Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 64 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2010 12:51

Zradim vsetkych, surne sa potrebujem rozhodnut medzi dvoma notebookami s najnovsej ponuky T-MOBILU a to medzi
http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id ... partner=c1



1, HP Pavilion dv6-1440ec
pamäť RAM: 4 096 MB
pevný disk: 500 GB 7200 rpm
displej: 15,6" TFT HD LED
webkamera: 2Mpx
čítačka kariet: 5 v 1
mechanika: DVD+/-RW DL LightScribe
procesor: Intel® Core 2 Duo Processor T6600 2.20 GHz
grafická karta: ATI® Radeon HD 4650 1GB
Wi-Fi: 802.11 g/n
Bluetooth: ano
HDMI: ano
USB: 4x USB 2.0
operačný systém: Windows 7® Home Premium Sk
extra numerická klávesnica: -
rozmery v x š x h (mm): 16 x 450 x 345
hmotnosť: 2,88 kg
slot: Express Card
LINK http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv6-1440ec-d149861.htm

alebo

2, ACER AS5741 G
pamäť RAM: 4 096 MB
pevný disk: 500 GB 5400rpm
displej: 15,6" WXGA TFT LED
webkamera: 0,3 Mpx
čítačka kariet: 5 v 1
mechanika: DVD/RW Super Multi
procesor: Intel® Core i5-430 M 2.26 GHz
grafická karta: nVidia® GeForce® GT 320M 1GB
Wi-Fi: 802.11 n
Bluetooth: ano
HDMI: ano
USB: 3x USB 2.0
operačný systém: Windows 7® Home Premium Sk
extra numerická klávesnica: ano
rozmery v x š x h (mm): 34 x 381 x 253
hmotnosť: 2,60 kg
slot: -
LINK http://www.alza.sk/acer-aspire-5741g-43 ... 155937.htm


Poreboval by som notebook, prevazne na CAD(autocad,revit), GRAFIKA(ilustrator,photoshop) WEB(flash,dreamweaver) 3DMODELING @ RENDER (
3Dmax studio, vray), OFFICE,
chcel by som robit v 64bitovom Prostredi

to HP je lepsie vybavene ale ten procesorr sa mi zda slaby

Dakujem za vsetky dobre rady, pekny den


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13259
Témy: 421
Bydlisko: Myjava
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2010 12:54

ani jeden,ani druhy, su to predrazene sr*cky a z T-Mobile toboz, to nikdy nekupuj.

daj cenovy rozpocet na tvoj notebook a vyberieme nieco normalne, nie taketo atrapy.

tu mas idealny notebook: http://datacomp.sk/acer-aspire-5820tg-4 ... 75290.html







_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.08.2010 13:24

Nazdar dakujem za radu, tiez by som si nikdy nepomyslel ze by som v zivote zobral notebook z T-mobilu ale akosi situacia je zla a musim setrit

chcel som povodne kupovat notebook za nejakych 900eur ale nevida

a kedze idem brat internet od Tmobilu tak ma zaujala tato ponuka kedze mi daju 50% zlavu podla mna za cenu 499 a 419 az take zle nie su

alebo su nejake notasy za 500 v podobnej vybave?

ps, ale keby si si mal predsa len vybrat medzi tymito dvoma tak ktory by si zobral?

dik


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2010 18:39

pokial sa na tom chces hrat, tak to HP. Kvalitativne a spolahlivostou to sice nie je zazrak, ale vykon to nema tak tragicky a aj zahras sa na tom slusne :)

no sry, ja som si nevsimol ze poziadavky tam uz mas ... Acer ma i5 a CUDU co ti v mnohom moze pomoct, takze na pracu by mohol byt vhodnejsi, hoci co sa tyka tych prevadzkovych vlastnosti, bude to zle ... ale do 500 eur nic podobne nenajdes







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.08.10
Prihlásený: 12.07.12
Príspevky: 101
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2010 19:07

z tych dvoch Acer







_________________
PODPIS BOL ODSTRÁNENÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.08.2010 2:06

Johnnny diky, toto ma hrozne trapi ze to hp ma taky procak aky ma, ta grafika je az neuveritelna,
Naopak acer skvely procak a zbytok dost vyrazne zaostava,

este niekto z nejakym nazorom , mne sa skor zda ze na CAD, a grafiku mi treba silne GPU

vykonny procak je tak dobry akurat na rendrovanie


ps. to zandome vedel by si pridat aj nejaky comment ze preco Acer?

diky vsetkym


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.08.2010 2:11

este som sa chcel opytat ma niekto z vas skusenosti s tymyto notebookami alebo podobnymi radami od hp a acer

ako je na tom ten DVB tuner u hp a ako je to s priehrevanim

co acer nejake staznosti

ps. zacinam mat pocit ze ludia zacinaju viacej doverovat Aceru ako HP


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2010 9:06

Ale tie týmto typom Acerov.. oba notebooky sú tragicky spracované a počítaj s tým ak ich budeš častejšie prenášať ako raz za týždeň budú sa pomaly ale isto rozpradať, teploty sú obrovské s tým musíš počítať







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2010 16:47

rozpadavat sa to nezacne pokial sa k tomu budes "spravat slusne". Ten HP hreje ako svina, to je pravda, ten ACER nepoznam, ale nevyzera tak tragicky lacno a pokial nemas na vyber, je to urcite daleko lepsia volba ... slusne CPU a CUDA na GPu ti pomoze minimalne v PS(CS4+). Je mozne ze ju podporuju, alebo coskoro budu aj 3DS Max a nejake CAD zalezitosti ... .

Ale ako tu bolo povedane, podla moznosti to prenasaj co najmenej a ked bude moznost, kup si chladiacu podlozku.

//no, teraz som nieco pozrel na nete. Chlap kupil podobny book, ale verziu s ATI a udajne to ma pekne teploty, takze pokial vazne nemas na vyber, a nepotrebujes na tom hrat, ber ACER.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.08.2010 12:04

diky chalani

Notebook prenasam raz mesacne vlakom uz necestujem takze by to mohlo vydrzat

chcem sa este opytat:
1, to islo HP tak kvalitativne dole( pokial viem pred niekolkymi rokmi vsetci spievali iba o HP a pritom vsetci nadavali na ACER

ja mam teraz druhy ACER od roku 2005 TRAVELMATE 8104 WLMI a zije do teraz( sice uz odislo podsvietenie, 2 usb, DVD mechanika, wifi ta nesla nikdy dobre, a zacal sa chudak dost hriat) ale este co to porobi akurat len uz cakam kedy odide nadobro

Mam chladiacu podlozku Zalman ZM-NC2000


2, Co je CUDA

3, som myslel ze na CAD a Grafiku aj na 3D modelovanie je lepsie mat dobnru grafiku ako procak
Mal som pocit ze vykonny procesor je vhodny len na rendrovanie (teda vypocty)

4, Johny tak hovoris ze radsej HP alebo ACER trochu mi to nie je jasne

Notebook predpokladam ze nebudem mat dlsie ako 2 roky to to ma byt len docasne riesenie
2 roky bude zaruka takze sa neobavam toho ze mi HP po roku odide a uz nebude v zaruke ako mnohym inym
Kedze som mal teraz vzdy ACER chcel by som vyskusat aj inu znacku no pokial by malo byt to HP a dost horsie ako ACER tak by som zobral ACER

Ale vyzera ze ACER ma lepsi len ten procak myslite ze by to mal byt az taky argument preco zobrat skor ACER

Dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2010 12:49

-blbost rozpadavat sa acer nebude ak sa k nemu nebudes chovat prasacky, ja mam uplny low end emachine (acer) pouzivam ho len na pracu v skole, prenasanie a vsetko v poriadku dokonca 2x ten isty model v rodine a ani s jednym nieje problem. acery su na tom lepsie jak pred rokmi. z tychto dvoch skor acer.
-HP kvalitou dole neslo len pavilion je tragicka seria od HP, prehrievaju sa a celkovo su na tom horsie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2010 13:07

Myslel som ze je to jednoznacne ... urcite na pracu Acer, HP ma zase vyssi graficky vykon. Acer sa hodi na pracu kvoli i5 a CUDe (HW akceleracia aplikacii ktore ju podporuju cez grafiku). Tyka sa to istej skupiny SW (HD video, PS, Premiere, niektore softy na konvertovanie ... ) ale podpora sa neustale rozsiruje (v CAD nerobim, neviem ako tam). Takze vdaka nej ziskas za istych okolnosti vyssi vykon ako by si mal povedzme aj zo 4jadroveho CPU.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.08.2010 13:31

A nepotrebujem ja na pracu skor vyssi graficky vykon?Alebo naco je potom dobry graficky vykon?

Acer ma totalne shitnu grafiku a naopak HP ma dost stary procak neviem sa vyjadrit ku kvalite ale vyzera v pohode takze nieco by mal utiahnut(hoci je stary) nie?

na google som nenasiel nic o CUDe je to toto(features a graphics unit integrated into the processor)? Ako vies ze to ten acer ma?

i5 nieje stvorjadrovy procesor?


Komu z Vas sa prehrieval HP. Pouzivali ste pritom chladiacu podlozku?
Jasne ze sa musi prehrievat ked ma brutalnu grafiku, keby mal ten acer taku tiez by sa prehrieval

Okrem toho je to HP daleko viac vybavene, dialkove ,tuner, 4usb nie iba 3 atd

Takze vy vravite ze mat zobrat acer lebo HP ked budem prenasat sa rozpadne? Alebo pre to lebo HP sa bude prehrievat?

A kedy sa bude prehirevat ked budem na tom mastit nejaku namakanu hru alebo ked budem robit vo worde alebo v CADe?

Ktore su dobre serie od HP

Viete mi najst notebook do 500 alebo 700 eur ktory by bol lepsi ako tieto dva a bol jasnou volbou.

Diky za skore odpovede cas sa krati.
Pekny den.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.08.2010 13:37

a ako to je zo servisom keby sa ako vravite vyskytli problemy s tymito nekvalitnymi notebookmi

nema nahodou HP lepsi servis a dostupnost ako ACER na slovensku. POkial viem ACER ma najblizsi servis az v BRNE preto som moje predosle dva acere nikdy nedal servisovat lebo by som musel ostat tyzden bez roboty

kedy sa zazracne zmenil nazor na ACER pocas mojich dvoch co som mal vsetci len nadavali a vyhvalovali HP a TOshiby, a pritom ja som mal za lacny peniaz brutalny vykon


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 19.03.13
Príspevky: 167
Témy: 9
Bydlisko: Bratislava IV
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2010 13:46

HP ma servis v Poľsku , čiže je horši :/







_________________
Sony Vaio ( P6100 , 5470 , 320gb ) + Iphone 3G + Xbox 360 120GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.08.2010 14:19

tak ja som nasiel prezmenu toto
ACER http://www.qcomp.sk/art.php?doc_id=35 Brno

HP http://partners.posam.sk/wwwsite/home.n ... enDocument
http://www.shark.sk/default.aspx?content=aut_servis_hp SLOVAKIA
takze taras


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2010 15:56

AK píše:
A nepotrebujem ja na pracu skor vyssi graficky vykon?Alebo naco je potom dobry graficky vykon?

Acer ma totalne shitnu grafiku a naopak HP ma dost stary procak neviem sa vyjadrit ku kvalite ale vyzera v pohode takze nieco by mal utiahnut(hoci je stary) nie?

na google som nenasiel nic o CUDe je to toto(features a graphics unit integrated into the processor)? Ako vies ze to ten acer ma?

i5 nieje stvorjadrovy procesor?


Komu z Vas sa prehrieval HP. Pouzivali ste pritom chladiacu podlozku?
Jasne ze sa musi prehrievat ked ma brutalnu grafiku, keby mal ten acer taku tiez by sa prehrieval

Okrem toho je to HP daleko viac vybavene, dialkove ,tuner, 4usb nie iba 3 atd

Takze vy vravite ze mat zobrat acer lebo HP ked budem prenasat sa rozpadne? Alebo pre to lebo HP sa bude prehrievat?

A kedy sa bude prehirevat ked budem na tom mastit nejaku namakanu hru alebo ked budem robit vo worde alebo v CADe?

Ktore su dobre serie od HP

Viete mi najst notebook do 500 alebo 700 eur ktory by bol lepsi ako tieto dva a bol jasnou volbou.

Diky za skore odpovede cas sa krati.
Pekny den.


hehe, je toho na mna trosku moc, tak sa ospravedlnujem ak nieco zabudnem.

Na pracu v grafickych programoch sa ti grafika kde tu hodi. Jednoznacne dolezita je len v hrach. Chap to tak, ze nejde len o vykon karty ako takej, pretoze pokial sw nepodporuje technologiu, alebo ak chces sposob akym grafika umoznuje vyuzivat svoj vykon a potencial v istych aplikaciach (HD Video, Photoshop, Premiere a neviem co vsetko CUDA podporuje) je uplne jedno aky vysoky vykon tvoja grafika ma, vo vysledku sa to neodrazi. ATI aj nVidia dokazu akcelerovat HD video, ale co sa tyka zvysku aplikacii, nVidia so svojou CUDOu ma podstatne vacsiu zakladnu a podporu v mnohych profesionalnych aplikaciach. Preto je po tejto stranke vyhodnejsia. Na hranie je rozhodne lepsia grafika v HP.

i5 nie je stvorjadro, resp, neobsahuje 4 fyzicke jadra, ale len 2, zvysne 2 su virtualne, co ti prida tak 25% vykonu, ale skutocne 4-jadro nenahradi. (nevravim ze T6600 je zly CPU, ale i5 je znacne vykonnejsi)

Paviliony tejto rady sa bezne prehrievaju, je to proste tak. Podlozka tomu pomoze, ale z biedy nevytrhne. Nie su to proste spolahlive notebooky a pokial o tom pochybujes, pogoogluj skusenosti userov. (ale ani Acer nie je chladnicka :) )

Neviem do akej miery vyuzijes dialkove a TV tuner pri praci, ale ak si an tom zakladas ... (ja by som to na intraku vyuzil:))

Acer na tom kvalitativne a spracovanim lepsie nebude, na oba si musis davat velky pozor. HP sa logicky bude prehrievat v zatazi, cize napr pri hrach :) A nie je to len tou kartou, HD4650 mam v notebooku(resp jej taktovanu verziu HD5165) a teploty su skvele.

Dobre serie od Hp su tie zvysne, Probook a Elitebook.

BTW: v Sharku by som si pri ich povesti nenechal ani zasit dieru v nohaviciach.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.09.2010 17:07

Mate niekto skusenosti s AGEM , prave od nich ma t mobile brat notebooky, (a kedze na stranke tmobilu a ich letaku su rozdielne fotky notebookov) chcel som si pozriet ich stranku (aby som vedel co kupujem)ale akosi nefunguje

resp. mate niekto skusenosti s reklamaciami v T-MOBILE dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 27.07.10
Prihlásený: 13.09.23
Príspevky: 2506
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2010 22:53

AK píše:


Netara uplne. HP paviliony a presaria a compaq sa servisuje v Polsku. Uz swisshp zacal niektore robit aj na slovensku ,ale vacsina ide do polska.







_________________
Notebook: Acer Predator Helios 300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.09.2010 0:38

co to znamena? znamena to to ze ked chcem servisovat acer musim ho poslat do brna, takze pri hp ho budem musiet poslat do polska?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.09.10
Prihlásený: 12.09.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 03.09.2010 16:25

Ahoj ...

Som na tom podobne ako ty, co sa tyka NB.

Už od augusta som hľadal niečo schopné na VŠ, no nemohol som najsť...


mal som rozpočet 500 eur, skoro všetky NB mali buď AMDčka, alebo dve generácie staré intely.

Môj predošlí PC bol AMD athlon 2ghz s 1,5GB ram a ati 1950 grafou :D

Asi pred hodinou som sa dozvedel, Že budem mať ACER A 5741G z Tčka.
Celkom som sa potešil, lebo i-5 som nečakal.

azda to bude výkonnejšie než môj deskop :D
Síce GPU patrí medzi low-end v middle class mobilných graf. kariet, ale na programovanie, graf programy + sem tam nejakú tu hru ( League of legends, diablo 2 ) to bude stačiť .. veď predsa len buď budem brigádovať, na fakulte alebo spať. Na hranie veľa času nebude.

Ja mám síce už "po rozhodovaní" kedže je ten acer na ceste domov ... ale aj tak som si pozrel nejaké inf o ňom.

http://www.notebookcheck.net/Review-Ace ... 688.0.html

tuna máš review .. je to brat Aceru s i3 procakom a GPU od ati.
To že tie booky su predražené o tom snáď vie každý, ale keď už si z nich človek má vybrať, nech má čo naj úžitok.

Ked su financie obmedzene, tak sa treba upokojit s optimalny riesenim.

Co sa týka servisu, tak myslím Že dnes už každá firma ma carry in/out ...
A čo sa týka toho Poľska, čítal som kladné odozvy, čo sa týka práce a rýchlosti opravi ( 7-10 dni )


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.09.2010 18:02

Nazdar dik za nazor nemyslis si ze to HP by bolo lepsie na hry, neboj sa nic ked iba teraz ides na VS tak to sa na hras este haba kuk,

Co je carry in/out, je chcem taky servis ze ked budem reklamovat opravia mi to do tyzdna najlepsie by bolo keby mi dali na ten cas nahradny notas, to predpokladam acer servis nedokaze kedze kym to pride to brna a spat tak to prejde minimalne 3 tyzdne este ze som nemusel nikdy acer reklamovat pocas zarucnej doby potom som to uz neriesil


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.09.10
Prihlásený: 12.09.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 03.09.2010 18:12

Nie som ziaden expert na NB, ale ten carry in/out je to, ze poslu UPS alebo inu prepravnu spolocnost k tebe domov aby si vyzdvihla NB .. odnesu do servisu, opravia a r´prin esu k tebe domov .. s tym ze pokial to bude "v zaruke" a preukaze sa chyba na NB, nic neplatis ...

ČO sa týka výkonnostne

ACER
CPU> Dvojjadro + Dve virtuálne jadrá 2,26 normal > 2,5 TUrbo boost cca 27. miesto v hodoteniach CPU mobilnych
GPU > low-end v middle class cca 100. miesto v hodnoteniach
HDD > 5400 otacok
Pavilion

CPU> Dvojjadro > 2.2 GHZ cca 67. miesto v hodnoteniach
GPU> celkom výkonne, povedal by som Že je v tej hornej polovici middle class, cca 68. miesto v graf. hodnotení mob. GPU
HDD>7200 otáčok

na hry bude výkonnejší HP, avšak výkonnejšia graf > viac tepla a paviliony som pocul ze nie su na tom dobre s teplotami.

Takisto aj disk je rycheljsi u HP.

Avšak mne sa dizajn HP vôbec nepáči. Acer okrem lesklej obrazovky nemá nič lesklé, takŽe jedno veľké + a vyzerá aj elegantnejšie ( celkom si potrpím na style ) avšak toto je subjektívna vec.


Keď chceš ísť po graf. výkone tak HP,rýchlosti HDD

Ak po praktickosti by som povedal že acer, a ten má aj výkonnejší proc.( hlavne pri práci s viacerými threadmi )

Ale som laik do NB, takŽe môŽem trepať aj , lepšie by bolo keby expert sa vyjadril


Naposledy upravil Rexas dňa 03.09.2010 18:26, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.09.2010 18:20

a bude to trvat kolko mesiac? dakujem pekne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.09.10
Prihlásený: 12.09.10
Príspevky: 15
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 03.09.2010 18:29

Všetko záleží čo sa ti pokazí a či to maju na sklade ...

Čítal som, že dokonca aj niekedy stačí len 3 dni cesta 3 dni oprava a máš to doma, niekedy avšak aj 20+ dní ..

Neviem ako je na tom acer, ale u MSI ak je v oprave 30+ dní vrátia ti peniaze ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.09.2010 18:31

budem si ja musiet zistit ako to je z reklamaciami kedy sa mi nedajboze ten acer ci hp deje.kali nerad by som travil 20+dni bez notebooku


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 03.09.2010 21:48

AK píše:

je chcem taky servis ze ked budem reklamovat opravia mi to do tyzdna najlepsie by bolo keby mi dali na ten cas nahradny notas,


:lol:

Že náhradný notebook lol.... a mal si niekedy taký notebook že ti ho opravili za týždeň? ;) Záleží to aj od závažnosti poškodenia od vyťaženia servisného strediska atď atď. nikde u žiadnej značky ak si nepriplatíš za špeciálny servis nemáš dané dokedy ti ho opravia resp len ten 1 mesiac máš garantovaný.. to neplatí o Dell kde máš next bussines day záruku teda že do druhého dňa po poruche notebooku ti prídu servisní technici domov a tam ti to opravia ak sa dá samozrejme... podobnú službu za príplatok má aj Asus ale ďalej v tom nemám prehľad ;) Ale žiadna značka nemá taký dokonalý servis ako ty chceš, že ti dajú náhradný notebook.. tak s tým som sa nikdy nikde nestretol







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.10
Prihlásený: 15.12.12
Príspevky: 63
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.09.2010 23:13

Ma to dell lol.o

ja chcem vediet ako to je s HP, acer moze ist do prdele zo svojim servisom v Brne, chvalabohu som ho nikdy nereklamoval lebo by som si asi vytrhal vlasy


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.09.2010 8:19

Acer má jeden z najdostupnejších servisov okrem Dellu.. v Brne? Tak si posielaj HP do poľska ;) Asus takisto v česku atď atď







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pomoc s výberom notebooku z T-Mobile

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.09.2010 8:22

ja som na Pavilion servis nic dobre nepocul, dokonca to nejakemu chlapovi nechceli zreklamovat v HP v BA, vraj sa Paviliony posielaju prec (Polsko) a ako povedal Cirki, kludne tam moze stravit mesiac, ale moze to byt kratsie.

Na druhej strane, myslim ze je to uplne jedno, kedze ty si rozhodnuty pre HP a je uplne jedno aky bude mat servis a pod ... .







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 64 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s vyberom notebooku mobile technologie(i3,i5,i7)

v Notebooky a netbooky

7

743

18.07.2011 8:10

Jozkonov Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K:T-mobile kredit/ t-mobile klubove body

v Kúpim

0

790

05.12.2011 16:58

citronik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc s vyberom notebooku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Notebooky a netbooky

32

1708

16.08.2007 15:02

Markus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom notebooku

v Notebooky a netbooky

4

548

26.12.2009 20:57

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom notebooku

v Notebooky a netbooky

1

449

29.06.2010 22:55

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom notebooku

v Notebooky a netbooky

13

459

05.12.2012 17:21

DSAF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc s vyberom notebooku

v Notebooky a netbooky

3

531

11.08.2010 18:41

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom notebooku

v Notebooky a netbooky

1

459

23.09.2018 19:39

misiak171 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc s vyberom notebooku

v Ostatné

5

508

15.07.2007 0:20

fero_taraba Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s vyberom notebooku

v Notebooky a netbooky

9

557

28.11.2011 21:44

HGDS1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom notebooku

v Notebooky a netbooky

0

308

23.11.2017 18:01

michalc2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom notebooku

v Notebooky a netbooky

27

783

31.05.2010 23:03

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom notebooku

v Notebooky a netbooky

1

305

03.12.2015 16:05

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prosim pomoc s vyberom notebooku

v Notebooky a netbooky

7

506

09.05.2009 12:41

.:M@Rt!nKo:. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom nového notebooku

v Notebooky a netbooky

4

872

02.01.2019 19:33

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s výberom nového notebooku

v Notebooky a netbooky

2

348

05.05.2014 16:57

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra