Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 69 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Procesory intel

Registrovaný: 27.05.07
Prihlásený: 01.11.23
Príspevky: 1811
Témy: 101
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 12:57

presne ak nevies co je CMOS radsej nic nerob. Pri starom procaku Athlon 3200+ som pri taktovani vyuzival dost casto kedze to taktovanie stalo za howno ale na mojom momentalonom procaku je to jedna velka parada







_________________
CPU: INTEL CORE i7-3370K @4.5Ghz + NOCTUA NH-U9B MB: ASUS P8Z77-V Deluxe VGA: AMD Radeon HD7870 OC RAM: DDR3 2x8GB Corseir 1600MHz 10-10-10-27 HDD:Samsung 850 EVO 1000GB, Western Digital VelociRaptor 1000GB 64MB cache + 2x WD Cavian Green 2000GB + Samsung 500GB + WD Caviar Black 640GB DVDRW+/-:LG Zdroj: Corsair TX520, 520W Case: Corsair 650D Obsidian Mouse: Logitech MX518 Keyboard: Speedlink Monitor: 25 "Dell U2515H UltraSharp
Notebook: Aspirine 4820TG, Acer Travelmate 5720, HP ProBook 450 G2
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:00

Ste dobry budete cloveku vykladat ako to nevie namiesto aby ste polopaticky vysvetlili


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:01

taktovat nejdes, tak sa ani nepytaj. este nevies ani zaklande pojmy a uz sa do toho pomaly pustas. nevies ani taktovat, a uz chces resetovat cmos (pamat biosu o nastaveniach). pozri si tu na fore temu o taktovani (je nastavena ako dolezite v casti o OC) tam sa aj dozvies o rizikach a podobne. ak ti je malo, tak este skus posteklit pana www.google.sk

a polopatisticky vysvetlenie by zabralo pol strany. radsej sa do toho ani nepustaj, kym si nieco neprecitas. co som to chcel...
jaaj. nereklamuj cely pc, ale len procesor. s celou bednou sa do predajne nechodi, ak si tam cele pc nekupil (lebo si uctuju uz len otvorenie bedne)







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:06

Kupil a od znameho nic si neuctuje a taktovat az ak budem mat nove cpu OK


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:13

Vela veci naraz by si xcel vediet.

Jumper po slovensky skratovacia spojka. Maly cierny vacsinou (ale moze byt aj zlty, modry cerveny a aj zeleny som uz videl) cudlik, ktory sa nasunie na 2 pozlateny kolicky 2.5mm od seba vzialene cim sa prepoja. Rozne veci sa tym v minulosti nastavovali, dnes uz v podstate sluzi na motherboarde len na reset cmos a na optickych mechanikach a diskoch pripojenych na IDE kabel (siroky vacsinou sedy kabel) na urcenie cisa jedna o master, slave alebo CS.

Procesory intel
to zelene je jumper a v skutocnosti to ma asi tak 5x2.5x1 mm

Takze jumper by sme mali vysvetleny.

Teraz co je CMOS.

Mozno si nad tym este nerozmyslal, co myslis ako je mozne ze PC aj ked vypnes a vytiahnes z elektrickej zasuvky a nasledne ho o 2 alebo 3 dni zapnes, hodinky v PC funguju presne a aj datum je OK. NO tak to je preto ze v PC je na maticnej doske taka okruhla baterka ktora napaja hodinky aj ked je PC vypnute (ked je zapnute v sieti nabija sa) a pamat CMOS. To je taka pamat ktora si pamata udaje len ked ma elektriku nieco ako RAM.V nej su ulozene vsetky nastavenia ktore si spravil v BIOSE (dufam ze vies co je BIOS) + defaultne nastavenie biosu tam je ale to je spolu z biosom vo flash pamati takze to je tam furt nezavislo na napajani. Ked vyberes baterku alebo pomocou jumpra ju odpojis na chvilu od tej pamate CMOS tak sa pamat CMOS vymaze, hodiny sa nastavia na 00 00 a datum sa nastavy na datum vyroby dosky alebo nejaky defautl datum. Teda ak nieco nastavis v biose tak ze nenabehne PC, treba resetnut CMOS a mas BIOS na default hodnotach.

Vykon procesora. Procesor je napajany z 12V vetvy zdroja a to tak ze 12 V je privedene pomocou ATX kabla a kabla pridavneho napajania, z tychto 12V stabilizatory na doske vyrobia male napatie ( okolo 1V , zalezi aky je tam CPU) ktorym je napajany procesor (nachadzaju sa vacsinou v klizkosti procesora , ved ked tam su take prudy tak sa musia cesty medzi nimi a CPu skratit, male cierne srandicky, ktore dost topia a maju 3 vyvody tzv. MOSFET tranzistory + spolu s nimi cievky a kondenzatory), kedze procesor ma cca 100W tak tam tecie veelky prud pri tak malickom napati, ptrave preto sa toto male napatie ziskava z 12V vetvy aby netiekol velky prud aj kablami ktore idu od zdroja a konektorom (potom by tam tych kablov muselo byt podstatne viac alebo by museli byt fest hrube + konektor iny) V minulosti sa to napajalo z 5V vetvy a este predty mz 3.3V vetvy. Ako stupal vykon procesorov (elektricky vykon) postupne sa prechadzalo na napajanie z vacsich vatiev a a napatie sa ziskava momentalne z 12 V vetvy. Vykon zalezi od samotneho CPU, najviac ma vplyv na vykon nastavene napatie a frekvencia CPU, s tym ze ked taktujes, zdvihas frekvenciu, ked je CPU nestabilne a nieje to koli teplote (teda mas poriadny chladic a vies to uchladit) tak uz proste viac ho nenataktujes ani z lepsim xladenim, ale kejd zdvihnes napatie tak pravdepodobne ho este nataktujes viac ale zas stupne vyrazne vykon (tepelny) a treba to lepsie chladit. No a samozrejme prevoz na vysokych teplotach nema dobry efekt na zivotnost CPU.

Graficka karta sa da tiez taktovat. Daju as taktovat pamate ktore na nej su a da sa taktovat aj graficky procesor GPU. Daju sa kupit karty v podstate ako stvorene nato, ktorych pamate napr pracuju na 600Mhz ale samotne pamate co tam su nainstalovane su do 800Mhz. Toto sa robi pomocou nejakeho softu, ktory bezi normalne pod Windowsom npar nTune. S tym ze tiez ked sa grafika prehreje je to nestabilne a pocas nejakej hry ti to moze zamrznut a moze to mat aj nejake spriebvodne efekty, napr ze sa zblaznia textury alebo ze vidis nejake farebne kolieska a podobne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:19

Ok diky. Ten jumper je teda uz na maticnej ci ako? A pytal som sa na spotrebu W procesora. Ale ked resetnem cmos bude predsa jasne ze som to resetoval ci nie? Myslim podla toho casu? Nemoze to nic dorobit s HDD alebo nieco tym skratom pokazit?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:22

Mimochodom napr na IPB PS/2 ktore este zo sentimentalnych dovodom vlastnim (to je taka revolucna 486tka od IBM) je napr napajanie dosky riesene tak ze 4 hrube droty (8mm cca v priemere aj s izolaciou) + poriadna koncovka. Toje vsetko 2xGND + 2X5V. Procesor nema az taky vykon kedze to je 486 a je napajany z 5V takze vacsi napatie nie je ani potrebne nikde na doske ako 5V.
Pri novych doskach aby neboli hrube kable a aby sa s tym lahsie manipulovalo atdsa to riesi tak ze namiesto jedneho hrubeho drotu je tam kopec tenkych.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:27

jj jumper je na maticne doske v blizkosti tej baterky vacsinou. su tam 3 koliky, v polohe stredny spojeny s krajnym je normal a v polohe stredny s krajnym na opacnej strane je reset cmos aj je tam niekde k tomu vysvetlivka na doske tabulka. vacsinou je to JP1 ten jumper. a aj v manuale od dosky to urcute je.

spotreba vo W o tej bola rec.

Proste cpu ma dajme tomu 100W vacsia cast z toho vykonu ide na ohrev chladica, teda su to v podstate straty. Pri pretaktovany zvacsis vykon (vypoctovy) priocesora ale aj vykon (elektricky) a teda aj viac tepla ide do chladica, teda jeho teplota stupa, ked nezabezpecis vacsie otacky chladica, iny chladic atp.
No a dalsia vec je ze potrebujes zdroj aby to utiahol a doska aby bola stabilna a aby vedela stabilizovat napatie pre CPU bez problemov. :)

Pokazit teoreticky nemozes nic okrem CPU. Zalezi ale na tom ako taktujes. ci zvacsujes nasobic alebo FSB.
Odporucam menit len nasobic, ked nevies presne co robis.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:27

Tomuto poslednemu som velmi neporozumel ale newa


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:30

Ale ja som sa pytal konkretne ci napr E6320 zere menej ako E6700? Nebude to po tom resete podozrive?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Procesory intel

Registrovaný: 27.05.07
Prihlásený: 01.11.23
Príspevky: 1811
Témy: 101
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:05

jezis to je podla mna ta posledna vec ktora by ma zaujima ci zaplatis za elektrinu o 10 alebo 15 korun viac







_________________
CPU: INTEL CORE i7-3370K @4.5Ghz + NOCTUA NH-U9B MB: ASUS P8Z77-V Deluxe VGA: AMD Radeon HD7870 OC RAM: DDR3 2x8GB Corseir 1600MHz 10-10-10-27 HDD:Samsung 850 EVO 1000GB, Western Digital VelociRaptor 1000GB 64MB cache + 2x WD Cavian Green 2000GB + Samsung 500GB + WD Caviar Black 640GB DVDRW+/-:LG Zdroj: Corsair TX520, 520W Case: Corsair 650D Obsidian Mouse: Logitech MX518 Keyboard: Speedlink Monitor: 25 "Dell U2515H UltraSharp
Notebook: Aspirine 4820TG, Acer Travelmate 5720, HP ProBook 450 G2
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:06

kazdy kus procesora ma inu spotrebu, zalezi najmä od napajacieho napätia

nechapem co sem pleties spotrebu, tu nikto v servise nemera tak co by na nej malo byt podozrive

jedine co ta ma trapit pri spotrbe je kvalita a vykon zdroja lebo ak to skape jeho vinou tak na zaruku zabudni







_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:07

procesory zeru rovnako na rovnakej frekvencii a rovnakom napati. ked ale zmensis napatie (najvacsi vplyv) a znizis freq, tak ti klesne spotreba a aj teploty. neviem co sa bojis spotreby. urcite to nebude piect viac ako tvoje PD.
asi sa to pytas koli reklamacii. pri reklamacii sa spravi nasledovne. donesiec cpu (neber cele pc. naco.) oni ho zoberu, a bud na mieste, alebo v ten den ho u nich odtestuju (ci bezi, alebo nejde) zistia ze niejde. tak ho poslu do nejakeho servisu (autorizovaneho intelom, kde rozhodnu co s tym dalej) alebo neposlu nikam (tak sa to vacsinou robi vo velkoskladoch a velkych obchodoch) a daju ti po preskusani novy kus. (ten isty, alebo co maju po ruke, nie vsak slabsi, takze o rok a pol sa moze stat, ze budes reklamovat 6420 a oni uz nebudu mat a nebude sa vyrabat, tak dostanes novy, ja neviem, e6600 alebo nejaky novy intel v tej dobe, ale rovnako silny...)
takze reklamaciou sa nemusis trapit, je to len skuska ci cpu ide, ak nie, reklamacia je uspesna (nesmie byt mechanicky poskodeny, a musi mat povodny obal aj s chladicom) na otazky sa odpoveda vzdy stylom- ja neviem, prestalo to ist, netaktoval som, chladic som mal povodny, len som ho potom umyl, preto je cisty atd. chapes? nemaju ako zistit ze si taktoval.







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:11

Davno davno to bolo tak ze vsetko bezalo na rovakej frekvencii, potom sa zacali robkat rychlejsie procaky a aby mohli bezat na vacsej frekvencii s tym ze zvysok dosky bezi na rovnakej spravilo sa to tak ze to ide cez nasobic. A robi sa to tak dodnes. S tym ze dnes su tie nasobice uz dost vysoke. Ja mam napr Pentium D820 to je dvojjadro s frekvenciou 2.800Mhz. Frekvencia dosky FSB je 200 Mhz a nasobic je 14. 14x200=2800Mhz.FSB je frekvencia od ktorej sa odvija vsetko ostatne, na doske je zdroj hodinovych impulzov, cez nejaku delicku alebo nasobic a mame 200 MHz (alebo ked mame iny CPU moze byt FSB ina) Ale ostatne frekvencie sa udavaju ako nasobky FSB. Pamate mne bezia na 666 MHz cize 200x3.33 Tu sa to ale tak neudava ale proste pamate mozu bezat tiez nai nej frekvencii ako FSB s tym ze sa o nasobici nehovori ale tiez je to riesene takto.
Ked zmenis FSB tak menis aj pamate a dalsie veci, ale zalezi aj o dosky ako to ma riesene, je totiz mozne ze ked menis FSB nasobice pre pamate a ostatne veci sa prisposobia, tak aby RAMka a ostatne veci bezali na tej istej frekvencii ako predtym. Ked zvacsis FSB tak zvacsis aj rychlost chipsetu nie len CPU, alebo ked to zvacsuje komplet tak v podstate vsetko zvacsis ale to ta nepusti nejak vyrazne pretoze jednej z veciciek to zacne vadit uz skoro, napr diskovemu radicu alebo niecomu inemu. A nema to az taky velky zmysel, ze aj chipset ide na o nieco vacej frekvencii. Takze ked uz nieco menit tak nasobic.

Tebe ale nedoporucujem nenit nic. Pre teba ked mas moderny procesor ako je napr. C2D to aj tak nema ziaden zmysel. (len bude hlucnejsie chladenie nic viac nespozorujes). Pochybujem ze ty vyuzivas naplno vykon toho procesora. Vacsi zmysel by pre teba malo nainstalovanie aktualneho Win (teda ked XP tak septembrove vydanie + mozno SP3 beta) + aktualne ovladace + spravne zabezpecenie. A ked ti ide o vykon v hrach tak hlavne poriadna graficka karta (GeForce 8800 GT). Procesor ti pri hrach absolutne nespravi ziaden rozdiel ked ho pretaktujes, ked mas nejaky C2D tak to je na akukolvek hru dostatocne, hlavne potrebujes dobru grafiku a aspon 1 Gb lepsie 2 gb RAM.

Vykon CPu by mal pre teba zmysel, ked casto robis nieco s videom, aplikujes filtre + enkodujes atp, alebo archivujes data komprimujes, pouzivas Winrar a podobne. To su veci ktore su zavisle na vykone CPU a kde ma zmysel zvacsovat vykon CPU.

Celkovo dnes uz to taky zmysel nema, dnes uz nie je problem lacno kupit poriadny procesor z dostatocnym vykonom. Taktovat sa oplatilo v dobe ked ficali Durony.

Ked si to tak vezmem tak, ked kupis nejaky CPU + nejaky chladic za 1200.- a nataktujes ho ziskas o napr o 1000 Mhz viac, no a ked pozres na cennik zistis ze ak by dal tych 1200 naviac za CPU tak mas uz CPUs frekvenciou o 1000 Mhz vacsou a nemusis kupovat chaldci ani nic taktovat.

Dnes uz nie je problem lacno kupit PC vhodny na vsetko okrem hrania hier s tym ze aj enkodovat video sa da (aj h.264) v rozumnej rychlosti. No a ked xce niekto aj hrat tak si kupi k tomu este aj poriadnu grafiku a hotovo.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:24

tie rozdiely v spotrebe nie su nejake takze ze to pocitis pri plateni za elektrinu :)

Proste ten procesor je ako 100vka ziarovka, o nieco menej hreje lebo vacsiu cast energie spotrebuje na vypocty ako na zohrievanie sa, ziarovka ma ucinnnost mensiu tam je iba cca 4% z vykonu pouziteho na svetlo zvysok je teplo.

Dnes sa vykony procakov pohybuju od 50 do 130W

Mobilne CPU aj menej.

Viac ako 130W ked ten 130W pretaktujes. Ostatne procaky ani pri pretaktovani asi 130W nedosahuju. A taky vykon ked ma ten CPU tak to uz je asi dost problem ho uchladit na nejakych 60 stupnov v zatazi.

http://en.wikipedia.org/wiki/CPU_power_dissipation


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:31

intely udavaju typicku spotrebu. nie max. takze take pretocene 4jadro so starym steppingom (vyssim napatim) a po pretoceni a zvyseni napatia si moze kludne cucnut aj takych krasnych 200W, a to je uz pekne cislo. a never tomu ze vacsina el. ide na vypocty. ide na teplo. takze z tych 200W sa tych 160-180W zmeni na teplo.
ale takato spotreba je uz fakt brutalna a iba pri naozaj brutalnom pretaktovani viac ako 4GHz nejakeho 130W 4jadra a zvyseni jeho napatia nad 1.6V







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:32

Ja sa zas tak vela nehram ale ok vsetko berem nie vzdy sme sa pochopili. A inaq moj zere 150W takze pekne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:39

To je jasne ze vacsinaide na teplo ale ne az tak ako uz ziarovky :)

pri takom ze 200 W uz aj ked mame poriadny zdroj moze byt problem ze doska bude mat problem s tym. A urcite nebude v okoli CPU nejak chladno, tie mosfety co tam stabilizuju napatie pre CPu sa postaraju o to ze 80 stupnov minimum :)

Myslim ze to sa neoplati taktovat. Vykon ma taky stvorjadrov CPU dostatocny a pretaktovanim dosiahneme v podstate len to ze je problem to uchladit, alebo je to hlucne chladenie, alebop su teploty poznatelne vacsie ako pred taktovanim. Proste pri takom procaku to ma viac zaporov ako kladov povedal bv som. Vypoctovy vykon pritom stupne. cim je procesor vykonnejsi tym viac sa da aj pretaktovat. Nejaku 1000MHz pretaktujete tak maximalen o 300 az 500 Mhz aj so zvacsenim napatia, ale 3Ghz kludne sa da dat na 4. Ale realny prinos toho je uz dalsia vec.3Ghz ked niekomu nestaci a 4 jadra tak to akoze nechapem na co pouziva ten komp (asi na crackovanie hesiel :) )


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 20:09

e6300 das z 1.8 na 3.5 s dobrou doskou a lepsim chladenim (nic extremne) takze tvoja teoria o vykone cpu padla :)
myslim ze taktovanie C2D ma viac vyhod ako zaporov ( v priemere) ked vies ako na to.







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 22:52

S tym ze potrebujes lepsi chladic, ktory nie je zadarmo, s tym ze zdvihnes napatie.

Ked nezdvihnes napatie a nechces davat peniaze za xladic tak to uz nie je tolko.

Radsej peniaze za chadic utratim pri kupe procesora a rovno kupim lepsi procesor a nemusim taktovat. Dnes nie je problem lacno zohnat 3Ghz dvojjadro napr. No a mne napr malo kedy treba vacsi vykon, ked raz za cas nieco enkodujem napr do Xvidu no tak si pockam o 20 minut viac. inak mi procesor postacuje bohate. No a nemusim riesit chladenie a hlucnost a podobne veci, a mam to zarucene stabilne. Procesor ma rezervu.

Ale ked to ma niekto ako hobby tak v pohode.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 22:58

lacno zohnať 3GHz dvojjadro? ehm... jerry19 no ak považuješ 8000 za lacno, tak to si zrejme žiješ na vysokej nohe... :roll:

všeobecne je core2duo super architektúra ktorá priam prosí o pretaktovanie.

Radšej kúpim e6750 za 5700sk a k tomu freezer 7 za 600sk a pretaktujem ho na 3,3GHz ako e6850 za 8300sk ;) a ponechať ho na def...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 23:00

8000 sa spamataj ja mam uz 2 roky 2.8 Ghz Pentium D za smiesnu cenu.
A teraz po 2 rokoch to je jak zadarmo.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 23:03

:-D dobre si zaťal, Pentium D oproti c2d je pekný shit déčka hrejú a neoplatí sa ich moc taktovať, lebo výkonu ti to až tak ako pri c2d nepridá... oproti tomu c2d ťa prosí o pretakt, a ozaj... hovoriť v dobe c2d o kúpe pentia D zaváňa rúhačstvom ;)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 23:07

C2D si spominal len ty

ja som ziadne C2D nespominal

ja som spominal dvojjadrovy CPU akykolvek som mal teda na mysli

Pentium D je tiez dvojjadro

A aj AMD ma lacne dvojjadra do 3 Ghz


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 23:09

novinku si mi povedal... ak nie core2duo, tak potom nejakú tú xdvojku, inak déčko vôbec... neoplatí sa dnes kupovať taký žrút ;)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 23:11

Ja mam Dcko a som spookojny s nim.

neplanujem ho taktovat.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 23:32

uz ste skoncili? freq nieje vsetko. koniec koncov ani vykon. toto je cisty flame. prestante inak budu lietat black pointy..







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 23:36

preco myslis ze to je flame, to je normalna diskusia


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2007 10:59

No to aj ja tolko viem ze frekvencia neni vsetko-moj 3.4ghz ma vykon ako nejaky E4400 na 2ghz takze co tu pleties neviem v elektronike sa vyznas ale toto si zabil. A inak 8000 za cpu neni zas az tak vela moj stal tak pred rokom ale to dvojjadra zacinali. Pockajte na rok ked otvoria Schengen hehe:-D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Procesory intel

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2007 12:43

pred rokom uz boli DC celkom slusne zabehnute a na svete uz boli aj C2D







_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 69 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Procesory: Intel Celeron G3930 / Intel Pentium G620 / Intel Core i3-2120 / Intel Core2 Quad Q8200

v Predám

12

981

01.06.2018 9:22

castelL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Procesory Intel Core i3-6300, Intel Pentium G4400, Intel Celeron G3930, socket 1151

v Predám

8

796

17.09.2018 13:26

castelL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Procesory Intel Celeron G1840/Intel Celeron G1840T viac kusov

v Predám

6

474

30.11.2020 14:57

castelL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nové Intel procesory?

v Intel - Integrated Electronics

5

795

05.11.2010 9:35

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nové procesory Intel Atom

v Novinky

1

782

09.04.2009 8:24

Svolo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel uvedl nové procesory

v Novinky

2

690

02.12.2008 21:18

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Procesory Intel Core i5-12600KF, Intel Core i5-12600 a AMD Ryzen 5 5600G

v Predám

3

778

08.08.2022 6:46

castelL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel - nové procesory Ivy Bridge

v Novinky

22

1774

19.04.2011 20:45

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Procesory Intel na 1333MHz FSB

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Intel - Integrated Electronics

57

5304

18.08.2008 12:34

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel predstavil mobilné procesory Penryn

v Novinky

6

602

09.01.2008 17:32

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel predstaví Sandy Bridge procesory

v Novinky

2

592

17.11.2010 17:28

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Usporne procesory INTEL i5 xxxxS

v Procesory

2

413

23.11.2014 14:25

sairex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Často Kladené Otázky: Intel Procesory

v Intel - Integrated Electronics

0

3063

24.03.2010 14:33

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel představuje čtyři nové procesory

v Novinky

4

636

11.08.2008 23:08

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel predstavil 16-threadové x86 procesory

v Novinky

7

786

12.04.2010 22:08

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel uviedol procesory odomknuté pre pretaktovávanie

v Novinky

1

438

29.05.2010 1:27

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra