Zdravím, PC2 sa mi v poslednom čase dosť sral a nevedel som prečo. Ako príklad uvediem, že po zapnutí pc ide všetko (aspoň myslím) okrem obrazovky prípadne reštart za reštartom alebo skôr - všetko vo wind blblo vrátane prehrávačov (hudba/zvuk), hier (mrznutie), browserov a pod. Skúšal som všetko možné, no ani za *oha som nemohol prísť na to, čo to robí. Predpokladal som, že to bude vadná doska (tá už toho prežila), tak som sa na to vybodol. Teraz po týždni ma už brat jedoval, že chce ísť za pc, tak som sa na to s nechuťou opäť pozrel. Klasicky to isté, až pokiaľ som nevytiahol V-Data 256Mb DDR (PC2100), potom sa pc (obrazovka) bez problému zapol(/la). Tak som ju teda dal naspäť a skúsil pc zapnúť znova - nič (to isté) a odrazu som pocítil známy zápach. Hneď som vytiahol zdrojový kábel a automaticky som ovoniaval zdroj (NoName 300/350W). Už som myslel, že som odpálil 3. zdroj, no po zasunutí zdrojového káblu naspäť pískal ako obvykle - je to normálne (síce keď som ho mal na PC1 tak nepískal... asi to bude záťažou). Takto som zistil, že zdroj to nie je, tak som išiel ďalej a došiel som k pamätiam (viď popis PC2). Vytiahol som tú V-Data a cítil som, že smrdí. Prešiel som všetky čipy, no ani na jednom som nič nespozoroval. Prezrel som spoje (piny) a naraz som zbadal jeden čierný...
Chcem sa spýtať, či sa ten spoj resp. celá pamäť dá nejako opraviť/spojazdiť. A či to náhodou nemá na svedomí doska. Vďaka.
_________________ PC MB: Gigabyte Z270N-WiFi CPU: Intel Core i7-7700 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2400MHz VGA: Asus Dual RTX3060Ti O8G Mini V2 SSD: Samsung 990 PRO 2TB LCD: 27" iiyama XB2783HSU case: CoolerMaster Elite 110 OS: Win11 Repro: Logitech Z-2300 2.1 NB HP ProBook 450 G0 CPU: Intel Core i5-3230M RAM: 2x8GB DDR3L 1600MHz VGA: AMD Radeon HD8750M & Intel HD4000 SSD: Samsung 860 EVO 250GB + HDD 750GB OS: Win10 Phone Google Pixel 9 Pro |