Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.05.11
Prihlásený: 18.08.14
Príspevky: 16
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava III
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2011 20:05

Zdravím, (dúfam, že vás neodradí dĺžka príspevku, ak hej čítajte 1., 2. a myslím že 7. odstavec, mali by ste dostať grip toho, čo sa pýtam)

pokúšam sa predať notebook Acer Aspire 7741Z (mám ho aj tu v bazári: http://www.pcforum.sk/i-p-acer-aspire-m ... 15270.html), ale to momentálne nie je to najpodstatnejšie. Okrem tohto fóra mám inzerátu aj na Bazos.sk, Slando.sk, i-Bazar.sk a neviem kde všade ešte. Ozvalo sa mi už aj pár ľudí zo Slovenska, no je to minimum oproti ľuďom z iných kútov sveta.

Chodí mi dosť veľa odpovedí v angličtine, často z pofidérnych mailových adries (ťažko povedať čo je normálna a čo pofidérna, no myslím že 3 páni Smith-ovia len s iným číslom nakonci sú pofidérne adresy). Z podobných adries som dostal aj pár slovenských mailov (zjavne preložených google-translaterom), alebo mailov, ktoré odkazovali na úplne iný typ tovaru (napr. "... v akom stave sú tie hodinky?"). Inak sú to obyčajné otázky (stav, cena).

Raz som už komunikoval s jedným cez Gmail chat, tak ževraj je z Južnej Ameriky a chce to pre dcéru študujúcu v Londýne. Poštovné bolo asi raz také, ako je cena za ktorú notebook predávam, lebo to chcel špeciálnou zásielkovou službou.

Čo sa týka informácií, čo zo mňa ťahajú, tak je to len číslo účtu (pochopyteľne, nič konkrétnejšie by som v živote nedal), no tak či tak mám obavy (predovšetkým kvôli pofidérnosti mailov, ktorú som spomenul vyššie a faktu, že zväčša ide o úplne nezmyselné transakcie - ako tá do Londýna).

O ČO TU SAKRA IDE?

Čo to sú za ľudia? Ako je vôbec možné, že sa dostanú na nejaký slovenský bazár, keď sú údajne z Južnej Ameriky? (pochopiteľne nechcem podceňovať schopnosti Google, hlavne keď dokáže nájsť aj Chucka Norisa).

Osobne mám pre tieto maily rôzne vysvetlenia, od tých najparanoidnejších (niekto zo mňa chce vylákať číslo účtu, aby mi ukradol 15 E, ktoré si tam na seba zarábajú úrokmi), po tie najpragmatickejšie, jednoducho niekto nemá čo robiť (niekto z SVK), tak vypysuje maily.

P.S.
Nie som jeden z tých ľudí, ktorý by najskôr posielal až potom pýtal peniaze < - - to len keby niekoho napadlo, že tohto by som bol schopný ...

Na Vás sa teda obraciam s otázkou, či s týmto máte skúsenosť. Či ste už niečo mali v bazáre a chodili vám takéto maily. Osobne som už viac krát niečo predával, ale toto je po prvý raz, čo dostávam takéto maily.

P.S. (2)
Dal som niekoľko inzerátov, každý s iným menom (Predávam Acer, Acer Aspire, Acer Aspire model: blah blah), v inzerátoch neponúkam kontaktné info (kontakt je zabezpečený cez stránku bazaru - ten mi posiela odkazy na moju adresu - teda teoreticky nie je možné sledovt moje inzeráty cez vyhľadanie mailu - nie všetky inzeráty ponúkajú túto možnosť, no chodia mi aj odtiaľ, kde táto možnosť je)

Ďakujem za odpovede

P.S. (3)

Dúfam, že som sa trafil aj do pravidiel aj do časti fóra, na túto tému určenú ... nechcem spamovat, ocakavam realnu diskusiu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Predaj do zahraničia a záhadný kupujúci

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2011 20:48

Podobná téma tu už najskôr je a najlepšiu odpoveď ti dá google ak tám zadáš meno odosielateľa, pretože sa jedná o podvodníkov, ktorým keď pošleš zásielku, tak nakoniec jednoducho povedané vyhlásia peňažnú transakciu za neplatnú z čoho vyplýva, že prídeš o peniaze aj o tovar. Chodí to takmer všetkým ľuďom čo niečo predávajú, osobne mi to prišlo aj po pol roku čo som predal tovar, treba to len ignorovať a nenechať sa blbo nachytať ako to spravilo viacero ľudí.
Hlavné znaky - za tovar ponúkajú oveľa viac, len aby to bolo . Je to určené pre známych, anglicko a iné štáty (narodeniny...) sami pochádzajú z Chille, JA a pod, svoje texty prekladajú cez google translate :)







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.05.11
Prihlásený: 18.08.14
Príspevky: 16
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava III
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.06.2011 20:56

UAU, viem že sa dá peňažná transakcia vyhlásiť za neplatnú, no dá sa aj vtedy, keď už mám peniaze na účte?


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Predaj do zahraničia a záhadný kupujúci

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2011 20:59

transakcia sa da stornovat aj ked uz su peniaze na ucte prijemcu no je to narocnejsie na vybavovanie a hlavne zalezi od samotnej banky







_________________
always is always wrong
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2011 16:31

PRESNE!

Presne aj mne sa toto stalo, predával som kameru ozvala sa mi pani XY. Že ju chce a toto dobre počúvajte:

1. Otázky ohladom kamery dávala atd.. Povedal som jej že stála 550€ Pred 6 rokmi teraz ju ponúkam za 170€.
2. Povedala že je to v poriadku , že to chce pre syna.
3. Že mi pošle peniaze na učet ihned, ako jej odskenujem recipe - že doklad otom že som to poslal
4.Napísala mi jej banka.... blá blá. Stým že mi pošlú 550€ - ALE koli bezpečnosti musím prvý poslať cca.340€ spať aby sme sa dorovnali na 170+poštovné.? Čiže ja som poslal prvý kameru aj peniaze?? WTF?
5. POtom sa mi to prestalo páčiť tak som ihned požiadal o storno podanie zásielky stihli to tesne pred doručeným.
6. Kontaktoval som právnika, on niečo pozeral na nete a tá banka sa mi ozvala z emailu - scotiaonlinetransfer@mail.com - PREČO MAIL.COM?
+ sa mi podpísal generálny riadieteľ banky - ktorý je 6 rokov Mŕtvy!!!!!!!!!!


Takže som jej nakoniec nič neposlal pozor!!!


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bank of America money transfer - predaj do zahraničia

v Služby a webstránky

22

828

20.01.2016 13:47

luckinno Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predal som mobil a kupujúci ho chce vrátiť

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

42

2638

14.01.2020 17:26

defe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. záhadný priečinok

v Ostatné programy

9

1582

27.01.2014 21:51

ssamko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zahadny problem!!

v Operačné systémy Microsoft

1

452

04.03.2008 19:28

Mir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zahadny restart systemu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

46

2354

06.09.2007 23:08

Erzik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zahadny disk hitachi

v Pevné disky a radiče

3

540

01.03.2009 14:14

pali987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. fakt zahadny problem

v Ostatné programy

4

761

02.11.2009 20:50

gabikke Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zasielanie do zahraničia

v Obchody, reklamácie a právo

19

3070

01.12.2008 17:03

Joey Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sms do zahranicia

v Krčma

11

2781

05.02.2012 22:22

maugggly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nakupovanie zo zahraničia

v Obchody, reklamácie a právo

16

811

03.10.2013 22:35

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Počítač zo zahraničia

v Obchody, reklamácie a právo

0

783

10.03.2009 22:24

suineg333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zahadny problem s mysou

v Ostatné

4

388

10.09.2013 16:50

ViktorinoSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. záhadný problém z WMP

v Audio programy

5

1104

06.01.2007 12:01

chio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bezplatné SMS do zahraničia

v Sieťové a internetové programy

1

786

21.01.2010 9:48

kolacek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NB zo zahranicia /klavesnica

v Obchody, reklamácie a právo

1

663

04.09.2010 0:56

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobil + paušál do zahraničia.

v Mobilné zariadenia

14

675

31.01.2019 16:00

werwest Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra