotoaparát


ZÁVER

A sme na konci. Čo dodať ... :lol: Sami ste sa presvedčili, že telefón NOKIA E71 je výborný pracovný smartphone, ktorý si našiel/nájde cestu ku väčšine pracovne vyťažených ľudí, ktorý vyžadujú plnú konektivitu, dlhú výdrž batérie, kvalitné spracovanie ... Nespomenul som nikde cenu. Telefón stojí cca 350 eur, čo na tak skvele vybavený smartphone nie je vôbec veľa. Konkurentov NOKIA E71 nemá mnoho, snáď iba nové BB 9000 jej môže kaziť predaje...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2009 16:07

Velice dobra recenzia...a ten telefon tiez nie je na zahodenie :) Gr8!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 22.07.07
Prihlásený: 05.12.21
Príspevky: 1202
Témy: 47
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2009 16:33

ja som teenager a ked bude par €tak si ho urcite kupim nie len na hudbu filmy ale urcite koli wifi :)







_________________
NOTEBOOK | TYP: ASUS EeePC 1215B | CPU: AMD Brazos E-350 | RAM: 4GB | LCD:12 " | SSD: Samsung 840 EVO 250 GB


STOLNÝ PC | MB: GIGABYTE MA770 UD3 rev 2.1 | CASE: CoolerMaster Centurion II Black Edition | CPU: AMD Phenom II 965 BE 3.4 GHz
| CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+ (AC MX2) | GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 660 | RAM: Apacer DDR2 800 Mhz 7 GB | LCD: SAMSUNG SyncMaster 940 BW | HDD1: Seagate 1,5 TB 7200 ot./ min. | HDD2: WD 500GB 7200 ot./ min. | PSU: Seasonic S 12 II 430 W 80 Plus Bronze | Keyboard: Microsoft Wireless Keyboard 2000 | Mouse: GIGABYTE ECO660.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2009 17:10

v bielom prevedeni je krasny







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2009 17:36

Pekná recenzia a aj dobrý výber telefónu, tiež som nad ním rozmýšlal ale pre mňa je akosi moc "plackoidný" :D a predsa len ten foťák je na N95 8GB lepší :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 18.08.08
Prihlásený: 19.02.09
Príspevky: 179
Témy: 25
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2009 18:43

Neviem, ale radšej by som zainvestoval do nejakeho PDA s dotykovym displejom ako do takejto NOKIE...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.01.2009 19:33

Mal som viacero PDA. Z tych novšich HTC DIAMOND/RAPHAEL/HD, SAMSUNG OMNIU i XPERIU... Po HW stranke su to vyborne zariadenia, ale kvôli tomu, že maju Windows mobile a dotykove displeje išli po par dnoch preč z domu ... Ja potrebujem hlavne mobil na volanie a nie mrznuce nestabilne PDA so zastaralym WM , pri ktorom musim mať stylus vždy po ruke a ťukať po displeji, ktory reaguje kedy chce ...
///poprosim niektoreho z moderatorov aby zmazal/upravil tie dve nezobrazene linky na imageshack... Vdaka


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2009 20:15

Upravil som. Tiez si myslim ze na dotykove ovladanie je iPhone stale bezkonkurencny, na WM je to tazkopadne.







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 07.02.2009 16:21

Biele prevedenie je dobre, ale mohol by si pls davat fotky tak ako su tie na zaver. Ja mam relativne pomaly net a nemozem si dovolit cakat 3 minuty kym mi ich vsetky nacita a mam z toho trt.







_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 10.08.23
Príspevky: 1108
Témy: 25
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2009 19:13

Len musim povedat ze tento mobil je podla mna velmi dobry :) Pre niekoho kto telefon pouziva najma na pracu je priam dokonaly... Na klavesnicu si treba zvyknut a potom je to ok... Do ruky padne dobre... Na to vsetko co tento telefon dokaze ma vynikajuce rozmery :) Vsetko bolo uz vlastne spomenute v tejto skvelej recenzii... Mozem len potvrdit ;)







_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 8.1 Monitor: Samsung S24D300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2009 20:11

Ja som mladý človek takže tento mobil si nekúpim, píšem tu preto lebo chcem pochváliť autora, za úžasnú recenziu, a ako to mám ja rád plnú obrázkov ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: NOKIA E71

Registrovaný: 18.02.09
Prihlásený: 25.03.14
Príspevky: 740
Témy: 59
Bydlisko: Trencin
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2009 20:09

Lol nafuknuta E51 :lol:

Ale na moj vkus sale hebedo ktore sa neemesti do vrecka expiria je lepsia


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K:Nokia 5800,5230,5530,5800,E61i,E71,E61,E63,E75,E71.E72

v Kúpim

0

310

31.08.2012 21:00

klingo012 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nokia E71 asi Fake

v Smartfóny a tablety

0

277

20.09.2012 13:31

lucifer666x Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Nokia E71 (čierna) - súrne (KE)

v Predám

1

670

05.02.2010 21:49

johny541 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Nokia N8, Nokia 700, Nokia 500, Nokia C5-03, Nokia X3

v Kúpim

5

999

14.12.2011 15:54

.:M@Rt!nKo:. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: Starší mobil Nokia N79 alebo Nokia N82

v Kúpim

0

342

23.04.2016 12:55

ramaya Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P Nokia C5-00 a Nokia C2-01

v Predám

0

462

30.10.2014 19:10

Iv0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: wireless router CANYON, Nokia 6303c, Nokia 1616

v Predám

7

840

14.04.2014 19:29

RRRaaadddooo Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: Nokia E51 (55€); Nokia LD4W (20€)

v Predám

2

693

02.02.2011 21:55

MD3 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P/V Nokia Lumia 920 + Nokia dt 900

v Predám

9

865

20.07.2014 20:54

flip Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Nokia 5530 alebo Nokia 5800 / Samsung B7300 Omnia Lite

v Kúpim

0

449

27.09.2011 13:07

Axel005 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: Nokia E52 a Nokia N95

v Predám

6

652

21.11.2013 21:37

jusuf Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: Nokia 225 a Nokia 230

v Predám

9

724

05.04.2016 20:01

tomas.zh Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NOVÝ MOBIL: Nokia! - nahrada za nokia 5310

v Mobilné zariadenia

22

1538

09.01.2011 1:44

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nokia N95 8GB vs Nokia E66

v Mobilné zariadenia

5

1523

01.12.2008 19:01

TySooNx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nokia 5800 XM vs Nokia E75

v Mobilné zariadenia

2

459

28.01.2010 19:10

mirec353 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Nokia 700 a Nokia 6120c

v Predám

0

305

29.09.2014 13:32

DevilMayCry Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra