Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 28 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.10.09
Prihlásený: 06.09.23
Príspevky: 124
Témy: 15
Bydlisko: Košice - Te...
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2011 18:09

Caute.

O Silverlight som uz nieco pocul, nieco som si aj precital, videl som aj nejake videa.
Nie som programator, ale chcel by som sa konecne nieco aj naucit, a Silverlight vyzera byt dobrou volbou :) Podotykam, ze HTML celkom dobre ovladam, naopak trebars PHP neovladam.
Nuz sa chcem opytat, co na tuto platformu hovorite vy, ci sa daju cez nu robit veci na web-stranky (pripadne, ci sa cez nu da navrhovat komplet cely dizajn webu), a ak existuju nejake dobre knihy o nej, ci mi viete nieco odporucit ?
A ci mi treba nejake predchadzajuce znalosti z nejakej inej oblasti tvorby webov ?

THX :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
MS Silverlight

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2011 18:39

Nevidim velky vyznam. SL urcite nie je sam osebe zly, ale miesto neho sa zvykne volit Flash, ktory je casto horsi vo viacerych ohladoch, ale minimalne multiplatformovy a rozsirenejsi. Poobzeraj sa po beznych weboch, na kolkych uvidis nieco v SL?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.10.09
Prihlásený: 06.09.23
Príspevky: 124
Témy: 15
Bydlisko: Košice - Te...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.02.2011 18:48

Dik za odpoved. Ako jasne, viem, ze SL nie je velmi rozsireny... laka ma na nom, ze sa s nim da pracovat cez MS VS 2010, a co som videl par videi,
(http://www.silverlight.net/learn/videos ... plication/)
tak sa fakt v nom da carovat... ale väcsina efektov sa da robit aj cez CSS a Flash, ze ? Vedel/i by ste mi odporucit, kde zacat s Flashom ? :) Fakt som len zaciatocnik :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2011 19:09

css s flashom nemá nič spoločné... prečo chceš tvoriť webstránky akurát vo flashi, resp. silverlighte? okrem pár prípadov by sa tieto technológie nemali používať na tvorbu bežných webových stránok (problémy s vyhľadávačmi, pomalšia rýchlosť ak má človek slabší internet, problém s kompatibilitou...). Ako doplnok normálnej webstránky je to super, ale...

To, že sa dá so silverlightom pracovať v VS 2010 je jedna z jeho najmenej podstatných výhod :roll: Prečo si najskôr niečo nenaštuduješ a až potom sa nepýtaš?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2011 19:32

walther píše:
Prečo si najskôr niečo nenaštuduješ a až potom sa nepýtaš?


Suhlasim, ja som ani neodpovedal autorovi, lebo je to privelmi vseobecna otazka a vidno ze nema ani paru.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.10.09
Prihlásený: 06.09.23
Príspevky: 124
Témy: 15
Bydlisko: Košice - Te...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.02.2011 19:51

Potrebujem nejaky odrazovy mostik. Cely moj problem je o tom, ze v hlave mi viri milion napadov, ktore by som si chcel odskusat, no ked sa pozriem, kolko roboty za tym je, tak ma prejde chut. Ale ja sa toho chcem naucit viac, tak preto hladam, odkial zacat. Nechcem po Vas nic, len tipy na weby/knihy (osobne preferujem knihu), ktore mi pomozu rozbehnut sa. Tvorba webov bola (a stale bude) zaujimava pre zamestnavatelov (nehladiac na to, ze teraz na VS zacneme programovanie v C/C++), takze by bolo dobre toho vediet viac o tvorbe webov. Vravim, chcem po Vas len tipy, kde zacat. Nic viac :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2011 20:22

veď to je pekné, ale silverlight (ani flash!) ťa nenaučí nič o tvorbe webov lebo je to len veľmi okrajová "disciplína". Ak chceš vedieť o sebe povedať, že vieš tvoriť webstránky, musíš sa naučiť v prvom rade html + css. Potom nejaký server-side postup, či už php, asp.net a podobne. A okrem toho sa ti zíde aj znalosť nejakej databázy (mysql, ms sql atď.).
Určite nie je dobrý nápad začať pri flashi alebo silverlighte.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2011 21:50

No tak ja to skusim takto po lopate.
Tvorenie obycajnych web stranok bolo dlho v podstate pisanie html dokumentov a obohacovanie ich o CSS styly. To postupne prestavalo stacit a preto sa vymysleli (ok skor zacali nasadzovat) rozne dynamicke technologie - ci uz na strane klienta (JavaScript) alebo servera (PHP, Java, C#.NET apod.).

Problem vsak je, ze tieto aplikacie sa dlho nemohli rovnat desktopovym "tucnym" a silny aplikaciam. A preto vznikaju sposoby, ako sa snazime vopchat "richness" desktopovych aplikacii do web browsera (z tade RIA - rich internet application). Existuje na to niekolko receptov:

1. Flash
Vyhody flashu - velmi rozsireny, platformovo nezavisly, pokrocile moznosti animacii, dost pracovnych ponuk, vyborna literatura
Nevyhody flashu - najderavejsi spomedzi RIA, problem so strankovanim, back a refresh tlacitko sa spravaju inak ako u web stranok, menej dobrych nastrojov

2. Silverlight - riesenie od Microsoftu, je to "orezany" windows presentation foundation pre tvorbu GUI
Vyhody Silverlightu - modernejsi ako Flash (moj subjektivny pocit), vyborne nastroje, vyborna literatura
Nevyhody SL - malo pracovnych ponuk, slaba podpora u klientov, HW najnarocnejsi + takmer vsetky neduhy flashu

3. Cisty AJAX
Existuje mnoho frameworkov pre tvorbu RIA v AJAXe, bud priamo s pisanim JavaScriptoveho front-endu (ExtJS, jQuery, Dojo, Yahoo UI), alebo generovanym JavaScriptom z back-endu (GWT, OpenLazlo, Wicket)
Vyhody cisto AJAXovych RIA - netreba ziadny plugin, masova podpora v browseroch, najviac pracovnych ponuk, najsirsie moznosti co do poctu frameworkov, velmi vela vybornej literatury, najvacsie mnozstvo nastrojov
Nevyhody - najzlozitejsie v animaciach (HTML5 Canvas + JavaScript maju byt "spasa"), najpracnejsie, kedze nebezia vo vlastnom runtime ako spominana konkurencia, len ciastocne vyrieseny problem "back and refresh" buttonov

4. Java applety
Toto miesto som len cestne venoval tejto dnes uz takmer mrtvej technologii, viac pisat nebudem.

Na zaver si treba uvedomit, ze taketo nastroje sluzia pre tvorbu RIA. RIA su SEO un-friendly a su to vskutku 'aplikacie v prehliadaci' nez normalne webove stranky. Trend je integrovat rozne RIA do webovskych seo friendly portalov. V skutocnosti sa programovanie takychto aplikacii viac podoba na GUI programovanie.

Tak snad som ti pomohol pri rozhodovani.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.10.09
Prihlásený: 06.09.23
Príspevky: 124
Témy: 15
Bydlisko: Košice - Te...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.02.2011 22:04

No, vidim, ze som to vzal za spatny koniec. Myslim, ze najlepsie bude sa prekusat HTML, nasledne CSS, potom sa vnorit do PHP, a potom sa zacat hrajkat s Flashom, SL atd. ... asi tak, ako to nacrtol walther. Asi som sa zle pozrel na Silverlight ako taky, pretoze v nom vidim v prvom rade WYSIWYG editor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2011 22:06

Tak SL este vyzaduje poznat celkom solidnu zakladnu .NET kniznic, nejaky .NET jazyk (napr. komplexny C#), XAML stylovaci jazyk ... holt, nie je to robotka na tyzden :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 1:44

nechce sa mi teraz v noci už extra rozpisovať, ale forty zabudol spomenúť ešte jednu (a pre mňa dosť podstatnú) výhodu Silverlightu oproti povedzme Flashu
- nemusíš sa učíť nový programovací jazyk ako by si musel pri flashi :) "stačí" obyčajné C#, ktorým môžeš programovať prakticky čokoľvek od webstránok, cez mobilné aplikácie až po plnohodnotné windows (vďaka Mono aj pre linux) aplikácie







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.10.09
Prihlásený: 06.09.23
Príspevky: 124
Témy: 15
Bydlisko: Košice - Te...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.02.2011 3:43

Takze by sa dalo povedat, ze po zmaknuti C# mam zmaknutu istu cast syntaxe Silverlightu ? :) To znie dobre :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 13:36

@walther - suhlasim, C# je omnoho lepsia volba ako toten ekšnskript


Offline

Čestný člen
Čestný člen
MS Silverlight

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 13:41

Forty- - nevidel by som to tak jednoznačne. Ja som sa tiež najprv nadchol, že učenie bude pre mňa jednoduchšie, ako keby som sa učil komplet nový jazyk. Ale hlavným problémom je podpora - kým nebude Silverlight rozšírený tak, ako Flash, tak v tom nebude mať zmysel robiť (hovoríme teraz o klasických weboch/web aplikáciách).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 14:06

shaggy - ano ja suhlasim, sam SL nemusim. Flash tiez nemusim, ja praktizujem tu 3. uvedenu moznost (aj ked samozrejme, niektore veci sa daju robit exkluzivne len vo flashi alebo v SL)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 14:10

shaggy, problém je v tom, že ak by sa k tomu postavil každý vývojár tak, ako ty, nič by sa nezmenilo :) trochu začarovaný kruh, ale v prvom rade musia vývojári tlačiť na browsere aby zakomponovali podporu, nie čakať, kým nejaký s browserov poskytne všetko potrebné...

Citácia:
Takze by sa dalo povedat, ze po zmaknuti C# mam zmaknutu istu cast syntaxe Silverlightu ?

presne tak







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MS Silverlight

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 14:24

walther, vyvojari prehliadacov nemaju s Flashom alebo Silverlightom nic spolocne.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 14:38

Ďuri, takže to, či ti Flash pobeží povedzme vo Firefoxe vlastne vôbec nezáleží od Firefoxu ale od Adobe, v prípade Silverligtu od Microsoftu?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MS Silverlight

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 14:45

Ano, samozrejme. Resp. si neviem predstavit, aky dosah maju vyvojari prehliadacov na pracu vyvojarov Flash playeru/Silverlightu.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 14:50

Ja si zas neviem predstaviť, akým spôsobom by mal zasiahnuť povedzme Microsoft do funkcionality Opery, aby plne podporovala najnovší Silverlight a nemuseli sa používať 3rd party riešenia...

Ale to je v podstatne už jedno kto tie pluginy vypúšťa a akým spôsobom spolupracujú. Ide mi o to, že ak vývojári webstránok nebudú tlačiť na vývojárov, ktorí majú na starosti kompatibilitu (je úplne teraz jedno kto za tým stojí), tak nebude dôvod zlepšovať podporu nejakej technológie. Načo by aj, ak sa tá technológia nebude využívať...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MS Silverlight

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 15:35

walther - mám doma desktop aj notebook, na desktope mi ide vo Firefoxe Silverlight, na notebooku nie. Tak a teraz mi vysvetli, ako to súvisí s podporou v prehliadačoch, keď na oboch používam ten istý?

Je to jednoznačne chyba MS, že sa Silverlight nerozšíril. Ja tu nie som od toho, aby som tlačil nejakú technológiu kupredu len preto, že sa mi s ňou jednoduchšie robí. Klienta nikdy nebude zaujímať, že - viem robiť v C#, tak je pre mňa jednoduchšie vám dať na stránku Silverlight miesto Flashu (nehovorím o jednotlivých výhodách jedného, alebo druhého - sám ich nepoznám).
Na vývoj ti iba VS nestačí, ak chceš robiť skutočne dobré Silverlight aplikácie, potrebuješ Blend. Určite by si MS ukrojil väčšiu časť trhu, ak by ho dal zadarmo.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MS Silverlight

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 15:48

Microsoft zasiahne do funkcionality Opery tym sposobom, ze aktualizuje svoj plugin (to tvoje riesenie tretej strany) a pouzivatelia Opery si ho nainstaluju. Tieto technologie, Flash, Silverlight, mozeme k nim zaradit aj Javu, nikdy neboli navrhovane tak, aby fungovali nativne v prehliadacoch. Staci si uvedomit, ze aj taka relativne jednoducha vec, ako prehravanie multimedialnych suborov, je vo webovom prehliadaci s pomocou prehravaca a kodekov v OS mozna od cias Netscape 3 (<embed>), ale jej nativna podpora v prehliadacoch je tu ledva druhy rok, navyse o hodne obmedzenejsia. Vies si predstavit, ako dlho by trvala nativna implementacia radovo zlozitejsich technologii typu Flash? Nehovoriac o tom, ze by sa urcite vyskytli viac ci menej zavazne bugy a nekompatibility v jednotlivych implementaciach. Preto je mudrejsie nechat podporu takychto velkych veci na pluginoch tretich stran. Samozrejme ta myslienka nativnej podpory vsetkeho mozneho je pekna, jej realizaciu mozes vidiet pod nazvom "HTML5".
Co sa tyka druhej casti prispevku, ta problematika faktu, ze v kazdom prehliadaci sa najde nieco, co nefunguje alebo pracuje chybne, je ovela komplikovanejsia. Nie je to len o tom, ze webdeveloperi netlacia na vyvojarov.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 16:08

shaggy píše:
Je to jednoznačne chyba MS, že sa Silverlight nerozšíril

neviem, ja si skôr zastávam myšlienku, že dopyt vytvára ponuku a málokedy je to naopak... ;) kedysi bol rozšírený názor, že .NET na linuxe nie je možné spojazdniť. potom prišlo MONO a voilá, zrazu to ide... nemám ale pocit, že by to bolo z iniciatívy microsoftu, ale bolo to vytvorené práve kvôli dopytu zo strany developerov. prečo by niečo podobné nemalo byť možné aj pri silverlighte? tá technológia za to stojí..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.10.09
Prihlásený: 06.09.23
Príspevky: 124
Témy: 15
Bydlisko: Košice - Te...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.02.2011 17:39

Celkom pekna diskusia sa tu rozbehla :)
Skusil som si pogooglit nieco o MS S a precitat si nieco o nom (http://dennik.inet.sk/clanok/5603-zozna ... lverlight/).
Nuz, pozeram, ze Silverlight je primarne urceny pre multimedialny obsah... ale ja nie som tak dobry v tvorbe webov, aby som mohol hned preskocit na takuto platformu :-)
Ale za seba si myslim, ze Silverlight ma buducnost... do akej miery bude nasadzovany na web ako taky, neviem posudit.
Ale nasiel som stranku postavenu na platforme Silverlight (http://www.kliestik.sk/). Kedze sa tu viedla diskusia o podpore v prehliadacoch, pridavam poznatok, ze stranku si
prave teraz pozeram na prehliadaci Opera 11.00 vo verzii Portable... a mam aktualizaciou doinstalovany MS Silverlight (aktualizaciou vo Windows W7 x64). A stranka sama o sebe vyzera zaujimavo :)
Ale spät k meritu veci - tvorba webu.
Viem, že nie som prvý ani posledný, čo tu s touto témou obťažoval. Ide mi len o to, aby ste mi poskytli zopár rád, kde začať. Práve ma napadá otázka, čo je lepšie - "napísať" si stránku riadok po riadku, alebo si zjednodušiť robotu pomocou nejakého WYSIWYG editora ? A ak poznaté nejaké dobré knihy o tvorbe webu, viete mi ich sem napísať ?
Fakt budem vďačný za každú pomoc :-)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 18:02

ak berieš "riadok po riadku" vs wysiwyg, jednoznačne vedie "riadok po riadku". na wysiwygy rovno zabudni, je to strata času a nič sa nenaučíš. dôležité je vybrať si dobrý program. na jednoduché stránky stačí editor so zvýrazňovaním syntaxe, napr pspad alebo notepad+. na tvorbu zložitejších stránok je lepšie už poznať aj zložitejšie "editory" (vývojové prostredia typu Visual Studio, Netbeans, Eclipse...)
toto sa tu už ale riešilo asi miliónkrát, skús popozerať toto fórum a určite nájdeš ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 18:21

@walther Mono som si skusil a prislo mi to ako parodia na .NET
@shaggy nj zakaznik vacsinou o SL ani netusi, ale slovensky manazment ho uz zacina pretlacat lebo na to rychlo vycvicia ludi, takze je tu nadej v biznis sektore, vsak uvidime


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MS Silverlight

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 18:34

Forty, pochopiteľne to nie je 100%-tné, ale za ten čas sa to vypracovalo na vsutku použiteľnú vec. Ak chcem vytvoriť (prerobiť) aplikáciu pre linux, nemusím sa už učiť nový jazyk ale stačí mi C# ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MS Silverlight

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 19:27

RedBull_007 píše:
Ale nasiel som stranku postavenu na platforme Silverlight (http://www.kliestik.sk/). Kedze sa tu viedla diskusia o podpore v prehliadacoch, pridavam poznatok, ze stranku si
prave teraz pozeram na prehliadaci Opera 11.00 vo verzii Portable... a mam aktualizaciou doinstalovany MS Silverlight (aktualizaciou vo Windows W7 x64). A stranka sama o sebe vyzera zaujimavo :)

Toto sú stránky, ktoré robia technológiám medvediu službu - pre ten typ webu sa absolútne nehodí, dizajnovo je nezaujímavá (neukazuje nič, prečo by sa tam mal použiť Silverlight alebo flash) a použiteľnosťou je na tom oveľa horšie, ako napr. klasické html stránky (čo môže veľa ľudí odradiť).

// pridané po 6 minútach od posledného príspevku

RedBull_007 - mám sto chutí ti dať BP. Ak ti zmiznú príspevky, čo keby si sa pozriel do koša, aby si zistil, či k tomu bolo nejaké vyjadrenie?!
Pochopil si, že tvoje správy zmizli, lebo si bol mimo tému a aj tak tu spamuješ. Ale beriem to tak, že k tejto téme sa už nemáš čo spýtať, preto ju zamykám.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 28 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Silverlight

v Ostatné programy

1

472

10.06.2012 1:39

eMp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Silverlight

v Ostatné

4

1226

18.12.2008 17:27

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AJAX & SILVERLIGHT ... ako na nich? zeby dobra kniha?

v JavaScript, VBScript, Ajax

5

699

28.01.2009 18:02

Blackdevil Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra