[ Príspevkov: 10 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 29.08.07
Prihlásený: 24.09.25
Príspevky: 1695
Témy: 209 | 209
Bydlisko: SK

Mám problém s wind xp corporate (sp2), čerstvo nainštalovaný - zapnem pc, začne botovať a keď dokončí (neviem, či to vôbec dokončilo), tak nabehne čierna obrazovka (dojem, že už nabehuje úvodná obrazovka) a vypne monitor... viac sa nedeje nič. Núdzový režim ide no-problem. Skúšal som aj nainštalovať ovládače na grafiku, či to nebude náhodou v nej, ale nezabralo.

Zostava:
MB: AOpen AX6BC s.370
CPU: Intel Pentium III 500MHz
Pamäť: 1x 256Mb SDR 133MHz , 1x 128Mb SDR 133MHz, 1x 64Mb SDR 133MHz
VGA: Inno3D GeForce 2 MX400 64Mb
HDD: WD Caviar 80Gb PATA
PSU: Frontier Power 300W

//doplnim, že po nainštalovaní ovládačov sa správa akoby tam vôbec neboli - nerozpoznalo grafickú kartu, nedá sa zmeniť rozlíšenie a keď dam upresniť, tak mi tam pri každom vypisuje nedostupné


_________________
PC MB: Gigabyte Z270N-WiFi CPU: Intel Core i7-7700 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2400MHz VGA: Asus Dual RTX3060Ti O8G Mini V2 SSD: Samsung 990 PRO 2TB LCD: 27" iiyama XB2783HSU case: CoolerMaster Elite 110 OS: Win11 Repro: Logitech Z-2300 2.1
NB HP ProBook 450 G0 CPU: Intel Core i5-3230M RAM: 2x8GB DDR3L 1600MHz VGA: AMD Radeon HD8750M & Intel HD4000 SSD: Samsung 860 EVO 250GB + HDD 750GB OS: Win10
Phone Google Pixel 9 Pro
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0 | 0
Bydlisko: Opičí ostro...

Pozri v biose Asign IRQ for VGA alebo Allocate IRQ for VGA (Yes alebo Enabled). Ak máš CRT môže čierna obrazovka nabehnúť ak máš nastavanú veľmi vysokú obnovovaciu frekvenciu (refreshrate).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 29.08.07
Prihlásený: 24.09.25
Príspevky: 1695
Témy: 209 | 209
Bydlisko: SK

no prave teraz som tam nahodil GeForce 2 MX400 32Mb a ide vsetko bez problemu - som sa dostal do wind cez normal. rezim, windows ju rozpoznal, rozlisenia aj frekvencie idu no-problem
ok, dam tamtu 64-ku naspäť a looknem do biosu

takže bol som tam a ono to bolo na enabled, ale zas ma nechce pustit do wind! tomu nechapem, veď vga funguje - dava signal, ale keď nabotuje wind, tak sa vypne minitor... chyba je pravdepodobne iba v tej gf mx400 64mb, lebo 32mb ide bez problemu, neviete v čom je chyba a či sa da odstrániť?


_________________
PC MB: Gigabyte Z270N-WiFi CPU: Intel Core i7-7700 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2400MHz VGA: Asus Dual RTX3060Ti O8G Mini V2 SSD: Samsung 990 PRO 2TB LCD: 27" iiyama XB2783HSU case: CoolerMaster Elite 110 OS: Win11 Repro: Logitech Z-2300 2.1
NB HP ProBook 450 G0 CPU: Intel Core i5-3230M RAM: 2x8GB DDR3L 1600MHz VGA: AMD Radeon HD8750M & Intel HD4000 SSD: Samsung 860 EVO 250GB + HDD 750GB OS: Win10
Phone Google Pixel 9 Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 07.04.06
Prihlásený: 04.07.25
Príspevky: 3065
Témy: 119 | 119
Bydlisko: Nitra

nooo netaktoval si tu grafu??? ked moc zdvihnes frekvencie tak tobi to iste, ale ty si stou grafou nebol eeste ani wo win v normalnom rezime??


_________________
nemam rad ludi ktori hladaju dovody preco by to neslo .. ale krasni su ludia ktori hladaju dovody akoby to slo ....
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 29.08.07
Prihlásený: 24.09.25
Príspevky: 1695
Témy: 209 | 209
Bydlisko: SK

netaktoval ani jednu, nie s tou 64mb som nebol iba s 32mb ide vsetko ok, ale ja sa tam potrebujem dostat s tou 64mb...


_________________
PC MB: Gigabyte Z270N-WiFi CPU: Intel Core i7-7700 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2400MHz VGA: Asus Dual RTX3060Ti O8G Mini V2 SSD: Samsung 990 PRO 2TB LCD: 27" iiyama XB2783HSU case: CoolerMaster Elite 110 OS: Win11 Repro: Logitech Z-2300 2.1
NB HP ProBook 450 G0 CPU: Intel Core i5-3230M RAM: 2x8GB DDR3L 1600MHz VGA: AMD Radeon HD8750M & Intel HD4000 SSD: Samsung 860 EVO 250GB + HDD 750GB OS: Win10
Phone Google Pixel 9 Pro
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12 | 12
Bydlisko: [SR]-Kosice

Odinstaluj na nu v nudzovom rezime ovladace a takisto aj monitor a potom v normalnom rezime ich nahod spat,skus


_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 29.08.07
Prihlásený: 24.09.25
Príspevky: 1695
Témy: 209 | 209
Bydlisko: SK

ono ma to nepusti ani s ovladacmi, ani bez ovladacoch (do normalneho rezimu), proste vga sa po nainstalovani sprava rovnako ako pred tym - ako by tam ani neboli


_________________
PC MB: Gigabyte Z270N-WiFi CPU: Intel Core i7-7700 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2400MHz VGA: Asus Dual RTX3060Ti O8G Mini V2 SSD: Samsung 990 PRO 2TB LCD: 27" iiyama XB2783HSU case: CoolerMaster Elite 110 OS: Win11 Repro: Logitech Z-2300 2.1
NB HP ProBook 450 G0 CPU: Intel Core i5-3230M RAM: 2x8GB DDR3L 1600MHz VGA: AMD Radeon HD8750M & Intel HD4000 SSD: Samsung 860 EVO 250GB + HDD 750GB OS: Win10
Phone Google Pixel 9 Pro
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...

skus pripojit monitor do druheho vystupu (ak mas), jemozne, ze grafika posiela obraz do druheho vystupu, a ten na ktorom mas monitor je odpojeny


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 29.08.07
Prihlásený: 24.09.25
Príspevky: 1695
Témy: 209 | 209
Bydlisko: SK

nemam, iba jeden - na obidvoch


_________________
PC MB: Gigabyte Z270N-WiFi CPU: Intel Core i7-7700 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2400MHz VGA: Asus Dual RTX3060Ti O8G Mini V2 SSD: Samsung 990 PRO 2TB LCD: 27" iiyama XB2783HSU case: CoolerMaster Elite 110 OS: Win11 Repro: Logitech Z-2300 2.1
NB HP ProBook 450 G0 CPU: Intel Core i5-3230M RAM: 2x8GB DDR3L 1600MHz VGA: AMD Radeon HD8750M & Intel HD4000 SSD: Samsung 860 EVO 250GB + HDD 750GB OS: Win10
Phone Google Pixel 9 Pro
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor

Registrovaný: 07.04.07
Prihlásený: 18.07.24
Príspevky: 4435
Témy: 85 | 85
Bydlisko: Rožňava

Pred bootovanim stlac F8 a daj režim VGA.

Možno pomôže ;)


_________________
PC1: l CPU: AMD Phenom II X4 955BE C3 l MB: MSI 870A-G54 l RAM: 2x4GB A-DATA Gamers Series 1600 CL9 l VGA: SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X l
HDD: SAMSUNG F3 1TB l DVD-RW: LG H22N l PSU: CORSAIR VX450W l MONITOR: LG LCD W2284F-PF l OS: WINDOWS7 HOME PREMIUM l
PC2: l CPU: AMD AthlonXP 2100+ 1733MHz (jadro Thoroughbred - B) socket A l MB: ASRock K7VT4A Pro l RAM: Apacer 1280MB 333MHz CL2.5 l
VGA: ASUS Nvidia N7600GS SILENT l HDD: Seagate 120GB ATA l CD-RW/DVD: LG H12 l PSU: Trust 370W l MONITOR: LG FLATRON L1919S l OS: XP SP3 SK l
NOTEBOOK: ASUS U36SG
 [ Príspevkov: 10 ] 


Po botovaní XP naskoči čierna obrazovka a vypne monitor



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

pri hrani naskoci cierna obrazovka a ventilator na procerosre ide asi na 100%

v Intel

7

782

17.01.2015 14:29

houmles177

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Geforce 7600GT - čierna obrazovka, štvorčeky, vypina monitor

v nVidia grafické karty

12

1349

27.07.2010 21:13

prandof

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Asi mŕtva Sapphire 7870, monitor nemá signál, len čierna obrazovka

v AMD grafické karty

6

795

28.08.2017 18:27

reDo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pri hraní mi naskočí modrá obrazovka

v Windows

1

1136

18.01.2019 19:57

patro16

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

čierna obrazovka

v Monitory, televízory a projektory

2

673

29.12.2018 12:24

liqua1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cierna obrazovka....

v Windows

6

866

29.08.2007 14:53

OmeGa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

čierna obrazovka

v nVidia grafické karty

2

1059

22.02.2011 20:04

hannibalus

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

cierna obrazovka

v Ostatné programy

7

855

17.10.2012 21:53

Denco1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

čierna obrazovka

v Notebooky a netbooky

2

883

23.07.2012 19:16

shishina

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

cierna obrazovka

v Windows

2

691

06.10.2013 13:49

peroxid

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cierna obrazovka

v Notebooky a netbooky

2

1004

03.11.2009 16:24

delfinusik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cierna obrazovka

v AMD platformy

0

537

22.01.2020 23:37

only_pseudo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Čierna obrazovka

v Notebooky a netbooky

2

671

09.12.2020 9:26

michalesku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cierna obrazovka

v Intel platformy

10

1625

26.04.2007 16:28

danoon

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cierna obrazovka

v Windows

3

823

17.02.2010 10:07

eXistenZ

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

cierna obrazovka

v Monitory, televízory a projektory

1

800

08.03.2011 17:20

petr1991



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF