[ Príspevkov: 24 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
NapísalOffline : 07.03.2013 16:56 | Notebook do +-800eur

Hneď na úvod je to pre kamaráta, ktorý plánuje kúpiť nový notebook. V prvom rade, chce notebook hlavne kvôli práci a prenášaniu. Malo by to podať čo najlepší výkon aj na hry. Tiež sa v tom trochu orientujem, pár nápadov som mu už ukazoval ale tak som zvedavý či tu niekto nenájde aj niečo lepšie.

Na začiatok pár podmienok :
Značka - len z osobnej skúsenosti nechcem žiadne Lenovo, Dell, HP a podobné značky nemám ich rád, dosť sa kazia a hlavne mi prídu dosť spomalené oproti iným značkám. Skúste hľadať skôr nejaký ASUS,Acer,MSi. (MSi typ, ktorý prosím nehučí ako kone na pretekoch)

Processor : Aspoň 4jadro - čo znamená i7
RAM: Aspoň 8GB so slotom na rozšírenie na 16GB.
GPU : Nejaká Nvidia/Radeonka GT630 + (Aspoň 2GB aby to zvládlo v pohode aspoň slušné hry)
HDD : 750GB+
SSD : Nie je podmienkou, ak nájdete bude to len výhoda.

Strop je okolo 800eur, skôr pod 800eur. Je mi jasné, že z NTB nedostanem taký výkon ako z PC zostavy, ale kamarát chce NTB hlave kvôli prenášaniu a neskôr plánuje aj PC. Píšte svoje názory, nebránim sa ničomu.

Tu sú moje dva typy : 1.ASUS :
http://www.gigastore.sk/notebooky-s-15. ... ove-cerny/

2: Acer : http://www.alza.sk/acer-aspire-v3-571g- ... .htm#popis

Poprípade pozrite aj iné obchody moc som sa tam ešte neorientoval. Uvidím či nájdete niečo lepšie. A keď tak nájdem najlepšiu cenu z jednoho z tých dvoch ktorý si vyberie kamarát. Predom ďakujem za všetky návrhy.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook do +-800eur

Registrovaný: 27.07.10
Prihlásený: 13.09.23
Príspevky: 2506
Témy: 22 | 22
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 07.03.2013 17:29 | Notebook do +-800eur

Ked tak tu je ten acer ale lacnejsie o 3 eura ale nekupis to od cechov... potom sa slovaci cuduju ze ekonomika je tam kde je ked kupuju z Ceska, blavaci idu do Viedne a na severe do Polska... Je to kvalitny eshop, zamerany cisto len na znacku Acer. Vsak pozrite >>> http://www.acer-shop.sk/acer-aspire-v3- ... 5maii-1394
V tomto pripade ze na tom bude hrat hry viac by som uvazoval nad tymto Acerom, ktory ma i5 procak co zvladne vpohode vsetky hry, ale ma omnoho lepsiu grafiku GT 650M a hraci pozitok na 17.3 je tiez lepsi ako na 15.6, a k tomu ma sachtu na 2xHDD takze do buducna by som tam dokupil SSD 120GB od Intelu a spravil klon toho co tam by bol a spokojnost najvacsia ;). Sam som mal moznost vidiet nadupany Acer 2 rocny s 4jadrom ale bola to 18.4 paradna grafa, zvuk a ked sme na tom pozerali film tak parada :) omnoho lepsie ako na 15.6... Vsak pozrite >>> http://www.acer-shop.sk/acer-aspire-v3- ... tmaii-1405


_________________
Notebook: Acer Predator Helios 300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 07.03.2013 19:07 | Notebook do +-800eur

Ja len neviem kde si zobral nejakých čechov ? Ja som poslal obydva linky na slovenské eshopy - Gigastore a Alza.sk. Možno to je kvalitný e-shop to ti verím ale za 3eura si to zoberiem radšej z alzy kde si to dám poslať iba na ústredňu do Trenčína čo ma bude stáť 1euro zatiaľ čo by som platil predražených kuriérov.Všetky čo hľadám sú i7 keďže hľadám 4jadrové processory čo i5 v Notebookoch nie je. Ten slot na SSD by bol fajn ale nie je to pre mňa ani pre kamaráta žiaden závratný problém byť bez SSD. Keďže máme dosť času čo plánujeme tráviť v novej dielni. A ešte jednu vec doplním, že kamarát nechcel moc veľký ten notebook čiže výkonostne je 15.6 asi najlepšie riešenie. Nejde mi ani o rozlíšenie ako skôr o komfort ktorý kamarát od toho notebooku očakáva. Samozrejme máš pravdu, že na väčšom displeji je to väčší ako herný tak aj filmový zážitok.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook do +-800eur

Registrovaný: 10.07.12
Prihlásený: 05.07.15
Príspevky: 729
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 07.03.2013 21:46 | Notebook do +-800eur

zaujímalo by ma prečo si tak razne vyradil 3 najlepšie značky a usudil si podla značky že su spomalene ;)
ďalej nechapem načo mu bude i7 keďže nevidim že by bol grafik alebo editoval videa ...


_________________

NTB: Lenovo Y580 i7
PC: Apple Mac mini i5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 07.03.2013 22:24 | Notebook do +-800eur

Vyradil som tri najlepšie značky pretože s nimi nemám dobré skúsenosti. Pre teba sú to dobré značky pre mňa nie. Viem o nich svoje. Vravím, že sa nebránim ak nájdete niečo čo stojí za to prosím (myslím,že moc toho nenájdeš). Po druhé prečo chcem 4jadro? Pretože je asi lepšie ako 2jadro ? Prečo by som kupoval niečo čo je slabšie keď môžem mať niečo čo je lepšie a stále som v limite ? Nebavíme sa tu o tom načo to teraz hneď využije ale o tom aby sme za tie peniaze kúpili čo najlepší hardware. Stručne a jasne - nechcem žiaden Dell,Lenovo a v žiadnom prípade pane bože nie HP. Pokiaľ nenájdeš niečo čo sa fakt oplatí nemá cenu pre teba strácať čas prehováraním ma. Chcel som ASUS,Acer alebo MSi (Poprípade nejaký Samsung alebo tak ale o tých moc neviem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.05.11
Prihlásený: 30.10.13
Príspevky: 82
Témy: 7 | 7
NapísalOffline : 07.03.2013 22:32 | Notebook do +-800eur

Myslim ze to s tou i7 co si pisal plati jedine ak mas +1000 rozpocet pri 800 eurach je to dost na ukor ostatneho HW. Nechaj si poradit ak si uz tu napisal.
i7 ma aj par nevyhod pri NB o ktorych asi nevies.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.01.13
Prihlásený: 13.05.16
Príspevky: 97
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Veľký Krtíš...
NapísalOffline : 08.03.2013 0:50 | Notebook do +-800eur

Ak chces an hry tak s i7 zohnáš možno tak do 635-640M, za tie isté peniaze môžeš mať i5+650M (DDR5), čo je obrovský rozdiel. "Prečo by si kupoval notebook s i7 keď za tú istú cenu môžeš mať lepší s i5?"

A to že si pýtaš kartu s 2GB pamäťou ukazuje na to že sa do toho moc nevyznáš. Síce už teraz aj do lowendov dávajú toľko, bežný používateľa tak naletia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook do +-800eur

Registrovaný: 27.07.10
Prihlásený: 13.09.23
Príspevky: 2506
Témy: 22 | 22
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 08.03.2013 9:52 | Notebook do +-800eur

Alza ze je slovenska :D, no tak si to dobre prever je to ceska firma... vacsina slovakov tam nakupuje a vsetky ich zarobene peniaze idu do ceska... v alze balia tak baliky ako v martinuse ako na pase ale martinus bali knihy za par euro a peniaze ostanu inteligentemu slovenskemu podnikatelovy, co pri alze je to v stovkach a tisicoch eur a peniaze odtecu do ceska. Alza je tak velka, ze ani distributory su na nu primaly...
Hold Cechom, Nemcom, Rakusanom ty preferuju sluzby a prodkukty cisto s ich statu, lebo vedia ze co zarobi v state ostane v state a podpori tym ekonomiku a tym padom casom sa bude mat aj on lepsie. New York City funguje na principe ze obcan ma mestske karty a kupuje lacnejsie nieco ako turista napriklad, lebo mesto vie ze peniaze co zarobis v new yorku, ostanu v new yorku je to kolobeh a ekonomika len stupa, preto sa obcania maju tak dobre v NYC.


_________________
Notebook: Acer Predator Helios 300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 08.03.2013 19:12 | Notebook do +-800eur

Tak trošku sme sa nepochopili. Ja neviem ako vy ale stýmto nemám dobrú skúsenosť - brácha ma NTB (novej Ultrabook) Kde ma dvojjadro a nejakú GT640 a seká mu trochu na tom i GTAIV len kvôli processoru tomu sa chcem vyhnúť. (Ja som do kúpi nepovedal ani slovo, takže sa mu len snažím pomôcť dostať z toho čo najviac - on aj tak nie je žiaden veľký hráč, momentálne študuje) Radšej nech to ide plynulo pri práci. Ja som to napísal síce hore, ale napíšem vám to znova - ide mi radšej o to aby to šlo po rýchlostnej práci lepšie - myslím tým aplikácie, práca s PC a podobne. Hry som písal ako druhoradú stránku kde mu budú na nejaké World of Tanks a podobné hry. (Nechce na tom hrať žiaden Crysis ani nič podobné) aby sme si celkom rozumeli. Bojím sa toho, že keď tam bude GT650M a 2jadro, že to to dvojjadro useká a podobne. Skrz čo mu tam bude GT650M k ničomu keď to neutiahne cez processor. Tak ako písal aj Flaxh, keby som chcel úplný high end na NTB nemal by som taký rozpočet to nechcem. Keďže kamarát plánuje aj stolný PC možno pol roka rok po NTB tak tam nebude problém rozbehnúť Crysis 3 a podobne. A áno o NTBkoch neviem všetko takže sem nepíšte, že o i7 neviem všetko ale radšej mi napíšte čo by som mal o nich vedieť.

Nechcel som aby ste ma tu začali presviedčať o opakoch mojich požiadaviek ale o to aby ste skúsili nájsť niečo lepšie čo spĺňa požiadavky hore. Je jasné že je rozdiel DDR3 a DDR5 - a rozdiel medzi GT630M a GT650M je skoro dvojnásobný ale k čomu mi to bude keď to ten processor nezvládne. Radšej si kúpim lepší processor aj na grafiku alebo niečo podobné ako mať GT650M s potenciálom k ničomu ? Dúfam, že už si rozumieme.

PS : A človeka čo mi povie, že HP je jedna z najlepších značiek by som v momente nakopal do riti. (Prepáčte ale inak to povedať neviem.) A v tomto hovorím aj za kamaráta čo so mnou je už nejaký ten piatok.

Nescafe : Trošku si ma zase nepochopil, ja som to myslel tak, že som postoval Slovenský e-shop. To, že je Alza tak vysoko znamená to, že prerazila. A k tvojmu názoru poviem len toľko : Ty si myslíš, že za to že je to pôvodom česká firma má len českých zamestnancov ? Taktiež tam pracuje veľa Slovákov ktorí tam zarábajú. Ja som tie NTB pozeral najskôr v Alze kde je to prehľadné. Neskôr som ich hľadal v Gigastore kde sú dobré ceny - ten Acer som tam bohužiaľ nenašiel. (Ak mi ho nájdeš prosím. Práve preto som sem písal.) Poprípade sa chcem ešte pred kúpou pozrieť aj inde. Rovnako to máš aj v Automobilkách - pochádzajú z Azie a zamestnávajú tisícky zamestnancov a držia našu ekonomiku tam kde je. Neprišiel som sem riešiť krízu. A pokiaľ viem, nie je ťa nič do toho odkiaľ to zoberiem - chcem rady, a nie názory do života - Tie mám svoje. Ďakujem !


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.01.13
Prihlásený: 13.05.16
Príspevky: 97
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Veľký Krtíš...
NapísalOffline : 08.03.2013 20:23 | Notebook do +-800eur

RXZ píše:

Nechcel som aby ste ma tu začali presviedčať o opakoch mojich požiadaviek ale o to aby ste skúsili nájsť niečo lepšie čo spĺňa požiadavky hore. Je jasné že je rozdiel DDR3 a DDR5 - a rozdiel medzi GT630M a GT650M je skoro dvojnásobný ale k čomu mi to bude keď to ten processor nezvládne. Radšej si kúpim lepší processor aj na grafiku alebo niečo podobné ako mať GT650M s potenciálom k ničomu ? Dúfam, že už si rozumieme.


i5 dvojjadro (+2 vlákna), takže skoro sa to správa ako 4 jadro, s 3.2 Ghz na turbo booste stačí na úplne všetky hry ktoré ťa napadnú. Spomalenie jedine v BF3 64 player mapách zbadať. Problém je, že ak kúpiš 630M s i7, nerozbeháš nové hry hrateľne, ale i5 + 650M už je oveľa lepšie na ten účel. Tomb Raider nový hrám vo Full HD na Ultra detailoch, Assassin's Creed 3 na high, BF3 na high, všetko full HD a
35+ FPS. A nemám tam i7.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 08.03.2013 23:54 | Notebook do +-800eur

Hyperthreading je síce pekná vec ale zvyšuje to výkon o 30%+ aby sme si boli na jasnom. 3.2 turbo booste znamená že to pôjde na max + chladiaca podložka + batéria vydrží fakt dlho. Nemáš nejaký test takto ti aj ja poviem, že brácho ma i5, 6GB RAM a seká mu GTAIV len kvoli procáku. Ja nie som v tomto mimo ja viem o čom tu hovoríš a aj keby to šlo tak to nebude taká sláva. Ako som vravel už dvakrát, prvoradosť je rýchly chod pri práci, druhoradosť sú hry. Pošli mi nejaký test odkiaľ berieš info. Pretože odporúčaný proc. na AC3 je 4jadro. Síce AC sa vždy dalo hrať aj na slabších processoroch ako boli minimálne. (Aspoň podľa mojich skúseností.) Podľa toho čo si aj poslal by to na tie hry vyšlo tak ako si myslím, že sa to proste pri najnovších hrách nedá na NTB dosiahnuť (Jedine ak by si ho mal za nehorázne peniaze.) Preto som to písal, že mi ide o to aby to šlo rýchlo a nie o to aby tam šli všetky hry. PS: To SSD by bodlo, tak ak by niekto niečo našiel dajte vedieť. Samozrejme, že sa kvôli tomu nezabijem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.01.13
Prihlásený: 13.05.16
Príspevky: 97
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Veľký Krtíš...
NapísalOffline : 09.03.2013 0:07 | Notebook do +-800eur

RXZ píše:
Hyperthreading je síce pekná vec ale zvyšuje to výkon o 30%+ aby sme si boli na jasnom. 3.2 turbo booste znamená že to pôjde na max + chladiaca podložka + batéria vydrží fakt dlho. Nemáš nejaký test takto ti aj ja poviem, že brácho ma i5, 6GB RAM a seká mu GTAIV len kvoli procáku. Ja nie som v tomto mimo ja viem o čom tu hovoríš a aj keby to šlo tak to nebude taká sláva. Ako som vravel už dvakrát, prvoradosť je rýchly chod pri práci, druhoradosť sú hry. Pošli mi nejaký test odkiaľ berieš info. Pretože odporúčaný proc. na AC3 je 4jadro. Síce AC sa vždy dalo hrať aj na slabších processoroch ako boli minimálne. (Aspoň podľa mojich skúseností.) Podľa toho čo si aj poslal by to na tie hry vyšlo tak ako si myslím, že sa to proste pri najnovších hrách nedá na NTB dosiahnuť (Jedine ak by si ho mal za nehorázne peniaze.) Preto som to písal, že mi ide o to aby to šlo rýchlo a nie o to aby tam šli všetky hry.

Tých 30% si skade vytiahol? Taká čísla tu môžem hádzať aj ja.
Aký má presne procesor a graficku v tom notebooku? A GTA IV je zlý test, občas seká na mojom 6jadre doma, proste je to zlý port.
Berem to z vlastnej skúsenosti, mám Lenovo Y500 s i5 3230M a GT650M (768 EUR). CPU ide v hrách furt s Turbom, maximálne 75 stupňov bez chladiacej podložky (okolo 85 by začal throttlovať), grafickú mám pretaktovanú, tá nejde nad 70 stupňov. Môžem aj nejaké benchmarky, video, alebo screenshoty spravit s FPS ak chceš.
V bežnom používaní už vôbec nerozoznáš i7 od i5, jedine pri ťažkom editovaní videa.
Ale ak si presvedčený že ty potrebuješ i7 tak rob ako chceš, ja ťa ďalej nejdem presvedčovať, potom to budeš ľutovať ale čo už.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook do +-800eur

Registrovaný: 22.02.10
Prihlásený: 02.01.19
Príspevky: 4512
Témy: 157 | 157
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 09.03.2013 0:18 | Notebook do +-800eur

Asi tak GTA IV je odveci.. ja mám i5 4jadro, dve grafiky a aj mne dokáže sekať... A GT640m je slabá grafika na to aby ti utiahla napr GTA IV naplno takže skôr by som hladal chybu tam ako v CPU
Hovoríš,ž e nebudeš kupovať i5 keď môžeš do tej ceny kúpiť i7. No lenže tá i7 bude na úkor ostatných komponentov takže budeš mať viac pracovný stroj ako herný a zahráš si tam veľmi málo ( no budeš mať i7 ) alebo počúvneš a necháš si poradi´t. Dnešné i5 procesory v NB sú výkonné a s dobrou grafikou ti potiahnu slušne každú hru.
nakoľko 90% dnešných hier vie aj tak využiť len dve jadrá procesora je zbytočné kupvoať i7 ktorá má 4 jadrá keď to teraz nevyužiješ a ukrátiš sa o ostatné čo je podstatné

A čo hovoríš na tie značky atď. Tak každá značka má svoje chyby no medzi najlepších výrobcov patrí Lenovo, HP, Dell. No musíš si vedieť vybrať.-. ak si si kúpil HP pavilion tak sa nečuduj že máš stresy a chceš tú značku nakopať do riit.. sú to naprd notebooky... Jednoducho musíš si vedieť vybrať no z pravidla platí tieto značky sú jedny z naj

nech sa páči tu máš dobrý notebook http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y500- ... 388078.htm


_________________
_________________
GIGABYTE P55-UD4--Intel Core i5-750 Quad-Core-- KINGSTON 8GB Turbo DDR3 1333MHz-- Zdroj Gigabyte ODIN GT 550W, GE-M550A-D1-- AMD 7870 GIGABYTE crossfire-- SSD Intel 330 180GB 500 MB/s a 450 MB/s --2x 1TB WD Caviar Black 3.5", SATA 300, 7200 rpm, 3Gb/s, 32MB, Black edition -- Monitor SAMSUNG FX2490HD 24" LED
Notebook Lenovo ThinkPad Z61m CPU:duar core 2,00GHz RAM: 1,5 GB DDR2 667MHz kingston, GPU x1400 128MB/512MB HDD 90GB 2,5" SATA, 7200rmp lenovo
Netebook Lenovo IdeaPad Y560 CPU i3 2,40GHz RAM: 4GB 1333MHz GPU: Ati 5730 1Gb HDD: 500GB 7200 rmp :
Notebook Samsung 700Z CPU: Intel Core i7 3635QM RAM 8GB 1600MHz GPU: GT640m HDD1: SSD1: 128GB 550MB/s čítanie SSD2: 1000GB hdd/ssd DISPLEJ: 1600x900 antireflexný
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.01.13
Prihlásený: 13.05.16
Príspevky: 97
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Veľký Krtíš...
NapísalOffline : 09.03.2013 0:26 | Notebook do +-800eur

Ešte také porovnanie na záver i7+630M a i5+650M (toto je 650M skoro bez tuningu, takže +20-25% s nadhľadom dá, moja napr. +35-40%)

Notebook do +-800eur

635 a 640 sú možno o 10-15% lepšie ako 630.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 09.03.2013 17:11 | Notebook do +-800eur

Sabuton : 1.stránka kde si to môžeš nájsť : http://sk.wikipedia.org/wiki/Hyper_Threading

Martinicoss : Další blud čo si vytiahol. Pokiaľ by som chcel hrať akúkoľvek najnovšiu hru od BF3, Crysis 3,BO2 a AC3 v každej máš podporu 4jadier. Keď tu už argumentujete najnovšími hrami pre grafiku tak mi sem nepchaj staršie hry ktoré nepodporujú 4jadrá. Takže pre kompromis a pre spokojnosť všetkých spravím jednoduché stanovisko - kedže to nebude môj NTB tak vysvetlím kamarátovi obydve alternatívy nech si vyberie a podľa toho mu nájdem NTB. Myslím, že to bude najlepšie ale ako som písal už viac krát on si na high qualitu v najnovších hŕach nepotrpí. Ale nechám to naňho ak bude chcieť nejaké Lenovo alebo tak a nebudem mu vedieť vybrať ešte sa tu zastavím, zatiaľ vám Ďakujem za pomoc dúfam, že si vyberie správne to čo bude potrebovať.

PS: Crysis 3 je dosť graficky náročná hra - kde to na min pož. rozbehneš ešte aj na 2jadrovom AMD, zatiaľ čo potrebuješ aspoň 1GB GPU.
http://www.abcgames.sk/?p=hry_zobraz&id=15316

Ešte ohladom toho GTAIV, schválne som sa stým hral a dal som to najslabšiu qualitu, z GPU to žerie nejakých 350MB/2GB a processor stále nestíha ešte som myslel, že mu kúpim chladiacu podložku čo by mohlo pomôcť, on má slabšiu i5 takže viem, že je to tým. Je to Ultrabook, jeho vec takže sa dotoho vôbec nestarám. To je len pre info moc to nerozoberajme.

Neskôr sa ešte možno zastavím zatiaľ Ďakujem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.01.13
Prihlásený: 13.05.16
Príspevky: 97
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Veľký Krtíš...
NapísalOffline : 09.03.2013 17:57 | Notebook do +-800eur

Tých 30% je pri Pentium 4, čo je viac generácií zastaralá už, veľmi zlý príklad.

Všetky nové hry sú graficky náročné, oveľa viac ako na CPU. Na GTA IV zas píše toto: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz / AMD Athlon X2 64 2.4 Ghz. Takže tvoj argument je zase neplatný. Ty sám seba presviedčaš že potrebuješ i7 keď to tak nieje. Zvytočne ti tu budeme radiť, keď ideš za svojou hlavou. Ja už mám nejaké skúsenosti s viacerými zostavami a notebookmi, viem čo je optimálne kúpiť na hry, a i7+630M to určite nie je. Pri 800 eurovej hranici kupovať niečo slabšie ako 650M je nezmysel.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.05.11
Prihlásený: 30.10.13
Príspevky: 82
Témy: 7 | 7
NapísalOffline : 09.03.2013 18:58 | Notebook do +-800eur

ja som na AMD Athlon X2 64 2.2 gta rozbehol celkom dobre ale az po patchy ktory bol vydany a s tou i5 asi to bude Uckova i5ka to bude tym


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 09.03.2013 19:04 | Notebook do +-800eur

Tvl, 30% je 30% ktoré tá technológia dokáže pozdvihnúť, ako je tam písané to virtuálne jadro dokáže robiť navyše len to čo to fyzické nedokáže v danej chvíli. A pokiaľ sa chceš baviť o technológiách skús sa ísť opýtať rovno do Intelu. Stručne a jasne to že Pentium 4 je jednojadro - +30% bude stále len 130%, kdežto dvojjadro +30% bude 160% dvojjadra. (= výkon 3jadra +10% (bez Hyperthreadingu) pričom to stále vykonávajú len 2jadrá) Ja nikoho nepresviedčam ja vravím, že je to môj názor. Jediný kto tu presviedča si ty. Chceš mi tu nahovoriť, že 2jadro s Hyperthreadingom je 4jadro pritom ani nevieš čo Hyperthreading dokáže. Ja som napísal, že rešpektujem váš názor ale vy sa mi tu snažíte silou mocou dokázať, že to chcem na hry. Píšem to už snáď 4krát, prvoradosť je rýchlosť pri práci (pre mňa za mňa si to preložte aj ako editing.) Druhoradosť sú hry a už som niekoľkokrát poznamenal, že on nehráva hry typu Crysis, BF3, AC3 a podobne. Možno raz bude ale zase sa budem opakovať plánuje aj PC zostavu z ktorej (nebojsa) dostanem maximum čo to pôjde. GTAIV som uviedol ako príklad pre ktorý by som hlavne kvôli tej práci požadoval 4jadro. Ja osobne by som si nikdy nekúpil NTB na hry. (PS: "najdi si v slovník slovo osobne" - je to môj názor a teba o ňom nepresviedčam). Už si natlč konečne do hlavy čo píšem a nemel stále to tvoje, že keď bude hrať Crysis 3 tak bude mať viac FPS s 2jadrom+GT650 ako s i7+GT630, keď tu nikto nič nehovoril, že sa tam bude hrať Crysis 3. Pochopil si už alebo to mám napísať po 5krát ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 09.03.2013 19:08 | Notebook do +-800eur

Flaxh konkrétne je to tento model : Intel Core i5 3317 s taktom 1.7Ghz čo je skoro low-end. Ja viem preto som to tak aj písal, že sa bojím aby mi tá i5 nebrzdila NTB zatiaľ čo tam bude GT650M na hry. Toť všetko. Keby sme sa tu bavili o 1000eurách tak tam natlačím i7 s GT650 a hrám hry ale neviem kde ste nabrali to že to má byť na hry keď som to tu napísal už 4krát.

PS: Konkrétne aký typ Patchu máš na mysli ? Ak máš nejaký nápad s ktorým by som mu mohol pomôcť daj vedieť aj do PM.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.01.13
Prihlásený: 13.05.16
Príspevky: 97
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Veľký Krtíš...
NapísalOffline : 09.03.2013 19:15 | Notebook do +-800eur

Ja sa ťa nesnažím presvedčiť že i5 je 4 jadro, nikde som to nepísal.
To som písal že pri bežnej práci vôbec nevidno rozdiel medzi i5 a i7 (video editing výnimka), ani to som nepísal že chce hrať Crysis 3, len toľko že hry potrebujú grafiku a nie processor (nejaké minimum treba aj CPU, ale viac GPU).

Vo všetkých hrách ktoré si vieš predstaviť a ktoré vyjdú v budúcnosti je omnoho lepšie mať i5+650M ako i7+630M. Toto je fakt, bez výnimky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 09.03.2013 19:28 | Notebook do +-800eur

A práve preto som ti napísal, že to nechám na kamaráta, že mu to vysvetlím a nech si sám vyberie. Len z môjho názoru bude ďalší vývoj viacjadrový tj. podpora 6jadier a 8jadier a ich zdokonalovanie. Ja len, že tu argumentujete s hrami ktoré ma zatiaľ absolútne nezaujímajú. To je všetko.
PS: Pre budúcnosť napísal si : "i5 dvojjadro (+2 vlákna), takže skoro sa to správa ako 4 jadro" správa sa to tak len po virtuálnej stránke, ani po fyzickej ani po výkonostnej stránke to 4jadro neni. Tak už to uzavrime, pretože ma táto debata vôbec nebaví.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook do +-800eur

Registrovaný: 22.02.10
Prihlásený: 02.01.19
Príspevky: 4512
Témy: 157 | 157
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 09.03.2013 19:32 | Notebook do +-800eur

Aký blud ? ty čo rozprávaš... povedal som 90% hier to nepodporuje ak je to blud dokáž opka. 10% hier podporuje 4jadrá a tak sa neoplatí kupovať i7 na úkor grafiky ktorá je v tomto smere podstatnejšia. Takže bludy tu rozdávaš ty !
A zle čítaš tak ako si zle prečítal môj príspovek....

No ak nechceš pomôcť a každého tu chceš len sprdnúť nepýtaj si pomoc


_________________
_________________
GIGABYTE P55-UD4--Intel Core i5-750 Quad-Core-- KINGSTON 8GB Turbo DDR3 1333MHz-- Zdroj Gigabyte ODIN GT 550W, GE-M550A-D1-- AMD 7870 GIGABYTE crossfire-- SSD Intel 330 180GB 500 MB/s a 450 MB/s --2x 1TB WD Caviar Black 3.5", SATA 300, 7200 rpm, 3Gb/s, 32MB, Black edition -- Monitor SAMSUNG FX2490HD 24" LED
Notebook Lenovo ThinkPad Z61m CPU:duar core 2,00GHz RAM: 1,5 GB DDR2 667MHz kingston, GPU x1400 128MB/512MB HDD 90GB 2,5" SATA, 7200rmp lenovo
Netebook Lenovo IdeaPad Y560 CPU i3 2,40GHz RAM: 4GB 1333MHz GPU: Ati 5730 1Gb HDD: 500GB 7200 rmp :
Notebook Samsung 700Z CPU: Intel Core i7 3635QM RAM 8GB 1600MHz GPU: GT640m HDD1: SSD1: 128GB 550MB/s čítanie SSD2: 1000GB hdd/ssd DISPLEJ: 1600x900 antireflexný
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.01.13
Prihlásený: 13.05.16
Príspevky: 97
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Veľký Krtíš...
NapísalOffline : 09.03.2013 19:57 | Notebook do +-800eur

RXZ píše:
A práve preto som ti napísal, že to nechám na kamaráta, že mu to vysvetlím a nech si sám vyberie. Len z môjho názoru bude ďalší vývoj viacjadrový tj. podpora 6jadier a 8jadier a ich zdokonalovanie. Ja len, že tu argumentujete s hrami ktoré ma zatiaľ absolútne nezaujímajú. To je všetko.
PS: Pre budúcnosť napísal si : "i5 dvojjadro (+2 vlákna), takže skoro sa to správa ako 4 jadro" správa sa to tak len po virtuálnej stránke, ani po fyzickej ani po výkonostnej stránke to 4jadro neni. Tak už to uzavrime, pretože ma táto debata vôbec nebaví.

Argumentujem všetkými hrami ktoré vyšli (a vyjdú v budúcnosti), takže neviem čo táto veta mala byť.

Klúčové slovo "skoro", vyvraciaš mi tu slová, neviem čo chceš dokázať.
Viacerí sme sa tu zhodli že na to nejdeš dobre, ale trváš na svojom. Je jedno či budeš mať 4 6 8 16 jadro keď tam bude grafika na ktorej nerozbeháš takmer nič. Už ďalej nejdem presvedčovať, choď a kúp si i7, prajem úspechy.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.02.13
Prihlásený: 06.03.14
Príspevky: 67
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 09.03.2013 20:26 | Notebook do +-800eur

Celkom sa strácam v tom čo tvrdíte, chceš mi tu tvrdiť, že 90% hier ktoré nepodporujú 4jadrá potrebujú GT650M ? Ty mi tu posleš ako argument Crysis 3 čo je snáď hra ktorá si najviac vyžaduje GPU a potom argumentuješ tým, že 90% hier nepodporuje 4jadrá a ty si sa kde zastavil, že vývojovo si už na grafických kartách high-endu a pri tom si na dvoj-jadrových processoroch ? To je ten blud ak si ho nepochopil - Ak argumentuješ tým,že potrebuješ 650M na najlepšie hry tak všetky najlepšie hry ti plne podporujú 4jadro. Grafika je podstatnejšia to máš pravdu ale v hrách nie v tom čo som písal ja už 4-5krát a opakujem sa znova. Prosím uzavrime tému hry a grafika na ne v NTB. Pretože to som od začiatku vôbec nemal na mysli. Podstate máme rovnaký názor len vy ste sa zrejme zabudli pozrieť na to čom so písal a stále si idete to svoje - hry - grafika - a výkon. Teraz sa vás spýtam to čo pozorujem ja? Chcete mi snaď nahovoriť, že keď si zapnem 10 aplikácii, robím niečo, že budem mať s i5 a GT650M lepší výkon ako s i7. To ako by ste mi tvrdili, že i5 3570K s lepšou grafikou je v Editovacích programoch lepšia ako i7 3770K s horšou grafickou kartou. Ja už neviem ako vám mám vysvetliť, že mi v prvorade nejde o hry.

Preto len vďaka vám som sa rozhodol, že kamarátovi ukážem všetky alternatívy, ja neviem čo ešte chcete ? Prehovoriť ma snáď, že si mám kúpiť herný NTB na hry z ktorého nikdy nemôžem mať väčší výkon ako z herného PC, či o čo vám ide dokáže mi to niekto vysvetliť ?

Po 5krát píšem - NTB je na prácu, a zahrať si tam max nejaké World-of-Tanks po večeroch.
Plánuje stolný PC ktorý bude na len na hry a ktorý mu spravím špeciálne na hry. Tak o čom sa tu ešte bavíme ?


PS: Tu sú HW požiadavky na tie Tanky : http://www.abcgames.sk/?p=hry_zobraz&id=13248
Ktoré by si zahral v pohode aj na i5+GT650M tak aj na i7+GT630/635M


 [ Príspevkov: 24 ] 


Notebook do +-800eur



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

notebook do 800eur

v Notebooky a netbooky

6

432

16.04.2012 16:46

Xaltotun

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

notebook do 800eur

v Notebooky a netbooky

13

883

07.11.2010 18:56

Martinicoss

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na rysovanie do 800Eur

v Notebooky a netbooky

3

551

05.09.2011 15:45

jbakos

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

HP Pavilion DV7 alebo notebook do 800eur

v Notebooky a netbooky

29

1166

30.06.2010 18:58

Johnnny

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pc do 800eur

v PC zostavy

5

526

23.01.2015 14:54

Miso122

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PC zostava 800eur

v PC zostavy

14

610

28.09.2018 20:50

Ivan-K

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Herná zostava, 800eur

v PC zostavy

22

1325

13.10.2016 18:12

Miso122

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PC zostavva 800Eur

v PC zostavy

2

357

03.09.2011 14:00

alanko007

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pc za 800eur

v PC zostavy

11

417

22.12.2014 23:27

NeOlogik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PC zostava cca 800eur

v PC zostavy

19

884

24.10.2010 17:53

daniela178

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

HERNY PC DO 800eur

v PC zostavy

7

841

23.09.2018 9:56

dark_globe

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Vykonna Grafika do 800eur

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Grafické karty

120

4081

04.11.2010 19:23

xvydra

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Herná PC zostava 800eur

v PC zostavy

4

360

24.01.2014 15:56

Grash

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Televízor do 700-800eur

v Monitory, televízory a projektory

11

717

05.12.2010 23:19

haffen

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Gamer zostava do 800eur

v PC zostavy

15

758

04.10.2011 19:57

Dann049

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Overenie zostavy cca 800eur

v PC zostavy

9

504

12.06.2012 15:26

EXIREXT



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF