Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 05.07.16
Príspevky: 38
Témy: 20
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2012 22:40

Zacnem asi tým, ze book by bol pouzivany na vsetko. Ked si ho na zaciatku tyzdna prinesiem na intrak, okrem zakladnych prac vo Worde ma neminú programy AutoCad, MicroStation ci ArcGIS (v skratke projektovanie ci vektorizacia map). To je len skola.. v pripade volneho casu by som potreboval aby sa pohodlne dalo pracovat s programom typu Photoshop, Corel Draw, ci dokonca aj strihanie videi v Adobe Premiere alebo Pinnacle Studio.

Viem ze to pride mozno velmi rozmanite.. no jedna vec na ktoru by sluzil su skolske ucely a druha vec su veci, ktore robim ako hobby. Myslim ze bezne veci ako je net ci nejaky film aspon v 720p nemusim spominat. Planujem zainvestovat do notebooku ktory bude zvladat to vsetko, co zvlada aj desktop ktory vidim iba cez víkendy doma. Hry moc nehram a ak ano.. tak si vykon dokupim do desktopu, v notebooku mi to netreba, no uz samotny Adobe Premiere Pro pre strihanie videa ma vysoke poziadavky.

Skuste mi preto poradit nieco co by sa mi mohlo pacit... Cenovo by som nechcel prekrocit hodnotu 680 eur. V sucasnosti mam minibook znacky asus.. a vdaka vykonu kalkulacky a mnozstvu problemov ktore s nim mam som znenavidel znacku ASUS. Preto mi prosim ASUS poradte iba v pripade, ze sa urcite oplati najviac. To bola znacka ktoru som pre svoj minibook znenavidel, a teraz zasa spomeniem znacku ktora sa mi zapacila najviac asi opracovanim a designom a to, HP. Neviem v com su tieto notebooky dobre.. velkost ani vaha mi nevadi no opracovanie ma na tychto znackach zaujalo.

Vykonom neviem. Neviem ci i3 ci 5 pretoze viem, ze je nova rada procakov i3 ktore su dokonca lepsie ako starsie i5. Nemam tolko casu ako kedysi sa v tom vrtal a preto si necham poradit. Urcite vsak Intel a urcite nechcem ist tak vysoko ako je napr. i7. Moj nazor je ze sa to uz v notebooku neoplati. Kto potrebuje taky velky vykon, ze mu to pokryje iba i7 .. tak nech si ju da do desktopu.. to je rozumensie. Cize co sa tyka procakov, je jasne.. intel a nieco co naozaj vykonovo zvladne toho dost. Na grafiku nemam ziadne poziadavky. Spominal som ze hry hrat nebudem a hodnota 1GB pri grafickej karte uz neznamena to co dakedy.. a treba sa sustredit aj na mnozstvo inych veci. Preto mi co sa tyka grafickeho vykonu zohladnite software a typ roboty aky na nom vykonavam. HDD cim vacsi tym lepsi ale to je jedno, uspokojim sa aj s mensim.. rychlost 5400rpm je ok.. RAM si myslim ze pri takejto konfiguracii bude isto 4 GB a to staci. Akurat sa nwm rozhodnut.. ci 15,6 alebo 17 palcov. No skor sa priklanam k 17-stke.. lepsia na filmy.. lepsia na pracu ci pri projektoch ci pri strihu videa. Tak teda.. skuste mi nieco poradit.. zatim moc dakujem ;-)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Notebook na výšku no s poriadnym výkonom na dlhé obdobie

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2012 22:52

Citácia:
Cenovo by som nechcel prekrocit hodnotu 680 eur.

Zabudni. Notebooky, aké by si potreboval, začínajú pri úplne iných sumách.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 05.07.16
Príspevky: 38
Témy: 20
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.03.2012 22:59

walther píše:
Citácia:
Cenovo by som nechcel prekrocit hodnotu 680 eur.

Zabudni. Notebooky, aké by si potreboval, začínajú pri úplne iných sumách.


nemyslim.. doma mam 5 rocny desktop .. Core 2 Duo .. myslim ze 2,4 GHz... ram 2 GB (DDR 2 Kingstone 800MHz HyperX Cl 4) aa grafiku 512 MB (ATI Radeo 1950Pro PCIe).. nic extra.. a bez problemov to vsetko zvlada... mam pocit ze book v cenovej relacii aku som napisal.. toto zvladat bude.. no kedze book neni vec ktoru po roku zahodim.. tak by som chcel vykon s ktorym mozem pri takejto praci ratat aj na omnoho dlhsie obdobie... nehladam herny book.. ak ano.. to uz by som urcite potreboval omnoho viac penazi.. ale.. myslim ze je mozne pre to vsetko co som napisal najst nieco v hodnote okolo 680 eur.. najma ak viem co vsetko zvlada omnoho slabsi dekstop.. upgrade desktipu je vzdy jednoduchsi a lacnejsi ako booku.. preto poziadavka vykonu na dlhsie obdobie ;-)

dokonca aj kalukacka ktoru teraz mam (Eee PC) zvladala Photoshop, Microstation, Corel Draw a ArcGIS. Je to slabe.. ale ak to zvladlo vektorizaciu mapy.. myslim ze extra vykon k tomu dodavat netreba aby to zvladlo aj strih HD videii.. Na svojom dekstope som zvladol aj Green Screen v Adobe Premiere Pro (pre laikov.. nieco ako pocasie... zelena stena) sice s vytazenim na maximum.. no zvladol.. a netrpel som ani sekanim ci dlhym nacitavanim...


Naposledy upravil tdominik dňa 24.03.2012 23:08, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2012 23:07

Asi tak ako napísal walther.

Chceš totižto 17" s pomerne dobrým výkonom a to je dosť problém zohnať (v tejto cene)

Ak tak by som šiel do práve tebou znenávidiného Asusu ktorý je 17" s i5, GT540m a 750GB 7200 otáčkovým diskom (keď chceš pracovať s videom hodí sa ti) má len 4gb ram číže po čase by som ti odporúčil ešte 4 alebo 2 gb dokúpiť (dopré pri renderovaní atď)
http://www.alza.sk/asus-k73sv-ty212v-d249250.htm

Prípadne ísť do probooku tiež s i5, HD6490m ale menším 640GB a pomalším diskom a tiež 4gb pamäaťou. O výkone tej grafiky veľa neviem takže je to diskutabilné ale mala by ti stačiť.
http://www.alza.sk/hp-probook-4730s-d255586.htm

Oba notebooky sú v cenovom limite a majú 1600x900 rozlíšenie plusový bod má HP ktoré má matný displej každopádne toto je maximum v tvojej cene pri 17" notebookoch no mojou voľbou by bol Asus.
Btw: prenášal si už niekedy 17" notebook ? ;)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 05.07.16
Príspevky: 38
Témy: 20
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.03.2012 23:12

El_Silver píše:
Asi tak ako napísal walther.

Chceš totižto 17" s pomerne dobrým výkonom a to je dosť problém zohnať (v tejto cene)
Btw: prenášal si už niekedy 17" notebook ? ;)


Jj.. viem ze to nie je nic prijemne.. toto zavesit na plece.. no 2 krat za tyzden.. pri takom obraze to zvladnem.. resp.. aspon som ochotny to zvladnut..

No az teraz som pochopil waltherov prispevok.. myslel som.. ze narazal na vykon.. ktory za taku cenu neziskam.. no ak sa tento vykon znizuje rastom uhlopriecky.. tak potom tomu rozumiem..

Cize rovno sa opytam.. ak sa uskromnim.. a dajme tomu ze by som bral 15.6 placov co je klasika, tak v tejto cene by to uz bolo vzhladom na dobry vykon lepsie?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2012 23:14

Zatiaľ si pozrie tie 2 predošlé to HP má aj hliníkové telo a pozriem dáke 15"







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 05.07.16
Príspevky: 38
Témy: 20
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.03.2012 23:22

El_Silver píše:
Zatiaľ si pozrie tie 2 predošlé to HP má aj hliníkové telo a pozriem dáke 15"


jj akurat prezeram.. sice som ASUS znenavidel, no co tak sledujem po fore.. ponuka asi najlepsi pomer cena/vykon... preto som ochotny tomu dat sancu.. zasa HP ma oslovilo v podstate najma vdaka hlinikovemu telu ako pises.. . a aj ked je zdola sice plast.. aspon polovica booku chranena hlinikom vyzera predsa nadejnesie... najma ak vidim ako vyzeraju notebooky inych studentov.. predsa hlinik vydrzi viac.. no a display.. som za matny.. aj ked matny zvysuje oproti lesklym cenu.. myslim ze matny sa oplati viac.. zatial dakujem.. uvidime co najdes s tymi 15 palcami ;-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2012 23:39

No žiadny extrém sa tam robiť nedá...
Volil by som z týchto dvoch

i5-2450m, GT540m 2GB, 750GB HDD, 4gb ram, Win7
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-z570- ... 295837.htm

Poprípade 10e nad limit a bez os ale s výkonnou krafikou a potiahnutý hliníkovým kovovým plieškom.

i5-2450m, GT555m, 750gb hdd, 4gb ram, bez os
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y570- ... .htm#popis

Žiadna výhra oproti tým 17" to nie je až na toto posledné lenovo ale neviem či by si rovna GT555m využil.

Keď spomínaš že výkonovo ti desktop stačí na spomínané úkony a tiež eee pc tak by som teda asi šiel do toho HP probooku . Je v ňom všetko výkonnejšie oproti tvojmu desktopu takže by ti to podľa všetkého malo stačiť. Po čase by som možno dokúpil aspoň 2gb ram a 7200rpm disk.

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

A máš k nemu aj zadarmo tašku :)

// pridané po 6 minútach od posledného príspevku

A za zvyšných 14e si môžeš kúpiť napríklad 2gb ram

http://www.alza.sk/kingston-2gb-so-dimm ... 149202.htm







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook na výšku no s poriadnym výkonom na dlhé obdobie

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2012 0:14

El_Silver píše:
Žiadna výhra oproti tým 17" to nie je až na toto posledné lenovo ale neviem či by si rovna GT555m využil.

kazdopadne, Nvidia s jej CUDA jadrami je pre neho vyhodnejsia ;)







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2012 10:11

No neviem či je až taký výkon potrebný na napríklad Pinnacle.
V Pinnacle sa dá v pohode robiť aj s 8600/9600 gt a všetko funguje v poriadku a svižne on to na hry nepotrebuje.
A keď zrovna chce 17" tak je pre neho naj voľba to HP ktoré ma bohužial HD6490 no zas oproti grafike v uvedenom desktope a vyššie uvedených 8600/9600GT je tá grafika výkonnejšia čiže by mu to malo určite stačiť.
Ale je to problematický výber nehádam sa tiaž neviem ani sám čo je lepšie v tomto prípade voliť :-/







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Notebook na výšku no s poriadnym výkonom na dlhé obdobie

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2012 10:21

Ľudia, ja sa spýtam len jediné - kto z vás reálne robil s CAD programami a s nejakým serióznejším editovaním videa? Pretože mne na to poriadne nestačí ani desktopové štvorjadro s 4GB DD3 ramkou... Ale tak každý máme asi svoje štandardy, čo považujeme za "ide to v pohode".

tdominik, to asi pochopíš až potom, ako si ten notebook kúpiš. Sestra si tiež tak kupovala notebook, že na tom bude robiť CAD do školy... Nadáva dodnes :) Na niečo takéto je 15,4 proste málo a ten výkon takisto nič extra. Väčšie notebooky (a aspoň porovnateľne výkonné) sú ale úplne v inej cenovej kategórii.

Rob ale ako myslíš. Ak považuješ ale CAD na 2GB za "bez problemov to vsetko zvlada", možno si ani nevšimneš, že je to nepoužiteľné.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2012 11:06

Neviem čí sa ráta do Cad/Vektorových prohramov aj Cinema 4D pracujem v nej vo full hd a musím kôli tomu kupovať nový pc momentálne na predošlom desktope (v popise) to už nieje ono obzvlášť keď hotové veci potrebujem ešte editovať napríklad v grass valley alebo inom kvalitnom štúdiovom programe

Ide leň o neho keď hovorí že desktop mu stačí tak notebooky mu ponúkajú vyšší výkon tým pádom by mu to malo stačiť.







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook na výšku no s poriadnym výkonom na dlhé obdobie

Registrovaný: 31.10.11
Prihlásený: 27.09.23
Príspevky: 416
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 26.03.2012 0:27

Co sa tyka editacie videa, tak ziadny problem na notebooku, na to netreba ani drahy NB s core i7. Video upravujem na HP 4535s s AMD A6-3400M s 8GB RAM a klasicky disk 5400ot.(520€+17€ za dalsi 4BG modul RAM) a zvlada to uplne v pohodicke. Pouzivam program PowerDirector10 Ultra 64bit, u AMD podporuje OpenCL a UVD3, co dost zrychluje renderovanie a program ma SVRT3 (smart video renreding technology), vyrobit zostrihane video je otazkou par min. ... http://www.cyberlink.com/products/power ... en_US.html







_________________
PC: AMD Ryzen 9 3900XT, Asus Prime X470-PRO, HYPER X 48 GB DDR4 3333MHz CL16, Saphire Radeon RRX 5700 8GB, SSD WD Black SN750 500GB ...
NB: HP ProBook 4535s :CPU AMD A6-3400M 1,4/2,3 GHz overclock 2,8/3,2GHz, RAM: 2x8GB 1333 Kingston CL8, SSD: AMD Radeon R7 240GB, HDD: WD 750 GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook na výšku no s poriadnym výkonom na dlhé obdobie

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 26.03.2012 17:29

walther píše:
Ak považuješ ale CAD na 2GB za "bez problemov to vsetko zvlada", možno si ani nevšimneš, že je to nepoužiteľné.

robil som neskutocne plachty v autocade (2010) s 2gbram a staruckom dvojjadre a nevsimol som si zeby to nejako nestihalo. snad iba pri pouziti nezvycajsich sraf. jedina problemova vec bola velskost obrazovky....ak vies spravne pouzivat dany program si menej obmedzovany ako ten co nevie...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Notebook na výšku no s poriadnym výkonom na dlhé obdobie

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.03.2012 17:41

maugggly, môžeš si program používať ako najsprávnejšie vieš, ale pokiaľ riešiš rozsiahlejší projekt, začneš byť hardwarom veľmi rýchlo obmedzovaný. Prosím ťa, nesnaž sa mi nahovoriť, že ti staručké dvojjadro s 2GB ram dokázalo rýchlo renderovať akýkoľvek projekt, keď vidím, aké problémy to robí štvorjadru s 4GB ram...
Samozrejme ale záleží aj na tom, čo vlastne v CADe riešiš.. Iná vec sú architektonické návrhy oblasti a iná design nejakej stoličky......







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook na výšku no s poriadnym výkonom na dlhé obdobie

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 26.03.2012 18:12

nesnazim sa tu niekoho presvedcit, aby kupil nieco s 2gb co je absolutna ..tina. riesil som na nich napr: urbanisticke mapy celych miest s podrobnym vyskopisom a podobne veci. samozrejme vyskytli sa aj pripady ked to nebolo ono ale to bolo len kvoli, celkovemu konceptu daneho vykresu. su ludia co to riesia cely projekt v jednom fajli preto sa s podobnymi vykresmi zle pracuje...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 05.07.16
Príspevky: 38
Témy: 20
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.04.2012 11:19

ďakujem chlapci za vaše rady. Radil som sa potom ešte aj so zopár predajcami, a nakoniec som kúpil HP ProBook 4730s. Dúfam, že som nespravil zle a že bude slúžiť tak ako očakávam. Teraz riešim problémy iného typu priamo na ňom :P a to particie s recovery.

Preto na záver ešte raz, veľká vďaka ;-)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

3

497

17.06.2016 16:58

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

2

391

01.12.2020 14:38

Lukáš1319 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Notebooky a netbooky

39

1544

03.09.2019 17:39

SamerLp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

11

624

22.07.2013 21:14

Setton Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

3

851

01.08.2011 10:35

jaaaaaaa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

4

602

26.05.2016 12:10

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

6

516

26.08.2010 11:18

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku (800e)

v Notebooky a netbooky

12

552

29.05.2013 13:51

werwest Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problém s výkonom notebook msi ex610x

v Notebooky a netbooky

12

989

06.02.2009 19:14

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku do 600€

v Notebooky a netbooky

6

415

03.09.2018 19:07

Adrian231 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Menší notebook s vysokým výkonom do 1000€

v Notebooky a netbooky

18

712

29.08.2012 22:16

martiinko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku,do 700€,grafika

v Notebooky a netbooky

4

423

07.08.2013 16:33

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku, nenarocne hry do 650€

v Notebooky a netbooky

3

584

11.08.2015 7:27

Jan0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do 600 eur s DPH na vysku

v Notebooky a netbooky

6

547

27.10.2009 20:41

raf Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/K: notebook s vyšším - hlavne herným výkonom do 450€ /viac nie

v Kúpim

1

279

29.09.2015 10:01

Trojan4x4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Excel - Generovanie datumov pracovnych dni len za urcite obdobie?

v Ostatné programy

1

95

26.03.2024 22:21

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra