Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.01.14
Prihlásený: 29.01.14
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2014 11:46

Ahojte,

rozhodol som sa zalozit novu temu, pretoze u mna nastala situacia ktoru mi nebol doteraz nikto schopny rozumne vysvetlit...

...mam uz niekolko rokov internet od t-com - sluzba optik 2 ...cize optika.........v uvode vam popisem sposob mojho pripojenia a vsetky masiny + presne modely a cisla tychto masiniek...opticky kabel nam z chodby (mimo bytu) smeruje do masinky s nazvom Echo Life HG850a, co sluzi ako keby nejaka rozvodna pre magio tv, telefon a internet...tato masina ma 4 porty, z ktorych 3 a 4 su pre magio tv, dvojka je pre telefon a jednotka je pre internetove pripojenie...

...do portu LAN 1 som mal vzdy pripojeny router znacky BELKIN - presny typ je F5D8235-4 v2...na internet som chodil prostrednictvom wifi prostrednictvom tohto BELKIN routru.........

...avsak co sa jedneho dna stalo? nepochopitelna vec...som uplne normalne na nete ako kazdy den...pozeral som akurat nejake video na youtube a odrazu mi prestal ist internet...na tom by nebolo nic zvlastne, par krat sa to uz dovtedy stalo...tak som si povedal ze kuknem modem a router...takmer vzdy stacilo ked som iba zapol a vypol router...no bohuzial tento krat to nestacilo...urobil som to a nic...internet stale nesiel...kedze uz bolo dost neskoro, isiel som spat s tym ze to budem riesit na druhy den...co som vsak zistil ma moc nepotesilo...moj router odrazu na wifi zacal vystupovat pod nazvom "dd-wrt" ...nechapal som co to je...az neskor som zistil ze je to nejake linuxove free firmware rozhranie pre routre...ale ako sa mi tam mohlo dostat samovolne aby som o tom nevedel??? - tak toto mi este nikdy nikto nevysvetlil...zevraj to ani nie je mozne...asi som jediny pripad na svete :) (ja osobne to pripisujem hackerskemu utoku, pretoze ine vysvetlenie ma naozaj nenapada) .............

...odvtedy preslo polroka co som sa to rozhodol opet riesit a spojazdnit.........podarilo sa mi po niekolkohodinovych bojoch prepisat to dd-wrt na original firmware od BELKIN presne na moj typ routra........v tomto momente som sa naozaj potesil...az kym som nezistil ze v podstate do routra sa dostanem iba cez wifi a vsetky porty LAN + WAN su v podstate nefunkcne...prisiel som na to tak ze ked som spojil notebook kablom s routrom tak nedoslo k ziadnemu spojeniu... (na routri sa rozsvietila signalizacna dioda wired, ale to je vsetko...) ...pri pripojeni routra kablom k modemu cez WAN je to presne to iste...diody modem a internet zacnu blikat oranzovo ale k spojeniu nedojde...

...z tohto vsetkeho vyplyva ze moj router ma ako keby nefunkcne vsetky porty a fyzicky nie je mozne sa k nemu pripojit...alebo ho spojit s modemom...cize v takomto stave mi je ten router na nic...wifi ide...da sa vsetko nastavovat ale porty nejdu...

...skusal som klasicky restart...skusal som vypnut a zapnut router...skusal som restart do tovarenskych nastaveni...skusal som vsetko ohladne dhcp, dns...nastavenia lan...staticku ip...samozrejme ze som skusal aj vsemozne nastavenia sietoveho pripojenia v pc (mam win 7, ale neslo to ani na inom pc pod win xp) ...proste nic nejde...

...najviac ma hneva ze z uplne pohodoveho funckneho routra sa mi stala nepouzitelna tehla a to vsetko bez mojho pricinenia...

...ak by mal nahodou niekto nejaku radu ako spojazdnit tieto porty bol by som naozaj vdacny :) :) :) ...dakujem velmi pekne vsetkym dopredu za skore odpovede ;-)


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Nefunkčné porty - BELKIN

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2014 11:53

Čiže si sa cez LAN porty toho belkinu nikdy nepripájal? Je možné, aby nefungovali od výroby, ale ty si to zistil až keď si ich zrazu potreboval?
Nabudúce si prosím tie kapitálky z nadpisu odpusti.







_________________
always is always wrong
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.09
Príspevky: 10120
Témy: 8
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2014 12:24

Máš tam tento firmware?
http://www.belkin.com/us/support-articl ... leNum=4854







_________________
PC MB:ASUS Sabertooth P67 CPU:i5-3570S+cooler GEMIN II SF524 RAM:Kingston HyperX BEAST XMP 4x4GB 1866MHz GPU:MSI N750Ti-2GD5/OC
SSD1:
Samsung 850Pro 256GB SSD2:WD Blue 1TB SSD3: Crucial MX500 2TB SSD4:Kingston DC600M 1,92TB SSD5:WD RED SA500 4TB SSD6:WD RED SA500 4TB SSD7:Samsung 970 EVO PLUS 2TB
PSU:
Be quiet! Straight Power 11 650WCASE:CoolerMaster CMForce 500 LCD:Dell S2721DGF
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.01.14
Prihlásený: 29.01.14
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.01.2014 13:12

Ahoj killer...sorry za tie kapitalky...som zufaly a chcel som rychle reakcie :D ...uz to nebudem robit...

...LAN porty a WAN port fungovali vzdy...az do toho incidentu ked mi prestal router ist a dostalo sa tam to dd-wrt...v podstate by som LAN port asi ani nepotreboval, ale bez wanu sa nepohnem...kedze ten sluzi na pripojenie k modemu a vyzera to tak ze vsetky tie porty sa chovaju rovnako...ako keby je tam nejaky blok...

--

Ahoj 4040, ano mam tam presne ten firmware, stiahol som ho presne z toho linku ktory si sem pridal :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunkcne LAN porty

v Siete

6

358

08.10.2021 11:42

Deadroth Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nefunkcne USB porty

v Notebooky a netbooky

8

479

21.12.2016 18:56

17mark Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunkčné USB porty

v Ostatné zariadenia

2

982

17.09.2011 13:44

herobrush96 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunkčné USB porty

v Ostatné zariadenia

1

551

26.05.2017 9:51

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunkcne Sata porty na doske.

v Intel čipové sady

3

340

04.02.2021 20:12

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dlink DI-624 nefunkčné RJ45 porty

v Siete

4

375

03.07.2012 16:19

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Belkin

v Sieťové a internetové programy

4

802

29.05.2011 12:25

R3Z0R Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Usb porty

v Intel čipové sady

1

394

28.10.2014 18:35

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. neotvori porty

v Sieťové a internetové programy

0

299

16.02.2013 15:54

majacik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sata porty

v Intel čipové sady

3

280

01.01.2014 17:44

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Virtuálne porty

v Ostatné programy

0

309

04.05.2014 12:07

Lukys12345 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WiFi/porty

v Siete

9

295

21.06.2013 17:07

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uTorrent porty

v Sieťové a internetové programy

7

1863

08.03.2007 20:23

itsgoingd Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zakazane porty

v Siete

3

449

30.06.2012 10:46

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Router BELKIN

v Siete

7

750

11.03.2009 11:34

accid Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BELKIN N

v Siete

5

1017

16.02.2010 0:13

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra