[ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nastavenia kodekov a komprimacie

Registrovaný: 07.09.06
Prihlásený: 19.03.11
Príspevky: 50
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Trenčín SVK
NapísalOffline : 31.10.2006 20:16 | Nastavenia kodekov a komprimacie

Zdravim, potreboval by som poradit, do akeho kodeku by som mal komprinovat video, ktore nahravam z VIVO. Mohli by ste napisat ake byvaju nastavenia, komprimacie pokial by som chcel mat priblizne kvalitu ako mavaju v tych filmoh, ktore byvaju zkomprimovane z televizora. dik


_________________
Intel Pentium D 805 2,66GHz; P5PE-VM i865g chipset, AMI bios 1406, 1x1,2GB 333Mhz DDRI, HDD WD Green 640GB SATA, MSI Georce FX5600 128bit VIVO, zdroj Fortron 400W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nastavenia kodekov a komprimacie

Registrovaný: 25.05.05
Prihlásený: 15.11.21
Príspevky: 1446
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Zeměpisná š...
NapísalOffline : 31.10.2006 20:40 | Nastavenia kodekov a komprimacie

Cmoud píše:
Zdravim, potreboval by som poradit, do akeho kodeku by som mal komprinovat video, ktore nahravam z VIVO. Mohli by ste napisat ake byvaju nastavenia, komprimacie pokial by som chcel mat priblizne kvalitu ako mavaju v tych filmoh, ktore byvaju zkomprimovane z televizora. dik


To je info na draka chlape!!!
Z jkeho do jakeho formatu? Nahravaš z kamery, TV karty , videa????


_________________
CPU: AMD Barton 2600Mobile@3512+ 205x11,5 2360MHz, Cooling: Arctic-Cooling Copper Silent 2L, RAM: Geil Ultra Dual Channel 2x512MB 11-3-3-2 MB: Epox 8RDA3+(nforce2,rev.2.x) VGA: NV Gainward 8248-Bliss 7600GT GPU 668 DDR3 1560, HDD: SATA Baracuda 80GB, SATA WD 160GB, DVD RW: Teac DV-W516D, CD RW: BENQ CRW4816P, TV karta: LeadtekWinFast, Sat.karta: SkyStar 2, Monitor: LCD AOC LM 729, Case: Neon Light, 2xSharkoon Fan, Repro: Hercules XPS 2100, Zdroj: Fortron 350W, OS: Win: ME,XP, Linux: SuSE
[b]Acer TravelMate 4502LCi
Přes ICQ a SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nastavenia kodekov a komprimacie

Registrovaný: 07.09.06
Prihlásený: 19.03.11
Príspevky: 50
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Trenčín SVK
Napísal autor témyOffline : 31.10.2006 20:43 | Nastavenia kodekov a komprimacie

z grafiky, VIVO, geforce 5600


_________________
Intel Pentium D 805 2,66GHz; P5PE-VM i865g chipset, AMI bios 1406, 1x1,2GB 333Mhz DDRI, HDD WD Green 640GB SATA, MSI Georce FX5600 128bit VIVO, zdroj Fortron 400W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nastavenia kodekov a komprimacie

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5403
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 01.11.2006 0:33 | Nastavenia kodekov a komprimacie

:-D Nesranduj... z grafiky? Ja že z kábla :lol:
To čo píšeš, že nahrávaš cez "grafiku VIVO" - to znamená, že ten signál ti ide cez grafickú kartu s podporou Video In, Videou Out, ale nevieme nič o tom, aké je to zdrojové video (či to máš z VHS videokazety, kamery, DV kamery, alebo z iného zdroja). To je veľmi dôležitý údaj. A ešte potrebujeme vedieť, či to chceš potom dať na CD, DVD - buď DVD-Video formát, alebo nejaký komprimovaný (DivX, XviD), alebo to mať iba na disku, kde to chceš prehrávať, atď.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nastavenia kodekov a komprimacie

Registrovaný: 07.09.06
Prihlásený: 19.03.11
Príspevky: 50
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Trenčín SVK
Napísal autor témyOffline : 01.11.2006 19:49 | Nastavenia kodekov a komprimacie

Dobre teda tak, takto.

Chcem nahravat, (filmy, serialy, relacie...), len pre seba, z televizora cez, vstup na grafike, budem si to ukladat na disk, nebudem to vypalovat, a potrebujem vediet ako si nastavit program ktory mi to uklada, tak aby som ziskal kvalitu bliziacu sa televizoru. myslim ze to budem davat do DivX, mozno Xvid. na tieto udaje sa prave chcem spytat.


_________________
Intel Pentium D 805 2,66GHz; P5PE-VM i865g chipset, AMI bios 1406, 1x1,2GB 333Mhz DDRI, HDD WD Green 640GB SATA, MSI Georce FX5600 128bit VIVO, zdroj Fortron 400W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nastavenia kodekov a komprimacie

Registrovaný: 25.05.05
Prihlásený: 15.11.21
Príspevky: 1446
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Zeměpisná š...
NapísalOffline : 01.11.2006 21:25 | Nastavenia kodekov a komprimacie

Cmoud píše:
Dobre teda tak, takto.

Chcem nahravat, (filmy, serialy, relacie...), len pre seba, z televizora cez, vstup na grafike, budem si to ukladat na disk, nebudem to vypalovat, a potrebujem vediet ako si nastavit program ktory mi to uklada, tak aby som ziskal kvalitu bliziacu sa televizoru. myslim ze to budem davat do DivX, mozno Xvid. na tieto udaje sa prave chcem spytat.


Konečne plodne info!!!
Takže zachytavej treba pres VirtualDubmod do mpeg2CBR 9000Kbps pro video a 224pro audio PCM a pak to načti znovu do VDM a dej to do DivX botrate kolem 1200kbps to na TV je bohate stačí :) samozřejmne dvoupruchodové kodováni zvuk dej do MP3 128kbps...


_________________
CPU: AMD Barton 2600Mobile@3512+ 205x11,5 2360MHz, Cooling: Arctic-Cooling Copper Silent 2L, RAM: Geil Ultra Dual Channel 2x512MB 11-3-3-2 MB: Epox 8RDA3+(nforce2,rev.2.x) VGA: NV Gainward 8248-Bliss 7600GT GPU 668 DDR3 1560, HDD: SATA Baracuda 80GB, SATA WD 160GB, DVD RW: Teac DV-W516D, CD RW: BENQ CRW4816P, TV karta: LeadtekWinFast, Sat.karta: SkyStar 2, Monitor: LCD AOC LM 729, Case: Neon Light, 2xSharkoon Fan, Repro: Hercules XPS 2100, Zdroj: Fortron 350W, OS: Win: ME,XP, Linux: SuSE
[b]Acer TravelMate 4502LCi
Přes ICQ a SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
 [ Príspevkov: 6 ] 


Nastavenia kodekov a komprimacie



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

GOM Player prehráva video súbory "bez kodekov"

v Novinky

5

812

01.03.2008 18:23

Mandy

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

"Bitka kodekov" ?

v Video programy

12

1077

03.02.2011 16:16

.:M@Rt!nKo:.

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenia

v Oznámenia a návrhy

6

1266

03.06.2007 12:26

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenia

v nVidia grafické karty

8

527

30.07.2015 19:46

kllr007

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nastavenia serveru

v Sieťové programy

1

670

13.11.2007 14:23

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenia H2

v Frontend

8

624

19.11.2008 19:25

kajbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ROUTER nastavenia

v Siete

12

587

04.01.2013 20:07

evens

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenia SSD

v SSD disky

10

1443

16.07.2010 21:11

liveman

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

seriozne nastavenia

v Ostatné

0

820

21.02.2007 10:42

kmsa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenia emailov

v CMS

4

740

07.01.2007 20:30

t0ki

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Avira nastavenia

v Antivírusy a ochrana

5

966

03.04.2008 14:54

br4n0

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenia Zvukoviek

v Zvuk

2

592

22.02.2008 9:15

patqo_he

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

tovarenske nastavenia

v Monitory, televízory a projektory

1

461

13.06.2017 21:17

kllr007

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Benq - nastavenia

v Monitory, televízory a projektory

3

525

01.04.2010 1:51

The Renegade

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

FlashGet-nastavenia

v Sieťové programy

1

695

05.02.2007 21:32

Nimor

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nastavenia HD2600XT

v AMD grafické karty

26

1067

01.04.2008 18:18

sapphyr



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF