Stránka: 5 z 5
| [ Príspevkov: 147 ] | 1, 2, 3, 4, 5 |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 17.01.10 Prihlásený: 18.11.20 Príspevky: 4864 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Michalovce |
Niektore veci su tam bludy. keby fakt dochadzalo k takemu opotrebeniu nemas tam zaruku 3 roky, to by vyrobca skrachoval.
_________________ PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W, PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450
NTB: Lenovo Z500
"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin |
|
Registrovaný: 18.10.09 Príspevky: 8416 Témy: 110 | 110 Bydlisko: Žilina |
Ak sa o SSD staras, nezaplnas ho doplna a robis s nim ako clovek, tak nieco vydrzi a netreba sa obavat. Pravdaze to stale nie je lacny spas, ale ina moznost vysokej rychlosti nacitavania nie je
_________________ "To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa
Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6 |
|
Registrovaný: 07.10.10 Prihlásený: 23.08.12 Príspevky: 391 Témy: 27 | 27 Bydlisko: vieden |
Skolacik píše: clanok a hlavne cast o zivotnosti. zacinam preto uvazovat, ci sa mi ten ssd disk oplati kupit,western-digital-caviar-black-500gb-32mb-cache
sdd uz mam pol roka, hodne aktivne vyuzivane (zatial bez chyb) a uz by som sa nikdy nevratil k sekundarnemu disku s platnami. i ako raid 0 je to oproti sdd pomale.... ked si raz sadnes za pc sdd , uz sa viac vratit neches... fakt ten rozdiel je obrovsky.... a hlavne to ticho... ked potrebujes napriklad len kukat filmy z pc na tv tak nic nepocujes ( pokial nemas nejake hlucne vetraky na cpu a vga , ale i tym sa daju znizit otacky)
_________________ intel Q9400 2,66 @ 470mhz bus 3760mhz,coolermaster V8, MB asus P5QD turbo , 2x2gb geil 800 4-4-4-12, vga asus6950 2gb DC2 .SDD60gb ocz vertex2, 2x 640gb AAKS WD, zdroj be quit 530w pure power, tower coolermaster centurion.
lcd 24" samsung syncmaster T240 (1920x1200),keyboard ms sidewinder x4, mys razer salmoza,
note asus i3-2,26, ati5470-512,15,6 4gb ram. |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok | |
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
ťažko povedať. 560 Ti má oproti 560 plne odomknuté jadro, tj. rozdiel medzi kartami je fakticky len v počte stream procesorov, zvyšok je v podstate identický, už len nejaké rozdiely v taktoch jadra a pamätí. hrubý výpočtový výkon je teda u 560 Ti vyšší, ale nie nejak zásadne. nemyslím si, že tam bude veľký rozdiel v rámci tých aplikácií čo používaš. za 560 zas hovorí chladenie, je osadená 100 mm ventilátormi, ktoré točia o dosť menej otáčok než u 560 Ti a karta je teda tichšia. pre teba možno aj vhodnejšia alternatíva.
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
dik mino.
ostanem pri tej obycajnejsej, aj tak asi nevyuzijem jej potencial
este co sa tyka toho chladicu cpu.
co citam na nete, nie je to vraj az taka slava.
Su nejake alternativy? preferujem skor ticho ako extremny vykon, kedze s tym taktovanim si stale nie som uplne isty.
ale radsej neskor dokupim jeden chladic, ale iny cpu, mozno aj dosku.
takze su alternativy?
a este co sa tyka MB docital som sa nieco, ako Citácia: ...prípadne s čipsetom Z68, na ktorom môžeš aj taktovať aj využiť integrovanú grafiku v CPU
tusim, ze i7 ma grafiku intrgrovanu. ci?
treba mi to vlastne? uz prilis kombinujem, ale chcem aspon vedeit "vo co gou"
dik
|
|
Registrovaný: 17.01.10 Prihlásený: 18.11.20 Príspevky: 4864 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Michalovce |
Tak pri rendere a 3d niektore pragramy vyuzivaju Cuda architekturu GPU co znacne zrychluje vykreslovanie.
_________________ PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W, PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450
NTB: Lenovo Z500
"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
ale ak sa nemylim, tak CUDA maju iba Nvidie.
alebo sa mozem aj mylit, co by nebolo take neobvykle
cize ma to pre mna nejaky vyznam?
|
|
Registrovaný: 17.01.10 Prihlásený: 18.11.20 Príspevky: 4864 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Michalovce |
JJ cuda ma len nvidia. Mozno sa ti to zide, mozno nie. V kazdom pripade vo vykonnom pc je vzdy dobre mat externu grafiku.
_________________ PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W, PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450
NTB: Lenovo Z500
"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin |
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
mohol by si zhrnúť aktuálnu zostavu? lebo v tých 9 stranách už som stratený.
čo sa týka grafiky, určite nvidia.
integrovaná grafika sa síce zíde v prípade problémov s tou diskrétnou, ale na takúto prácu nie je vhodná.
neviem o akom chladiči je reč, ale v rámci ticha ide vždy o osadený ventilátor a jeho otáčky. ak chceš naozaj tichý chladič CPU, tak sa to najčastejšie robí tak, že sa kúpi výkonný chladič, ktorý CPU uchladí s rezervou a zreguluje sa ventilátor na nízke otáčky. všetko je o tom či chceš z toho dostať maximálny výkon vysokým pretaktovaním alebo skombinovať výkon a ticho.
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
No takze momentala zostava je asi takato:
MB: http://pccko.sk/základné-dosky/msi-p67a-c45-p67-4ddr3-1600mhz-4xsata2-2xsata3-gblan-pci-ex-16-atx/p-c8700846
CPU: http://pccko.sk/procesory/intel-core-i7 ... p-c6301725
RAM: http://pccko.sk/značkové-pamäte/corsair-xms3-8gb-(kit-2x4gb)-1333mhz-ddr3-cl9-(9-9-9-24)-chladič/p-c9800474
GPU: http://pccko.sk/grafické-karty/gigabyte-geforce-gtx-560-oc-1gb-gddr5-(256bit)-gv-n56goc-1gi/p-c6700770
HDD 1: http://pccko.sk/najčastejšie%20kupované/ocz-ssd-agility-3-series-60gb-sata3-mlc-2-5-(čtení-525mb-s-zápis-475mb-s)-agt3-25sat3-60g/p-c3109097
HDD 2: http://pccko.sk/pevné-disky/wd-caviar-green-20ears-2tb-hdd-sata-300-intellipower-64mb-cache-aft/p-c3910312
PSU: http://pccko.sk/napajacie-zdroje/zdroj- ... p-c3102004
CASE: http://www.alza.sk/fractal-define-r3-d186488.htm
DVD: http://www.alza.sk/cd-a-dvd/dvd-napalov ... 159719.htm
CPU COOLER: http://pccko.sk/chladiče-pre-procesory/scythe-ninja-3-cpu-chladič-s-775-1155-1156-1366-754-939-am2-am2-am3-ksca0117-scnj-3000/p-c3113008
Monitor: http://www.alza.sk/23-dell-ultrasharp-u ... 170422.htm
Klavesnica: http://pccko.sk/klávesnice/klávesnica-logitech-k120-for-business-sk/p-c8200232
s tou MB som uz viac menej rozhodnuty, ze ostanem pri tejto P67 uz len preto, ze grafiku mam samostatnu, a ak by nahodou dosluzila a trebalo by bezat na "provizornej" grafike z CPU, urcite by som ju netaktoval.
Rozmyslam este nad tym chladicom, ci je to to prave, lebo na nete som sa docital ze to nie je az taka slava. Co sa tyka chladenia, tak preferujem hlavne ticho, vsetko co bude vykonnejsie ako box mi bude stacit, kedze sa zatial taktovat nechystam.
Ak by som sa rozhodol taktovat, obetujem este par € a neskor si dokupim Noctuu.
Takze aky chladic?
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
nepochopil som to s tou grafikou, na doske P67 grafiku v CPU nerozbeháš.
SSD od OCZ by som sa ja osobne vyhol, už mali prúser s Vertex 2/agility 2 a u Vertex 3/Agility 3 sa to zopakovalo. navyše majú vo zvyku pchať hlavu do piesku a tváriť sa, že nič.
Ak chceš niektoré zz týchto rýchlych SSD, tak by som volil Corsair Force 3, rýchlosť rovnaká a lepší prístup k zákazníkom. http://pccko.sk/pevné-disky/corsair-ssd-force-series-3-60gb-2-5-sata-iii-(čítanie-550mb-zápis-490mb-s)/p-c9800563
s chladičom je to ťažké z pccka, poslabší výber. si obmedzený len na jeden obchod, alebo môže byť aj z iného? tichepc má dobrý výber a tento by bol vhodný v podobnej cene. určite nie je hlučný v záťaži http://www.tichepc.sk/Coolink-Corator-DS.html
Noctua potom ponúka hlavne kvalitnejšie ventilátory
http://www.tichepc.sk/Noctua-NH-U12P-SE2.html
tento mám ja a s fanmi zregulovanými na 900 otáčok je fakticky nepočuteľný. a uchladí netaktovaný i5 2500K v bežnej záťaži /komprimovanie videa, práca s grafikou/ na 50° pri tých otáčkach. // pridané po 2 minútach od posledného príspevkuako dočasná alternatíva za boxový chladič bude stačiť aj toto. netaktovaný procesor uchladí v pohode a ticho. http://www.alza.sk/arctic-freezer-7-rev-2-d135346.htm
neskôr ho v pohode predáš za 10 €
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
prave som cital temu, kde ste vyberali pc pre killer-a a tiez som si vsimol, ze s tym ssd su problemy a preto som ho vymenil za http://pccko.sk/pevné-disky/corsair-ssd-force-series-60gb-sata-ii-mlc-2-5-(čítanie-280mb-s-zápis-270mb-s-cssd-f60gb2-brkt-a/p-c9800537 ale ako pozeram ten tvoj je uz sata III za tu istu cenu, tak tu nie je o com.
ak tak mi skus poradit este nejaku MB, kde by som teoreticky rozbehal grafiku v cpu. skoda to nevyuzit, ked to moj procesor ponuka. predsa len zadne dvierka nie su na skodu a nedaj boze sa mi v case deadlinu pokazi GPU, to by som si len nadaval, preco to nemam.
co sa tyka toho chladenia, ten artic freezer vyzera v pohode, asi ho vezmem..
co sa tyka shopov, tak beriem ako si si vsimol z pccka a alzy, tak najlepsie by bolo, ak by to bolo vsetko dostupne v tychto dvoch sopoch.
dik za rady 
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
ja mám ten SATA II v 120 GB verzii a som veľmi spokojný, keď chceš, kľudne ho tam nechaj, ale 2x taká rýchlosť za rovnakú cenu láka. len aby si vedel, že aj tých Corsairov sa tie problémy týkali. takže väčšia istota je zostať u SATA II, ale rozhodnúť sa musíš sám.
čosi k tomu...
http://extrahardware.cnews.cz/sandforce ... ssd-radice
hlavne čo sa týka Corsairov: "Možná to zní až příliš populisticky, ale Corsair jako první přiznal, že do svého SSD Corsair Force 3 120 GB CSSD-F120GB3-BK osadil vadnou revizi řadiče. A před několika dny spustil program výměny vadných kusů. Stačí vyplnit reklamační romulář a poslat disk na pobočku (evropské zastoupení má kancelář v Nizozemí). U testovacího vzorku serveru Sweclockers se nejprve začaly objevovat modré obrazovky smrti (BSOD) a za chvíli přestal SSD fungovat úplně. Disk následně není možné detekovat ani v BIOSu."
vyznieva to, akoby sa to týkalo iba 120 GB verzie, takže 60 Gb je hádam OK, ale človek nikdy nevie. na druhej strane treba povedať, že problémy boli hlavne v prvých várkach a najviac v USA, kde sa začínalo s predajom najskôr. teraz by mala byť pravdepodobnosť natrafenia na taký kus veľmi malá.
k doske... v pohode ti poslúži aj táto
http://pccko.sk/základné-dosky/gigabyte-ga-z68a-d3h-b3-z68-ddr3-1333-mhz-4xsata2-2xsata3-gblan-atx/p-c6700031
prípadne potom lepšie vybavené/chladené, vhodnejšie na vysoké pretaktovanie
http://pccko.sk/základné-dosky/asus-p8z68-v-z68-ddr3-1600-pcie-x16-sata2-glan-hdmi-dvi-atx/p-c6501776
http://pccko.sk/základné-dosky/gigabyte-ga-z68x-ud3p-b3-z68-ddr3-1333-mhz-4xsata2-4xsata3-raid-glan-atx/p-c6700749
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
je nejaky markanty rozdiel medzi tou "mojou" MSI a touto gigabite z68a? ak nie, asi sa mi velmi neoplati priplacat ani tych 10€, predsa len uz som 1000vku nad mojim ocakavanym limitom
tie vyssie rady uz vazne nevyuzijem, kedze taktovat sa nejak extremne nechystam...to uz potom ked tak radsej lepsi chladic na procak...
viem, stale sa tosim okolo toho isteho, ale rozhodnut sa neviem 
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
rozdiel je hlavne v podpore integrovanej grafiky, to je výhoda Z68 a za to si priplácaš. inak je skôr na taktovanie lepšie vybavená tá tvoja pôvodná MSI. ty sa musíš rozhodnúť čo z toho uprednostníš.
nechcem tým povedať, že na tej Gigabyte Z68 sa nedá taktovať, je v pohode, ale je to jedna z tých najlacnejších a teda trochu osekaná v tomto smere. myslím, že hlavne čo sa týka napájania CPU a chladenia celej dosky.
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
tak ostanem pri mojej msi.
tu grafiku mozno nikdy nevyuzijem a predsa len to taktovanie ma laka cim dalej tym viac, tam si urobim zazeme skor pre to.
a je jednoduchsie vymenit chladic na cpu, ako potom celu dosku.
dakujem.
zvysok zostavy moze byt? alebo este nieco sa oplati zmenit? v ramci +- rovnakych financii.
co sa tyka toho ssd disku, risknem to s tou trojkou kedze v tom clanku pisu o tom, ze s reklamaciami nie su nejake problemy.
este troska mimo temu, ale nebudem zakladat novy topik pre banalitu. potrebujem powerline aby som dostal magio na druhy koniec domu.
co v rozumnej cene by ste mi odporucili? staci mi jeden vstup a jeden vystup. dik
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
zvyšok zostavy super, nemám k tomu čo dodať.
s magiom ti nepomôžem, do toho nevidím. skús založiť tému tu... http://www.pcforum.sk/ostatne-vf49.html
skôr si to tam niekto všimne.
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
dakujem pekne ak by si bol niekedy v pp ozvi sa, ze ta pozvem aspon na pivo  .
inac este co sa tyka airflow, treba dokupit nejake fany okrem tych pribalenych?
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
za málo. ozvem sa isto!
viac fanov netreba, tie dva to zvládnu v pohode.
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
dik.
ja len tak mimo temu uz, mam veci nahadzane v kosiku ako v alze, tak aj v pccku od nedele cca a cena narastla uz o takmer 20€....
streasne to vsetko zdrazuje
1. Premazane 2. Skolacik - nabuduce odporucam zalozit samostatnu temu, nech tu nie je dlha 10-stranova, teraz to uz necham tak, kedze sa autor temy nestazoval a tvoj prvy prispevok bol, ak sa dobre pamatam, radou pre neho. jtbs
|
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
este k teme sa spytam.
za ten cca mesiac sa nic extra nezmenilo? ako je to s RAM 1,6V. pre SB namju byt iba 1,5V?
zostavu planujem objednat v priebehu nasledujuceho tyzdna, kedze si do toho nieco voslo a musel som kupu na par tyzdnou odlozit, ale uz to je akutualne, tak sa len chcem uistit, ci nenastali nejake zmeny.
jedine co som sa rozhodol zmenit je graficka karta. nakoniec beriem tuto: http://pccko.sk/pricelist/item.aspx?pid=C6700708
a prihodil som si este jeden 1TB WD blue
|
|
Registrovaný: 14.07.09 Prihlásený: 07.09.23 Príspevky: 2130 Témy: 61 | 61 Bydlisko: Šaľa |
nie pre SB su vhodne ram az do 1,65V. ta grafika je tiez dobra volba
_________________ pc::cpu:AMD Ryzen 5 4600Gmb:ASUS PRIME B450M-A II ram:8 GB Kingston gpu:MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OChdd:Seagate Momentus XT 500GB + Seagate Green 1TB case:Corsair Obsidian 550D psu:GIGABYTE P450B fans: Corsair stock dvd:2xLG GH22NS mouse:Cougar Mouse Minos XC kb: Cherry Stream 3.0 lcd: HP 24m os: Nobara Linux 38 sound: Scythe Kama Bay AMP mini blk + repro zo starej veže nb::HP ProBook 4330s cpu: i3 SB 2.1 GHz gpu: Intel hd3000 ram: 1 x 4 GB Kingston ssd: Samsung 850 EVO 500GB os: Linux Mint |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
dakujem.
este ma zaujima, ci treba kupit teplovodivu pastu, alebo bude pri chladici (ARCTIC Freezer 13) nejaka schopna pribalena, resp uz nanesena na chladici ako to je pri boxe.
|
|
Registrovaný: 17.01.10 Prihlásený: 18.11.20 Príspevky: 4864 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Michalovce |
bude pri chladici. Len uz to kup, lebo pockas este zopar mesiacov a mozeme to skladat znova.
_________________ PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W, PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450
NTB: Lenovo Z500
"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin |
|
Registrovaný: 22.08.10 Prihlásený: 10.02.24 Príspevky: 161 Témy: 28 | 28 Bydlisko: Ružomberok |
hej len sa naskytla dobra cena na 55" full hd lcd sony, potom dovolenka, a tiez nekradnem...
|
|
Registrovaný: 17.01.10 Prihlásený: 18.11.20 Príspevky: 4864 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Michalovce |
Len vravim...
_________________ PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W, PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450
NTB: Lenovo Z500
"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin |
|
Stránka: 5 z 5
| [ Príspevkov: 147 ] | 1, 2, 3, 4, 5 |
|