Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.08
Prihlásený: 16.07.09
Príspevky: 748
Témy: 121
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2008 12:12

teraz som sa pustil do vylepsovania mojho PC a ked spustim tieto dva programy tak tie služby mam po anglicky a ked som pozeral na nete jeden navod tak on ich mal po česky alebo slovensky teraz neviem(mam WIN XP SP2+Slovensky jazyk)....a ešte aj pomocnik mam po anglicky..da sa to niekde nastavit aby som mal po slovensky?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.07.07
Prihlásený: 15.06.11
Príspevky: 233
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2008 19:43

zdravim,

mas anglicky verziu windowsu so SVK language packom, ktory nepreklada vsetko, preto mas popisy sluzieb v anglictine...


btw: pokial po anglicky nevies, skopiruj nazov sluzby, daj ju do google, a precitaj co Ti najde...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2008 20:45

yterbium píše:
mas anglicky verziu windowsu so SVK language packom, ktory nepreklada vsetko, preto mas popisy sluzieb v anglictine...


To je síce pekné, ale ja to mám po slovensky.
Aktualizujsi Windows a budeš to mať po slovensky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.08
Prihlásený: 16.07.09
Príspevky: 748
Témy: 121
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.08.2008 22:17

mam aktualizovany win....teraz idem preinstalovat asi windows(nie kôli tomu) a uvidim ci to bude aj potom.....a nejde o to ci viem po angl alebo nie ale predsa sa lepsie cita v rodnom jazyku ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2008 22:37

No ale u cloveka ktory sa rype v uvedenych veciach sa predpoklada ze vie co robi a tudiz mu ani anglina problemy nerobi...tot moj nazor.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.08
Prihlásený: 16.07.09
Príspevky: 748
Témy: 121
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2008 1:20

tak viem po anglicky ale nerozumiem vsetky odborne slova...a predsa ja slovencina lepsia ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2008 1:35

dedko45 píše:
tak viem po anglicky ale nerozumiem vsetky odborne slova...a predsa ja slovencina lepsia ;)

v com je lepsia ?? je to ROVNAKY jazyk ako hocijaky iny, kazdy jazyk ma svoje pre a proti
pokial sa hrabes v pc a nerozumies odbornym anglickym terminom, tak si nie som uplne isty, co vobec robis. 90% ohladom pocitacov je len v anglictine a bez tych odbornych terminov sa nepohnes dalej. alebo mienis navzdy hladat v slovnikoch alebo na googli preklady ? bohuzial sa dnes bez anglictiny nepohnes uz nikde, a uz pocitacov to plati 1000 nasobne !

co sa tyka tvojho "problemu", tak to je uplne bezne. nechapem jak ludia mozu cakat, ze im dakto prelozil VSETKY texty, ci uz v linuxe alebo vo windowse. to by ten dotycny nerobil cele dni len prekladal, trosku uvazuj







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2008 21:09

el mariachi musím ti oponovať, pretože pri komerčnom OS akým je Windows a za ktorý si zaplatím by sa patrilo, aby bol preložený komplet. Všetky Windowsy (95-2k) boli preložené komplet (aj keď často len do češtiny - Win95 a Win2k) ale boli. Pri slovenskom XP to odflákli a keď nevieš po anglicky máš smolu. Je zaujímavé, že český WinXP je preložený komplet a bez kadejakých MUI a LIP. Pri linuxe je to trochu iné, pretože práve tam nemôžeš čakať, že bude všetko preložené či už z dôvodu, že to nemá kto preložiť alebo to ani nie je dôležité.

K pôvodnému problému - nie som si istý, či bol msconfig preložený v SP2.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2008 22:31

prandof píše:
el mariachi musím ti oponovať, pretože pri komerčnom OS akým je Windows a za ktorý si zaplatím by sa patrilo, aby bol preložený komplet. Všetky Windowsy (95-2k) boli preložené komplet (aj keď často len do češtiny - Win95 a Win2k) ale boli. Pri slovenskom XP to odflákli a keď nevieš po anglicky máš smolu. Je zaujímavé, že český WinXP je preložený komplet a bez kadejakých MUI a LIP. Pri linuxe je to trochu iné, pretože práve tam nemôžeš čakať, že bude všetko preložené či už z dôvodu, že to nemá kto preložiť alebo to ani nie je dôležité.

K pôvodnému problému - nie som si istý, či bol msconfig preložený v SP2.

1.) starsie verzie mali ale 10 nasobne menej textu vsakze ? ;) jasne, patrilo by sa, ale... pokial viem, tak ked mas kupene slovenske xp, tak tam mas prelozene komplet. co sa tyka "od vyroby ceskych" xpcok, tam mozem povedat ze ceske naozaj komplet su. ked vsak aplikujes na anglicke xp language pack, tak sa casto krat stavaju take veci ako tu boli spomenute
2.) prave pri linuxe by clovek cakal ze prelozenych bude viac veci ako pri xp... preco ? lebo na tvorbe linuxu sa podiela cela komunita z roznych krajin, pricom na tvorbe windowsu, ako vieme, sa podiela firma jedna ;) ver mi, ze pri linuxoch sa vzdy najde dakto, kto by to aj prelozil, ale ked uz si nahodi clovek linux, automaticky sa ocakava, ze dotycny ovlada anglictinu alebo nemcinu. pokial neovladas ani jeden z tychto jazykov, co robis pri pc v takej hlbke, ze si s rodnym jazykom nevystacis ??
3.) neviem jak to bolo v slovenskej verzii, ale ja som mal pri ceskych xpckach prelozeny msconfig atd uz od verzie SP1 ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2008 22:54

1.) To nie je podstatné koľko to má textu (české XP je preložené komplet, že vraj máme malý trh, takže sa to Microsoftu neoplatí prekladať) slovenské XP sú vlastne anglické + MUI (čiste slovenské XP neexistujú !)
2.) Je X distribúcií linuxu, kde o slovenčine ani nesnívali, preložené sú väčšinou len väčšie distribúcie (SUSE, xBUNTU, Mandriva a pod.), okrem toho neviem, prečo by som mal vedieť anglicky kvôli Linuxu, tie distribúcie sú už také vymakané, že to ani veľmi nepotrebuješ a máš hromadu stránok s návodmi v slovenčine alebo v češtine.
3.) Je logické, že pri českých XP máš msconfig v češtine, keďže je celý Windows preložený komplet a aj všetky aktualizácie má v češtine.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2008 23:12

prandof píše:
1.) To nie je podstatné koľko to má textu (české XP je preložené komplet, že vraj máme malý trh, takže sa to Microsoftu neoplatí prekladať) slovenské XP sú vlastne anglické + MUI (čiste slovenské XP neexistujú !)
2.) Je X distribúcií linuxu, kde o slovenčine ani nesnívali, preložené sú väčšinou len väčšie distribúcie (SUSE, xBUNTU, Mandriva a pod.), okrem toho neviem, prečo by som mal vedieť anglicky kvôli Linuxu, tie distribúcie sú už také vymakané, že to ani veľmi nepotrebuješ a máš hromadu stránok s návodmi v slovenčine alebo v češtine.
3.) Je logické, že pri českých XP máš msconfig v češtine, keďže je celý Windows preložený komplet a aj všetky aktualizácie má v češtine.

1.) myslim ze nema zmysel sa vyjadrit... :) bohuzial je to tak
2.) pokial sa naozaj venujes pocitacom, tak ten cudzi jazyk holt vediet musis, lebo nie na vsetko mas navody po slovensky ci cesky, a ak aj najdes, tak nikdy nie su take obsiahle ako ich anglicke originaly
3.) tak tak







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2008 23:28

el mariachi píše:
pokial sa naozaj venujes pocitacom, tak ten cudzi jazyk holt vediet musis,


Naozaj sa počítačom venuje len zopár ľudí (IT šialencov :rolleyes: ), ostatní sa im venujú len keď niečo nefunguje :D .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
msconfig,services.msc

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2008 23:34

V takomto pripade vacsinou plati:

- ked nevies, naucis sa potrebne, a vyriesis
- ak sa ti ucit nechce alebo na to nemas bunky, zaplat si IT sialenca :)
- napis na nejake forum :)







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra