Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 34 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 21:35

Tak čaute, keď si tak brázdim po fore, stale my do si nemôžem všimnúť zostavy v popise. Ako môžte vidieť, niesom nabúchaný žiadnou technológiou, ani tech. novinkami. Dovolím si tvrdiť že 3/4 fóra ma C2D alebo X2, popr. X2 939.! Teraz tu prichádza otázka ! koľko dajme tomu z 500ľudí nájde uplatnenie pre svoj počítač??? Napríklad zoberte si môj počítač. Poviete si že stara šumka s už pomaly vymretým Agp a ešte k tomu Socket. A. No, ja som tento počítač neviem vynachváliť s jedného dôvodu. Tento počítač my prináša aj reálny zisk.
teda není to len čistý náklad ale aj sa mi tá investícia vracia. Zoberme si príklad Jožko. Jožko napíše rodičom že chce pod vianoce PC. Vyberie si jednu zo zostáv tu na pcforum, dajme tomu za 30 000. Šak sú vianoce. So zatajeným dychom dáva rodičom papier s komponentami, rodičia sa s nevôľov pozereju na cenu, ale budiš. Jožko nedočkavo čaká 2 týždne čo nájde pod stromčeko, a čo tam sa mozrejme nádjde, no predsa komponenty. Za 2hodky to má všetko pozapájane....inštaluje win, bla bla bla. Za celé prázdniny nevitiahne pety z domu. Stale len drtí tu novu pecku Crysis, Pro street a pod. na max detailoch.....ale keď to vidia rodičia moc im to radosť neprida.
1. Synovi už neslúži PC na prácu tj. referáty, pisanie dajakych projektov do skoly atd. Ale drti najnovsie hry, atd. Znamky idu rapidne dole, pretoze doma ma supercomp na ktorom musi prejst trate na pro street a pochalit sa kamosom ake ma super auto a ako mu ide super grafika.

Vpodstate s PC sa stal čistý náklad. Chalan namiesto toho aby sa naučil robiť v photoshope, corely, php, html alebo C+ s čoho by mal peniaze a reálne by si zarábal peniaze, drtí hry. nevravím že ja si nezadrtím, ale väčšinou to tak býva !! ČESŤ VÝNIMKÁM !!.

Preto hovorím že väcšinou sa drtí, pretože situácia v domácnosti je takáto ( väčšinou ). Kúpil sa počítač, najskôr sa nanom hral hry, ale už ho začali rodičia používať, a jeho čas bol obmedzený...počítač zostarol, hry nanom už novšie nejdú. tak sa Jožo začne učiť o Hw na www.pcforum.sk a pod. Naučí sa urobiť si svoju 1. stranku v html, a bum bac ma novy komp. A to už je situacia čo som hore opisal.

Napríklad ja si zarobím pomocov javascript a css+html aj na notebook.

Je tu teda ta otázka kto z vás využije PC??? Hry sa nerátajú medzi používanie.

Hry su podľa mna poriadne svinstvo. Zoberme si takto že je to veľká sieť

Výrobka GPU+CPU napíšu vývojcom hry že potrebuju peniaze. Vývojca povie, v pohode, vyrobime taku skvelu a taku naročnú hru že ten kto si bude chcieť zahrať, bude musieť min. Upgrade pc, alebo kupiť nový. To sizoberťe že v novom pc je procesor ( dajme tomu INTEL ) a GPu je ( Geforce ).... Intel + geforce sa dohodnu, že Intel vyda nove 45nm CPu a Nvidia uvedie na trh skvelé 8800GT..A bum bác je tu crysis, nedovolím si tvrdiť koľko ludi koli Crysisu kupilo new grafarnu alebo cpu aby si mohlo zahrať crysis. S toho plynú obrovské zisky pre výrobku cpu a gpu ako aj tej hry. Hovorim tomu "Organozovane za ziskom".







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Praktické využitie PC

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 21:55

Hry mám rád, ale postupom veku hrám stále menej a menej... už je tá hranica velmi nízko, veď len NFS Pro Street hrám už dva týždne, a to niesom ani v polke...
Známky mi to možno kedysi trochu kazilo, ale keď si človek uvedomí, aká je to blbosť furt sa len hrať, tak začne myslieť aj na iné veci...

Teraz mi známky kazí hlavne 3Dmax, fotošop, a podobné užitočnejšie veci... Kurz matiky a CISCO, takisto si podiel ukrajuje aj maturita... :)

A hoc´ peniaze za to nedostávam, dúfam že skúsenosti s týmito programami budem môcť niekde uplatniť ;)

Inu, zdá sa mi to od teba trošičku pokrytecké, pretože si tu mal thread o tom, že ideš kupovať počítač, a teraz, keď na vianoce počítač nebude, tak sa snažíš sám seba presvedčiť, že to nevadí... Neber to osobne, len sa mi to tak vidí :rolleyes:

A ďalšia vec - výkonné PC vyžadujem pre robotu, pretože neznášam zatuhávajúci počítač, pomalý rendering a grafické výpočty. Takže myslím, že svoj počítač využívam adekvátne.

Apropo, poznám jedného týpka, ktorý mal doma slotovú mašinu - 2x266MHz Pentium PRO, 256MB RAM, VGA ani neviem, no a proste vykrikoval velice, že on nič silnejšie nepotrebuje, a ani výkon tohoto počítača nevyužije... o dva mesiace si kúpil notebook s core2duo a 2gb ram... tomu sa vraví pokrytectvo ;)

"Vyberie si jednu zo zostáv tu na pcforum, dajme tomu za 30 000."
- tým chceš naznačiť že mám poskladané PC zostavy zrušiť? :D

Ozaj na tvojom príklade - myslím si, že Jožko si radšej zadrtí staršiu hru ako by mal ísť robiť niečo zmysluplnejšie ;)

//

-hry sú svinstvo, to áno... ale píšeš to aj preto, lebo, ako si spomenul, si "rád zadrtíš" tak tomu nerozumiem... Občasné hranie vôbec nieje na škodu, odreagovanie, precvičenie reflexov... A takisto si myslím, že keby si na Vianoce dostal nový komp, táto téma by pravdepodobne nevznikla ;)

Takisto píšeš, že si svojimi vedomosťami zarobíš na notebook... trochu silné slová, tak hor´ sa do toho ;) Keby si toto tvoje uplatnenie uplatňoval skôr, možno si už teraz mohol mať nejaké peniaze ;)


Naposledy upravil eXistenZ dňa 28.11.2007 21:58, celkovo upravené 1






_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.01.07
Prihlásený: 22.03.09
Príspevky: 1694
Témy: 62
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 21:56

Ja niesom extra drtic, akurat si zahram max hodinku CoD2 Multiplayer po nete, ale inak nic, no mozno ked vijde niaka hra tak ju skusim a odinstalujem, ale ze by som hrával 6hodin denne tak ne, napr som zohna hru settlers, hral som ju hodiny, tj. vytvoril som jedno mesto od zakladu po max, a hotovo, uz ma ta hra nebavy. takze niaky hrac nejsom, a cod hram len teraz v zime lebo neni co robit,
PC vyuzívam na mix, produkovanie hudby, niake simulacie, a pod.
Ale hlavne tiez net.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 21:58

No dobre, ale zober si ludi, ktory drti tie hry kazdy den a tiez mu to vynasa mozno viac ako tebe ;) JE clenom, 4 kings, games royality ,chodi p oturnajoch a vyhrava nejaky te hardware a aj prachy ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Praktické využitie PC

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 22:00

Zobuď sa Lub0$, vyhrávajú len tí nalepší, a ja by som si veru nechcel zarábať hrou... raz si na prvej priečke, raz na poslednej... a keď sa ti prestane dariť, a nič iné vedieť nebudeš (ako veľa pasívnych teenagerov) tak ti bude hlboko do vrecka...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 22:04

Ja som zobudeny, nehovorim, ze vyhrava kazdy treti.
Ale tiez ich neni len 50 na svete ;) no nieje ich ani vela.
Ja osobne ani nejaku poriadnu hru nemam, najporiadnejsie co mam je CS 1.6 a to si sem tam zahrajem po tazkom dni ked clovek pride domov zo skoly, cely zniceny, nasraty, tak to bodne, trosku si zahrat.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 03.09.06
Prihlásený: 17.11.08
Príspevky: 520
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 22:14

no ohladom progamingu... na takom turnaji sa dá vyhrať slušna suma... medzinárodný turnaj:
1,miesto 330 000sk
8, miesto 22 000sk

to som len náhodne pozrel a prepočítal na SK.

A oni z toho dokážu žiť. A oni dostávajú normálny plat nie? veď robia reklamu sponzorom atd.

ale toto je asi mimo tému, tak som ticho.

inak ja poslednou dobou som zas začal hrávať, ale na pc sa dá robiť aj iné veci, sháňam si veci do školy, kecám s kamošmi, atd.







_________________
[ my pc ]
CPU e8200@2.66GHz + AC Freezer 7 Pro| MB Asus P5K | RAM 2x1GB a-data 800MHz | VGA hd3650top + ac accelero s1 & 12cm fan | HDD Seagate 320GB | PSU Fortron 400W blue Storm II | Case tt Armor Jr.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.01.07
Prihlásený: 22.03.09
Príspevky: 1694
Témy: 62
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 22:41

ale da sa zarabat aj tak ze testuje hry pise clanky, vychitava muchy a pod.
no povazuje sa to za pracu nie??


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Praktické využitie PC

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2007 23:23

Tak vyjadrím sa aj ja k tomuto ešte predtým než sa to tu zaspamuje. PC mám doma od troch rokov a venujem sa mu prakticky už odvtedy. Naučil som sa vďaka tomu docela slušne po anglicky, nielen teda tú "technickú" angličtinu, ale aj bežnú komunikačnú. Takisto sa snažím mať doma vždy to naj čo sa dá, ale zase nie je to také že by som každý mesiac kupoval najhorúcejšie novinky a podobne. Mal som už vela počítačov a každý mi priniesol nejaký osoh. Či už to bolo o hraní, alebo o práci.
Teraz už tolko nehrávam ako kedysi, ale zase je pravda že keď si niečo zahrám tak to chcem hrať poriadne a nie sa obmedzovať nastavením detailov na minimum/medium a podobne. Proste si chcem užiť tú hru naplno pokial ma baví. A preto mám aj silný komp.
Takisto nejaká robota. Dosť často robím s videom, nie síce nejaké extrasuper projekty, na to PC fakt nestíha, ale nejaké to amatérske strihanie videa a podobne. Naposledy som napríklad prehrával asi 6 kaziet s dovoleniek a strihal som to a potom pálil na DVD. Toto by som napríklad na predchádzajúcom notebooku (Asus A6R - Celeron 1.7GHz) nemohol...teda mohol ale ešte ani teraz by som to nemal hotové, takže by som nestihol vrátiť ten TV tuner v rámci týždňovej lehoty pri objednávaní cez net (vrátenie bez udania dôvodu). Aj keď na to, čo robím na PC 80% času, tj. internetovanie, filmy a hudba, by mi ten Celeron stačil a vtedy aj stačil.
Takže myslím že sa rozhodne oplatí kúpiť si nový PC, samozrejme keď mám na to prachy a nič dôležitejšie mi netreba. To že chodím do školy - no a čo?? Celý čas čo som bol na gympli som sa neučil ani tolko aby to dalo dokopy deň (teda 24 hodín) a myslím že mi to nejako nechýba. Volný čas som samozrejme netrávil len pri PC ale to by sa ani nedalo, až taký závislák zase nie som.
Čiže pokial sa snažíš, ako písal eXi, ospravedlniť si to, že nebudeš mať nový komp a že tento ti stačí, tak po týchto príspevkoch dosť pochybujem že sa ti to podarí. Vývoj nezastavíš, aj tak si raz ten PC budeš musieť kúpiť, už len z dôvodu kompatibility s novšími zariadeniami (napr. nejaká novinka ako bolo kedysi USB a pod.) a keď si taký šikovný ako hovoríš že si s html dokážeš zarobiť na noťas a tak, tak byť tebou tak už ich mám aspoň desať.

Tolko odomňa k tejto téme a poprosím držte sa témy, konečne sa tu rieši niečo zaujímavé, o progamingu si môžete pokecať inde.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2007 1:04

Ja tiež patrím k skupine ktorá sa uskromní so slabším hardware. To že ladenie počítača je môj koníček ale nepopieram, rovnako nepopieram že je to zdroj zábavy, komunikačný prostriedok, prípadne nástroj.

Osobne si myslím že 90 percent praktických operácií ktoré by ste od počítača požadovali zvládne aj poriadne starý hardware a operačný systém, samozrejme otázny je niekedy čas...

PC využívam v čo najviac smeroch. Hry, písací stroj, televízia, rádio, teletext, internet, fotoštúdio, video a hudobný prehrávač. Ak vynecháte hry tak vám jednoznačne postačí aj hardware po ktorom už väčšina osadenstva tu na fóre ani neštekne.

Niesom progamer. Hrám klasiky a jedna hra mi vydrží aj niekolko rokov (Diablo II, Starcraft, Civilization, Ultima Online) ale sem tam ma naozaj dostane aj niečo novšie... To je aj dôvod prečo vážne uvažujem nad windowsom 2000 a Ati Radeon X 1950 AGP, ale zbytok tuningu na mojom PC je výhradne produktom koníčku :) Mám rád ak veci fungujú dobre...







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 21.03.06
Prihlásený: 03.02.24
Príspevky: 931
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2007 1:07

1.uplne zbytocna uvaha,rozhodovat maju rodicia za svoje malolete ratolesti
2.ak je niekto plnolety,tak je to jeho vec,kolko vrazi do pc len na hry
3.ja uz viac makam(PS,COREL,MAX,RHINO) a pracujem s netom,ako sa hram
4.ale ak by som mal par desiatok zbytocnych tisicok,tak bez pochyb investujem do lepsieho HW







_________________
Doplnim vecer
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Praktické využitie PC

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2007 7:23

Mir - nevedel by som si predstaviť rendering v 3Dmaxe na PentiumIII :)
Teraz budem od témy, ale ak kúpiš x1950pro AGP, tak zaznamenáš bottleneck efekt... a nemyslím, že bude malý
Salamoon - hej, aj ja by som kompík vylepšil hlavne o lepšiu dosku na taktovanie, ale nevedel by som do kompu vraziť čojaviem 100 tisíc....







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.01.07
Prihlásený: 22.03.09
Príspevky: 1694
Témy: 62
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2007 7:53

ScorpionSX, mam ten isty nazor na hry ako ty, ked uz niaku hru tak poriadne si uzit jej grafiku, preto si vsetko nasavujem na high, ale moc mi to high na new hrach nevydrzi kvoli grafike, napr prostreet(na sacku urobili :sick: ), a oprotu COD4, ktore ma vyssie poziadavky ako Pro street a dal som ho na max tak mi to trosku posekavalo, ale uzit sa to dalo :D
A spoluziak mi hovori co nehrám cs, a preco hram cod2, no proste v cs je msdos grafika(vynimka source, to si zahram obcas :rolleyes: ) a v cod je naplno pekknucka, a preto aby som si ju z chuti užil, a ne aby po mne lietaly napoje ako plechovky ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 21.03.06
Prihlásený: 03.02.24
Príspevky: 931
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2007 9:56

eXistenZ píše:
Mir - nevedel by som si predstaviť rendering v 3Dmaxe na PentiumIII :)
Teraz budem od témy, ale ak kúpiš x1950pro AGP, tak zaznamenáš bottleneck efekt... a nemyslím, že bude malý
Salamoon - hej, aj ja by som kompík vylepšil hlavne o lepšiu dosku na taktovanie, ale nevedel by som do kompu vraziť čojaviem 100 tisíc....

par diesiatok je tak 2-3 desiatky :D
100 000 ani ja,je to zbytocne......







_________________
Doplnim vecer
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Praktické využitie PC

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2007 11:26

No to ja by som zase s tým problém nemal...kludne aj 200..keby som fakt nemusel kupovať niečo iné, tak prečo nie?? :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2007 14:17

...strasne rychlo sa znehodnocujuca investicia. Osobne radsej menej vrazat, ale castejsie. Uzitkova hodnota v danom casovom obdobi bude vyssia ;) Napr. radsej vrazit 2x50 tisic, ako 1x100 v rovnakom casovom obdobi.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.11.2007 15:21

no, prepacte za temu, fakt nevm co som popisal ale nehanbím sa za to, mal som tazky den, a nasralo ma ze nebudem mat dost penazi na novy komp, az nekedy vo ferbuary...

Takto všetky príspevky som si prečíta a teraz rád odpoviem.

Je pravda že renderovanie v 3dmaxe by PIII alebo moj athlon nezvládol, ale chcel som len poukázať na praktickosť využitia Pc. Hlavne tych už. čo si kupujú počítač len kôli hrám, a zábavu, nehovorím že to jezlé, žijeme len raz, treba si život užtiť naplno, ja som len chcel diskutovať o tom že aký ako nam z toho počítača plynie zisk, že sa s toho počítača stane len čistý náklad, nie potrebná vec. Potupom času to býva tak, že väčšinu už. aj ked si to nepriznajú, prestanú baviť hry, nastupuje záujem sa niečo naučiť, vytvoriť, nebyť len obyčajným hráčom.

Teraz k tomu že sa dá zarábať Hraním.

Zober si že človek živiaci sa hraním pojde na strednú, povedzme elektrotechniku na 3-ročný odbor, nech sa jej rýchlo zbaví. Do 30 rokov bude mesačne vyhrávať kvantum peňazí, ale čo keď nastúpia pokročilejšie roky?? myslite že niekto bude hrať v 45-50 cssko??? myslím že nastane túžba niečo v živote dosiahnuť, založiť si rodinu,
odvzdať potomstvu to čo sa naučil za život. Lenže nebude mať čo odovzdať, nebude vedieť ako sa čo vybavuje, ako si zobrať ôžičku, nebude sa ani môcť "poriadne zamestnať" pretože myslim že by ho zobrali na max. za nejakeho elektrikara za 15 000 mesacne, co je malo. To je vyzia do buducnosti....







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 25.07.07
Prihlásený: 27.11.14
Príspevky: 217
Témy: 38
Bydlisko: Kálnica city
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2007 18:27

mam 16 a hranie hier ma prestalo bavit asi pred 2-3 rokmi. Mal som staru masinu Duron 700 128ram a 4GB disk a nesla mi tam uz pomaly ziadna hra... nainstaloval som si dake softy a ucil sa vytvarat slideshow z fotografii..

Potom som dostal novy komp Intel 4 , 3 000MHZ a 120GB disk a zacal som sa venovat strihu videa. Mam kameru aj slabsi fotacik a dost casto natacam nejake akcie, projekty, ci uz v skole alebo v obci. Spolupracujem na 2 webstrankach a 3 som uz sam vytvoril. Dakedy by som fakt potreboval dvojjadrovu masinu (mal som raz film ktory mi renderovalo 15 hodin), ale teraz sa to pokusam vzdy zariadit tak ze si pustim rendering ked idem von a mam aj daky ten oddych...

Dakedy ma naozaj stve ked vidim ze male decka maju nadupane PC zostavy alebo tie najnovsie mobily, biky a dakedy im aj zavidim. Dakedy si myslim ze naco im je to, ze je to az prehnany luxus... Ale ich vec... Len by sa mali zamysliet - z hier nikdy nebudu mat nic a je vela sposobov ako si spolu s PC zarobit.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.12.2007 19:20

nj, s mobilmy je to podobne. Minule som videl u nas v skole chalanovi z 8smicky odvedla Blackberry za 12 000 z orangu, to som sa uz ani nemohol pozret na svoju k610i. Ale zeby uz bol manager....







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 27.09.06
Prihlásený: 24.08.20
Príspevky: 322
Témy: 12
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2007 0:33

ja si zas myslim, ze nie kazdy kupuje PC preto, aby mu aj zarabalo, ale napriklad cisto kvoli zabave :) tak isto, ako si napriklad niekto iny kupi rychle sportove auto, tiez kvoli zabave-konicku alebo treti zas investuje velke peniaze trebars do bicykla atd. atd. :) v tomto pripade si myslim, ze investicia do PC nemusi byt zla vec a pokial clovek na to ma, jasne, ze si tie nove hry chce vychutnat naplno a na to potrebuje aj patricny hardver :) tak isto, ako napriklad vasnivy biker tiez nechce bicykel z Tesca, ale postupne si svoju masinku sklada a do nej investuje, bez toho, aby myslel na to, ze vrazene peniaze mu prinesu nejaky zisk ;)

na druhej strane si myslim, ze plati, ze vsetko treba robit s mierou, akurat, aj ta miera moze byt u kazdeho niekde uplne inde :D







_________________
Ak mate nejaky stary 8/16-bit pocitac Commodore/Amiga/Atari ci ine, resp. prislusenstvo k nim a chcete to predat/darovat, prosim ozvite sa na mail a4000(zavinac)post.cz, dakujem

Fractal Design Define XL R2|Fortron Aurum Gold 700W|Asus Z170 PRO Gaming|i7-6700K|Arctic Freezer 13 CO|32GB Kingston DDR4 2133MHZ CL14 HyperX FURY (4x 8GB)|Samsung 950 Pro M.2 SSD 512GB|Gigabyte GTX 960 G1 Gaming 4GB|DELL UltraSharp U2415|Microsoft SideWinder X6|Synology DS215j DiskStation|.....|Amiga 500, 600, 1200, 2000, 4000|Commodore 64, SX64, 128, 128D|Atari 800XL, 800XE, 130XE, 1040STe
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2007 6:35

4qpkqkma, presne ako keby si hovoril o mojich spolužiakoch. Programovaniu sa tam venujeme len traja z 25.







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Praktické využitie PC

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2007 21:14

Ja nepovažujem svoj PC za nijak výkonný. Ale stačí mi. Oproti starému zvláda popri videohovore cez skype aj iné veci, rovnako by zvládal VLC + firefox + sťahovanie z FTP rýchlosťou 100Mbit, to bohužiaľ môj starý počítač nezvláda.
Výkon nie je len na hry, občas potrebujem konvertovať nejaký film, resp. upraviť nejakú mp3 a nechce sa mi na to čakať celú večnosť... a s dvojjadrom môžem popri čakaní ešte aj pracovať. Kým som mal v starom kompe Durona750, práca v OrCADe, hlavne simulácie obvodov boli častokrát o nervy, ani najnovší AutoCAD nie je práve najšetrnejší a to sú programy ktoré treba mne do školy aj ocovi do práce. Preto ani najmenej neľutujem investíciu niekoľkých výplat do môjho novšieho kompu :-)







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 13.09.06
Príspevky: 1207
Témy: 25
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2007 21:27

Tak pridam sa aj ja :)

O PC v praci teda nebudem hovorit ten ma zivy :)

Moj domaci komp(vid popis) som kupoval koli.... ani neviem koli comu :) asi na hry ale pravdu povediac som nehral nic uz pekne dlho... max tak CS a to by zvladol aj hociaky iny slabsi ako tento.
A co vlasne robim ked nehram? Pracujem nosim si sem tam z prace nejake modely nejake "obrabacky" nic jednoduche vsetko zlozite hluposti(sem tam 1GB zostavy v ProE-cku) a na to by bol veru stary comp onicom tazke tento mi dost pomaha pri mojej narocnej praci na HW.
Okrem prace a sem tam hier teda vyuzivam PC ako ostatny na surfovanie, strih videa, Photoshop a na pocuvanie hudby(aj ked v tomto uz vystriedala PC moja nova Yamaha :))

A este mam NB ten ma cisto na surf po nete a este ked niekde cestujem tak sa pripajam do prace cez VPN aby som mohol nieco poravit ak treba...

Zaver vyuzivam obidva PC naplno a nemrham cas na hluposti (sem tam CS 8h denne :))

dodo







_________________
PC: Asus P5B, C2D, 2GB Ram, X1950GT, MX518
NB: Macbook 2.4GHz (unibody)
MT: iPhone 3Gs
TV: Samsung PS-42C96HD + reciver Yamaha RX-V361
Car: Citroen C3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 09.01.07
Prihlásený: 22.03.24
Príspevky: 3599
Témy: 419
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2007 21:32

aj ja by som sa rad pripojil k diskusii : ja ma relativne good PC: ano nepopieram ze si zahram nejake cool hry (nove) STALKER , HL2 (max)
ale zas ja sa zaoberam aj s historickými zostavami..a davno ludia netuzili po good grafike , rychlosti ale o úuuplne inom...(napr o hratelnosti , zabave) a to uz tu na fóre aj viac krat odznelo sak ??
takze.....dufam ze nebudete zas nejak spochybnovat moju teoriu :D
je to len moj skromny nazor..mozno aj inych..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2007 23:04

od druheho rocnika mame technicke kreslenie v autoCADe, myslite ze tento pc co mam v podpise je na to slaby? to by dobry argument na nove pc :D







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 13.09.06
Príspevky: 1207
Témy: 25
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2007 23:09

ano je to slaby argument auto cad skoro vobec nevytazuje PC ;) ak v nom nerobis nejake super obravske vykresy nedajboze 3D modeli kde mas milion kot sraf atd. tazke ti vystaci aj to co mas :P daj sislo na rodicou odkazem im to ak by si im ty tvrdil nieco ine....

dodo







_________________
PC: Asus P5B, C2D, 2GB Ram, X1950GT, MX518
NB: Macbook 2.4GHz (unibody)
MT: iPhone 3Gs
TV: Samsung PS-42C96HD + reciver Yamaha RX-V361
Car: Citroen C3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 07.08.07
Prihlásený: 09.04.19
Príspevky: 373
Témy: 16
Bydlisko: Ba
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2007 23:45

Novy comp som si kupila, lebo robim vela veci vo Photoshope a Aftereffecte, a na starom to uz nezvladalo (a duplom, ked bolo spustenych viac veci naraz :X) Z hier si zahram akurat nenarocny quake3, takze to je jedno kde. A celkovo, je dobre mat rychlu masinu,.. pomale sunky su o nervy, nech tam robi clovek hocico. :hacker:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 20.09.07
Prihlásený: 19.03.09
Príspevky: 742
Témy: 23
Bydlisko: Piešťany
Príspevok NapísalOffline : 07.12.2007 18:24

no ja co mam PC, som vyuzival len na hry. teraz ked som oslavil 13 rokov, som sa viac zacal zaujmat hudbe, postupne mam viac a viac programov na hudbu. a hry hram us len obcas. btw, chcel by som sa naucit robit dake videa, alebo v tom photoshope, alebo tak... :) len neviem ake programy su na to. napriklad taketo daco by som strasne chcel vedet robit http://www.youtube.com/watch?v=aHLpRxAmCrw







_________________
CPU: Intel Pentium4 3,6Ghz, Graf.: 256Mb GeForce 7600 GS , RAM: DDR2 (533Mhz)512Mb+512Mb
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Praktické využitie PC

Registrovaný: 07.08.07
Prihlásený: 09.04.19
Príspevky: 373
Témy: 16
Bydlisko: Ba
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2007 13:38

lednicky1 píše:
chcel by som sa naucit robit dake videa, alebo v tom photoshope, alebo tak... :) len neviem ake programy su na to. napriklad taketo daco by som strasne chcel vedet robit http://www.youtube.com/watch?v=aHLpRxAmCrw


tak na to mas prave ten photoshop ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.07
Prihlásený: 07.12.22
Príspevky: 367
Témy: 12
Bydlisko: Prievidza/P...
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2007 14:02

Matho píše:
Dakedy ma naozaj stve ked vidim ze male decka maju nadupane PC zostavy alebo tie najnovsie mobily, biky a dakedy im aj zavidim. Dakedy si myslim ze naco im je to, ze je to az prehnany luxus... Ale ich vec... Len by sa mali zamysliet - z hier nikdy nebudu mat nic a je vela sposobov ako si spolu s PC zarobit.

mam nokiu n 73 co je myslim velmi dobry mobil jeden z najlepsich na trhu.. a preco? ved ho nevyuzijem.. no a co? paci sa mi je kvalitny ma dobry fotak tak preco nie,,
comp mam na hry, zabavu s internetom (MMO)a ze z hier nebudem mat nic? hehe, mam.. priatelku :D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 34 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prakticke zadania C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

666

26.10.2009 17:35

johny3212 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Toshiba Qosmio X870 prakticke skusenosti

v Notebooky a netbooky

1

248

18.02.2013 9:38

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. (HDTV) Dá mi niekto praktické info?

v TV

1

895

16.09.2006 16:24

jv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook pre študentku - do 400€ |13-15 palcov, niečo praktické ľahko prenosné

v Notebooky a netbooky

5

479

09.12.2019 12:28

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyuzitie RAM

v Notebooky a netbooky

2

468

13.06.2012 23:13

Zsolti Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Využitie i7

v Procesory

4

336

26.01.2013 11:20

Echo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Využitie joysticku

v Externé zariadenia

2

355

23.02.2012 15:12

Trivi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyuzitie CPU

v AMD - Advanced Micro Devices

8

1080

14.03.2007 21:15

Baracuda Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyuzitie RAMdisku

v Operačné systémy Microsoft

5

815

21.02.2010 18:45

armin.owen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Využitie procesora

v Intel - Integrated Electronics

18

3349

14.04.2012 17:26

broseph Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyuzitie pointerov

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

11

1130

29.07.2008 20:37

neutronmind Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Využitie GPS

v Smartfóny a tablety

3

436

13.01.2012 17:42

KatjushaMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyuzitie ram

v Pamäte

2

432

22.02.2016 8:01

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Využitie procesora

v AMD - Advanced Micro Devices

18

1353

20.11.2011 12:56

magic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyuzitie nadbytkov...

v Modifikácie, návody a projekty

9

1823

06.03.2007 19:51

maugggly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyuzitie siete

v Siete

8

583

14.11.2009 16:37

Mindfreak Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra