Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 18 ] | |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
cawte v poslednej dobe po upgrade PC som zacal dostavat BSODY a cierne obrazovky, mam MB : GIGABYTE GA GM880 UD2H rev1.0, VGA MSI GTX560 Ti a dokupoval som CPU : AMD phenom II x4 965 a ramky Corsair 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9 ( dokladal som ich k 2x1GB kingston ) a cpu som mal pred tym athlon 225e. tak po tomto upgrade som zacal dostavat BSODY(typu x00000,nikdy som to nestihol odoftit ani nic strasne rychlo odtial zmyzli), cierne obrazovky nasledne start pc. tak prva teoria bola vysoke teploty MB(60*C co je dost high nie ? ), CPU(44idle, 62burne), VGA(v zatazi aj 63) ktora zrejmen nebola srpavna, tieto teploty som mal z everest logov v ktorych som zbadal ze CPU ma napetie aj 1,52V co je strasne vela na nepretaktovany CPU. v biose boli voltaze nastavene na auto na cpu voltaz samozrejme tiez auto a pod tym normal 1,45 tak som to prehodil namual, v tedy teplota vysie ako 1,45 uz nesla, BSODY, cierne obrazovky. uz som si stym nevedel dat rady, tak som isiel vylucovaciu metodou co vlastne moze byt chybne nechal som najprv len tie dve nove ramky (corsairy) nepomahalo potom som ich vymenil za tie kingstony, stale nic. tak som skusal ist na integrovanej VGA bsody stale pretrvavali a nic sa nemzenilo len po starte pc naskocil bios stylom : http://postimage.org/image/yt0xa4o57/ viac screen. osobne si myslim ze je zniceny MB. neviem este co mozem vyskusat na nejaky test. uz som racej PC ani nezapinal ..
|
|
Registrovaný: 03.01.09 Príspevky: 10445 Témy: 9 | 9 Bydlisko: KE |
Takéto blbosti robia problémy s RAM.Skús ponechať iba nové RAM-ky,staré vyber či budú trvať problémy,alebo skús zmeniť v biose frekvenciu RAM z auto na nejakú hodnotu.Na skúšku napr.800Mhz.
|
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
zevraj na 50% moze byt problem ze doska neutiahne ten CPU a na dalsich 10% moze byt prbolem v tom ze to je 140W cpu .. co teraz nemam ako zistit..
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
zistíš to podľa CPU support listu dosky, 140W verziu toho CPU doska neporporuje, takže je to jasné.
http://www.gigabyte.com/support-downloa ... x?pid=3415
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
ako vravim nema pri sebe ani krabicu ani cpu a pc nevime teraz zapat t pbotak neviem zisti ci to je 140W ale pokial nieje tak musis byt prbolem niekde inde ..
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
jaj, takže ty nevieš naisto, že je to 140W verzia toho procáku... bol kupovaný teraz niekedy zo shopu ako fungľovka, alebo je to nejaký starší kúsok. lebo v shopoch čo sledujem sú už iba 125W verzie toho CPU. kedy a kde si to kupoval?
a ak je to 125W verzia, potrtebuješ tam BIOS verziu F2 alebo nošiu /ale F2 by mala byť pôvodná verzia, takže to by nemalo robiť problém/
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
procak mam asi 2mesiace ani nie kupoval som to z alzy pisu tma ze to je 125ka ale mohla to byt nejaka chyba .. no a biso som updateoval na najnovsi este davno rped tmy ked som mal procak .. tak neviem ..
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
pochybujem, že chyba, tie 140W verzie sa už pekne dlho nerobia /už sú to snáď 2-3 roky od uvedenia menej pažravej revízie/, ako fungľovka zo shopu to musí byť 125W, na 99,9999%
ako posledný pokus by som skúsil reinštal systému, ak sa podarí. inak by to fakt vyzeralo najskôr na dosku.
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
v OS tu nieje .. pretoze mam na druhom disku xpcko .. a to tiez pada 
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
ak je to doskou, tak to je najhoršia varianta, lebo to najťažšie otestuješ. chcelo by to nejaký iný procák do toho, najideálnejšie aj s iným zdrojom. ozaj aký je tam teraz zdroj? lebo predtým si tam mal 45W procák a teraz 125W, to už je dosť skok a ak bol zdroj na limite...
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
Fortron AURUM 550W asi niesom si 100% presvedceny ci 550W, 500W
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
to je OK, to musí bez problémov utiahnuť. ale ak by si zohnal iný aspoň 400W solídny zdroj na skúšku, vedel by si to na 100% vylúčiť. je to blbé, lebo ak chceš potvrdiť vadu na doske, musíš vymeniť fakticky všetko.
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
jj ale tak skusim dat old cpu .. co to srpavi.. skusim zdroj mam doma 350tku a skusim to zapat bez grafiky ..
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
jaj ty máš ešte ten pôvodný procák, tak to máš o starosť menej, to si mal hneď prvé vyskúšať. 
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
ako prve som ksusal ramky.. potom grafiku .. // pridané po 26 sekundách od posledného príspevkueste ze som ten cpu nedal na bazar  kolko som sa nato chystal
este mi ja dobry bude
|
|
Registrovaný: 25.08.07 Prihlásený: 25.05.26 Príspevky: 17249 Témy: 111 | 111 Bydlisko: Košice |
skus dat stary cpu a uvidis hned ci je problem s cpu alebo s doskou, alebo je mozne, ze si zle osadil nove cpu, ze si zahol jeden pin a podobne, chladic mas na 100% dobre osadeny?
_________________ PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gigabyte RTX5060OC, 1TB ssd + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro MT: Motorola edge 60 pro. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Ford Tourneo Courier 2025 1,0ecoboost 92kW automat |
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
jj aj som ho prepastovaval setko a cpu som nasadil 100% dobre .. neviberal som ho sice ked som to prepastovaval ale keby bol zalomeny ten pin tak to robi od novoty.. a mne to asi nejake 2-3 tyzdne islo a od vtedy to zacalo padat minimalne a teraz stale ..
|
|
Registrovaný: 03.02.11 Prihlásený: 14.01.13 Príspevky: 99 Témy: 17 | 17 |
zdravim takze nahodene .. old CPU... zatial ani jeden BSOD .. ani pad.. no vyzera to zaujimavo... skusim tak 2dni .. natom byt pokial to nepadne skusim znova phenoma 965ku nahodit.
|
|
Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 18 ] | |
|