Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem so softwarom

Registrovaný: 12.09.06
Prihlásený: 07.06.13
Príspevky: 277
Témy: 14
Bydlisko: Radoľa
Príspevok NapísalOffline : 10.11.2006 19:47

Mam TV kartu MSI TV@anywhere Master a knej bol pribaleny software
InterVideo MSIPVS.
Po spusteni tohto programu mi ihned vybehne hlasenie, ze v aplikacii doslo k chybe a musi byt uokncena.
Skusal som zopar krat odoslat spavu o chybe a dokonca sa mi podarilo program spustit, no ak sa pokusim nieco zmenit v nastaveniach tak tato chyba vybehne znovu. :loony:
Pozeral som na strankach MSI a Intervideo ci na to nieje najaky patch ale nepodarilo sa mi najst nic. :wail:
A tak by som sa chcel spitat ci niekto nevie, co by sa s tym dalo robit.
Ale asi najradsej by som nainstaloval nejaky iny program tak ak niekto o nejakom dobrom vie tak prosim napiste.

Za vsetky odpoved velmi pekne dakujem!

Mam Windows XP SP2.
Ovladac som skusal nainstalovat priamo z CD a aj cez sprievodcu pridanim hadwaru vo Windows.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Problem so softwarom

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2006 20:02

Použij ovladače:
dscaler 4.1.12
nebo
chrisTV 3.7

Popřípadě se mrkni ještě sem:
http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=73312.0
http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=60829.0


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem so softwarom

Registrovaný: 12.09.06
Prihlásený: 07.06.13
Príspevky: 277
Témy: 14
Bydlisko: Radoľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.11.2006 22:11

Pouzil som teda program dccaler a ide bez chyby. :hilarity:
Chcel by som sa ale spitat este na niec, a to na dialkove.
Nikde v nastaveniach toho programu som nenasiel nic o ovladaci.
Neexistuje nejaky zasuvny modul alebo nejaky iny sposob ako na nom rozbehat ovladac na tuto TV kartu?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Problem so softwarom

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2006 23:35

Citácia:
Chcel by som sa ale spitat este na niec, a to na dialkove.

S dscalerem dálkové ovládání nefunguje, a nebude fungovat. Dscaler je náhrada z nouze. Buď rád, že ti to funguje alespoň takto :) .
Můžeš ještě laborovat s chrisTV, ale pozor: jak si roze*ereš registry, což je při "míchání" ovladačů běžné, tak jseš v loji.
Ta tv karta, kterou máš, patří do té špatné sorty. Takže jak chceš - buď se v tom vrtej, nebo nech žít. :)
(já se tu ukážu asi tak zase za 3-4 dny)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.12.06
Prihlásený: 14.12.06
Príspevky: 15
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.12.2006 13:17

To Ivo Mašek
" S dscalerem dálkové ovládání nefunguje, a nebude fungovat. Dscaler je náhrada z nouze. Buď rád, že ti to funguje alespoň takto :) ."

No to je teda rada, ty budes urcite fundovany odbornik!!!javascript:emoticon(':jaw:')
javascript:emoticon(':jaw:')

To Taomas:
neviem ci si uz spojazdnil to dialkove s dscalerom ak ano napis mi ako, tiez
sa o to snazim.
Dnes som nasiel tuto moznost:
je to program Girder(www.promixis.com) aktualne vo verzii 4, musis si k nemu stiahnut aj plugin pre MSI karty(MSI remote), a zapis GML pre program DScaler alebo ChrisTV vsetko je na www.promixis.com. Treba to vsetko dat dohromady v tom programe a malo by to slapat.
Vecer to idem skusit.


:jaw:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem so softwarom

Registrovaný: 03.11.06
Prihlásený: 17.03.24
Príspevky: 1759
Témy: 41
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 12.12.2006 13:24

TROPHY píše:
To Ivo Mašek
" S dscalerem dálkové ovládání nefunguje, a nebude fungovat. Dscaler je náhrada z nouze. Buď rád, že ti to funguje alespoň takto :) ."

No to je teda rada, ty budes urcite fundovany odbornik!!!j
lol nechapes ze to nebude chodit? vobec,... :loony:







_________________
Oldcore user
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.12.06
Prihlásený: 14.12.06
Príspevky: 15
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.12.2006 14:35

majso píše:
lol nechapes ze to nebude chodit? vobec,... :loony:


ja nechcem aby to chodilo!!! :P


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.12.06
Prihlásený: 14.12.06
Príspevky: 15
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.12.2006 15:14

Dscaler funguje s girderom bez problemov, takze problem je len rozchodit girder s Dialkovým od MSI a nato by mal byt plugin pre girder MSI Remote.

Ale keby to aj neslo je tu este moznost postavit si IR prijimac alebo ho zakupit.
Vid:
http://www.hwtuning.wz.cz/view.php?cisl ... 2003080601
alebo:
http://www.vte.cz/pc/support/products/k ... /index.php
Takyto prijimac uz funguje s girderom.
Takze nehovorte mi ako sa to neda urobit, ale radsej k veci AKO SA TO DA!


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Problem so softwarom

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 12.12.2006 15:40

Citácia:
No to je teda rada, ty budes urcite fundovany odbornik!!!javascript:emoticon('')
javascript:emoticon('')

Nabuduce si taketo prispevky odpusti ... Ivo sa TV kartam a vsetkym veciam okolo toho venuje od malicka a asi vie co hovori ... a to ze vytvoris IrdA primac to ti z prepacenim konsky kokot da ... Mrkni si nejake Fora na temu TV kariet ako napr:http://www.tv-cards.com/ a http://www.tvfreak.cz/







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.12.06
Prihlásený: 14.12.06
Príspevky: 15
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2006 7:34

Shark NX píše:
Citácia:
No to je teda rada, ty budes urcite fundovany odbornik!!!javascript:emoticon('')
javascript:emoticon('')

Nabuduce si taketo prispevky odpusti ... Ivo sa TV kartam a vsetkym veciam okolo toho venuje od malicka a asi vie co hovori ... a to ze vytvoris IrdA primac to ti z prepacenim konsky kokot da ... Mrkni si nejake Fora na temu TV kariet ako napr:http://www.tv-cards.com/ a http://www.tvfreak.cz/


Predstav si ty KK ze to funguje vcera vecer som rozchodil girder s DO od MSI,
s programom DScaler horeuvedenym sposobom a to aj preto lebo som si precital fora ako je www.tv-cards.com a http://www.dscaler.org/phpBB/index.php, keby som veril
tomu co som si precital na tomto fore tak mi DO nefunguje. Asi tolko.

PS: Ak niekto chce navod nech mi napis na mail, lebo tu su iny fachmani ktori ti poradia bud rad a drz hubu, lebo ja som odbornik.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.12.06
Prihlásený: 14.12.06
Príspevky: 15
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2006 10:41

Shark NX píše:
Citácia:
No to je teda rada, ty budes urcite fundovany odbornik!!!javascript:emoticon('')
javascript:emoticon('')

Nabuduce si taketo prispevky odpusti ... Ivo sa TV kartam a vsetkym veciam okolo toho venuje od malicka a asi vie co hovori ... a to ze vytvoris IrdA primac to ti z prepacenim konsky kokot da ... Mrkni si nejake Fora na temu TV kariet ako napr:http://www.tv-cards.com/ a http://www.tvfreak.cz/


Shark NX ked si tak zacal ospevovat Maska tak som si jeho nick hodil do googlu a predstav si co som vygooglil :shock:

http://forum.grafika.cz/read.php?98,1860055,1860055
ked som si to precital tak som sa tvaril asi takto :-D :lol: :D

najlepsia hlaska je "brouk pytlik" aj ked "moderator zemekoule" tiez nieje na zahodenie ;)

ale zase vygooglil som aj toto:
http://cdrhard.cz/cdrhard/viewtopic.php ... ab68129e56
takze je celkom mozne ze horeuvedeny prispevok ktory ma podrazdil nepisal Masek ale Blue-Ray, ale tejto moznosti davam tak 1%.

Takze hlavu hore a pouzivat vlastny rozum a schopnosti a nie nejakych BP a MZ :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Problem so softwarom

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2006 20:22

Můj nick a malinko pozměněné jméno používají někteří useři, jako Blu-Ray apod., a pod tímto nickem šíří software, který vám poškodí OS., dále šíří i jiné nesmysly - já už jsem se ktomu vyjadřoval na mnoha jiných forech, a už se tím nehodlám zabývat. Používejte mozek, a hned uvidíte, kdo je kdo. Jinak, co se týče serveru Grafika, tak tam má přístup každý, např. i ten BluRay, který na Tvfreaku má zabanovaných asi 50 adres. Na Grafice se už dnes nic nedovíš. Tam vládne vulgarita, hádky, osočování, pomluvy, ale k tematu nic. Grafika se, bohužel, už stala stokou. A je to v takovém stadiu, že už to nedá nikdo dohromady.
Moje "domácí" stránka je webu Tvfreak. Tam se můžete podívat do sekce tv tunery a sekce digitální kabelovka. A pak mudrujte.
A teď k věci:
O Girderu vím velmi dobře. Ovšem je to doprovodný program a jsou nutné úpravy.
Pokud tazatel napíše, že neví rozchodit tuner a neví ani o jiných možnostech, předpokládám, že si nebude vědět rady ani s Girderem a podobnými programy (lze také použít software ATV2000), a proto ho tím nezatěžuji. protože čím více takový user zabředne do těchto problémů, tím více má práci s oživováním. Ostatně takové věci já už dělám na stole - v realu, nikoli radami na dálku. všimni si také, že taomas se již neozval.


Citácia:
PS: Ak niekto chce navod nech mi napis na mail, lebo tu su iny fachmani ktori ti poradia bud rad a drz hubu, lebo ja som odbornik.

Hochu, ty nejsi odborník. (ale kecá ti to dobře :) )Pokud by jsi byl, je zde řada nevyřešených problému ohledně tv tunerů. PROČ NEPORADÍŠ ?? Já nemám potřebný čas, sem tak často chodit, jak bych chtěl. takže bych tvojí spolupráci celkem uvítal.
Takže se do toho pusť a dokaž, že jsi tím odborníkem. Pokud nikoli - budou tvé velmi chytré řeči nekompromisně smáznuty. (Zatím jen ty řeči)
Tak se snaž.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.12.06
Prihlásený: 14.12.06
Príspevky: 15
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2006 9:16

Priatelu ja niesom odbornik na TV tunery, som len uzivatel, pred dvoma tyzdnami sa mi pokazila TV a v servise mi povedali ze mi to dokazu opravit az ked pride suciastka a to je 3 tyzdne az mesiac, tak som vyhrabal zo sufliku TV tuner a snazil sa ho naistalovat pracoval len s DScalerom na ktorom nejde DO, tak som zacal zhanat po internete ako rozchodit DO a narazil som na tvoju odpoved Taomasovi. Ale nevzdal som to a hladal dalej a narazil som na Girder.

To tvoje zdovodnenie ze ked niekto ledva rozchodi tuner nedokaze rozchodit girder je dost ubohe pretoze je to omnoho jednoduchsie ako rozchodit TV tuner.
A ak si teda vedel ze existuje girder mal si to taomasovi povedat s tym ze mozno bude mat problemy a nie mu povedat ze sa s tym nic neda urobit. Nepomohol by si len jemu ale napriklad neskor aj mne a mnohym dalsim. Chapes co sa ti tym snazim povedat?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Problem so softwarom

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2006 7:16

Citácia:
To tvoje zdovodnenie ze ked niekto ledva rozchodi tuner nedokaze rozchodit girder je dost ubohe pretoze je to omnoho jednoduchsie ako rozchodit TV tuner.
A ak si teda vedel ze existuje girder mal si to taomasovi povedat s tym ze mozno bude mat problemy a nie mu povedat ze sa s tym nic neda urobit. Nepomohol by si len jemu ale napriklad neskor aj mne a mnohym dalsim. Chapes co sa ti tym snazim povedat?

Dole, pod každým mým příspěvkem je takové kouzelné tlačítko s nápisem WWW. každý má možnost na něj kliknout. Je tam spoustu informací a návodů, a také další odkaz na další moji webovou stránku. Víš přoč jsem si ty weby založil? Abych donekonečna nemusel psát jedno a to samé.
Mám dojem, že je tam i odkaz na ten Girder, a spoustu dalších zajímavých věcí, jako např, odkaz na nejlepší přehrávač DVD, na samostatné kodeky pro DVD, apod.
Já strašně nerad píšu (jsem praktik) a spousty věcí se nedá psaním na dálku vysvětlit, natož psát postup.
Já měl ovšem na mysli tvou zajímavou vlastnost:
Citácia:
PS: Ak niekto chce navod nech mi napis na mail, lebo tu su iny fachmani ktori ti poradia bud rad a drz hubu, lebo ja som odbornik.

Já se TV věnuji už hezkých pár let, ještě od časů, kdy PC neexistovaly, natož nějaké PC tunery. Nejsem teoretik, ale praktik. Nikdy bych si nedovolil veřejně napsat, aby někdo držel hubu, protože já jsem odborník. (i když asi jsem - lecos mě z toho živí). Naopak, čím více se do problematiky hloubám, tím více zjišťuji, že toho vím málo. Jsem snad celkem skromný, ale určitě jsem stále při zemi. Jinak, táhne mi na 46 rok, tak asi snad, možná, něco málo už budu vědět.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Problem so softwarom

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2006 23:38

TROPHY ... ale nemozes cakat od cloveka ktory ma problem najst nahradne ovladace na nete ...ze zostroji IR modul Nie ze by som chalana podcenoval ale viem jaka je realita
ale dobre koniec OT







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem so softwarom

Registrovaný: 12.09.06
Prihlásený: 07.06.13
Príspevky: 277
Témy: 14
Bydlisko: Radoľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.12.2006 17:37

Neodpovedal som trochu dlhsie, lebo som nemal kedy sa pohrat s tou kartou.
Vsimol som si, ze OS je dost rozhaseny tak som spravil kompletny reinstal a zacalo fungovat dialkove ovladanie s original softvarom a dokonca sa mi podarilo naladit zopar programov.
Akurat mi program nedovolil nastavit poradie vyhladanych programov, tak som v nainstalovanom Intervideu nasiel subor Freescan.ini, kde som vpisal frekvencie jednotlivych programov v spravnom poradi.

Takze dialkove uz funguje. :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem so softwarom Nokia u Viste

v Operačné systémy Microsoft

4

303

21.03.2009 22:43

medny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Možete mi poradiť akým softwarom......

v Ostatné programy

1

528

16.08.2007 14:34

johny128 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. M Firefox problém so sťahovaním a GCH problém s updatom

v Sieťové a internetové programy

0

1317

23.01.2015 16:06

Stary Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém so zobrazovaním www stránok, problém užívateľa

v Operačné systémy Microsoft

17

2091

23.03.2009 10:41

FERDA23 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Battlefield 3 SKIDROW problem + win7 problem

v Počítačové hry

1

1514

22.09.2012 23:51

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Záhadný problém s PC... problém procesora?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v AMD - Advanced Micro Devices

45

4640

26.04.2012 11:14

netpeter77 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s MB ASUS P5K - problém s Realtek

v Ovládače

4

2258

14.06.2008 10:36

$ph!nX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s HDD / Problém s bootovaním

v Pevné disky a radiče

4

1423

22.02.2013 14:08

lucifer666x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem

v Ostatné

8

878

24.04.2007 10:21

maugggly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem

v Sieťové a internetové programy

0

479

20.01.2009 10:29

qwer0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem

v Operačné systémy Microsoft

2

525

07.12.2008 18:17

patqo_he Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém?

v Ostatné

5

743

02.11.2010 20:51

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem

v Ostatné

5

644

04.04.2008 15:54

Rapier Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem

v Optické zariadenia

2

931

09.10.2006 11:02

Ingenium Deerro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem?

v Pamäte

11

724

05.05.2009 17:55

bezi1112 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem

v Antivíry a antispywary

8

721

12.03.2008 8:17

Devil_SK Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra