Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.09
Príspevky: 255
Témy: 27
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 18.12.2007 15:40

zdravim

zo svojou pomerne novou strankou (od 5 decembra) som na google pri hladani "online hry" na 25 mieste.

pozrite si http://www.maniacina.com , vidite, ze je skvele optimalizovana.

teraz ma napada, da sa okrem backlinkov este nieco robit?

a skuste si otvorit nejaku hru. je odkaz "pridaj si na stranku" dost viditelny? vy by ste si to pridali na stranku? mam ho urobeny ako obrazok. nemam urobit radsej ako objekt? (teda priamo flash)..

a este jedna otazka co do pouzitelnosti. Ako sa vam paci stranka. Navstivili by ste ju znova? Co by som mal urobit, aby som este viacej pritiahol ludi? - teda ked niekto otvori stranku, donutit ho, aby prisiel este raz.

Pomohla by registracia, pripadne nejake vyhody? Ake?

Mnoho otazok - viem. Napiste mi, hoci nie ste SEO experti. Ocenim nazor kazdeho pouzivatela alebo dizajnera.

+ este jedna otazka: co si myslite o umiestneni google reklamy. Urobil som dobre, ze som ju zvyraznil, alebo som ju mal radsej nechat zapadnut? Zatial mam v priemere tak $0.5 za den, pricom navstevnost je zatial asi 30 ludi (pozrite si stats.maniacina.com)

+ A ESTE JEDNA OTAZKA: odporucite mi nejaku knihu, ktora sa venuje tomu co som tu popisal (nie seo, ale USABILITY and ACCESIBILITY)



DAKUJEM!



Krasne Vianoce







_________________
drahi hackeri! teraz mozete okamzite premazat cely tento server! stlacte skratku ALT+F13
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 06.03.08
Príspevky: 431
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 18.12.2007 17:04

prvy dojem pri nacitani webu: aj z nazvu loga je patrne o com web je. nazov webu sa da lahko zapamatat, co je dobre. navigacia ja pekne farebne oddelena, teda aj viditelna a odlisitelna. problem nastava, ked si vypnem obrazky. vtedy sa na webe neviem vobec orientovat - toto urcite zlepsi.

do H1 by som dal text podobnu tomu, ktory mas v <title>.

text v obrazkovej podobe nema textovu alternativu, nenasiel som ani jeden tag P - odstavec.

v zdrojaku mas par chyb.

nejake knizky mam na http://www.podstromami.com/veci/ - klikni na books.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 18.12.2007 17:55

Tak v prvom rade by som stranku urcite zoptimalizoval..
Kód:
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.maniacina.com%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

Tam pekne vidis ake ma nedostatky.. Optimalizacia je dolezita hlavne preto ze optimalizovany kod sa lepsie vyhladava vyhladavacim robotom cim viac robotov ho precita tym viac ho zaindexuje a zas mas s toho dalsie spatne odkazy a stupas.. Inak o optimalizacii je celkom dobra knizka
Kód:
http://seo.jasminka.cz/seo-kniha.pdf

Ja mam seo ako temu bakalarskej prace ale este o tom moc vela neviem no ta kniha je na zaciatok dost dobra..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.09
Príspevky: 255
Témy: 27
Bydlisko: KE
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.12.2007 19:49

Ezekiell - asi si mal na mysli validny kod (nie optimalizovany), vidis, to som vlastne vynechal:) ale teraz uz som poopravoval tie chyby..

viktorchech - diki, tak skusim tie <h1> a <p> no a skusim aj obrazky :)







_________________
drahi hackeri! teraz mozete okamzite premazat cely tento server! stlacte skratku ALT+F13
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.02.07
Prihlásený: 26.01.15
Príspevky: 257
Témy: 20
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2007 16:51

Ak mas kod validny, prehladny, optimalizovany text zameral by som sa na reklamu, marketing.
Skusit umiestnit svoju ikonku, banner na vacsie portaly, skusit zainvestovat do etarget-u a zviditelnit sa na zaciatok, dat o sebe vediet. Nejde o velke peniaze a mozes mat z toho celkom pekny prinos navstevnikov. Za pokus to urcite stoji, myslim ak budes casto robit update hier a lakat navstevnikov stale niecim novym, urcite sa budu vracat...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.09
Príspevky: 255
Témy: 27
Bydlisko: KE
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.12.2007 17:23

vidis to mi pripomina.

co mi odporucas etarget alebo adwords?

v oboch som sa zaregistroval aby som si to vyskusal. ale etarget chce prvu platbu 2000 sk pri prevode cez ucet a pri karte 600, no a kartu nemam.

neviem ako je to na adwords nepametam sa, lebo som ho skusal davnejsie, ale take nieco by som si vsimol.

a kedze mam k dispozicii 1gb a teraz uz je polovica zapratana, tak sa chystam urobit system iframikov :), teda uz teraz sa da vlozit http:// ale este robim na systeme, ktory to spravne prelozi :D

aby sa dalo robit nieco take, ako ma onlinehry.sk

dik:)







_________________
drahi hackeri! teraz mozete okamzite premazat cely tento server! stlacte skratku ALT+F13
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.08
Prihlásený: 16.07.09
Príspevky: 748
Témy: 121
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2008 23:26

1. kedze mam pomaly net tak ta stranka sa mi nacitavala dost dlho(dlhsie ako superhry.cz)

2.este stale to nemas validne
http://validator.w3.cz/check?uri=http%3 ... ina.com%2F

3. nemas spravne zoradene tagy h1 h2 h3 h4 h5 h6 vid
http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/461734

a pozri sa na onlinehry jak su na tom so soe a maju 150 chyb v kode.
http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/461745 a superhry.cz su na tom trocha lepsie http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/461747 ale nikdy ta nedobehnu :D.....a ked budes davat stale testovat tak si spravis reklamu zadarmo lebo si bol v prvej 25 a tam ta na boku zobrazi.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2008 15:56

Síce viac ako pol roka stará téma, ale keď reagoval dedko, zareagujem aj ja...

2. čo má spoločné validita stránky a optimalizácia pre vyhľadávače?

3. používať informácie zo seo-servisu nemá pre optimalizáciu stránky takmer žiadny význam - slúži to len na ukojenie vlastného ega, môžete si s kamarátmi porovnávať, kto má viac bodov. Inak táto služba nemá moc praktické využitie.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.08
Prihlásený: 16.07.09
Príspevky: 748
Témy: 121
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2008 16:08

ale sa mi zda ze niekde som cital ze ked je stranka validna tak roboti s nou lepsie pracuju


Offline

Čestný člen
Čestný člen
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2008 17:57

Aj ja som čítal veľa vecí, ja to volám "urban legend".
Je pravda, že ak je kód napísaný naozaj zle, tak ho neprečíta ani robot (keďže sú v ňom chyby), ale vo väčšine prípadov dokážu robiť aj so stránkami, ktoré sú nevalídne.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 15.07.08
Prihlásený: 15.07.08
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2008 13:14

Ahoj, ja by som chcela pomôcť s tým, aby mi stránku nevyhľadavalo kdesi na 30 strane ale hneď na prvej alebo druhej. Som v tomto úlpná začiatočníčka, takže uvítam každú radu alebo infomáciu..ďakujem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2008 13:39

V prvom rade preferovať text (teda veci, ktoré chceš aby napr. Google našiel, by mali byť textové, síce sa už indexuje aj Flash, ale nie je to ešte úplne ono), mať na stránke obsah relevantný k vyhľadávanej frázi a nejakú rozumnú frekvenciu kľúčových slov. Treba si skontrolovať, či ťa Google dobre zaindexoval (to sa robí tak že vyhľadáš "titulok_tvojej_stránky site:www.tvojastranka.sk"), teda, či zaindexoval všetky stránky (ak nie, treba ich lepšie prelinkovať a počkať, trvá aj pár dní kým sa robot vráti). Potom musíš získať čo najviac dobrých spätných odkazov z iných stránok na tvoju, najľahšie sa to robí registráciou do katalógov. Zlé odkazy sú z penializovaných podvodníckych stránok, tie nezbieraj.

To je taký základ, inak vždy záleží, na akú vyhľadávanú frázu sa chceš dostať dopredu, niektoré majú veľkú konkurenciu, niektoré nie.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2008 13:42

Monty Jack píše:
Ahoj, ja by som chcela pomôcť s tým, aby mi stránku nevyhľadavalo kdesi na 30 strane ale hneď na prvej alebo druhej. Som v tomto úlpná začiatočníčka, takže uvítam každú radu alebo infomáciu..ďakujem
Zalezi od obsahu, klucovych slov, zdrojoveho kodu, semantiky a mnoho dalsieho. Pomoze ti mozno tato stranka
Kód:
http://wiki.tvorime.net/Základy_SEO
, aby si ziskala prehlad, co SEO optimalizacia obnasa, su tam popisane zaklady, vela clankov najdes aj na Googli. :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
mozem este nieco urobit aby som si zlepsil seo?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2008 17:23

Presne tak, ako ti napísali - zamerať sa na kvalitný obsah, ktorý budú používatelia vyhľadávať.
Snaž sa, aby "popis" stránky bol rovnaký ako jej obsah - to znamená, že TITLE a hlavný nadpis (v H1) by mali stručne a presne vystihovať to, čo sa nachádza v obsahu.
Pri odkazovaní na stránky používa slová, ktoré presne vystihujú stránku.

Čiže neurobíš odkaz:
kliknite sem
ale:
moje kresby
a ten povedie na stránku s tvojimi kresbami (napríklad).

Ak sa chceš naučiť viac, pozri si stránku - http://www.seochat.sk/







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte co si mam kupit aby som si zlepsil Notebook

v Ostatné

18

522

30.11.2011 13:46

HGDS1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo všetko možem vymazať z PC aby som ho zrýchlil ?

v Ostatné programy

10

639

02.10.2014 21:15

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako mozem skonvertovat .mkv aby DVD prehravac bral...

v Video programy

0

1432

06.12.2007 9:48

Flash Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú grafiku môžem kúpiť aby mi sedela k zostave?

v Grafické karty

10

635

18.11.2011 20:03

SolutiOn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako urobit aby mi siel aj basovy reprak aj na notbuku??

v Ovládače

5

867

22.12.2007 21:47

dodo_mt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dodržal som SEO tipy, čo ďalej?

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

1151

06.03.2007 12:28

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dá sa s tým ešte niečo spraviť?

v Ostatné grafické karty

8

1070

21.05.2009 12:47

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. môžem osadením nesprávnej ram niečo pokaziť?

v Pamäte

1

326

09.10.2014 19:53

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Displej 14,1 x 15,4 ; a este nieco...

v Notebooky a netbooky

8

483

31.12.2007 8:45

ebo|a Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mikrofon - musim kricat aby sa dalo nieco pocut

v Zvuk

8

1269

08.12.2007 17:09

Axwell Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hotove kody aby som vedel nainstalovat forum

v Redakčné systémy

1

515

03.06.2007 9:22

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako taktovat cpu aby som nepretocil ramky

v Intel - Integrated Electronics

3

630

19.11.2009 21:53

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predám JBLReproduktor/-ry. HP dokovacia stanica možno sa niečo ešte pridá

v Predám

0

146

01.09.2023 11:13

Ringišpir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poradte mi ze co by som mohol este zlepšiet alebo vvymenit .

v PC zostavy

13

659

09.04.2011 19:44

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku grafiku si zvolit aby som hral sims 3?

v Grafické karty

8

925

10.07.2009 11:32

Atrix24 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. do 700 € prenos ale aby som spustil SC II

v Notebooky a netbooky

2

447

23.09.2010 12:23

M0f0 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra