Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.03.24
Prihlásený: 21.03.24
Príspevky: 1
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2024 1:04

Zdravím všetkých znalcov IT. Vedel by mi niekto poradit alebo pomoct vyriešiť otvorenie - spriechodnenie dvoch Komunikačných Portov: 20866 a 8181 ? Zaplatíme za vyriešenie problému. Už to riešime veľmi dlho a nevieme, kde je ešte zádrhel.
Máme naprogramované dva programy, jeden je internetový komunikačný program (podobný Emailovému klientovi), ktroý obojsmerne posiela dáta po internete cez port 20866. Druhý je Webový zobrazovač štatistických dát pre Google Chrome, využívajúci port 8181. Obidva programy pracujú na našich dvoch privátnych serveroch na dvoch rôznych IP adresách, jedna je statická (poskytovateľa internetu neviem), druhá ja dynamická (internet cez modem na SIM kartu). K serverom sa pripájam zo svojho počítača cez optický internet na tretej IP adrese. Na mojom PC mi pracuje rovnaký komunikačný program a pomocou definovanej IP adresy dvoch serverov a portu 20866 by sa mal spojiť so servermi a začať si s nimi vymieňať dáta. Toto bolo kedysi úspešne testované a funkčné na pripojení môjho PC na dvoch rôznych otických internetoch k VPS serveru. Nevieme, prečo to na VPS fungovalo a na našich serveroch k spojeniu nedôjde. Na našich serveroch je Windows NT, neviem, aký Windows bol na VPS. Inštaláciu a otvorenie portov sme robili podľa návodu k programu. V mojom PC port 20866 je otvorený a odosiela dáta, na serveroch porty neodpovedajú. Tiež som skúšal zo svojho PC Ping na oba servery, statická IP odpovedala, dynamická nie. Firewally sú na serveroch vypnuté (výnimky pre programy a porty sú tiež zadefinované). Vo Windows NT sú tiež porty aj programy povolené. Na servery s dynamickou IP sme vkladali povolenia aj na routeri. Na servery so statickou IP nemám prístup k routeru. Keď spustím DOS príkaz netstat -b, na serveroch vypíše dlhý zoznam pootváraných portov (aj s vyším číslom, napr. 50000), no port 20866 medzi nimi nie je, hoci program je na serveroch spustený a mal by vysielať dáta na port. Keď to isté urobím na svojom PC, je vo výpise aj port 20866. Teda u mňa problém nie je ale na serveroch je, len ja už neviem, aký.
Druhý port 8181 je jednoduchšia záležitosť - načítava si dáta z obidvoch serverov - jeden cez internet a druhý na tom istom servery, na ktorom beží samotný program, (teda nepotrebuje internet pre načítanie dát). A dáta potom má zobraziť v prehliadači Chrome ako graf.
Definovať v programoch iné porty nie je možné - programy boli takto vytvorené a boli aj dosť drahé.
Vedel by nám niekto pomôcť vyriešiť tento problém? Zaplatíme. Servery sa nachádzajú v Bratislave, v prípede potreby aj dovezieme technika do serverovne a speť. Ďakujeme za pomoc. Ak ma chcete kontaktovať, môžete aj na: afrodias @ mail . com


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problémy s otvorením Portov 20866 , 8181

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 20313
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2024 8:45

Celkom na hlavu je, ze "dost drahy" program nema policko, kde si zadas vlastne cislo portu.
Tiez pochybujem ze bezite na Windows NT, ten sa pouzival tak v 1998.

Vseobecne sa pri otvarani portov riesia vsetky zariadenia a programy na ceste medzi oboma koncovymi pc:
tvoje domace pc -> router ISP doma ----- internet ----- -> router ISP poskytujuci konekt tvojmu serveru -> server

Potrebujes mat naforwardovane porty na akomkolvek routri, ktory je v ceste medzi tvojim pc a serverom.
Over si ci ISP, poskytujuci konekt do serverovne, neblokuje nejake porty.
Pokial hocikde pouzivas akykolvek antivir kt. ma firewall (napr. Eset internet security), treba tento firewall bud vypnut alebo povolit dane porty aj v nom.

Ci je dany port otvoreny si mozes overit na danom pc/serveri cez stranku
https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samsung Galaxy Mini- Problémy, problémy, problémy

v Smartfóny a tablety

1

2377

20.02.2012 9:28

erikoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s otvorením

v Ostatné programy

0

385

18.04.2012 22:54

maťo* Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s otvorením priečinku

v Operačné systémy Microsoft

4

470

08.11.2010 15:34

5ceres5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s otvorenim zlozky

v Operačné systémy Microsoft

3

457

19.02.2009 18:11

strbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PDF - problém s otvorením

v Ostatné programy

9

798

25.06.2017 12:09

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problém s otvorením súborov

v Ostatné programy

5

853

08.11.2009 11:00

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NeroVision - problem s otvorenim projektu

v Video programy

7

681

16.05.2009 18:35

emajko159 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PROBLEM s otvorenim DVD suboru...

v Video programy

8

676

23.04.2007 16:04

tre-SKA Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vecny problem s otvorenim portu

v Siete

14

480

09.07.2013 11:59

neclovek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s otvorenim USB Flash

v Ostatné programy

1

820

27.12.2010 14:49

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASSEMBLER Problém s otvorením súboru

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

411

13.03.2014 20:27

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. winRAR a problem s otvorenim archivu

v Ostatné programy

12

762

19.04.2009 0:17

deCode666 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s otvorenim (.doc) v sieti

v Sieťové a internetové programy

2

423

20.10.2011 12:34

mixalko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NVIDIA GeForce Experience problem s otvorenim

v Ovládače

1

500

02.05.2016 17:30

Kubiak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problém s otvorením externého disku na PC

v Pevné disky a radiče

4

507

04.03.2014 22:22

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problémy.problémy a stále to isté..

v Ovládače

6

1201

30.05.2007 19:32

jefo250 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra