[ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.01.15
Príspevky: 10
Témy: 3 | 3
NapísalOffline : 01.07.2008 13:29 | problem zo sietovkami

ahoj mam problem zo sietovkami mam dve jednu na doske a druhu v PCI slote. jedna je nvidia a druha realtek. Ja sa pripajam na internate do siete a kym sa zaplatim pristup na internet tak chcem vyriesit, ze ked vsuniem kabel do lubovolnej sietovej karty tak mi zostava fyzicky nepripojena do siete. Internet mame pridelovany na zaklade MAC adresy ale cez switch by som mal byt aspon v sieti s dakym inym nie???. A ked spojim dva PC bez nastavenej IP tak mi aspon ukaze ze je fyzicky v sieti. A pritom priatelka co ma notebook tak je ide na tom istom kabli aj internet. dakujem za pomoc Juro


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9 | 9
NapísalOffline : 02.07.2008 3:30 | problem zo sietovkami

Takže ako prvé si treba zvoliť len jednu aktívnu sieťovku. Pre menšie vyťaženie južného mostíka treba vypnúť v biose integrovanú sieťovku a používať iba tú na PCI slote ak je k dispozícii.
Vy sa rozhodujete či si budete internet pravdepodobne platiť alebo nie. Sám ste povedali že internet máte pridelovaný na základe MAC adresy. Pravdepodobne Vaša MAC adresa nie je zaregistrovaná u brány z dôvodu žiadneho zmluvného vzťahu s poskytovateľom internetového pripojenia. Neviem ako je na tom Vaša priateľka.

fmb píše:
Internet mame pridelovany na zaklade MAC adresy ale cez switch by som mal byt aspon v sieti s dakym inym nie???

Ano, v rámci jedného routra by ste mali byť viditeľný s ostatnými, len neviem čo si pod pojmom viditeľnosť predstavujete.

Skúste okopírovať sieťové nastavenia od priateľky. Prípadne skúste príkaz ping. V štarte run/spustiť -> cmd -> ping 127.0.0.1 (mal by prebehnúť korektne)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.01.15
Príspevky: 10
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 02.07.2008 19:39 | problem zo sietovkami

NO priatelka ma zaplatene pripojenie, ale ona nebude mat PC na izbe tak budem mat internet na jej kabli normalne s mojjou MAC ale je tam ten problem ze aj pingujem server lebo viem jeho IP z nastaveni priatelky a ked ja dam kabel ku mne tak mi nejde ping ani pripojenie cez HUB s inym susedovym PC ani pingovat.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9 | 9
NapísalOffline : 02.07.2008 23:19 | problem zo sietovkami

fmb píše:
NO priatelka ma zaplatene pripojenie, ale ona nebude mat PC na izbe tak budem mat internet na jej kabli normalne s mojjou MAC
Pochybujem že to pôjde, veď ste sám povedali že internet je pridelovaný na základe MAC adresy, a keďže Vy si internet nebudete platiť, Vaša MAC adresa nebude registrovaná a tým pádom nebude spojenie umožnené.
fmb píše:
ale je tam ten problem ze aj pingujem server lebo viem jeho IP z nastaveni priatelky a ked ja dam kabel ku mne tak mi nejde ping ani pripojenie cez HUB s inym susedovym PC ani pingovat.
Skúšali ste "ping 127.0.0.1"?
Skúšali ste "ipconfig /all"?
Je sieťová karta vidieť v správcovi zariadení?
Ak nie inštalovali ste ovládače od sieťovej karty?
Skúšali ste ak máte dole tú sieťovú ikonku dať na ňu a dať "opraviť"?
Je počítač pretaktovaný cez FSB zbernicu?
Skúšali ste nejakú live verziu linuxu napríklad Ubuntu? Pretože takýmto spôsobom sa dá vylúčiť hardvérová chyba ak všetko zlyhá...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.01.15
Príspevky: 10
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 03.07.2008 11:06 | problem zo sietovkami

No s tou MAC ja ju chcem potom spravcovi nahlasit zmenu mac adresy tym tam bude moja takuto moznost mame.

skusal som PING 127.0.0.1 v ipconfig /all nemam pridelenu IP adresu co by mal server pridelit. sietova karta je v spravcovi zariadeni ovladace mam priamo vista si nasla ale mam aj CD aj ten ovladac som nainstaloval. Skusal som aj cez tu ikonu opravit nevedelo to spravit stale vypisovalo vlozte kabel do sietovky alebo nieco v tom zmysle. A kabel je vsunuty lebo ked ho vyberiem z rozvodu a vlozim do ineho PC tak ihned sa pripoji k sieti. A co sa tyka taktovania mam nataktovany processor ale nie som isty ci tam patri aj FSB ale v ramci stability je stabilne nataktovany. a Linux som neskusal ale skusal som XP aj vistu.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9 | 9
NapísalOffline : 07.07.2008 7:50 | problem zo sietovkami

Postupujte po kroku, ak nepôjde predošlý pokročte ďalej:
1) Ak máte vstavaný wireless adaptér, tak ho v biose vypnite.
2) Skúste odpojiť LAN kábel, vypnúť počítač, neskôr pripojiť LAN kábel a počítač zapnúť.
3) Kým je pripojený LAN kábel, skúste pomocou ikonky dole alebo v sieti, vypnúť a zapnúť zariadenie.
4) Vypnite sieťovú kartu v správcovi zariadení, vypnite počítač, ak máte Switch vypnite ho a znova zapnite, obráťte LAN kábel a pripojte ho do ďaľšej diery.
5) Choďte do správcu zariadení, nájdite tam svoju kartu, dajte vlastnosti, spresnenie a typ média skúste 100mb alebo 10mb full duplex a reštart.
6) Skúste vypnúť Windows Firewall a nainštalovať iný (Comodo)

7) Môže byť vadná aj sieťová karta, máte možnosť vyskúšať inú, alebo túto vyskúšať inde?
8) Prípadne túto kartu z PCI slotu dajte preč, aktivujte integrovanú, nainštalujte ovládače a skúste to s touto.

Ak to nepôjde s inou sieťovou kartou, ani s integrovanou, ani s nejakou distribúciou linuxu, vymeneným funkčným káblom, bude pravdepodobne niečo s čipsetom na doske alebo nejaká iná pre mňa neznáma vada...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
problem zo sietovkami

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 07.07.2008 10:55 | problem zo sietovkami

-> preco tech mu radis, aby pingoval localhost ?? trosku mi uchadza suvislost co mu povie to, ze pingne sam seba... to predsa o sieti nic nevypoveda
-> za dalsie, pokial nieco nefunguje na sieti, tak VZDY VSETKY firewally a blokovacie srandicky VYPNUT ! nieze nainstalovat iny :roll: ten to moze kludne rovnako blokovat a clovek sa nikam nepohne, vzdy tam bude sanca ze "mozno to robi fw". treba vzdy vylucit co najviac moznosti
-> pripajanie cudzieho pc na internet (kedze ty s nimi zmluvu nemas), na ktory nie si prihlaseny, nie je akurat najlegalnejsi sposob, si si isty ze to chces riskovat ? nerozumiem kde je problem to nahlasit rovno... to je to, ze kazdy sa snazi neskutocne usetrit a potom sa cuduje, ze to nefunguje
-> nie som si isty ako presne sa teraz sprava switch v sieti... neviem ci by ti nebolo treba skor router pre tvoje potreby ;) jedine ze by bolo na switchi moznost naklonovat mac adresu a oba pc by boli za nim.......


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9 | 9
NapísalOffline : 07.07.2008 20:31 | problem zo sietovkami

el mariachi píše:
-> preco tech mu radis, aby pingoval localhost ?? trosku mi uchadza suvislost co mu povie to, ze pingne sam seba... to predsa o sieti nic nevypoveda

Len taký malý výrez z tohoto topicu: http://pc.poradna.net/article/view/446- ... p-ip-stack

Citácia:
Nefunguje-li vám síťové připojení, postupujte následnovně:

1. opingejte loopback
2. opingejte výchozí bránu (směrovač, též router)
3. opingejte IP adresu v internetu
4. opingejte jmenný název v internetu

Tam, kde se zastavíte, bude nejspíše chyba.

Viac sa nemám k čomu vyjadrovať a budem rád ak sa bude riešiť vzniknutý problém a nie to, kto čo poradil...

el mariachi píše:
-> za dalsie, pokial nieco nefunguje na sieti, tak VZDY VSETKY firewally a blokovacie srandicky VYPNUT ! nieze nainstalovat iny :roll: ten to moze kludne rovnako blokovat a clovek sa nikam nepohne, vzdy tam bude sanca ze "mozno to robi fw". treba vzdy vylucit co najviac moznosti

S týmto súhlasím iba z časti, Comodo ktoré som odporučil ak niečo blokuje po inštalácii, tak sú to otvorené potencionálne nebezpečné porty, prípadne iné sieťové diery vo Windowse. Comodo a v podstate každý firewall okrem vstavaného má možnosť komfortnejšieho sledovania sieťovej komunikácie a aj z toho, sa dajú vyčítať nejaké dáta. Samozrejme firewall je tak silný ako je schopnosť užívateľa ho dobre nastaviť, čiže v tomto prípade je možno lepšie neinštalovať žiadny a vstavaný vypnúť pre odstránenie všetkých možných blokád tak ako povedal el mariachi.

Neviem či si čítal tému, ale vyjadril si sa snáď ku všetkému, okrem problému ktorý uviedol fmb.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.01.15
Príspevky: 10
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 04.08.2008 11:50 | problem zo sietovkami

no iba problem je v tom ze ja nic neopingujem kedze nie som fyzicky pripojeny v sieti ale nerozumiem preco. Ja to cele vysvetlim na intreku mame server s neho su asi tak dve tri routre a na tie je pripojenych asi po 16 switchov na kazdy po 7 PC si tak dako nas server pridelje internet na zaklade MAC adresy cize ked pripojim pocitac do siete mal by cez switch kominukovat aspon s inym pc alebo vypisat ze je v neznamej sieti ale nic take nerobi ked vytiahnem kabel priamo z rozvodu a vlozim ho do ineho pc cize spojim moj a iny pc do LAN tak v pohode kominukuju aj ked v neznamej sieti.....


 [ Príspevkov: 9 ] 


problem zo sietovkami



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ASUS Rampage Extreme - problem so sietovkami

v Intel čipové sady

2

352

27.02.2014 12:25

davtom

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

M Firefox problém so sťahovaním a GCH problém s updatom

v Sieťové a internetové programy

0

1375

23.01.2015 16:06

Stary

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém so zobrazovaním www stránok, problém užívateľa

v Operačné systémy Microsoft

17

2149

23.03.2009 10:41

FERDA23

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Záhadný problém s PC... problém procesora?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v AMD - Advanced Micro Devices

45

4764

26.04.2012 11:14

netpeter77

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Battlefield 3 SKIDROW problem + win7 problem

v Počítačové hry

1

1594

22.09.2012 23:51

walther

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém s MB ASUS P5K - problém s Realtek

v Ovládače

4

2323

14.06.2008 10:36

$ph!nX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém s HDD / Problém s bootovaním

v Pevné disky a radiče

4

1477

22.02.2013 14:08

lucifer666x

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém

v Ostatné programy

3

714

24.06.2008 14:04

kukom6

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem

v Ostatné grafické karty

4

533

30.10.2013 14:12

PanMod

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem:(

v HTML, XHTML, XML, CSS

9

500

16.09.2008 8:01

stenley

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem

v Pevné disky a radiče

5

443

06.06.2010 16:31

Denny

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem

v Pamäte

10

656

12.08.2008 14:53

Jaro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem

v Ostatné

3

210

18.04.2012 16:15

ViktorinoSK

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem

v Notebooky a netbooky

1

500

19.08.2009 14:23

ac.milan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém

v Operačné systémy Microsoft

13

1045

09.11.2007 10:43

Fabi

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém

v nVidia grafické karty

4

352

17.12.2014 16:15

kllr007



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF