Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 9 ] | |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 03.07.07 Prihlásený: 01.12.19 Príspevky: 1295 Témy: 63 | 63 Bydlisko: Vrbové |
Zdravim mam pomerne stupidny problem ... nie ze by ma obtazoval ale velmi ma zauima ci nema niekto podobny problem alebo sa s tym uz nestretol. Takt karty mam 775 MHz, ked hram ma 775 MHz. Akonahle zapnem napr operu alebo iny prehliadac a cez youtube prehravam neake video karta sa automaticky podtaktuje na 400 MHz. Ani pri akejkolvek zatazi s tym taktom nepohnem . Robi to uz sice 2 roky ( 4 reinstalacie Windowsov, nespocetne mnozstvo ovladacov) a ani mi to neak strasne nevadi ale proste ma to zauima  . Mate niekto ideu preco to robi ?! 
_________________ CPU: Intel Core i5 750 3,6 GHz s CM HP212+ MB: ASUS P7P55D RAM: Zeppelin Xtra 4x2GB 1600 MHz GPU: Gigabyte HD 5850 PSU: Corsair HX650W HDD: Seagate 2 TB, Seagate 1 TB, Seagate 160 GB, WD 320 GB, WD 20 GB, Toshiba 500 GB Zvuk: Integrovana zvukovka VIA VT1828S , Tesla 820A, neake širokopásmove reproduktory MSI GX610PX-041CZ: Turion X2 TL-60 HD2600 2 GB RAM 250GB 5,4 Ot. |
|
Registrovaný: 17.01.10 Prihlásený: 18.11.20 Príspevky: 4864 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Michalovce |
Vola sa to usporny rezim. nVidie to robia tiez.
_________________ PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W, PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450
NTB: Lenovo Z500
"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin |
|
Registrovaný: 19.12.08 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 18812 Témy: 182 | 182 Bydlisko: Slovenský G... |
Presne tak, má to každá grafická karta a ak si si doposiaľ nevšimol aj procesor, ktorý zvyšuje a znížuje frekvenciu podľa aktuálneho zaťaženia, tj má viac možností frekvencií, grafická karta má len dve prípadne tri... v záťaži, v kľude a prípadne nejaký extrémne úsporný mod ako nové AMD grafiky
_________________ ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini |
|
Registrovaný: 03.07.07 Prihlásený: 01.12.19 Príspevky: 1295 Témy: 63 | 63 Bydlisko: Vrbové |
no asi som to napisal trochu nezmyselne  ja viem ze ma viac rezimov aj ze sa to podtaktovava, ale akonahle bezi flash player ona sa zasekne na taktoch 400 MHz a pritom moze mat 100% vytazenie, nedokaze nahodit najvykonnejsi profil.
_________________ CPU: Intel Core i5 750 3,6 GHz s CM HP212+ MB: ASUS P7P55D RAM: Zeppelin Xtra 4x2GB 1600 MHz GPU: Gigabyte HD 5850 PSU: Corsair HX650W HDD: Seagate 2 TB, Seagate 1 TB, Seagate 160 GB, WD 320 GB, WD 20 GB, Toshiba 500 GB Zvuk: Integrovana zvukovka VIA VT1828S , Tesla 820A, neake širokopásmove reproduktory MSI GX610PX-041CZ: Turion X2 TL-60 HD2600 2 GB RAM 250GB 5,4 Ot. |
|
Registrovaný: 09.10.11 Prihlásený: 15.04.21 Príspevky: 1782 Témy: 82 | 82 Bydlisko: BA |
Ta grafika sa tym setri. Na co by isla 100% ked sa moze podtaktovat a setrit energiu a zivotnost.
_________________ “Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.“ Albert Einstein |
|
Registrovaný: 15.12.06 Prihlásený: 14.10.16 Príspevky: 1402 Témy: 101 | 101 Bydlisko: Prešov |
t-90 píše: no asi som to napisal trochu nezmyselne  ja viem ze ma viac rezimov aj ze sa to podtaktovava, ale akonahle bezi flash player ona sa zasekne na taktoch 400 MHz a pritom moze mat 100% vytazenie, nedokaze nahodit najvykonnejsi profil.
To mi chces povedat ze pri 100% zatazeni ide na 400mhz? pri takej frekvencii by bola väcsina hier nehratelna...
Najprv pises ze pri hrani ide na 725mhz, potom ze pri 100% vytazeni ostane zaseknuta na 400mhz. wtf?
_________________ CPU: Intel Core 2 Quad Q9650 /OC 3.8Ghz, 1.28V/ CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+, MB: Gigabyte EP35-DS3 GPU: MSI R5850 Twin Frozr II/ , RAM: 2x2GB DDR2 A-DATA EE Vitesta/OC 1015Mhz, 5-5-5-18, 2.0V/, PSU: Seasonic S12II 520W + be quiet! Silent Wings 120mm, HDD: Samsung SpinPointF1 320GB, Sound card: Asus Xonar D1, Headset: Roccat Kave 5.1, LCD: Dell U2312HM 23" Mouse: Logitech G9X+Razer Goliathus Control Edition, Keyboard: OCZ Alchemy Elixir
See you on the battlefield! |
|
Registrovaný: 03.07.07 Prihlásený: 01.12.19 Príspevky: 1295 Témy: 63 | 63 Bydlisko: Vrbové |
ona ide na 775 MHz
ale ked zapnem napr video na youtube co pouziva flash tak sa zablokuje na 400 MHz
cize musim vypat napr dane video a opet naskoci na 775 MHz
vzdy je vytazena na 100 % aj pri 400 aj pri 775 MHz (zatazujem battlefieldom)
je pretaktovana preto 775 MHz
_________________ CPU: Intel Core i5 750 3,6 GHz s CM HP212+ MB: ASUS P7P55D RAM: Zeppelin Xtra 4x2GB 1600 MHz GPU: Gigabyte HD 5850 PSU: Corsair HX650W HDD: Seagate 2 TB, Seagate 1 TB, Seagate 160 GB, WD 320 GB, WD 20 GB, Toshiba 500 GB Zvuk: Integrovana zvukovka VIA VT1828S , Tesla 820A, neake širokopásmove reproduktory MSI GX610PX-041CZ: Turion X2 TL-60 HD2600 2 GB RAM 250GB 5,4 Ot. |
|
Registrovaný: 03.07.07 Prihlásený: 01.12.19 Príspevky: 1295 Témy: 63 | 63 Bydlisko: Vrbové |
no konecne som tu blbost vyriesil. bolo treba vypat vo flashi hardware acceleration. scul konecne mozem hrat aj ked bezi flash player 
_________________ CPU: Intel Core i5 750 3,6 GHz s CM HP212+ MB: ASUS P7P55D RAM: Zeppelin Xtra 4x2GB 1600 MHz GPU: Gigabyte HD 5850 PSU: Corsair HX650W HDD: Seagate 2 TB, Seagate 1 TB, Seagate 160 GB, WD 320 GB, WD 20 GB, Toshiba 500 GB Zvuk: Integrovana zvukovka VIA VT1828S , Tesla 820A, neake širokopásmove reproduktory MSI GX610PX-041CZ: Turion X2 TL-60 HD2600 2 GB RAM 250GB 5,4 Ot. |
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
nauč sa lepšie opísať problém, lebo v podstate až tvoj posledný príspevok vysvetlil o čo ti išlo, paradoxne veľmi jednoducho a stručne. 
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 9 ] | |
|