Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.12
Prihlásený: 28.12.12
Príspevky: 6
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 23.12.2012 22:06

Ahojte,
doma mám menšiu sieť. Router Vigor 2700VGST pripojený na Magio internet na ktorý sa notebookom pripájam pomocou wifi.

A teraz prichádza môj príbeh:

Na wifi som sa potreboval pripojiť aj z druhého domu, ktorý je vzdialený 15m - priamy výhľad. Signál bol v druhom dome slabý, tak som si:
1. vyrobil externú biQuad anténu, ktorú som v druhom dome dal na okno a nasmeroval na prvý dom priamo na router (cez okno). Signál je už podstatne silnejší - ale internet stále vypadáva a robí somariny.
2. Tak som sa rozhodol na router napojiť silnejšiu externú anténu. Túto som na prvom dome umiestnil taktiež von. (jedná sa o veľkú skoro 1,2m dlhú všesmerovú anténu) - signál je plný ale do druhého domu bez spomínanej biQuad antény nedočiahne (resp. raz áno, raz nie - teraz som napr. napojený bez tej externej antény).
3. v druhom dome som zrušil desktop PC a mám tam notebook - čo mi znemožnilo pripojiť externú biQuad anténu.
4. Preto som sa rozhodol kúpiť router Well WRC7000N, ktorý funguje ako repeater. Na ten som do jedného vstupu pripojil externú biQuad anténu (ktorá je vyvedená von) a v druhom vstupe mám zapojenú malú 5dBi anténu.

Výsledok: po urputnom a dlhom nastavovaní repeateru som konečne rozbehal jeho repeater mód. Signál na notebooku plný (aj by sa patrilo - keďže je hneď vedľa routra). Ale internet raz ide, raz nejde. Som na nete, všetko ide... potom samovoľne vypadne (signál stále plný - ale pripojenie na net žiadne), po pár minútach zase nabehne... niekedy to trvá pol hoďku, proste ako sa mu zachce. Reštart repeater-a niekedy pomôže, niekedy nie.

Takže moje otázky:
1. Prečo pre boha je signál v druhom dome slabý za použitia iba veľkej externej antény pripojeniej priamo do router-a s internetom.
2. Prečo môže po pripojení sa na wifi repeater-u internet hala bala padať?

Na ukážku - topológia:
Problém s wifi signálom na blízku vzdialenosť


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problém s wifi signálom na blízku vzdialenosť

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 25.12.2012 10:32

Na 15 metrov natiahnem pomaly aj kábel, alebo dobre aj cez wifi ale takú veľkú anténu na spoj, ktorý a 15m... ach
Skús nastaviť ten vigor do módu AP, ten Well na druhej strane môže fungovať ako klient. Túto môže byť chyba v repeater móde, prípadne toho routru. Myslím, že existuje aj WDS client mód, prípadne potom aj ten ak by si mal možnosť, ale ten asi už máš nastavený ak som dobre z textu vyčítal. Ďalej chyba môže byť v tvojej "vlastnoručne" vyrobenej anténe, v koaxiáloch - pigtailoch, niekedy stačí, že sa zle nakrimpuje alebo len trochu ohne a môže sa výrazne zhoršiť kvalita spojenia. 5m dĺžka by nemala spôsobovať až také straty. Pozri si na webe výrobcu antény, vysielacie spektrum atď. či ju máš dobre nasmerovanú. Skús zmeniť šifrovanie, prípadne ho vypnúť a vyskúšať tak nachvíľu bez toho, prípadne vyskúšať inú konfiguráciu.







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.12
Prihlásený: 28.12.12
Príspevky: 6
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.12.2012 16:59

Práveže kábel nenatiahnem, lebo je to cez cestu. Preto to musím ošemetne riešiť wifinou.
Nastaviť Vigor do módu AP som neskúšal, pozriem sa na to.
Anténa je spravená dobre - aj káble a všetko ostatné je v cajchu. Skúšal som ju aj inde.

Čo výrazne pomohlo bola zmena šifrovania - Z WPA2 na WPA. Teraz to už ide aj bez repeater-a, ale ntb musím mať len v určitom mieste v izbe.
Je možné že je problém v tom Well routry, lebo sa nechová tak ako by sa mal.
Všetko ostatné čo si písal som už skúšal. Vyzerá to tak, že skúsim ten Well vymeniť za niečo iné a uvidím či sa problém vyrieši.

Každopádne ďakujem za odpoveď.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s wifi signalom

v Siete

3

695

07.03.2008 13:15

wifi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s wifi signalom alebo routerom

v Siete

1

678

18.03.2008 9:34

Don_Pipino Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem so signalom po vymene WIFI karty

v Siete

4

445

10.03.2013 9:21

KeNNi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASUS X59SL a problem so signalom WiFi

v Siete

3

928

31.12.2008 12:04

feldino Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pokrytie WIFI signálom

v Siete

7

732

17.07.2022 18:49

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. wifi na vacsiu vzdialenost

v Siete

18

2733

11.09.2010 17:16

steficko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wifi Router so silnym signalom do domu

v Ostatné

1

1953

27.07.2009 16:27

lubor96 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wifi antena na vzdialenost 4 km

v Ostatné

1

1140

06.01.2010 12:14

suchypes Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pripojenie dvoch PC cez Wifi na dlhsiu vzdialenost

v Sieťové a internetové programy

2

1282

12.12.2010 10:20

radlinka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem so signalom na wireless karte,,,,

v Siete

0

581

08.12.2007 22:07

gadgetsk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vzdialenost monitora

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

5

2364

22.05.2010 13:00

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vzdialenost od ústredne?

v Siete

6

963

03.04.2009 17:11

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aku mys s dobrym signalom?

v Externé zariadenia

0

650

15.06.2008 9:41

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vzdialenosť PC od steny

v Ostatné

2

370

19.08.2011 11:58

screw Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mATX Doska - vzdialenosť medzi skrutkami

v Intel čipové sady

3

498

17.03.2012 13:55

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nokie budú merať vzdialenosť bleskov

v Novinky

2

477

25.05.2007 11:31

st.jimmy Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra