Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.09.10
Prihlásený: 05.03.11
Príspevky: 10
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2011 19:14

Zdravím.
Chcel by som si kupiť nový notebook a chcel by som poradiť. Notebook by som prevažne využíval na internet,hudbu,dvd,a tiez na nejakú prácu s programmy ktoré možem používať na tvorbu internetových stránok. A občas by som si na tom zahral aj hru typu Heroes of Newerth ak niekto pozna.
Cena do 800Eur.
Za všetky odpovede ďakujem.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2011 19:26

A načo 800 eur? Za 800 eur už kupiš poriadnu šunku, ktoru nevyužiješ na to, na čo chceš. Toto by malo stačiť... http://datacomp.sk/asus-k52de-ex041-_d82737.html


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový notebook.

Registrovaný: 07.01.11
Prihlásený: 03.09.18
Príspevky: 144
Témy: 26
Bydlisko: Modra
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2011 19:28

Ak sa natom nechces hrat tak su aj lacnejsie varianty ale do 800 eur asi
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... b-4g-w-7hp

// pridané po 55 sekundách od posledného príspevku

cromorne píše:
A načo 800 eur? Za 800 eur už kupiš poriadnu šunku, ktoru nevyužiješ na to, na čo chceš. Toto by malo stačiť... http://datacomp.sk/asus-k52de-ex041-_d82737.html


Podla mna je tiez 800 eur za kancelarsky notebook zbytocne vela







_________________
________________
Notebook: Asus G551VW
Mobil: Nexus 6p 32Gb
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2011 19:29

Ešte stojí na zamyslenie, či potrebuješ fakt notebook, alebo či ti postačí desktop... desktop za 800 evri bude už poriadna namakana mašina, kdežto notebook nebude až tak konfiguračne dobrý


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.09.10
Prihlásený: 05.03.11
Príspevky: 10
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2011 19:31

Budem sa vsak na tom hrat a preto chcem drahší lebo zas nechcem nejakú šumku ktorá nič neutiahne. Preto by som chcel aj nieco lepsie do takej ceny aku chcem do toho investovat a este otazka ktora z tychto 3 znaciek je asi najlepsia : HP, asus, acer ?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2011 19:32

HP... acer je to najhoršie čo existuje pod slnkom, pozor, s výnimkou rady TIMELINE


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2011 20:06

Panebože cromorone.... choď sa vyspať a neraď :shit:

štatisticky je HP najkazovejšia značka... ani jedna z týchto značiek nieje najlepšia... to je akoby si sa pýtal.. čo je lepšie? Ferrari, Lamborghini alebo Porsche? Proste blbá nekonkrétna otázka.. Acer má momentálne v ponuke skvelé modely, multimediálne síce niesu zmes hliníka a plastu ako Timeline no aj tak je kvalita šasi na vyššej úrovni nehovoriac o novom trende Acerov robiť naozaj tiché stroje v idle... to isté platí aj o Asuse... HP rada Pavilion bol odpad, no taktiež nová generácia je na tom slušne, ale ja osobne by som si ju nekúpil keďže za rovnakú cenu je tu kopa iných lepších modelov... Proste dá sa povedať že všetky multimediálne notebooky dnešna sú viacmenej na rovnakej úrovní, okrem zopár nepodarkov a spoločnosti Msi ktorá aj naďalej ako som videl asi nevie vyrobiť pevné šasi ktoré sa neprhýba o 1cm...problém potom môžu mať akurát modely v ktorých je natrieskaný naozaj výkonný hardware v šasi z lowendových modelov... (nájdu sa také prípadu takmer u každej značky) ... Proste ak chceš poriadnú kvalitu nehľaď na multimediálne stroje ale na profi stroje, tie ti však neponúknu taký výkon

Ale drísty ako že Acer je to najhoršie čo existuje ignoruj a vôbec sa Aceru neboj... avšak dnes naozaj plne boduje Asus ktorý ponúka perfektné modely za skvelé ceny.. konkrétne do 800 eur tu máš napríklad toto

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... b-4g-w-7hp

4 jadro a ozaj výkonná grafika to všetko v prijateľnom šasi...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.09.10
Prihlásený: 05.03.11
Príspevky: 10
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2011 20:24

Cirky píše:
Panebože cromorone.... choď sa vyspať a neraď :shit:

štatisticky je HP najkazovejšia značka... ani jedna z týchto značiek nieje najlepšia... to je akoby si sa pýtal.. čo je lepšie? Ferrari, Lamborghini alebo Porsche? Proste blbá nekonkrétna otázka.. Acer má momentálne v ponuke skvelé modely, multimediálne síce niesu zmes hliníka a plastu ako Timeline no aj tak je kvalita šasi na vyššej úrovni nehovoriac o novom trende Acerov robiť naozaj tiché stroje v idle... to isté platí aj o Asuse... HP rada Pavilion bol odpad, no taktiež nová generácia je na tom slušne, ale ja osobne by som si ju nekúpil keďže za rovnakú cenu je tu kopa iných lepších modelov... Proste dá sa povedať že všetky multimediálne notebooky dnešna sú viacmenej na rovnakej úrovní, okrem zopár nepodarkov a spoločnosti Msi ktorá aj naďalej ako som videl asi nevie vyrobiť pevné šasi ktoré sa neprhýba o 1cm...problém potom môžu mať akurát modely v ktorých je natrieskaný naozaj výkonný hardware v šasi z lowendových modelov... (nájdu sa také prípadu takmer u každej značky) ... Proste ak chceš poriadnú kvalitu nehľaď na multimediálne stroje ale na profi stroje, tie ti však neponúknu taký výkon

Ale drísty ako že Acer je to najhoršie čo existuje ignoruj a vôbec sa Aceru neboj... avšak dnes naozaj plne boduje Asus ktorý ponúka perfektné modely za skvelé ceny.. konkrétne do 800 eur tu máš napríklad toto

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... b-4g-w-7hp

4 jadro a ozaj výkonná grafika to všetko v prijateľnom šasi...


Cirky ďakujem za odpoveď :) v podstate máš pravdu že som položil zle otázku za to sa ospravedlňujem. A ďakujem za typ notebooku ako som čítal viac tém ohladne kupy notasu tak veľmi často som natrafil na tento notas ktorý mi aj ty odporúčaš asi z toho možem súdiť že bude na slušnej urovni.


A dovod prečo chcem notebook je to že sa s ním možem presúvať nemusím sedieť na jednom mieste ale možems i ho zobrať do postele a tam na ňom pracovať a prečo chcem taký "drahý" notebook? Za prvé 800 eur neni veľa a za druhé chcem ho trošku na dlhšiu dobu preto nechcem kupiť notebook za 300 Eur.
Ale inak aj tak ešte raz ďakujem všetkým za odpovede.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový notebook.

Registrovaný: 07.01.11
Prihlásený: 03.09.18
Príspevky: 144
Témy: 26
Bydlisko: Modra
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2011 20:57

Te n53sn ma lepsy procesor silnejsiu grafiku a o 2GB viac ram tiez cena je samozrejme vyssia ale pokial mas vacsi rozpocet siel by som do neho, co sa tyka znaciek tak asus sa mi pozdava najviac je podla mna celkovo kvalitnejsi a vyvazenejsi ako napr acer (piskajuce disky,prehrievanie sa atd...) a rada N ma dobre sasi aj chladenie + tieto modely obsahuju uz opravenu verziu Sandy Bridge cize budu vykonnejsie/menej narocne ako stare :)







_________________
________________
Notebook: Asus G551VW
Mobil: Nexus 6p 32Gb
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2011 7:32

ferrari je najlepšie :P
A neviem čo to máš za štatistiky, ale spolužiakom, čo majú HP sa ešte ani jeden nepokazil, kdežto štyria spolužiaci majú aceri a všetkom trom sa posrali. Jednemu prasklo šasi, jednemu skapal display, jednemu zdroj... viem, je to málo respondentov, ale predsa je to štatistika...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2011 10:13

áno Aceri boli šmejdy najmä modely zpred 2-3-4 rokov ale o dnešných modeloch pvoedať že sú to najhoršie pod slnkom je naozaj subjektívne a zaslepené... tie štatistiky sú z prieskumov reklamácií za posledné 3 roky... a keby som mal byť subjetívny všetci známy ktorých poznám majú s Pavilionmi problémy najmä čo sa týka šasi :P a výkonnejšie modely aj s prehrievaním...

a ferrari je najlepšie... opäť subjektívny názor.... neni zadana konkrétna otázka, konkrétny model... Ferrari 308 nemôže byť lepšie ako Lamborghini LP670







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nový notebook.

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2011 10:23

A obrovskym problemov pavianov boli aj dosky, tie nemaju so sasi nic spolocne. Tiez nemozes porovnavat booky len podla plastu.

Nove paviany maju napr kvalitne sasi, no kamaratov aj krasne hreje, co osobne nepovazujem za + ;)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2011 10:30

no zas treba uznať že často problémy s HW niesu problémom výrobcu notebooku ale dodávateľa danej súčiastky.. ale to na tom nič nemení máš pravdu nedá sa hodnotiť len podľa šasi... s novým Pavilionom som nepracoval akurát čítam recenzie a na chladenie sa nesťažujú... ;)







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.02.11
Prihlásený: 08.11.11
Príspevky: 46
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2011 16:29

HP by som určite nedoporučoval - nehovorím o šasi ani o prehrievaní, ale o servise. Behom 3 týždňov sa mi book vracal neopravený, prípadne sa servisák ani nevyjadril k reklamovanej vade.
Acery mi nikto nedoporučoval, ale to bolo hlavne kvoly tým vadným modelom o ktorých písal Cirky.
Ako sa hovorí: "kto sa chce biť, palicu si najde" ,tak môžeš na každej značke nájsť vady. Ja mám týždňový Dell, ktorý som nekupoval kvoly značke ale NBD servisu. Tiež je na nich veľa kladných názorov a ja si dnes píšem, píšem a odletelo mi "F-ko"
Kamarát predávajúci kompy mi zase ukazoval Asus ktorý mal od výroby naopak namontovanú webku. Nové multymediálne IdeaPady od lenova - silná výbava, slabé šasi.
No proste - dokonalosť sa ťažko hľadá a je to hlavne o šťastí na kus :o)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nový notebook.

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2011 17:03

ano a problem je prave v tom, ze u jednej znacky najdes tych vadnych kusov viac, ako u druhej :)

proste u nejakeho Fujitsu kladu na pouzite komponenty trosku iny doraz, ako u Aceru a to plati aj o jednotlivych radach, v ramci znacky.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový notebook (aký notebook by ste poradili)

v Notebooky a netbooky

7

931

29.11.2008 23:51

zmija31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy notebook

v Notebooky a netbooky

5

468

19.11.2022 23:13

Misoppm88 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový Notebook

v Notebooky a netbooky

24

1138

28.08.2008 15:11

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NOVY NOTEBOOK

v Notebooky a netbooky

8

568

21.11.2010 21:02

zandome Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. novy notebook

v Notebooky a netbooky

4

408

09.01.2010 16:47

heretik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nový notebook

v Notebooky a netbooky

0

362

16.09.2017 20:06

jakub159 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. novy notebook

v Notebooky a netbooky

2

543

08.07.2009 21:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový notebook...

v Notebooky a netbooky

18

1160

26.12.2008 17:27

MisoB Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy notebook

v Notebooky a netbooky

0

404

11.02.2009 22:23

Daanri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. novy notebook

v Notebooky a netbooky

3

400

22.10.2009 22:40

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. novy notebook

v Notebooky a netbooky

4

466

22.07.2019 22:29

Ada90 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. novy notebook

v Notebooky a netbooky

5

499

13.11.2009 14:53

malosorte Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy Notebook

v Notebooky a netbooky

2

388

19.11.2014 14:40

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový Notebook

v Notebooky a netbooky

15

371

25.01.2013 15:16

mark2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy notebook

v Notebooky a netbooky

11

508

24.04.2009 15:38

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. novy notebook

v Notebooky a netbooky

3

320

23.01.2011 7:56

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra