Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 9:53

Ahojte. Prosím, poraďte. Mám Windows XP na ani nie celých 10 GB oddiele vedľa Linuxu. Ten Windows využívam ako sekundárny operačný systém na zvláštne programy, hlavne na ten, ktorý musím používať v robote. Ten sa mi pod Wine rozbehať nepodarilo.

Mám málo diskového prietoru pod Windowsom, takže zháňam nejaký lepší open source program na vypaľovanie. Nie je normálne, aby jeden Nero zožral viac ako 200 MB. Videl som pod Linuxom K3B a ten toľko nepapal.

Díky za radu.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 10:09

http://www.free-codecs.com/download/ImgBurn.htm
http://cdburnerxp.se/

Na vypalovanie CD bohate stačí prieskumník vo Windows.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 10:21

Ashampoo







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 10:48

Ashampoo nie je free, okrem toho zaberá 120MB narozdiel od Imgburn (2,5MB) a CDburnerXP (12MB). Z platených by som odporučil ešte MagicISO (5,5MB), prípadne UltraISO (5,5MB), alebo PowerISO (2,8MB), záleží, čo chceš napaľovať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 01.07.12
Príspevky: 186
Témy: 23
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 11:03

programmer: Ashampoo Burning Studio Free 6 je to skvelý program na napaľovanie CD/DVD/Blu-ray, napaľovanie a tvorbu image, je freeware (nie je open source) a po nainštaľovaní zaberá na disku 30,2 MB.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.03.2010 11:09

Prieskumník vo Windowse je veľmi slabý program a na svojom XP som to ešte ani neskúšal vypaľovať týmto spôsobom. Mám jeden Ifraburner, či ako sa to volá, ale s ním nie som spokojný. Napríklad z virtuálnej mechaniky na fyzickú odmieta vypaľovať a je tam toho ešte viac. Inak dôvod, prečo zháňam open source je ten, že mám s ním mimoriadne dobré skúsenosti, od Linuxu cez programovanie a office až po súborové manažéry a prehrávače :-)







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 11:28

Citácia:
Prieskumník vo Windowse je veľmi slabý program a na svojom XP som to ešte ani neskúšal vypaľovať týmto spôsobom


Zaujímavé tvrdenie, keď si ho neskúšal :roll: .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.03.2010 11:37

Nie, neskúšal, ale raz dávno pred pár rokmi mi kamarát ukazoval, ako sa v tom napaľuje. Práve pálim CD cez to Ashampoo, celkom príjemne ma prekvapil vzhľadom. Dúfam, že to dopadne dobre, lebo keď som pálil cez Infraburner, tak po vypálení som na CD nenašiel súbory.

Vypálil som. Ten Ashampoo sa mi páči. 30 MB môže byť, má toľko, teraz som to vo Windowse kontroloval. Chalpci, díky všetkým za pomoc. :hilarity:







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 13:09

prandof píše:
Ashampoo nie je free, okrem toho zaberá 120MB narozdiel od Imgburn (2,5MB) a CDburnerXP (12MB). Z platených by som odporučil ešte MagicISO (5,5MB), prípadne UltraISO (5,5MB), alebo PowerISO (2,8MB), záleží, čo chceš napaľovať.


taktiez
prandof píše:
zaujímavé tvrdenie


crom píše:
programmer: Ashampoo Burning Studio Free 6 je to skvelý program na napaľovanie CD/DVD/Blu-ray, napaľovanie a tvorbu image, je freeware (nie je open source) a po nainštaľovaní zaberá na disku 30,2 MB.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 16:40

Trochu mi uniká pointa. Ashampoo 6 free je zadarmo, ale tak aj vyzerá, je to osekaná verzia, kde polovica vecí chýba, ja som mal na mysli verziu 9, ktorá nie je zadarmo. Čo sa týka prieskumníka, napaľovanie dátových CD preťahovaním súborov myšou zvládne aj cvičená opica, v Nerovi je to rovnaké, nevidím tam žiadny rozdiel okrem toho, že Nera treba najprv spustiť. V podstate pracuje s CD ako s pevným diskom, len nevie napaľovať na DVD.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 01.07.12
Príspevky: 186
Témy: 23
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 17:29

Free verzia je osekaná o nepodstatné veci: tvorba obalov, priama úprava a vytvorenie bootovacích diskov, pridanie menu do dvd a vytvorenie prezentácie z fotiek takže žiadna polovica. Myslím, že okrem vytvorenia bootovacieho média ostatné funkcie neobsahuje ani jeden tebou odporučený soft v tejto téme. Ashampoo free je plnohodnotný napalovací nástroj niekolko násobne lepší a jednoduchší ako crapware NERO. (Osobne som dlho používal ashampoo free než som si zakúpil verziu 9)
Napalovanie pod Windows XP môze pouzívat len niekto, kto absolútne netuší že existuje aj nejaký iný soft na vypalovanie, nevie ako ho stiahnut resp. nainštalovať, napaluje absolútne minimálne, pripadne z rôznych dôvodou nemá možnosť použiť špecializovaný soft na napalovanie. Napalovat cez interný burner vo WIN XP je bolesť a utrpenie - zdĺhavé min. nastavení a to nehovorím o pomere úspešných a neúspešných pokusov o napálenie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 18:31

Neviem, čo chceš na dátovom CD nastavovať, ak máš neúspešne napálené CD používaj poriadne médiá, alebo zníž rýchlosť, mne sa nikdy nestalo, že by mi zle vypálilo CD, čitateľnosť aj v iných mechanikách 100%, narozdiel od iných softov. Nemám nič proti Ashampoo, sám ho používam, neviem v čom je jednoduchší, možno si to pletieš s Nero Startsmart, na ktorý sa podobá, klasický Nero sú dve okná, v ktorých preťahuješ myšou súbory. Pýtal som sa čo chce chlap napaľovať, na dátové CD potom bohate stačí Imgburn, ktorý má 2,5MB, má plnú podporu DVD a image.

Taká perlička, napaľovanie v prieskumníkovi vyvíjala firma Roxio, myslím, že firma s bohatými skúsenosťami, absencia zbytočného nastavovania je podľa mňa veľké plus.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 18:39

Napis mi jednu vec ktora pri napalovani tam chyba ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2010 18:56

Ak myslíš Ashampoo 6, crom to už písal. Aby sme sa rozumeli, píšem len o plusoch a mínusoch, nie že je zlý, páči sa mi napr. bleskový štart v porovnaní s platenou verziou, oceňujem aj jednoduchosť, na môj vkus pri niektorých akciách až prílišnou.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.03.2010 10:46

Citácia:
Neviem, čo chceš na dátovom CD nastavovať, ak máš neúspešne napálené CD používaj poriadne médiá, alebo zníž rýchlosť, mne sa nikdy nestalo, že by mi zle vypálilo CD

Dal som v tom programe normálne vypáliť CD, rýchlosť som mal 16, simuláciu som nemal zapnutú, to CD po skončení vypaľovacieho procesu vypálené bolo (okom som videl stopu keď som sa naň pozrel), ale tvárilo sa, ako keby bolo prázdne. V prieskumníkovi som na ňom nenašiel ani jeden súbor. Neviem, v čom bola chyba.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Open Source program na vypaľovanie pod Windows

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2010 11:01

ja som warezak, ale na napalovanie mi staci BurnAware Free ... v podstate nic mi tam nechyba







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Open source

v Redakčné systémy

0

432

13.04.2018 18:33

elo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Open Source CRM

v Redakčné systémy

1

1173

05.02.2008 22:57

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. outlook open source

v Sieťové a internetové programy

4

495

26.10.2010 19:42

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam open source kody

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

1184

01.04.2008 11:58

programator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam: CMS, open-source

v Redakčné systémy

14

1732

18.10.2008 10:39

yazoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vTiger CRM - Open Source

v Redakčné systémy

0

970

26.01.2008 14:33

sopkom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft vymáhá poplatky za open source

v Novinky

1

456

20.05.2007 20:29

johny128 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. strojové rozpoznávanie hlasu - slovenčiny - open source

v Ostatné programy

2

631

02.01.2021 12:43

sh Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Open source - najväčšia hrozba pre Microsoft

v Novinky

4

716

03.06.2008 22:37

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia open source; problem: cannot determine endianness

v Ostatné programy

0

512

19.11.2011 0:27

martinNM Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vystúpenie Gatesa prerušil open-source prívrženec s tran

v Novinky

5

514

25.04.2007 12:24

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aka je najlepsia open source alternativa k MS Office?

v Ostatné programy

10

1562

03.12.2011 10:49

andy220 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky program na napalovanie pod Windows?

v Ostatné programy

4

9301

03.11.2005 18:48

Pufo Callo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Potreba open/hide casti textu pod odkaz

v JavaScript, VBScript, Ajax

4

670

30.09.2008 21:21

salamoon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. graficky program na elek. a pod.

v Grafické programy

3

643

23.05.2010 19:08

Black Scorpion Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako spustit dosovsky program pod XP?

v Operačné systémy Microsoft

1

498

10.11.2008 7:32

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra