Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2011 20:55

Práve som tak minule rozmýšlal nad tým, že načo mi bude vlastne na výške notebook? Neoplatil by sa viac desktop? Aj tak by som book mal len na intráku, na prednášky veľmi chodiť neplánujem a keď už aj na nejaku pojdem, tak maximalne tak na hodinku a pol, na cvika z matiky mi bude asi tiež na :shit: a na skúšky na úplné :shit: . Nebolo by teda rozumnejšie vyskladať si dajaký nadupaný desktop za cenu priemerneho booku?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Notebook/desktop???

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2011 20:57

pokiaľ nebudeš stroj prenášať, notebook nemá zmysel a za tú cenu je lepšie naozaj radšej vziať desktop :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.04.2011 21:04

Ale veď ja praveže neviem, či ho nebudem naozaj prenášať :D Zato by som rád vedel od dakoho na výške, či je to nutné


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Notebook/desktop???

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2011 21:08

na výške som bol a môžem ti prezradiť, na čo sa využívajú notebooky na prednáškach - pozeranie filmov :lol: hovorím to úplne vážne, minimálne polovica ľudí s notebookmi mala pustenú počas prednášky buď hru alebo film...
či využiješ počítač na cvikách záleží od toho, na akú školu vlastne ideš.. NUTNÉ to ale nie je v žiadnom prípade. profák ťa nemôže nijako postihovať za to, že nebudeš mať notebook a ani ťa k tomu nútiť







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.07
Prihlásený: 25.04.18
Príspevky: 478
Témy: 105
Bydlisko: Košice/Rožň...
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2011 21:26

na vysku ti notebook netreba, da sa vystudovat aj bez neho, ale zas niekedy sa hodi zobrat si notebook do skoly ... napr. na nudne prednasky alebo ked mas nejaku hodinku volno medzi dvoma cviceniami/prednaskami a neoplati sa ti ist na intrak, tak je dobre si niekde sadnut s notebookom na net ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook/desktop???

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2011 21:31

ja sa na vyske bez notebooku skoro nehnem :). ale ked sa neplanujes v skole moc ukazovat tak ti bude zbytocny :D . inak je to urcite velka pomoc, minimalne to, ze ked som v skole tak makam na skolskej wifi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook/desktop???

Registrovaný: 27.09.07
Prihlásený: 19.11.21
Príspevky: 373
Témy: 14
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2011 23:46

Tak na prednáške je notebook na to, ako už bolo trefne opísané :D. Využitie pre mňa má hlavne na cvikách. Pre mňa je oveľa lepšie kodiť veci na svojom kompe, pretože som zvyknutý naň a mám všetko spravené na cvikách aj doma.
Ja osobne by som si už asi desktop nekúpil. Nerobím grafiku, nestrihám videá, nerobím hudbu, ak si sem tam dačo zahrám, tak väčšinou dajakú freewarovku, keďže vyhadzovať love za hry nemienim. V podstate výkon stolového pc by som nevyužil - jediná výhoda je cena, ale keď pripočítam všetky periférie k tomu, tak mi to vychádza dosť narovnako.
Ak ideš študovať nejakú FEI (abo také dačo), tak vlastné pc je skoro nevyhnutnosť. Ak chceš vedieť, či je notebook nevyhnutný, tak určite nie, v pohode sa dá prežiť cvika aj bez vlastného pc, prednášky nehovoriac.
p.s.: hrať sa na prednáškach dá aj na mobile ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.07
Prihlásený: 23.01.14
Príspevky: 141
Témy: 39
Bydlisko: Svidník
Príspevok NapísalOffline : 13.04.2011 11:11

Ja uvediem môj príklad.

Notebook mám zapnutý viac menej non-stop. Najlepšie je, že máš všetko v jednom compe, či už prídeš domov alebo si v škole. A ja využívam notebook v škole hlavne na prezentácie na cvičeniach a na prednáškach by som aj využíval, ale výdrž nepustí.

Alebo si kúp netbook na písanie v škole a na intrák si kúp desktop.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.04.2011 11:19

hej aj o tom som rozmyšlal, že si zadovažim dajaky stary nb s pentium 4 a 20GB HDD a tak, kde budem len chodiť na net cez nudne prednašky, a na robotu by som mal dekstop. Potom ešte otázka: Poskladať desktop vyjde lacnejšie ako kupiť celý tower, či naopak?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Notebook/desktop???

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.04.2011 12:45

samo-skladané zostavy sú VŽDY lacnejšie ako keď to kúpiš ako komplet, nehovoriac o politike niektorých obchodov, ktoré ti tam švahnú plombu a môžeš si pískať.. :)
len si pri tom starom notebooku daj pozor na to, aby bola baterka aspoň trochu použiteľná, keďže tá sa najskôr opotrebúva pri NB...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.04.2011 14:33

Aha to je fakt... a na prednáškach väčšinou asi niesu siete na zapojenie nb cez nabijačky ne?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra