[ Príspevkov: 25 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
NapísalOffline : 23.04.2008 15:46 | P3 - nastavenie jumperov

Ako mam nastavit jumpere na tejto CPU karte :

P3 - nastavenie jumperov P3 - nastavenie jumperov

Chcem tam zapojit Intel Pentium III 700MHz (1.65V).
Diki za rady.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
NapísalOffline : 23.04.2008 16:40 | P3 - nastavenie jumperov

a nieco ako manual k tomu nebol? alebo aspon nazov. takto sa daleko nedostaneme. vsak skus to pustit, malo by to byt od vyroby nastavene na auto, takze... pri tych jumperoch by mali byt aspon popisky...


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140 | 140
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 23.04.2008 16:50 | P3 - nastavenie jumperov

Manual...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0 | 0
Bydlisko: Opičí ostro...
NapísalOffline : 23.04.2008 18:34 | P3 - nastavenie jumperov

Mohol by si napísať nejaké označenie tej redukcie.

http://www.google.sk/search?hl=sk&q=jum ... 5%A5&meta=

Redukcia MSI

http://www.heise.de/ct/english/99/10/202/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 24.04.2008 8:15 | P3 - nastavenie jumperov

Označenie ani nijaký názov som nenašiel. Niekde na zadnej strane bola nálepka a na nej 2.0V a Celeron ppga370.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
NapísalOffline : 24.04.2008 15:33 | P3 - nastavenie jumperov

nechaj to tak ako to je, zrejme je to nastavene na auto rozoznanie voltaze.. tie jumpre nastavuju voltaz (tiez ich mam na starej doske) takze to skus tak. potom everestom zisti kolko voltikov ide do cpu, a na nete si najdi na kolko je ten cpu stavany... tie potencialne 2V by s dobrym chladenim mal prezit...


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 24.04.2008 15:47 | P3 - nastavenie jumperov

to som uz skusal a ked som zapol pc tak sa nic nestalo.


_________________
"92% of teens have moved onto rap or hip-hop. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 24.04.2008 16:06 | P3 - nastavenie jumperov

A ked by som vyskusal nastavit jumpere podla nejakeho ineho manualu na socket 370?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0 | 0
Bydlisko: Opičí ostro...
NapísalOffline : 24.04.2008 16:39 | P3 - nastavenie jumperov

stewo888 píše:
to som uz skusal a ked som zapol pc tak sa nic nestalo.


Môže byť problém s týmto http://www.3feetunder.com/krick/370mod/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 24.04.2008 16:45 | P3 - nastavenie jumperov

a to by malo fungovat?


_________________
"92% of teens have moved onto rap or hip-hop. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature"
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0 | 0
Bydlisko: Opičí ostro...
NapísalOffline : 24.04.2008 17:08 | P3 - nastavenie jumperov

http://processorfinder.intel.com/list.aspx?ProcFam=25


Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 25.04.2008 11:03 | P3 - nastavenie jumperov

Nasiel som v jednom manuale toto :

P3 - nastavenie jumperov

Malo by to funguvovat na tejto karte tak isto ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171 | 171
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 25.04.2008 13:42 | P3 - nastavenie jumperov

skús identifikovať o aký typ tej karty sa jedná. volá sa to slotket, skús zistiť aspoň výrobcu... takýchto redukcií sa vyrábalo asi 10 naprosto odlišných...


_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0 | 0
Bydlisko: Opičí ostro...
NapísalOffline : 25.04.2008 18:26 | P3 - nastavenie jumperov

stewo888 píše:
Označenie ani nijaký názov som nenašiel. Niekde na zadnej strane bola nálepka a na nej 2.0V a Celeron ppga370.


Hoď sem fotku, možno niečo vylúštime.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 02.05.2008 12:56 | P3 - nastavenie jumperov

Tu to je zozadu kryt:

P3 - nastavenie jumperov

Karta zozadu :

P3 - nastavenie jumperov

Nastavenie jumperov :

P3 - nastavenie jumperov P3 - nastavenie jumperov


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0 | 0
Bydlisko: Opičí ostro...
NapísalOffline : 02.05.2008 13:05 | P3 - nastavenie jumperov

Veď tam máš komplet tabulky pre nastavenie ! :shock:

Ešte pozri označenie procesora podľa tejto tabulky a potom podľa toho nastav jumpre


Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 02.05.2008 13:51 | P3 - nastavenie jumperov

Skusal som to podla tej tabulky , ale stale neide.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298 | 298
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 02.05.2008 20:32 | P3 - nastavenie jumperov

Tak ej potom odfajcena ta redukcia, alebo cpu


_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 17.06.2008 16:32 | P3 - nastavenie jumperov

Podľa tejto tabuľky (FC-PGA CUMINE) má byť J11 nastavený na 1-2 alebo 3-4 alebo obidve naraz ?
P3 - nastavenie jumperov P3 - nastavenie jumperov


Offline

Čestný člen
Čestný člen
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 18.06.2008 4:11 | P3 - nastavenie jumperov

podla toho co tam j tak obe naraz


_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 19.09.2008 16:44 | P3 - nastavenie jumperov

Podarilo sa mi ho spojazdniť na 66Mhz x 7.5 =500mhz. Ked som to nastavil na 100 alebo
na 133 tak to uz nezapnem.


_________________
"92% of teens have moved onto rap or hip-hop. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171 | 171
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 20.09.2008 11:11 | P3 - nastavenie jumperov

a aké napätie ide tomu procáku? CU miny majú ešte celkom velkú spotrebu okolo 1.8v ale viac si radšej pozri na processor finderi.

processorfinder.intel.com


_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 20.09.2008 14:13 | P3 - nastavenie jumperov

1.7V a na tej karte su jumpery(napätie) nastavené na auto.


_________________
"92% of teens have moved onto rap or hip-hop. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171 | 171
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 24.09.2008 20:57 | P3 - nastavenie jumperov

ak automatika zlyhá skús manuál... osvedčené...


_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
P3 - nastavenie jumperov

Registrovaný: 23.04.08
Prihlásený: 19.02.14
Príspevky: 57
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Lipany
Napísal autor témyOffline : 25.09.2008 18:01 | P3 - nastavenie jumperov

Nemám k tomu manuál, ale v napätí to asi nebude pretože everest ukazuje, že to ide na 1,7V. Skôr pameť. Mám 133Mhz ramky ale Siw(system info for windows) ukazuje, že mi to teraz ide len na 66Mhz (aj základná doska ide na 66 - v manuále od dosky je ze procesor so 133Mhz funguje len s ramkami na 133Mhz) a ked prepnem frekvenciu dosky tak uz len čierna obrazovka a nič iné.


_________________
"92% of teens have moved onto rap or hip-hop. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature"
 [ Príspevkov: 25 ] 


P3 - nastavenie jumperov



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie jumperov na HDD/CDROM

v Pevné disky a radiče

2

808

11.06.2011 15:15

BIO

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie

v Backend

3

855

16.10.2007 15:22

pepek92

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nastavenie

v Sieťové programy

3

718

02.02.2018 18:15

majina

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie routera

v Sieťové programy

2

615

26.03.2008 15:56

*Ice-T*

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie Nanostation2

v Siete

1

810

22.10.2011 21:50

majky358

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie priecinku

v Windows

4

598

31.07.2007 16:56

marianba

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie internetu

v Internet, služby a sociálne siete

1

441

23.07.2013 18:28

Denco1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nastavenie NetBeans

v Backend

24

2050

11.03.2010 18:23

_FleXoR_

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie biosu

v AMD platformy

3

1672

24.11.2007 20:47

majo17k

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie PAL

v AMD grafické karty

1

512

24.05.2011 20:24

brmbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

BWMeter nastavenie

v Ostatné programy

0

642

05.03.2008 18:48

pistabaci

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Scandisk nastavenie

v Pevné disky a radiče

2

474

06.11.2017 9:34

michalesku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie kompilatora

v Backend

1

1032

26.08.2006 20:29

programator

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nastavenie rutru

v Siete

5

1081

24.02.2009 20:31

Jaro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenie mikrofonu

v Zvuk

14

544

14.10.2024 17:24

Tomas45

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nastavenie cas

v Pamäte

1

728

06.11.2007 13:45

Jaro



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF