Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.05.09
Prihlásený: 21.05.10
Príspevky: 33
Témy: 8
Bydlisko: Bánovce nad...
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2009 3:01

Zdravím, potrebujem asi zvláštnu vec: chcel by som spraviť program ktorý sa nebude dať len tak ľahko ukončiť...a ide mi o to aby sa program vypol po zadaní nejakého easter eggu...
easter egg mi funguje na evente OnKeyDown...zamedzil som aby sa program nevypol po stlačení Alt+F4...ďalej zamedzil som Ctrl+Alt+Delete...proste nedá sa nijako vypnúť až na tlačídko windowsu(myslím to ktoré po stlačení rozvynie ponuku štart...) lebo keď pri mojom programe stlačím win_button+"D" tak sa mi objavý prac. plocha a program hocikedy ukončím...
google mi poradil toto:
Kód:
EnableWindow(FindWindowEx(FindWindow('Shell_TrayWnd', nil), 0, 'Button', nil), false);

ale nefunguje mi to....dal som to de eventu OnCreate a keď v behu programu stlačím win_button+D tak sa mi aj tak ukáže plocha...ide o to že by som rád po stlačení toho tlačídka nedostal žiadnu odpoveď...je to možné??...
ďakujem za každú dobrú radu.







_________________
SE C905 8GB
Gaming Notebook MSI GX720X-027SK P8400 4GB 320GB VGA
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
odstavenie win_button

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 29.03.24
Príspevky: 1385
Témy: 9
Bydlisko: Hrinova
Príspevok NapísalOnline : 24.07.2009 17:17

Nie som si istý, či existuje nejaká funkcia, ktorá by vypla túto klávesovú skratku, ale dalo by sa to vyriešiť zrejme až na úrovni systémových hákov (hooks), kde by si kontroloval bitovú masku, či bolo stlačené tlačidlo Win a ak áno, tak by si resetol patričný bit. Kód ti tu nenapíšem, pretože je to dosť rozsiahle, tak prepáč.

Btw, aj keby si to všetko ošetril, vypnúť túto aplikáciu bude aj tak hračka. Možno nespustíš Task Manager, ale napríklad ja používam program CachemanXP, ktorý je jeho obdobou (stačí zrušiť proces a hotovo). Alebo softwarovo, pomocou funkcie TerminateProcess.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.05.09
Prihlásený: 21.05.10
Príspevky: 33
Témy: 8
Bydlisko: Bánovce nad...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2009 19:04

Fico píše:
Btw, aj keby si to všetko ošetril, vypnúť túto aplikáciu bude aj tak hračka. Možno nespustíš Task Manager, ale napríklad ja používam program CachemanXP, ktorý je jeho obdobou (stačí zrušiť proces a hotovo). Alebo softwarovo, pomocou funkcie TerminateProcess.


:) ok tak dik aspoň za odpoveď ale no nechcem sa s tebou hádať ale keby mám sám takú aplikáciu v PC a nefungovalo by mi tlačídko win/start alebo čo to presne je tak vôbec neviem ako by som si sá poradil s takým programom...jedine len vypnúť PC iné ma fakt nenapadá :)







_________________
SE C905 8GB
Gaming Notebook MSI GX720X-027SK P8400 4GB 320GB VGA
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
odstavenie win_button

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 29.03.24
Príspevky: 1385
Témy: 9
Bydlisko: Hrinova
Príspevok NapísalOnline : 25.07.2009 15:40

Našiel som jedno riešenie na znefunkčnenie tlačidla Win, a teda aj klávesových skratiek s ním súvisiacich, takže to môžeš skúsiť, či si to nejak takto predstavuješ:

Vytvor si súbor s príponou .reg a do neho vlož toto:
Kód:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
"Scancode Map"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,03,00,00,00,00,00,5B,E0,00,00,5C,E0,00,00,00,00

Potom ho spusť a reštartuj počítač. Môžeš to spraviť aj softwarovo pomocou triedy Registry, nemusíš vytvárať súbory (no keď to chceš použiť iba na svojom PC, je to rýchlejšie, ako sa babrať s kódom).

* Ak budeš chcieť opäť spojazdniť klávesy Win, otvor RegEdit, nájdi hore uvedený kľúč a zmaž hodnotu Scancode Map.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.05.09
Prihlásený: 21.05.10
Príspevky: 33
Témy: 8
Bydlisko: Bánovce nad...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.07.2009 18:21

tak to je pecka:D ďakujem ti veľmi pekne veľmi si mi pomohol už viackrát...fakt si maník...presne tak som si to predstavoval.... :D







_________________
SE C905 8GB
Gaming Notebook MSI GX720X-027SK P8400 4GB 320GB VGA
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra