Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.08.16
Prihlásený: 01.09.16
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2016 21:14

Dobrý deň. Už asi 3 dni pozorujem časté mierne "výpadky" internetu. Príklad : Som pripojený na komunikačný program TeamSpeak (mierne podobný skypeu) a približne každých 20 minút ma to vyhodí s tým že mi oznámi problém so spojením. Ale keď naraz som pripojený na TeamSpeak a zároveň pri tom hrám internetovú hru, stáva sa to, že ma vyhodí iba z jedného. Napríklad ma vyhodí z teamspeaku ale v hre nezaznamenám vôbec žiadny problém alebo naopak, vyhodí ma z hry ale na Teamspeaku stále som. Takisto ani tam nezaznamenám žiadny problém ako napríklad sekanie hlasu. Keď ma teda vyhodí musím reštartovať hru/teamspeak a hneď sa môžem znovu pripojiť. Ešte ani raz ma nevyhodilo z oboch naraz. Stáva sa to ako som už písal približne každých 20 minút, ale niekedy sa to stane po 5 minútach a niekedy to ide aj hodinku bez problému. Nikdy pred tým som takéto problémy nemal. Internet mám od Orangeu, počítač mám pripojený káblom. Neviete niekto kde môže byť problém? Ďakujem za prečítanie :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2016 1:42

- toto bude asi problem tvojho ISP alebo tvojho routru ak nejaky pouzivas :-/ akoby nezvladal prilis velky pocet sucasne otvorenych TCP,UDP relacii sucasne :-/
- internet od Orange moze byt aj opticky FiberNet, ale aj napriklad 3G/4G mobilny internet... ty pouzivas aky typ pripojenia ?
- pouzivas nejaky torrent alebo iny p2p klient na stahovanie dat ? tie maju vo zvyku vytazit lacne routre natolko, ze sa straca konektivita na niektorych portoch :-)
- este mozes skusit stahnut z internetu a testovat cele dni konektivitu s internetom resp. z rozlicnymi servermi skrz PingPlotter - velmi pekn nastroj na graficke pingovanie (vo forme grafov) kde vidis spojenie so servermi v priebehu celeho dna ak to nechas spustene na pozadi (pingovat by sa mal dat aj tvoj TS3 server na ktory sa pripajas, ale niektore servery maju pingovanie /ICMP/ zakazane... vhodne by bolo pingovat branu tvojho providera, nejaky dalsi pocitac v tvojej sieti ak vies jeho IP adresu a nejake aspon 2 servery v internete ako napriklad http://www.google.com)

- je to fakt divne, kedze spominas, ze niekedy ti vypadava TS3 server zatial co online hra funguje bez jedineho zadrhelu a opacne, niekedy zase vypadava online hra kym TS3 server funguje vyborne... otazkou este je, ci sa takto chova viacero online hier alebo iba jedna konkretna hra... pretoze nahhoda je svina vec a pokojne moze byt problem v konkretnej jedinej hre ktoru hravas + zaroven problem s TS3 serverom na ktory sa pripojujes.. cize nie v konektivite je potom problem, ale v hre (herny server) alebo v TS3 serveri


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.08.16
Prihlásený: 01.09.16
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.08.2016 3:44

No router by to zvládať mal keďže už bol viac zaťažovaný, keď nás bolo 6 pripojených na internete a všetko išlo v poriadku, teraz sa mi táto vec deje aj keď som pripojený iba ja.
K tomu pripojeniu, je to DSL.
Nie, torrent nepoužívam.
Áno je to divné, ale správajú sa takto dve hry ktoré som skúšal a aj ten ts3 server, no deje sa to iba mne, nikomu inému aj keď sme pripojený na rovnaký server či na ts3 alebo v hre.
Ešte s tým pingovanim, to už som skúšal ping http://www.google.com /t a keď som to zastavil bolo okolo 3000 packets send aj received a 11 bolo lost, to je v poriadku??
Alebo, bolo by možné tým pingovanim providera zistiť či je problém pri mne doma alebo má nejaký problém Orange??
Problém by som nemal mať s počítačom, keďže som sa na ten teamspeak server skúšal pripojiť cez mobil. Vtedy ma vyhodilo na mobile a asi po minúte-dvoch aj na počítači.
Je tu ešte jedna divnejšia vec, keď som pripojený v tej hre tak mi to napíše Connection problem a spustí sa odpočet 25 sekund, potom ma to vyhodí. Počas toho odpočtu ja sa hýbať nemôžem a ani nič ostatné nevidím sa pohybovať, no kamaráti mi povedali že som sa stále hýbal (presne tým smerom ako som stláčal W A S D) a bolo ma v hre aj počuť keď som rozprával.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.08.16
Prihlásený: 01.09.16
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.08.2016 17:52

Ako tak pingujem 192.168.1.1 a ten teamspeak server tak pri svojom routeri mam stále =1ms alebo <1ms. No keď mi pri TS3 napísalo Request timed out tak mi router skočil až na 13ms, je to v poriadku??
Nevyznám sa do toho až tak moc ale pokiaľ správne chápem toto tak je problém pri mne, však? Zatiaľ sa to stalo iba raz, nechám to a budem to sledovať aj naďalej, potom dám vedieť.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2016 22:33

-tak ja som ale nepisal o primitivnom prikaze "ping" v op. systeme, ale o grafickom pingovanim vo forme grafov (PingPlotter, MultiPing a podobne nastroje)

-tam by si si pridal pingovanie externeho servera v internete (google.com) dalej servera TS3 a potom ak vies IPku alebo staci aj DNS nazov tak ako treti mozes pingovat nazov herneho servera (ak to nemaju zakazane pre vyssiu bezpecnost tak pojde pingovat aj herny server), pripadne ako stvrtu vec pinguj gateway/branu tvojho providera

-taketo krasne graficke vyobrazenie pingovania ti bude bezat cely den na pozadi pocas hrania hier a odsledujes si tak, ci maju nejaku spojitost tie jednotlive kratkodobe vypadky... cele by to mohol sposobovat napr. aj virus v tvojej domacej LAN sieti, ktory zahlcuje domacu siet odosielanim SPAMu, a router to potom nezvlada, pripadne niektory sietovy prvok smerom von za routrom u tvojho ISP, lenze to by ti hadam ihned aj ohlasil tvoj ISP a bol by si upozorneny zaroven pod hrozbou odpojenia od siete providera

-fakt toto je tazko zistit co by to mohlo sposobovat... skus si od niekoho poziciat iny router a nechaj ho cely den-dva pripojeny, poriadne precisti svoj PC od moznych virusov (preskenovanim PC na Malware nastrojom "MBAM" /t.j. skratka programu - stahnes si ho cez google ako free/ a potom este nejakym kvalitnym standardnym antivirusom) nechaj v routri iba a iba ten svoj jeden PC a nic ine tam nepripajaj, ani mobilne zariadenia (notebook, smartfon) alebo zablokuj docasne pre istotu aj WiFi (alebo minimalne skus zmenit heslo vo WiFi zabezpecni routra)... skus tymto sposobom vyuzivat svoju domacu siet a uvidis ci to pomohlo... vylucovaciou metodou takto zistis, ze je mozno zly router alebo ze mas virus vo svojej domacej sieti alebo ze sa ti niekto naburava do WiFi sieti, sposobuje DDoS utoky, atd. v pripade DSL by problem zavineny tretiou stranou nemal byt... pretoze to je zaheslovane PPPoE pripojenie k providerovi (ibaze by samotny provider mal problemy s DDoS a ani o tom nevie)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.08.16
Prihlásený: 01.09.16
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.09.2016 17:06

Tak to prestalo robiť samo, diky za snahu :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s internetom

v Sieťové a internetové programy

2

492

04.05.2013 23:24

skeptix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s internetom

v Poskytovatelia internetu

2

355

13.04.2012 23:11

123vos123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s internetom

v Ostatné

2

322

21.08.2014 14:08

Xtriker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s internetom..

v Poskytovatelia internetu

7

303

13.01.2013 13:39

patqo_he Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém z Internetom

v Operačné systémy Microsoft

3

293

01.01.2014 13:15

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s internetom

v Poskytovatelia internetu

5

583

15.06.2019 19:40

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s internetom

v Poskytovatelia internetu

1

327

02.07.2013 13:34

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s internetom

v Siete

0

320

12.01.2016 23:04

sogy9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s Internetom

v Poskytovatelia internetu

1

399

12.10.2010 1:39

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s internetom

v Poskytovatelia internetu

6

344

13.08.2012 17:22

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem z internetom

v Poskytovatelia internetu

15

509

14.11.2015 19:58

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s internetom

v Poskytovatelia internetu

4

433

09.11.2010 20:16

lolek013 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s internetom

v Poskytovatelia internetu

7

500

20.02.2010 12:09

DodoGlass Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s internetom

v Poskytovatelia internetu

1

323

15.10.2016 15:59

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s internetom

v Poskytovatelia internetu

3

381

26.07.2011 17:05

Chaser_X Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PROBLEM S INTERNETOM

v Poskytovatelia internetu

5

342

26.02.2012 16:23

walther Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra