[ Príspevkov: 2 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odpálený spoj (1 pin) na 256Mb DDR

Registrovaný: 29.08.07
Prihlásený: 24.09.25
Príspevky: 1695
Témy: 209 | 209
Bydlisko: SK
NapísalOffline : 23.06.2008 19:34 | Odpálený spoj (1 pin) na 256Mb DDR

Zdravím, PC2 sa mi v poslednom čase dosť sral a nevedel som prečo. Ako príklad uvediem, že po zapnutí pc ide všetko (aspoň myslím) okrem obrazovky prípadne reštart za reštartom alebo skôr - všetko vo wind blblo vrátane prehrávačov (hudba/zvuk), hier (mrznutie), browserov a pod. Skúšal som všetko možné, no ani za *oha som nemohol prísť na to, čo to robí. Predpokladal som, že to bude vadná doska (tá už toho prežila), tak som sa na to vybodol. Teraz po týždni ma už brat jedoval, že chce ísť za pc, tak som sa na to s nechuťou opäť pozrel. Klasicky to isté, až pokiaľ som nevytiahol V-Data 256Mb DDR (PC2100), potom sa pc (obrazovka) bez problému zapol(/la). Tak som ju teda dal naspäť a skúsil pc zapnúť znova - nič (to isté) a odrazu som pocítil známy zápach. Hneď som vytiahol zdrojový kábel a automaticky som ovoniaval zdroj (NoName 300/350W). Už som myslel, že som odpálil 3. zdroj, no po zasunutí zdrojového káblu naspäť pískal ako obvykle - je to normálne (síce keď som ho mal na PC1 tak nepískal... asi to bude záťažou). Takto som zistil, že zdroj to nie je, tak som išiel ďalej a došiel som k pamätiam (viď popis PC2). Vytiahol som tú V-Data a cítil som, že smrdí. Prešiel som všetky čipy, no ani na jednom som nič nespozoroval. Prezrel som spoje (piny) a naraz som zbadal jeden čierný...

Chcem sa spýtať, či sa ten spoj resp. celá pamäť dá nejako opraviť/spojazdiť. A či to náhodou nemá na svedomí doska. Vďaka.


_________________
PC MB: Gigabyte Z270N-WiFi CPU: Intel Core i7-7700 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2400MHz VGA: Asus Dual RTX3060Ti O8G Mini V2 SSD: Samsung 990 PRO 2TB LCD: 27" iiyama XB2783HSU case: CoolerMaster Elite 110 OS: Win11 Repro: Logitech Z-2300 2.1
NB HP ProBook 450 G0 CPU: Intel Core i5-3230M RAM: 2x8GB DDR3L 1600MHz VGA: AMD Radeon HD8750M & Intel HD4000 SSD: Samsung 860 EVO 250GB + HDD 750GB OS: Win10
Phone Google Pixel 9 Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odpálený spoj (1 pin) na 256Mb DDR

Registrovaný: 01.11.07
Prihlásený: 03.01.20
Príspevky: 163
Témy: 20 | 20
Bydlisko: Zvolen/Brno
NapísalOffline : 06.08.2008 21:32 | Odpálený spoj (1 pin) na 256Mb DDR

skus ten spoj očistiť ale zrejme ti ju odpalila doska...na chybe može byť aj zdroj ktori odpalil dosku :D


 [ Príspevkov: 2 ] 


Odpálený spoj (1 pin) na 256Mb DDR



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

DDR SDRAM 256MB 333MHz + 400MHz

v Pamäte

5

997

10.03.2007 20:22

Richibest

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PD: Ati radeon x1650Pro 256mb DDR 3

v Bazár

4

683

04.12.2010 19:12

hunter1500

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

I: A-DATA DDR400 1GB, AM1 DDR 256MB

v Bazár

12

875

23.01.2011 14:56

Daron

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/P: dve 256MB a jednu 512MB pamat DDR

v Bazár

0

312

27.07.2012 15:22

Ľubo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Kúpim Zdroj 600W hlavne s 8-pin, 6-pin

v Bazár

0

523

01.06.2016 21:32

slinky

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Prepojenie 3-pin pomocou 4-pin kabla

v Chladiče a všetky druhy chladenia

6

683

25.11.2024 7:25

poper25

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

20-pin zdroj na 24-pin MB

v PC skrinky a zdroje

15

2666

05.03.2011 11:11

KocuR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Chladis 3 pin,doska 4 pin

v Chladiče a všetky druhy chladenia

4

997

07.10.2009 15:59

prandof

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

4 pin do 8 pin

v AMD platformy

20

1347

14.03.2013 14:48

putana235

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

6 Pin to 8 pin?

v Intel platformy

7

729

03.06.2015 17:29

TheFORTY

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

4 pin -> 8 pin

v AMD

10

821

18.01.2013 20:43

marxxxcel

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

20-pin a 24-pin

v AMD platformy

6

1533

16.02.2009 16:30

loka

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

wifi spoj 10km.

v Siete

1

849

20.06.2007 1:25

Pirat

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Bratislava - Berlin spoj

v Diskusia

16

3367

13.05.2012 12:02

Cirky

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/K: Modulárny kábel Seasonic na napájanie CPU, 8-pin alebo 4+4-pin

v Bazár

5

755

10.10.2023 20:24

ramaya

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Jednoduchy obvod - plosny spoj

v Ponuka a dopyt práce

2

703

06.02.2016 19:54

Lessik



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF