Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.08.07
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 146
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2007 22:30

Hmmm. Agem a BGS tam si sa uz dovolal? Inak hovoris o lacnom shope, a ako shop, ktory nie je spraveny lacno, spomenies Agem? Ved to je hrozne smiesne, ved si kazdy moze naklikat agem.sk, a pozriet si ten "drahy" eshop. Tiez zarucujem, ze sa nik nedovola, pretoze agem setri na telefonistkach, a su tam 2-3 baby, ktore naraz aj vybavuju zakazikov, popritom telefonuju, a chatuju na azete, takze zakaznici su na poslednom mieste.
A urcite si v Ageme este nikdy nic nereklamoval, lebo reklamacie su tam utrpenim.
Aj ked uznavam, ze Athenas tiez ma ten isty problem aj co sa tyka telefonickej podpory, aj ten predajpc.com neni pekne spraveny, ako priklad pekne spraveneho by som napisal ten Karman, ale to uz moze byt rovno autoreklama.sk - ti mali nadherne spraveny shop. To samozrejme bolo trochu recesie, aby som ukazal, ze ten pekny dizajn zase nie vzdy znamena vela, aj ked moze.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
poradte mi pri vybere notasu :)

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2007 23:02

Do Agemu som sa dovolal zatial vždy, aj keď je pravda že tých mojich desať nákupov tam neni bohviečo, ale dovolal som sa...do BGS neviem, odtial som ešte nič nekupoval, teda iba cez známeho raz, ale to vybavoval on, takže to neviem posúdiť.
Ten e-shop - ide skôr o to, že ako na mňa na prvý krát zapôsobí...si zober ten Agem, hej, majú normálne logo, na úvodnej stránke sú zobrazené novinky a akcie, je už relatívne prehladne zoradený tovar, hneď je tam vidieť telefón, adresa, všetko...ten Athenas či jak to je, to vyzerá úboho, do nejakého bežného systému pre e-shopy je vsadené len logo firmy, ktoré mi tam pripadá iba ako reklama, ten vzhlad tiež neni bohviečo, ponuka je síce členená na prvý pohlad dobre ale potom to už neni najlepšie, neni ani len napísaná s diakritikou...to mi všetko svedčí o akej-takej neprofesionalite toho obchodu...Karman používa e-shop od firmy Oxy-Shop, to isté používa napríklad aj CzechComputer a na ich redakčnom systéme beží napríklad aj online magazín Svet Hardware...to už je niečo iné...Proste keď vidím že na stránke sa neviem lahko a rýchlo zorientovať (a to je pre bežného užívatela najdôležitejšie), tak sa radšej poobzerám inde a mám istotu kvalitnejšieho obchodu aj keď si možno pár korún priplatím...
Reklamácie - v Ageme som reklamoval v podstate len raz ak sa dobre pamätám, boli to PC skrinky s nejakým no-name zdrojom, zrejme všetko vadná séria, lebo asi z desiatich čo som ich vtedy kupoval nešiel ani jeden. Reklamácia bola vybavená behom jedného dňa, resp. prišiel som tam z pokazeným tovarom, oznámil som reklamáciu a za pár minút kým mi naskladali všetky tie nové skrinky som už aj odchádzal domov...Ale treba si uvedomiť, že Agem je v prvom rade velkoobchod pre firmy kde je jedno či bude tovar na reklamácii deň alebo mesiac, alebo či sa im podarí dovolať sa tam na prvý raz. Firma si toto môže dovoliť (samozrejme bavíme sa tu o väčšej firme, nie o zelovoci za rohom, hej :D).







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.08.07
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 146
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2007 23:20

ano, Karman ma pekny shop, uz horsie je, ze som tam chcel kupit, potom som nasiel tie diskusie na webe, kde ludia povedali, ze poslali peniaze, a uz sa nedovolali, tak ze najskor zavolam, 5x som volal, uz poslednykrat ani nie ze by som chcel kupit, ale len aby som sa presvedcil, ze ci este existuju, ani raz! som sa nedovolal. Na ich webstranke je to forum, tak videl som jedneho zakaznika, co sa pytal, ze kedy mu pride tovar. Tak som sa zameral na tu temu, ze co sa stane, a na druhy den jednoducho zmizla.
Nemam osobnu skusenost, ale kedze kazdy tu pise o dojmoch, nie o osobnych skusenostiach, tak toto su moje dojmy. A tiez ma nikto nepresvedci :)

Co sa tyka webu Agem, tak som chcel kupit notebook, a ked som videl Entry a neviem co, ake kategorie, a same Asusy, som chcel kupit HP a prakticky ziadny! tak odvtedy uz tam notebooky ani nepozeram, nieto aby som kupil.

predajpc.com ma pekne vyhladavanie notebookov podla procesora, v tom sa mi orientuje lepsie.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
poradte mi pri vybere notasu :)

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2007 0:13

Agem to má už teraz spravené lepšie...tiež tuším podla procesora, predtým to bolo hrozné, nedalo sa tam vyznať...neviem vôbec že podla čoho to tam zaraďovali do tých kategórii, ale moc systému v tom nemali. Teraz je to už lepšie a nielen u notebookov. Popracovali na tom celkovo. Teraz sa tam už dá vyznať.

Ten Karman, no, je to také všelijaké, ja mám s nimi osobnú skúsenosť, docela by som povedal že zlú, tovar som síce dostal, ale po dosť dlhej dobe a aj keď som si teraz myslel že by som to tam riskol znova, tak po tom čo si napísal si to asi rozmyslím a kúpim to v Bibe - www.bibo.sk je to tiež u nás v meste, je to dobrý obchod, kupoval som tam tento notebook a aj kopec iných vecí a ceny majú tiež prijatelné. Možno sortiment by mohli trochu rozšíriť aj o iné značky, ale mám pocit že oni preberajú ponuku z AT Computers, pretože priamo na predajni sa dá kupiť aj kopec iných vecí ako na nete...to sú osobné skúsenosti, nie dojmy :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.08.07
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 146
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2007 10:10

Vidis, kazdy je iny, ja napriklad prave na tom shope bipo vidim to, ze je spraveny narychlo. Obchodne podmienky okopirovane z ATC (ekatalog.elisio.com/dokument2.aspx?doc=2612), su tam vsak uvedene storno poplatky, ktore su v rozpore so zakonom o chrane spotrebitela, pretoze ziadne storno poplatky si nesmu uctovat, ak tovar neoprevezmes. http://www.soi.sk/files/rspotreb/zoznam/Zásielkový%20a%20podomový%20predaj01_2.rtf

Reklamu maju hore tak isto, ako si to kritizoval, dokonca kus od veci sa mi zda, ved kto hlada mechaniky, ten si ich vyberie v menu. Ale to je moj osobny nazor, ze nemam rad, ked mi vsade blikaju reklamy este aj ked uz som na eshope.

Dalsou vecou su chybajuce produktove cisla, to by mi dost vadilo, ze vlastne neviem, co kupujem, a nemozem si zistit dodatocne info k vyrobkom na nete alebo porovnat cenu vyrobku, ktory najdem.

Dost vysoke ceny, co je pomierne mierne konstatovanie pri navyseni 30% oproti ostatnym:
GARMIN StreetPilot c550 + SK ROADS maju za 16.639 sk, na tom shope s horsim dizajnom za 13.052 Sk: http://www.e-obchod.sk/athenas/?Mode=Sti&StiId=40659

No a trochu mi tiez vadi kupovat od samostatneho podnikatela, pri s.r.o. mam istotu ze ruci aspon zakladnym imanim, pri tychto podnikateloch, co podnikaju na zivnost mam stale pocit, ze nechceli do firmy vlozit ani tych 200 tis. Sk zakladneho imania.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.08.07
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 146
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2007 10:16

Nasiel som este jedno citanie o Karmane: http://forum.zive.sk/viewtopic.php?p=253610


Offline

Čestný člen
Čestný člen
poradte mi pri vybere notasu :)

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2007 11:08

No Bibo má teraz fakt taký divný e-shop, predtým to mali rozhodne prehladnejšie, ale každopádne mám ten obchod odskúšaný, nikdy som tam problém nemal a hovorím, je to u nás v meste, pár minút autom od baráku, takže pokial sa dá tak nakupujem tam. Myslím že ten e-shop ešte dorobia, lebo im chýba aj kopec obrázkov ktoré tam predtým mali, myslím teda fotky tovaru a tak.
Heh a čítal som si to fórum o Karmane...no fakt zaujímavé...už som si to definitívne rozmyslel, kupovať tam nebudem, tie dve stovky o ktoré je tam ten konkrétny tovar lacnejší oproti Bibu mi za to nestoja :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte pri vybere notasu THX VOPRED

v Notebooky a netbooky

6

433

19.11.2009 22:24

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte pri vybere

v Notebooky a netbooky

9

726

05.07.2008 10:40

mmicro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poradte pri vybere

v Notebooky a netbooky

1

334

29.11.2010 14:49

M0f0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poradte pri vybere pls

v PC zostavy

9

750

26.01.2007 9:20

jimmy11 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poradte pri vybere HDD

v Úložné zariadenia

1

414

23.10.2011 16:12

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prosim poradte pri vybere

v Grafické karty

10

702

15.10.2007 22:42

pepek.namornik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte pri vybere TV

v Monitory, televízory a projektory

7

2155

01.07.2009 0:50

armyk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte pri vybere karty

v Grafické karty

16

1439

07.09.2006 6:52

pjotr Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poraďte pri výbere routra.

v Ostatné

1

370

04.01.2010 12:21

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poraďte pri výbere zdroja

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

11

430

19.12.2012 0:18

dark_globe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte pri vybere NB

v Notebooky a netbooky

29

1189

18.08.2009 18:54

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte pri výbere mobilu

v Notebooky a netbooky

1

429

04.06.2010 22:03

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte pri vybere LCD monitoru

v Monitory, televízory a projektory

2

704

16.01.2008 15:45

.:M@Rt!nKo:. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prosím poradte pri výbere PC

v PC zostavy

15

976

04.06.2008 0:15

TricK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prosim, poradte pri vybere zostavy

v PC zostavy

17

915

09.01.2012 19:06

Toso1992 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte mi pri vybere notebooku

v Notebooky a netbooky

5

451

10.09.2010 14:58

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra