Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 14:56

Zdravim mam mensi problem, ktory ma ale stve.
Na mojom PC sa stale zmeni cas, ked ho sam nastavim chvilu ide normalne (5-10 minut) a potom sa zmeni....

nieje to volba pasma lebo sa menia aj minuty aj hodiny a
mam to nastavene spravne lebo som si myslel ze to je v tom tak dom sa s tym pohral
tiez som vymenil bateriu na maticnej a stale nic


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 15:41

verzia windowsu, typ dosky, kedy sa to zacalo diat..
v biose je cas nastaveny spravne? (aj ked to by na to nemalo mat vplyv)
ak ma pamet neklame, tak ak sa vypoji a zapoji zdroj tak sa cas aj datum v OS celkovo zblazni. Sice si nemyslim ze by sa pri tom nejako zdroj cinil, ale skontroluj zapojenie zdroja.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.09
Príspevky: 10120
Témy: 8
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2013 15:58

Keď si vymenil batériu ,tak si v biose nastavil aj správny čas a dal uložiť.







_________________
PC MB:ASUS Sabertooth P67 CPU:i5-3570S+cooler GEMIN II SF524 RAM:Kingston HyperX BEAST XMP 4x4GB 1866MHz GPU:MSI N750Ti-2GD5/OC
SSD1:
Samsung 850Pro 256GB SSD2:WD Blue 1TB SSD3: Crucial MX500 2TB SSD4:Kingston DC600M 1,92TB SSD5:WD RED SA500 4TB SSD6:WD RED SA500 4TB SSD7:Samsung 970 EVO PLUS 2TB
PSU:
Be quiet! Straight Power 11 650WCASE:CoolerMaster CMForce 500 LCD:Dell S2721DGF
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 16:51

hej a este, napis datumy na ktore sa ti to zmeni...ide mi o to vediet ci sa to meni uplne nahodne ci len na niektore roky 05-06 a tak. lebo na mojej doske sa vzdy pri resetovani cmos zmeni datum na 2005 (najskor kvoli tomu ze ta doska bola vtedy vyrobena, alebo sa to zmeni takto pri kazdej? neviem, zistime)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 17:58

win 7 ultimate, doska asus sabertooth z87, a hey mam dobre nastaveny cas v biose nastavoval som ho


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2013 23:48

http://www.youtube.com/watch?v=okwoU4fgfZQ skus toto
co som pozeral na nete, tak niekomu pomohol flash biosu na novsiu reviziu. skus ak nepomoze toto z toho videa.. http://www.asus.com/Motherboards/SABERT ... ownload_29
(pevne verim ze to dokazes okopirovat ako to robil on :) )


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.08.2013 0:28

mohol by to byt aj nejaky virus... otestuj si PC na niektorom z for venujucich sa tejto problematike (odosles im tam LOG zaznam zo suboru po skenoch tvojho systemu a poradia ti tam co dalej v pripade ze budes mat komp zasvineny nejakou havedou)... tym vylucis chybu softwarovu... bude to potom hardwarova chyba... alebo pre istotu mozes skusit reinstall Windows celeho na iny disk :) alebo skus Live BOOT CD Linux system a funguj chvilu na tom (bez toho, aby si co i len raz spustil Windows na disku)

ale ak mas kopec casu a pevne nervy, preinstaluj Windows :) ak to nepomoze, tak chybu sposobuje s velkou pravdepodobnostou hardware... tu by si mal zacat asi jak ti uz radili v prvom rade upgradom BIOSu na maticnej doske (pripadne prepisanie nanovo za ten isty co mas, za tu istu verziu) a skontrolovat napajaci zdroj v PC skrini (skusit si pozicat iny od kamosov na tyzden aspon atd.) osobne by ma tiez zaujimalo, ze ako casto alebo kedy sa ti ten cas zmeni... ak mas casu dost jak pisem, mozes nastavit cas a datum v BIOS, nastav v BIOS aj ine volby (napriklad vypni docasne BOOTovanie z hard disku aby BIOS zostal bez nabehu Windows) a skusaj... testuj... restart PC a vojdi do BIOS a skontroluj ci sa nezmenil cas obycajnym restartom PC... potom skus PCcelkom vypnut, zapnut, zas vojdi hned do BIOS a skontroluj zase cas a datum, potom skus nechat nabehnut Windows a hned restartuj vo Windows a potom zas vojdi do BIOS ci sa zmenil cas a datum... ide o to zistit, ci to je softwarova chyba - napr. virus, zartovny program, chybny software na synchronizaciu casu v PC a podobne, alebo ci je to hardwarova chyba - skratujuce kontakty, preskakujuca iskra o ktorej nevies, vadny zdroj, zle zalozena baterka /mozno stara baterka poskodila kontakty v patici pre bateriu/, mozne je fakt vsetko - diagnotiskuj krok za krokom :)

tiez som mal tento problem, u mna to sposobovala vadna bateria pre RTC napajanie (proste tabletova baterka sluziaca na napajanie CMOS BIOS pamati a hodiniek), vymena za novu mi pomohla problem vyriesit... u teba bude problem inde, kedze vravis ze si skusil vymenit bateriu za novu (nemas napriklad skrat na JMP prepinaci sluziacom pre vymazavanie CMOS BIOS pamati ? jumper na doske... CLR BIOS alebo podobnymi skratkami oznacovany jumper - ten ak je v skrate tak by to znamenalo ze ked odpojis PC od elektriny, od zdroja, od 230V siete, tak sa ti vymazu vsetky nastavenia BIOS vcetne hodin pretoze mas permanentne vyskratovany resp. odpojeny /koroziou napriklad/ jumper pre vymazanie nastaveni BIOS)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2013 0:48

ten Windows 7 Ultimate je retail alebo OEM?







_________________
Toto je podpis.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.08.2013 10:13

Windows som uz preinstaloval a aj bios updatol cas sa mi z nicoho nic stopne a nejde dalej potom po chvili pokracuje dalej a zase sa stopne zdroj je v poriadku to uz som skusal baterka je dobre zalozena lebo vsetko ostatne co mam v biose nastavene (bootovanie taktovanie) toto mam ulozene a aj cas som si ulozil ale ten sa mi stale stopne/zmeni


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.08.2013 13:25

a ten postup co bol na videu z youtube si skusil? ...


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Meni sa cas ba zly

Registrovaný: 29.12.10
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 13842
Témy: 124
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 06.08.2013 13:36

Nabootuj nejaku live distribuciu Linuxu, nechaj bezat a uvidis, ci sa cas zmeni aj v tomto pripade.. Tym vylucis/potvrdis problem s hardverom..







_________________
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.08.2013 23:05

pises ze sa ti meni alebo stopne cas, lenze ja som sa pytal KEDY :) ak si v BIOSe, deje sa to tiez ? skus nastavit cas v BIOSe, nechaj nabehnuty len BIOS a odid na pol dna prec (do prace, do skoly, na kupalisko, atd.) a ked sa vratis, skontroluj ci sa posunul... ak ano... problem je zrejme na hardwarovej urovni co sa obvykle riesi kupou novej maticnej dosky, samozrejme ak update/zmena na starsi BIOS na doske taktiez nepomaha, to ze si preinstaloval Windows tiez nic nemusi znamenat... napriklad jeden kamos si Windows z internetu stiahol uz aj s virusmi :) cim nechcem tvrdit ze pouzivas illegal, lenze aj to moze byt mozna pricina... v takom pripade mozes skusit aj LIVE DVD BOOT distribuciu (to som tusim uz tiez vyssie spominal, a padlo to tu viac krat ako rada) a uvidis, ci sa ti bude cas menit aj pocas prace na LINUXe (surfuj na internete aspon pol dna v LINUXe a sleduj systemovy cas)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.08.2013 11:51

v linuxe cas bezi tak jak ma a hey ten postup na videu som skusil a nic.. nepomohlo :/


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.08.2013 12:01

a este skus ten BIOS, teda zostat v nom "visiet" so spravne nastavenym casom/datumom a vrat sa skontrolvat cas ku PC az po dobe priblizne po akej sa Ti nahodne sam cas zmeni

u Linuxu je jedna vec, co ma prepac ale nenapadla a sice pravidelna synchronizacia casu z internetu... ak Linux synchronizuje cas s internetovym serverom velmi casto, napriklad kazdych par desiatok minut alebo kazdu hodinu, tak Ti to neustale automaticky posunie na spravny realny cas tak ty mozno nestihnes vsimnut si vzdy, ze sa Ti onen cas svojvolne pred 5 minutkami zmenil (z nespravneho na prave zaktualizovany podla internetu)... neviem povedat jak pracuje ktory konkretny Linux a vobec ani nepoznam moc dobre systemy Linux :)

este by si mohol skusit uplne inu instalacku Windows a nainstalovat (pozicaj od kamarata na test, nainstaluj, iny typ instalacky, originalku najlepsie a nie kopiu zaloznu), potom do Windows nedavat vobec nic, ani ovladace pre istotu... a skus chvilu fungovat na cistom Windows, ci sa zmeni cas... a budeme mat konecne jasno ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.08.2013 18:43

neviem ako to je mozne ale uz mi to ide ok :D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows XP Pro a Čas, ktorý sa neustále svojvolne mení

v Operačné systémy Microsoft

12

725

20.07.2010 11:18

killer Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Zlý aktuálny čas na pcfore

v Správy pre vedenie fóra

3

680

10.01.2013 22:06

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čas sa mení ako sa mu chce

v Operačné systémy Microsoft

6

419

26.09.2011 16:45

Milan.H Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Počítač sám meni rozlíšenie....

v nVidia grafické karty

6

709

11.08.2009 14:39

Atrix24 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Arctic Cooling mení meno

v Novinky

12

910

07.06.2010 18:00

MTK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. meni sa rozlisenie, virus?

v Antivíry a antispywary

9

370

24.10.2014 11:03

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. neustále sa mení takt procesora

v Intel - Integrated Electronics

5

549

12.09.2008 22:54

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Občas sa samo mení rozlíšenie

v Operačné systémy Microsoft

2

432

18.04.2011 20:35

Janed Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CPU ventilator stale meni otacky

v Ostatné

8

1005

05.01.2008 22:16

kammmo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. displej na ntb meni podsvietenie

v Monitory, televízory a projektory

7

414

10.04.2015 14:39

kemperik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Alexa mení algoritmus merania návštevnosti

v Novinky

14

700

17.04.2008 19:43

pa3ck Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. argument vstup sa mení podla fci

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

330

08.11.2015 16:07

chrono Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft mení notifikácie kontroly pravosti v XP

v Novinky

12

2081

27.08.2008 17:38

borec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Společnost Microsoft přiznala, že mění systémové soub

v Novinky

12

520

19.09.2007 11:02

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako casto vam meni IP pri 4G?

v Siete

8

552

14.05.2008 16:02

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rapidshare.com opäť mení ponuku. Ruší balíčky

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

40

2598

30.09.2010 8:16

Andy230 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra