Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.10.07
Prihlásený: 13.10.07
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 13.10.2007 17:18

Aky notebook do 30 litrov by ste odporucali, ak by bol vyuzivany hlavne na net, nejaky office, multimedia urceny pre studenta. Viem ze tato otazka tu je casta a mozno otravna ale tak najcastejsie sa to riesi.

Dost vhodna sa mi zda rada HP Pavilion, ak sa bavime o HP. Ak niekto navrhne nieco ine budem rad. Resp. z inych znaciek podobne notebooky ako tieto paviliony. Acery tiez velmi nemusim, s ostatnymi nemam skusenost.

Tiez by ma zaujimalo ci vsetky tieto notebooky (Pavilion) nemaju SK klavesnicu, ako je to u ostatnych znaciek a ako to riesite vy, ci vam tam SK klavesnica nechyba. A tiez windows Vista CZ alebo ENG, preco tam nedavaju windows vista SK? Je tam nejaky problem? A ci vobec tam vista ma zmysel a ci sa neda kupit notebook od HP bez OS. Alebo nie je lepsie dokupit osobitne windows Vista SK.

Len teraz na slovensku stranku HP pribudla rada HP Pavilion 6600, zaujimalo by ma porovnanie tych 3 rad, ci sa neoplati skor kupit nieco z rady 6400, napr 6470 oproti tej najnovsej 6-kovej rade.

Este tak ak by tam mal byt windows vista, tak urcite premium ale to by uz bolo dobre mat 2Gb pamete. Procak asi neje az taky dolezity ked to nebude na hry, aj ked intel core duo 2 by potesil.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Notebook do 30 000 Sk

Registrovaný: 13.09.06
Príspevky: 1207
Témy: 25
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 13.10.2007 17:55

Citácia:
Aky notebook do 30 litrov by ste odporucali, ak by bol vyuzivany hlavne na net, nejaky office, multimedia urceny pre studenta. Viem ze tato otazka tu je casta a mozno otravna ale tak najcastejsie sa to riesi.

Dost vhodna sa mi zda rada HP Pavilion, ak sa bavime o HP. Ak niekto navrhne nieco ine budem rad. Resp. z inych znaciek podobne notebooky ako tieto paviliony. Acery tiez velmi nemusim, s ostatnymi nemam skusenost.


Paviliony su skor take "domace" PC nahrady stolnych PC. Osobne sa mi ta rada vobec nepaci.:) Skor uz by som kukol na nejaky Compaq alebo uplne inu znacku Asus, Toshiba napr. Skus kuknut na alza.sk a vyber si nejaky model ktrory sa ti bude najviac zdat ;) vies nikto ti tu nepovie konkretne co mas kupit. :)

Citácia:
Tiez by ma zaujimalo ci vsetky tieto notebooky (Pavilion) nemaju SK klavesnicu, ako je to u ostatnych znaciek a ako to riesite vy, ci vam tam SK klavesnica nechyba. A tiez windows Vista CZ alebo ENG, preco tam nedavaju windows vista SK? Je tam nejaky problem? A ci vobec tam vista ma zmysel a ci sa neda kupit notebook od HP bez OS. Alebo nie je lepsie dokupit osobitne windows Vista SK.


Ososbne mi SK klavesnica nechyba pouzivam EN ktoru mam zapnutu stale...:) Inac mam ceske polepy na klavesnici
Myslim ze sa daju aj kupit tlacitaka slovenskej klavesnice.
K Viste ja si myslim ze je to shit system mometalne ale tlacia ho do NB len koli prechom. Daj si bacha ked budes kupovat NB a das tam nahodou WinXP aby si nasiel na nete ovladace pre XP! Inak ako studentovi odporucam Linux Ubuntu
K windowsu chlani tu vraveli ze im skola prispela na kupu WinXP alebo dokonca im ho cely aplatila zisiti si to u teba na skole.

Citácia:
Este tak ak by tam mal byt windows vista, tak urcite premium ale to by uz bolo dobre mat 2Gb pamete. Procak asi neje az taky dolezity ked to nebude na hry, aj ked intel core duo 2 by potesil.


Ak budes brat Vistu tak by bolo dobre mat 2GB ram a na procaku ani tak nezalezi kluden kup aj Core Solo ;)

dodo







_________________
PC: Asus P5B, C2D, 2GB Ram, X1950GT, MX518
NB: Macbook 2.4GHz (unibody)
MT: iPhone 3Gs
TV: Samsung PS-42C96HD + reciver Yamaha RX-V361
Car: Citroen C3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.10.07
Prihlásený: 13.10.07
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.10.2007 12:05

Dik za info dodo

Ten notebook bude pre sestru - studentku. Pre seba by som zohladnoval aj ine veci. rada pavilion od HP sa mi paci kvoli dobrym reproduktorom a lcd displeju (aj ked na slnku sa dost leskne co mi vadi), a tiez je to urcene pre domacnosti a male kancelarie, ale tak ja si myslim ze student skor potrebuje nieco take teda aj na zabavu aj na pracu, zabava ako filmy hudba atd. Jasne reproduktory nie su kriteriom! Z Pavilionov co hovorite na tento: http://www.shop-it.sk/axeco/?Mode=Sti&StiId=82769
Len chcelo by to vacsiu pamet a lepsie grafiku, keby ze na tom pojde Vista Home Preimum.

Pozeral som ASUSy, tie su urcite dobre, teda vyborne co sa tyka vybavenosti, a porovnania cena/vykon. To jednoznacne. Otazka je ze ci nie je problem so servisom a ci nie su viac kazive ako napr. tie HP. A ci tam niektore veci nies zbytocne a nekvalitne. Proste som v tom troxu skepticky. Napr. tento http://www.alza.sk/notebook-asus-f3e-ap138e-d81755.htm je zaujimavy svojou cenou a vykonom a vybavenostou.

Toshiba vyzera celkom v pohode, neviem ake je to v porovnani s Asusom ale napr. tento je zaujimavy:
http://www.alza.sk/notebook-toshiba-satellite-a200-1md-d79281.htm
Akurat ta intelacka grafika ma stve vsade. Atiez Toshiba a servis, kazivost neviem, ty mas notebook Toshiba tak napis ake mas skusenosti, tu an fore som nato cital dobre ohlasy.

alebo tento este http://www.alza.sk/notebook-toshiba-satellite-a200-1m6-d79278.htm

S tou SK klavesnicou, neviem ja na desktope pouzivam SK klavesnicu, a ked clovek pise nejake prace do skoly tak sa hodi, mozno teraz by uz ani nebola potrebna lebo clovek uz to ma zapametane ale predsa je to dobre ked je to pooznacovane SK nalepkami, ale to asi neje problem HP ale vacsiny notebookov.

Vista asi je momentalne SHIT ale od noveho roka uz neviem ci sa XP vobec bude predavat, proste skor ci neskor Vista nahradi XP v oblasti windowsov, ked opravia tie bugy a potom keby ze ten notebook clovek pouziva viac ako 2 roky co je normalne, tak uz mozno by si aj dal Vistu preto sa snazim mysliet troxu dopredu.

Ubuntu, no teraz v oktobri ma vyjst nove verzia ubuntu, som nato zvedavy, stiahnem si lebo ubuntu mam v desktope, ale mozem povedat, ze ak clovek nerobi s IT a nema ku kompom blizko tak predsa este nezvykne na ubuntu a linux, uz len taka vec ako instalacia tlaciarne tam bola hrozna, inac tomu davam velke nadeje a som rad ze take nieco ako ubuntu existuje, teda linux pre beznych pouzivatelov, a v novej verzii by napr. tento problem s instalaciou tlaciarne mal byt odstraneny a tiez by sa malo dat citat ale aj zapisovat na NTFS disk. No som zvedavy :). Ak to bude v pohode tak by som to aj vyskusal, ale pre segru poxybujem zeby sa jej chcelo menit niektore zazite veci.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook cenovo medzi 20 000 - 25 000 SKK s PCMCIA slotom

v Notebooky a netbooky

4

796

13.12.2008 20:43

ScorpionSX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook od 20.000-25.000,- Sk

v Notebooky a netbooky

3

496

05.12.2007 9:14

dodo_mt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NOTEBOOK::20 000::

v Notebooky a netbooky

17

944

15.01.2009 18:52

diviner Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do 20 000

v Notebooky a netbooky

1

450

04.09.2008 20:04

aloe12 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do +- 30,000

v Notebooky a netbooky

3

368

25.11.2008 21:30

cabadako14 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook okolo 20 000

v Notebooky a netbooky

3

414

10.09.2008 16:46

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do 15 000

v Notebooky a netbooky

9

487

04.01.2009 23:26

delong Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook do 20 000.-

v Notebooky a netbooky

2

386

13.03.2008 13:02

Peterson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook do 20 000

v Notebooky a netbooky

0

376

21.10.2008 21:26

impuls Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook cca 45 000

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Notebooky a netbooky

53

2690

04.12.2007 14:31

like.no.other Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook (Hry-25.000-)

v Notebooky a netbooky

1

361

06.12.2008 20:54

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook (18 000 Sk)

v Notebooky a netbooky

2

502

15.05.2008 13:17

Peterson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook do 15 000,-

v Notebooky a netbooky

8

683

29.08.2007 21:41

laki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do 30 000,-

v Notebooky a netbooky

1

380

25.10.2007 12:20

jacub Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NOtebook do 1 000€

v Notebooky a netbooky

3

504

11.12.2009 14:07

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook za 20 000

v Notebooky a netbooky

6

626

16.12.2008 20:29

marcoo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra