[ Príspevkov: 36 ] 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.16
Prihlásený: 02.07.17
Príspevky: 18
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 02.07.2017 16:53 | Najlepšia možnosť rozšírenia signálu

Takže som sa rozhodol, že asi budem musieť ťahať kábel lebo inej cesty niet. Díval som sa po tých AP, keďže to jedno Ubiquiti by to asi nepokrylo tak som hodil oko na tie lacnejšie napr. tento mi pripadal fajn je to 3v1 https://m.alza.sk/asus-rt-n12plus-d2266257.htm?kampan=adw1_dsa-alza-feed-ostatne_medium_m_9062582_1t1&gclid=CjwKEAjws-LKBRDCk9v6_cnBgjISJAADkzXe7rt8-ep_VoBu8mz371xyM2hUnrN6-Np-LE1f2O9AYBoCmmnw_wcB ale keď nemá PoE tak mi to príde blbosť, potom tento https://m.alza.sk/tp-link-tl-wa801nd-d308636.htm?kampan=adw3_sietove-prvky_tp-link-tl-wa801nd-151109-tp633e6&gclid=CjwKEAjws-LKBRDCk9v6_cnBgjISJAADkzXenUg-DPcYN1W00hIFvZVCcDBATRWlX3hqFLSS9QNQbBoCX4Hw_wcB ale ja potrebujem minimálne 2 a keď to má len 1x LAN tak neviem ako by som zapojil 2, ide to nejako ? Máte nejaké iné typy na AP?
Ešte otázka. Ako by to bolo keby som normálny router s anténami zavesil na strop? Lebo tak mi to najviac vyhovuje kvôli ťahaniu káblu.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.09
Príspevky: 10445
Témy: 9 | 9
Bydlisko: KE

Čo vlastne máš teraz, aký router a net ?


_________________
PC MB:ASUS Sabertooth P67 CPU:i5-3570S+cooler GEMIN II SF524 RAM:Kingston HyperX BEAST XMP 4x4GB 1866MHz GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 3050 O6G
SSD1:
Verbatim Vi560 S3 256GB SSD2:Kingston DC600M Enterprise 960 GB SSD3:WD RED SA500 4TB SSD4:WD BLACK SN850X 2TB SSD5:SAMSUNG 980PRO 2TB SSD6:SAMSUNG 970EVO Plus 2TB
PSU:
Be quiet! Straight Power 11 650WCASE:CoolerMaster CMForce 500 LCD:Dell S2721DGF
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Najlepšia možnosť rozšírenia signálu

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12446
Témy: 38 | 38

michal12333 píše:
Ešte otázka. Ako by to bolo keby som normálny router s anténami zavesil na strop? Lebo tak mi to najviac vyhovuje kvôli ťahaniu káblu.

Do väčšiny ne-monolitických stropov nie je úplne jednoduché zavŕtať obyčajnú hmoždinku, prípadne zatĺcť klinec.
Okrem toho, u routra, ktorý je možné vešať na stenu sa počíta s tým, že bude na stene, zvisle, nie vodorovne na strope. Takže ak sa ti to podarí zavesiť na strop, nestane sa vcelku nič, len ti to môže jedného dňa spadnúť.
Ak, tak by som už router vešal na stenu, niekam ku stropu - len potom pozor na prípadné káble k vypínačom/svetlám.


_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.16
Prihlásený: 02.07.17
Príspevky: 18
Témy: 2 | 2
Napísal autor témyOffline : 02.07.2017 17:27 | Najlepšia možnosť rozšírenia signálu

4040 píše:
Čo vlastne máš teraz, aký router a net ?


Net mam od Telekomu, ten najvyšší balíček tuším, že sa to volá XL a to je ADSL 15/1 asi. Router mám ZTE speedport entry 2i


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.12.10
Prihlásený: 18.05.26
Príspevky: 215
Témy: 62 | 62
Bydlisko: Trnava

Čaute,
Potrebujem poradiť - nechcel som ťahať kábel z poschodia kde je router cez celý dom na prízemie do počítača, tak som skúsil použiť powerline adaptér TP-Link (TL-PA4010KIT). Net na kompe síce ide, ale (asi naivne) som očakával že pôjde plnou rýchlosťou. Narazil som však na problém s rýchlosťou, tak som to pomeral aj v iných miestnostiach. Mám internet 100/10, router je na poschodí:
- v miestnosti vzdialenej od routera jednu stenu ide Wifi cca 90/10. Cez powerline podobne.
- v kuchyni na prízemí ktorá je cez pol domu od routera ide Wifi cca 50/10. Powerline asi 20/10.
- v ešte vzdialenejšej izbe ide Wifi cca 40/10, powerline ledva 15/10.

Je nejaký spôsob ako to vyriešiť, alebo sa mám na to vykašľať a ťahať kábel cez celý dom ?


_________________
MSI PRO B850-P WIFI AMD Ryzen 7 7800X3D Cooler Master Hyper 612 APEX Patriot Viper Elite 5 Ultra 2x24 GB CL28 @ 6000 MHz ASUS PRIME GeForce RTX 5070 Ti OC 16 GB Samsung 990 EVO Plus 2 TB ADATA XPG SX8200 Pro 1 TB Seagate Barracuda 2 TB FSP VITA GM 850 W be quiet! PURE BASE 501 Airflow Black
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.09
Príspevky: 10445
Témy: 9 | 9
Bydlisko: KE

Skús sa pozrieť ,či máš aktuálnu verziu firmware na powerline.Pri powerline ,môže byť problém vedenie.


_________________
PC MB:ASUS Sabertooth P67 CPU:i5-3570S+cooler GEMIN II SF524 RAM:Kingston HyperX BEAST XMP 4x4GB 1866MHz GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 3050 O6G
SSD1:
Verbatim Vi560 S3 256GB SSD2:Kingston DC600M Enterprise 960 GB SSD3:WD RED SA500 4TB SSD4:WD BLACK SN850X 2TB SSD5:SAMSUNG 980PRO 2TB SSD6:SAMSUNG 970EVO Plus 2TB
PSU:
Be quiet! Straight Power 11 650WCASE:CoolerMaster CMForce 500 LCD:Dell S2721DGF
 [ Príspevkov: 36 ] 1, 2


Najlepšia možnosť rozšírenia signálu



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

chrome rozsirenia

v Sieťové programy

2

471

08.01.2013 16:26

p4tooo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Záloha rozšírenia z Firefoxu

v Sieťové programy

6

514

06.10.2020 18:45

McLovin

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nefungujuce rozsirenia v Chrome

v Sieťové programy

1

383

27.03.2018 13:43

cinematik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Návod: Rozšírenia pre staršie ver. Firefoxu vo Firefoxe 3

v Články

0

1237

09.02.2009 17:21

ScorpionSX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Kde najisť mody/pluginy rozšírenia do Joomla 1.5.8

v CMS

1

1514

13.12.2008 19:43

mariachi

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Moznost vymenit Monitor

v Monitory, televízory a projektory

4

531

19.10.2021 7:49

maiob

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Možnosť upgradu zostavy?

v PC zostavy

3

352

16.11.2020 8:15

Ivan-K

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Možnosť výberu OS

v Windows

14

610

15.08.2014 16:16

vseobecny

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Možnosť upraviť príspevok

v Oznámenia a návrhy

17

2600

22.08.2007 21:13

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Moznost vyberu zo styroch

v Notebooky a netbooky

7

727

07.04.2010 23:45

foxXx

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vista - odstrániť možnosť Uspať

v Windows

1

481

28.05.2013 19:46

hornak

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ma moznost tohto vystupu ?

v AMD grafické karty

0

619

16.02.2009 19:11

icefire

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Najmensie NETbooky, moznost vymenit diely?

v Notebooky a netbooky

4

712

08.06.2009 15:56

Swingal

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

moznost hlasovat za viac odpovedi

v Oznámenia a návrhy

14

1557

03.09.2008 18:47

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

System ponuka moznost vysunut HDD

v Intel platformy

19

1009

31.01.2016 0:14

mixael27

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Paypal...nefunguje možnosť personal account

v Obchody, reklamácie a právo

5

872

13.08.2011 22:37

89Aquarius



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF