Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.08.07
Prihlásený: 05.06.12
Príspevky: 419
Témy: 61
Bydlisko: Humenné
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2009 18:43

Takže pomôžte mi prosím vás s nasledovnou vecou:

Mám na svojom počítači 2 disky (20 gb, 80 gb). Rozdelenie je nasledovné:
80gb disk-> C, E, F
20gb disk-> D
C - boot sektor, nie je na nom ziadny system, pretoze som to v minulosti nejako instaloval a proste no neviem ako sa mi to podarilo nechat tam boot sektor...
D - data a WIN Vista (o to sa nestaram, tam sa nic nemoze stat, lebo to je druhy disk)
F - WIN XP terajsi...
E - data

Chcel by som konecne mat boot sektor aj WIN na jednom disku. Rozmyslal som ze pri instalacii windowsu sformatujem C a F, vytvorim novu particiu a tam nainstalujem system. Avsak neviem ci C neobsahuje nejake udaje, ktore by mohli zrusit moju strukturu disku, cize particie ostatne. Chcem to vediet na 100% a chcem aby PC vyzeral nasledovne:
C - WIN XP
D - data
E - data

Bojim sa ze ked sformatujem C tak sa mozem rozlucit s E-ckom kedze obsahuje mbr a je to proste hlavna particia... Tak dik za vsetky odpovede :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.01.09
Prihlásený: 13.10.09
Príspevky: 156
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2009 21:40

no nechce sa mi to cele velmi studovat, ale v takomto pripade by som radsej instaloval nanovo windows

no ale ja by som to spravil tak ze by som presunul ak by to bolo mozne vsetky udaje na jednu partriciu, potom nabootoval nejaky ten linux napr. z usb a spojil vsetko do jedneho celku, potom to pripadne rozdelit na dve oddiely (systemovy C, a na data D - dalsi disk by bol E)

zmazat to co nieje potrebne, tj. by som povedal ze dolezite udaje presunut potom znova na to novovytvorene D a Ccko sformatovat a nainstalovat tam nanovo Windows XP

dufam ze som to napisal aspon trochu zrozumitelne :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.08.07
Prihlásený: 05.06.12
Príspevky: 419
Témy: 61
Bydlisko: Humenné
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.06.2009 22:18

Sak samozrejme, ze Windows na novo :D Ale proste ze teraz mam Windows na inom disku ako Ccku... a bojim sa, ze ked sformatujem windowsacky disk (F) aj C (boot sector) tak sa mi odstrani particia E... Lebo neviem, ale daco take som pocul, ze na boot sektore je MBR tabulka abo ja proste neviem, nerozumiem sa do toho velmi. Zhrnutie:

Vymaze sa mi E particia, ked vymazem boot sektor C a particiu F a spojim ich ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Preinštalovanie XP

Registrovaný: 12.01.09
Prihlásený: 04.02.24
Príspevky: 1596
Témy: 29
Bydlisko: Spišska Belá
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2009 22:35

jsakac píše:
Vymaze sa mi E particia, ked vymazem boot sektor C a particiu F a spojim ich ?

nie







_________________
"Nikdo nebude nikdy potřebovat více než 640kB RAM!"
(Bill Gates, 1981)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.01.09
Prihlásený: 13.10.09
Príspevky: 156
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 20:33

virus64 píše:
nie


spravne nevymaze, a preco?
MBR = Master Boot Record, cize Hlavny Startovaci zaznam

o co ide? MBR je prvy sektor disku, jeho obsah zavisi od toho, ako je disk rozdeleny (myslim tym to ze ci tam su logicke oblasti)

MBR moze ale nemusi obsahovat zavadzac, ale vecsinou (v pripade windowsu) obsahuje len informaciu na ktorej oblasti je ten zavadzac aby ta oblast bola AKTIVNA, BOOTOVACIA.. nazvi si to ako chces

cize sformatovanim disku na ktorom mas windows nainstalovany mozes zmazat tak akurat ten zavadzac, ale pri preinstalovani si windows upravi MBR tak, aby oznacoval bootovaci oddiel tj. ten na ktory si nainstaloval system, windows sa o vsetko postara sak to je windows
v linuxe existuje ale aj moznost volby.. :)

takze kludne sformatuj, len zalohuj dolezite data ;)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra