Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2011 16:51

nejde mi nautilus mam ubuntu 10 maverick meerkat , nejde mi spustiť z panela kde sú miesta akože všetko v domovskom priečinku ako je downloads,hudba,obrázky a tak malo by to ísť automaticky cez nautilus - ten by sa mal otvorit a vnom ten priečinok vybratí a nejde mi to namiesto toho mi napíše file not found . ako okno error.
Keď spustím v terminále nautilus tak ide


Offline

Čestný člen
Čestný člen
nautilus

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2011 16:54

Skusal si googlit? http://askubuntu.com/questions/17042/fi ... laces-menu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.02.2011 17:22

Ďuri píše:

ďík idem to skusiť ale neviem s tým pracovať kde to tam nastavím???.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
nautilus

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2011 17:25

Neviem, comu nerozumies, v odpovedi su jasne popisane kroky. S cim konkretne mas problem?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.02.2011 17:51

Ďuri píše:
Neviem, comu nerozumies, v odpovedi su jasne popisane kroky. S cim konkretne mas problem?


Nevíem mám to po slovensky a neviem čo je file system manager kde kto nájsť ako to spraviť,stále mi to hádže error.Na plochu som si pridal HOME adresár a z toho mi hneď vyhodí nautilus ale z panela ako z miesta v menu mi to hodi error ked vyberiem HOME


Offline

Čestný člen
Čestný člen
nautilus

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2011 18:12

File system manager bude zrejme Spravca suborov alebo nieco na ten sposob.
Cely ten navod spociva v tom, ze treba proste nastavit predvoleny program na spravu suborov. To spravis v spominanom Ubuntu Tweak. Ak zacnes pouzivat napriklad hlavu alebo slovnik pre preklad neznamych slov, urcite sa ti to podari.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.02.2011 19:13

Ďuri píše:
File system manager bude zrejme Spravca suborov alebo nieco na ten sposob.
Cely ten navod spociva v tom, ze treba proste nastavit predvoleny program na spravu suborov. To spravis v spominanom Ubuntu Tweak. Ak zacnes pouzivat napriklad hlavu alebo slovnik pre preklad neznamych slov, urcite sa ti to podari.

no idem sa na to teda kuknut ale neviem ci sa mi to podarí .

// pridané po 21 minútach od posledného príspevku

euthanan píše:
no idem sa na to teda kuknut ale neviem ci sa mi to podarí .

Tam nič také neni že file system alebo spravca suborov alebo niečo pridružené aplikácie pre nautilus to tam je mám to zaškrtané a nič nejde ako nautilus mi otvorí ako poćitač a tak potom keď dám nové okno že hudba a tak ale ak dám na panely v menu MIESTA/HUDBA tak mi to už neotvorí.Ale ak dám POCITAC/JA/HUDBA tak to ide cez nautilus ja som z toho uz hotový ............neviem čo ďalej.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
nautilus

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2011 20:21

Tu druhu cast prispevku pises po tretikrat, ja som pochopil, nemusis to viacej opakovat.
Ake mas v tom Ubuntu Tweak moznosti?
Vyskusaj este tento sposob, nezarucujem, nikdy som to neskusal, ale snad... Alt+F2: gconf-editor, v nom sa preklikaj ku klucu /desktop/gnome/applications/component_viewer/exec a pozri, aku ma hodnotu. Spravna hodnota by mala byt nautilus %s. Vyskusaj to zmenit, ak je u teba hodnota ina. Mozno bude potrebne restartovat X server (alebo pocitac).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.02.2011 20:27

Ďuri píše:
Tu druhu cast prispevku pises po tretikrat, ja som pochopil, nemusis to viacej opakovat.
Ake mas v tom Ubuntu Tweak moznosti?
Vyskusaj este tento sposob, nezarucujem, nikdy som to neskusal, ale snad... Alt+F2: gconf-editor, v nom sa preklikaj ku klucu /desktop/gnome/applications/component_viewer/exec a pozri, aku ma hodnotu. Spravna hodnota by mala byt nautilus %s. Vyskusaj to zmenit, ak je u teba hodnota ina. Mozno bude potrebne restartovat X server (alebo pocitac).

Nič je tam nautilus %s


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra