[ Príspevkov: 51 ] 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Existuje veľa "hotových riešení" ako XAMPP, EasyPHP a pod. ale toto je originál. Po úspešnom zvládnutí tohto manuálu, by ste mali vedieť základne obsluhovať váš APACHE a aj PHP. Nainštalujete si MySQL a nakonfigurujete phpMyAdmin

Trvanie: 20-60 min (záleží od skillu a rýchlosti čítania :))

Inštalácia APACHE
Zo stránky http://httpd.apache.org/download.cgi si stiahnete najnovší apache s príponou MSI a atribútom no_ssl.
V čase písania tohto manuálu bola najnovšia verzia 2.11 a tu je link:
Download

Počas inštalácie (po odsúhlasení licencií) budete vyzvaný, ku vyplneniu informácií o serveri. Tieto údaje už môžu byť vyplnené, ale prepíšeme ich v nasledujúcom tvare. Do prvého políčka zadáte názov domény (napr. pcforum.sk). Do druhého políčka zadáte názov serveru (napr. www.pcforum.sk). Do tretieho políčka zadáte emailovú adresu (kontaktnej osoby). Pokiaľ chcete len nastaviť localhost (v manuáli budeme ďalej pracovať s localhostom), vyplňte prvé dve polia na „localhost“ a tretie pole môžete vyplniť Vašou alebo vymyslenou adresou (viď. obr). Tieto údaje sa dajú kedykoľvek po inštalácií zmeniť, sú uložené v súbore httpd.conf o ktorom bude reč neskôr.
Taktiež môžete nastaviť inštaláciu na port 80 alebo 8080. Predvoleným portom je port 80, ale pokiaľ Vám už na PC beží iný server použite 8080. Treba si však uvedomiť, že pri použití portu 8080 bude neskôr adresa v tomto tvare: http://localhost:8080/index.php. Preto odporúčam port 80.

V ďalšom kroku si môžete vybrať či chcete nainštalovať Automaticky alebo Ručne. Odporúčam vybrať si krok Automaticky. O krok ďalej si môžete vybrať cieľové umiestnenie Apache. Zmena tohto cieľového umiestnenia Vám môže potom uľahčiť prácu, ale zas keď budete čítať manuály, bude sa ťažšie spomínať.

Pozn.: Vo Viste a Windows 7 sa počas inštalácie zobrazí UAC, kde potvrdíte inštaláciu.

Počas inštalácie sa Vám spustí aj Apache monitor. Spolu sním môžu
Po úspešnej inštalácií reštartujte počítač.
----------------------------
Pokiaľ ste to urobili správne, tak ak do svojho prehliadača napíšete localhost (presmeruje Vás na http://localhost/), Mala by sa Vám zobraziť stránka s nápisom It Works! (viď obr.). Dole v pravom rohu obrazovky by sa mal zobraziť apache monitor (pierko), ktorý Vás bude informovať, či Apache beží.

Inštalácia MySQL
Oficiálnou stránku produktu MySQL je www.mysql.com. Počas písanie tohto článku bola najnovšia verzia 5.1 a vo vývoji 6 alpha. Vašu MySQL databázu si teda stiahnete z http://dev.mysql.com/downloads/mysql/5.1.html
Keď prescrolujete túto stránku dostanete sa časť kde máte Windows download a Windows x64 download. Vyberte Essentials (pokiaľ máte požadovaný procesor kliknite na x64 inak na Windows). Zobrazí sa Vám modrá stránka, s tabuľkou, kde sa môžete prihlásiť alebo registrovať. Našťastie oproti Adobe pod tabuľkou je odkaz typu: „» No thanks, just take me to the downloads!“. Kliknite naňho a dostanete sa na stránku s mirrormi. Vyberte si svoj mirror a stiahnite program.
Pre neschopných uvádzam Windows link: Download
-----
Spustite inštaláciu. Po kliknutí na Next sa Vám zobrazí ponuka medzi: Typical, Complete a Custom. Tento raz zvoľte Typical. Ak Vám umiestnenie databázy nevyhovuje vráťte sa a vyberte Custom, kde na boku môžete zmeniť umiestnenie. Spustite inštaláciu (Vista a Seven vyžadujú UAC povolenie).
Po úspešnej inštalácií sa Vám zobrazií ďalšia ponuka. Stláčajte Next, až kým sa dostanete do ponuky s „Configurate Server Now“. Potvrďte túto možnosť (pokiaľ nie je) a dajte Finish.
Ak ste tu urobili správne malo by sa Vám otvoriť okno, podobné inštalácií, po stlačení Next zvoľte možnosť „Detailed Configuration“. Keďže v tomto článku inštalujeme localhost, v nasledujúcich 5 ponukách stláčajte Next (Developer Machine, Multifunctional Database, inštalácia na primárnu partíciu, Decision Support, vlastnosti). Teraz by ste mali vidieť okno s nastavením jazyka. Ide o predvolené kódovanie v databáze. Pokiaľ naozaj neviete v ktorom kódovaní chcete robiť stlačte next. Ak však viete, že Vaše webové stránky budú využívať kódovanie UTF-8, vyberte manuálne nastavenie a zvoľte UTF-8 (odporúčam). Slačte 2 krát Next, až sa dostanete do ponuky kde bude inštalácia po Vás vyžadovať prihlasovacie meno a heslo. Pokiaľ nemáte počítač v sieti, alebo nie je inak využívaný (a chcete chrániť uložené dáta) zvoľte náročnejšie. V druhom prípade Vám postačí meno root a heslo root. Toto meno a heslo budete ďalej potrebovať!! Slačte Execute.
Pokiaľ ste to urobili správne mali by ste mať od hora dole fajočky. Stlačte Finish, pre ukončenie konfigurácie. Teraz máte nainštalovanú databázu MySQL.

Inštalácia PHP
Oficiálne stránka PHP je www.php.net . Naše PHP stiahneme zo stránky: www.php.net/downloads.php . Prescrolujte sa do časti Windows a stiahnite ZIP (nie inštalátor!). Počas písania článku bolo možné stiahnuť verziu 5.2.9-1 (PHP 5.2.9-1 zip package [10,272Kb] - 10 March 2009). V nasledujúcich krokoch bude od Vás Vista a Seven požadovať UAC.
Uvádzam aj link, na túto verziu: Download
Teraz ZIP rozbaľte do priečinku. Tento priečinok vyberajte opatrne, lebo ho budete neskôr používať. Odporúčam umiestnenie typu: C:/PHP/
Teraz postupujte podľa nasledujúcich krokov :
  1. Z adresára C:/PHP/ prekopírujte do C:/Windows/ súbor php.ini-recommended pričom ho premenujete na php.ini

  2. Otvorte tento súbor (C:/Windows/php.ini) a v strede odstráňte bodkočiarku pre názvom rozšírenia (výsledné riadky – základné rozširenia):

  Kód:
  extension=php_mysql.dll
  extension=php_mysqli.dll
  extension=php_xsl.dll
  extension=php_gd2.dll
  extension=php_mbstring.dll
  extension=php_mcrypt.dll


  V tomto súbore si môžete povoliť rozšírenia, ktoré pri svojej práci potrebujete, napr. rozšírenie pre prácu zo ZIP, PSPELL, MCRYPT a pod. Tie ktoré som zvolil ja sú základné. Prvá dva umožňujú prácu s databázou, tretí prácu s xsl štvrté umožňuje prácu s knižnicou GD, umožňujúca vykresľovať obrázky, mbstring Vám pomôže s PHP funkciami kde potrebujete podporu pre kódovania ako UTF-8, posledné rozšírenie inštalujem hlavne kvôli phpMyAdmin, ktorý ho vyžaduje.
  V tomto súbore si môžete taktiež povoliť zobrazovanie chybových hlášok (error_reporting = E_ALL). Súbor uložíme. Vo Viste a Seven to nebude také jednoduché. Odporúčam si to uložiť na nejaké zapisovateľné miesto, a potom to do zložky C:/Windows/ nakopírovať (čím nahradíte starý súbor).

  3. V tomto kroku, nakopírujte z C:/PHP/ do C:/Windows/System32/ súbory: php5ts.dll, libmysql.dll a libmcrypt.dll

  4. Teraz nakopírujte z C:/PHP/ext/ do C:/Windows/System32/ všetky knižnice ktoré ste povolili. V našom prípade to bude php_mysql.dll, php_mysqli.dll, php_xsl.dll, php_gd2.dll, php_mbstring.dll, php_mcrypt.dll.

  5. Uistite sa, že ste naozaj nakopírovali, premenovali a prepísali súbor C:/Windows/php.ini. Uistite sa, že ste nakopírovali všetky potrebné knižnice do C:/Windows/System32/. Uistite sa, že ste splnili aj krok 3. Pokiaľ je všetko ako máte, tak PHP je teraz vo vašom systéme. V nasledujúcich krokoch ho implementujeme do Apache.

  6. Otvorte konfiguračný súbor Apache. Jeho predvolené umiestnenie je C:/Program Files/Apache Software Foundation/Apache2.2/conf/httpd.conf

  7. V tomto súbore nájdite časť s riadkami LoadModule (začína to asi 40 riadkom). Na koniec tejto časti pripíšte:
  Kód:
  LoadModule php5_module c:/PHP/php5apache2_2.dll
  AddType application/x-httpd-php .php


  8. V strede súboru nájdite aj DirectoryIndex index.html. Tento prepíšte na:
  Kód:
  DirectoryIndex index.html index.html.var index.php


  9. Súbor uložte (prepíšte originál). Pomocou Apache Service Monitor reštartujte apache. Jednoducho to urobíte tak, že kliknete na ikonku vpravo dole (pierko) a vyberiete: Apache2.2 -> Restart. Pokiaľ to prebehne bez problémov, tak je to ideálne. Ak nastali chyby, skontrolujte si riadky, či ste ich správne prepísali. Pokiaľ Vám to stále hádže chyby, skúste reštartovať počítač.

  10. Dostaňte sa do zložky C:/Program Files/Apache Software Foundation/Apache2.2/htdocs/ a vytvorte tam súbor index.php. Pokiaľ používate Total Commander, vykonáte to stlačením SHIFT+F4, napíšete názov súboru. Do súboru napíšte:
  Kód:
  <?php
  phpinfo();
  ?>

  Súbor uložte.

  11. Do svojho internetového prehliadača napíšte localhost/index.php, mali by ste v strede obrazovky vidieť to čo je na obrázku.

  12. Nepovinné: Pokiaľ Vám nevyhovuje umiestnenie C:/Program Files/Apache Software Foundation/Apache2.2/htdocs/ dá sa to samozrejme zmeniť. Otvorte konfiguračný súbor httpd.conf a upravte riadky:
  Kód:
  <Directory "C:/Program Files/Apache Software Foundation/Apache2.2/htdocs">

  DocumentRoot "C:/Program Files/Apache Software Foundation/Apache2.2/htdocs"


  Nezabudnite tento priečinok vytvoriť a reštartujte Apache.
Pokiaľ Vám Apache funguje a zobrazila sa Vám informačná stránka PHP, tak máte PHP dobre nakonfigurovaný a beží. Taktiež komunikuje s MySQL.

Inštalácia phpMyAdmin
phpMyAdmin Vám pomôže pri spravovaní databáz. Je to šikovný „program“, pomocou ktorého veľmi jednoducho budete vytvárať, mazať, upravovať, nastavovať tabuľky, polia, atď. jeho inštalácia na localhoste je jednoduchá.

Oficiálnou stránkou phpMyAdmina je www.phpmyadmin.net. Zo stránky http://www.phpmyadmin.net/home_page/downloads.php stiahnite najnovšiu verziu. V čase písania tohto článku bola najnovšia verzia 3.1.3 a tu je link:Download
Po stiahnutí tejto verzie, ju rozbaľte do svojho localhost priečinka (pôvodne htdocs). Odporúčam prekopírovať ako adresár (teda nebudete kopírovať súbory ale celý priečinok). Kvôli uľahčeniu práce premenujte zložku na phpMyAdmin.

Do svojho prehliadača napíšte: localhost/phpMyAdmin/ . Mala by sa Vám zobraziť úvodná stránka. Ako meno použite root a heslo root (údaje od inštalácie MySQL).
Kvôli urýchleniu práce na localhoste vytvorte v zložke phpMyAdmin súbor config.php a vložte doňho nasledujúci obsah:
Kód:
<?php
$cfg['PmaAbsoluteUri'] = "http://localhost/phpMyAdmin";
$cfg['Servers'][1]['host'] = "localhost";
$cfg['Servers'][1]['auth_type'] = "config";
$cfg['Servers'][1]['user'] = "root"; // tu dajte Vaše meno z inštalácie MySQL
$cfg['Servers'][1]['host'] = "password"; // tu dajte Vaše heslo z inštalácie MySQL
?>

Znovu spuste localhost/phpMyAdmin/ . Pokiaľ ste to urobili správne máte aj nastavený phpMyAdmin.
--------

Obrázky:

1, Konfigurácia Apache:
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

2, Ikonka Apache Service Monitor:
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

3, Správa It Works!:
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

4, Obrazovka index.php - phpInfo():
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

-----------------
Tento manuál bol testovaný na Windows XP, Windows Vista aj Windows Seven. vytvoril Tomáš Bončo (Tominator) pre PCforum. Je zakázené ho kopírovať alebo šíriť na iné stránky bez môjho povolenia.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Skvelý tutoriál! Nech je takých viac. Velká vdaka.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Ďakujem! Spravil by som viac keby boli námety :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 27.11.08
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 630
Témy: 98 | 98
Bydlisko: Veľký Krtíš...

diki za manual a jedna otazka :)
preco pises ze apache nainstalovalo na F:/... ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Aha, túto chybičku som si nevšimol, poprosil by som niektorého moderátora, aby prepísal všetky F: na C:. Táto chyba je spôsobná práve testovaním funkčnosti tohto manuálu, ktorý bol v tomto prípade testvaní na partícií F: vo Windows Seven.

Ospravedlňujem sa.

//upravene (stenley)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04.09
Prihlásený: 07.01.11
Príspevky: 3
Témy: 0 | 0

Prosim Vas , ide mi apache,podla vsetkeho php, aj mysql , ale localhost nie .Aj
phpinfo len ked dam 127.0.0.1 , takisto phpmyadmin ziada mycript , pritom som odremoval extencion atd. Ako to opravim ? Dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Čo sa týka toho localhostu, tak sa Vám pravdepodobne s ničim bije. Skúste reštartovať PC, ak stále nepôjde, skúste do C:/Windosw/system32/drivers/etc/hosts.ics, na koniec vložiť tento riadok:
Kód:
127.0.0.1 localhost

Viac o probléme:
http://www.pcforum.sk/localhost-problem-vt56407.html

Čo sa týka mcryptu, tak asi ste nenakopírovali všetky potrebné knižnice. (Čo znamená odremoval - pretože remove je zmazať, a nemali ste ich mazať ale kopírovať)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04.09
Prihlásený: 07.01.11
Príspevky: 3
Témy: 0 | 0

localhost - dakujem za reakcie , ale
v etc/hosts mam 127.0.0.1 localhost ,
vypol som ochranu NOD , stale nic
skusim nieco s portami

k phpmyadmin - zobrazi sa mi login , ziada heslo a uzivatela , ale zaroven ma upozornuje Neda sa nahrat rozsirenie mcrypt,?br? prosim skontrolujte konfiguraciu PHP ! ten vykricnik je chyba
i v zltom a Cookies musia byt povolene,pokial chcete pokracovat
kniznice mam nakopirovane,to odremovanie - mal som tam riadky ako komentar , teraz je tam okrem inych
extension=php_imap.dll
;extension=php_interbase.dll
;extension=php_ldap.dll
extension=php_mbstring.dll
extension=php_mcrypt.dll
;extension=php_mhash.dll
;extension=php_mime_magic.dll
zeby to cookies ? v config.default.php mam pasword a login zapisany - dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Dôležité je nakopírovať: libmcrypt.dll, php_mcrypt.dll


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04.09
Prihlásený: 07.01.11
Príspevky: 3
Témy: 0 | 0

dakujem , ale mam ich aj v php5,windows/system32 a este kde ich mam dat ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

myslím, že to stačí :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 27.11.08
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 630
Témy: 98 | 98
Bydlisko: Veľký Krtíš...

v instalacii MySQL je download link pre neschopnych dead :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 19.09.07
Prihlásený: 09.06.14
Príspevky: 197
Témy: 23 | 23
Bydlisko: Humenné

sry ze ozivujem tuto temu ale ja ked spraivm podla toho navod pri instalacii phpMyAdmin tak mi vypisuje
Citácia:
phpMyAdmin - Chyba

nedá sa nahrať rozšírenie mysql,
prosím skontrolujte konfiguráciu PHP - Dokumentácia

co s tym?? php, apache a mysql mi funguje v pohode :?


_________________
HP ProBook 4720s
Intel Core i3 2.4GHz, 4GB RAM, ATI Mobility Radeon™ HD 4330, cipova sada Mobile™ Intel® HM57 Express 4096 MB DDR3 1333MHz,
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 27.11.08
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 630
Témy: 98 | 98
Bydlisko: Veľký Krtíš...

nakopiroval si vsetky kniznice do C:/Windows a povolil si ich v php.ini ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 19.09.07
Prihlásený: 09.06.14
Príspevky: 197
Témy: 23 | 23
Bydlisko: Humenné

presiel som to znova cele a aj tak to robi...aj ten config som upravoval atd ale to iste :(


_________________
HP ProBook 4720s
Intel Core i3 2.4GHz, 4GB RAM, ATI Mobility Radeon™ HD 4330, cipova sada Mobile™ Intel® HM57 Express 4096 MB DDR3 1333MHz,
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 27.11.08
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 630
Témy: 98 | 98
Bydlisko: Veľký Krtíš...

skus stiahnut rozne verzie phpMyAdmin-u skus najnovsiu starsie etc, mozno oni maju chybu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 19.09.07
Prihlásený: 09.06.14
Príspevky: 197
Témy: 23 | 23
Bydlisko: Humenné

dal som tam tu najnovsiu a to iste... :(


_________________
HP ProBook 4720s
Intel Core i3 2.4GHz, 4GB RAM, ATI Mobility Radeon™ HD 4330, cipova sada Mobile™ Intel® HM57 Express 4096 MB DDR3 1333MHz,
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 27.11.08
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 630
Témy: 98 | 98
Bydlisko: Veľký Krtíš...

skus aj starsie


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Ospravedlňujem sa, že som nereagoval, odkedy používam Safari niekedy sa mi zmaťú COOKIES a nevidím nové témy (aj teraz som narazil len omylom :)).

Problém:
1. Nie sú dobre nakopírované knižnice. over si či tam naozaj sú v plnej veľkosti a tam kde majú byť
2. Neodbodkočiarkované php.ini -> skús použiť príkaz F3 aby si sa uistil, že je to správne.
3. Nie je nainštalovaný MySQL - > problém môže byť keď sa ti s MySQL niečo bije na portoch (ale to asi problém nebude)

Pokiaľ si si istý, že všetko máš urobené správne, a stále nefunguje, tak sa mi ozvy na Skype.

Pokiaľ používaš OS 64bitovú verziu, tak treba do oboch Program Files nakopírovať (alebo ako to tam je :) [nikdy som to nemal možnosť testovať])


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81 | 81

aky je rozdiel medzi verziou Non <a> Thread Safe PHP?

stiahol som si php5.3 NTS a chcem si ho upgradnut podla navodu ale subor php.ini nieje php.ini recommended
ale
php.ini development a
php.ini production
ktory mam nahrat do c:/windows?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Neviem, ale podľa toho čo si napísal, tak si asi stiahol vývojársku verziu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 16.08.09
Prihlásený: 07.03.14
Príspevky: 186
Témy: 16 | 16
Bydlisko: Levice

ked chcem ulozit ten httpd.conf tan mi vypisuje ze nemam opravnenia


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4087
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno

Vista/Seven, ze? Klikni si pravym tlacitkom na ikonku Notepadu a daj Otvorit ako spravca. V nom si potom otvoris httpd.conf, upravis a ulozis.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 16.08.09
Prihlásený: 07.03.14
Príspevky: 186
Témy: 16 | 16
Bydlisko: Levice

vsetko prebehlo v poho... dik... ibaze ked som potom vypol Apache a dal som ze start tak mi talo ze server Apache faild to complete operation al. take nieco


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Ak si pozorne čítal článok, tak by si s tým nemal mať problém. Teraz k súčastnému problému: pravdepodobne si niečo nenapísal tak, ako si mal .. asi máš niekde chybu. Pokiaľ si si istý, že všetko je funkčné, skús reštartovať PC, niekedy to pomôže.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)

Registrovaný: 16.08.09
Prihlásený: 07.03.14
Príspevky: 186
Témy: 16 | 16
Bydlisko: Levice

je....zobrazuje mi aj localhost ale nejde nastartovat apache ani po restartnuti


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.07
Prihlásený: 08.09.15
Príspevky: 16
Témy: 3 | 3
Bydlisko: krpeľany

robil som vsetko ako to je tu, ale mam jeden problem. Ked upravim php.ini, resetnem apache a nic sa nezmeni. Stale to zobrazuje v php info ako Off. Neviete poradit?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Čo sa zobrazuje ako off?

// Pripravujem video dokumentáciu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.07
Prihlásený: 08.09.15
Príspevky: 16
Témy: 3 | 3
Bydlisko: krpeľany

no som zmenil short_tag alebo take nieco na on. No phpinfo mi ukazuje ze je to off. a apache som restartoval.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96

Upozornenie: Na Win Vista RTM som sa stretol s MySQL problémom, ktorý som nevedel vyriešiť. Odporúčam skúsiť nejaké triky na webe, a keď nepomôžu tak preinštalovať buď na OEM alebo Seven :)


 [ Príspevkov: 51 ] 1, 2


Manuál: Inštalujeme APACHE + PHP + MYSQL + phpMyAdmin (WIN)Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

php+apache+mysql

v Ostatné

13

1227

06.07.2009 11:37

Ďuri

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Konfigurácia PHP,Apache,MySQL

v PHP, ASP

13

546

31.07.2013 10:21

walther

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Apache, PHP, MySQL na ubuntu

v Operačné systémy Unix a Linux

5

764

01.08.2008 3:49

Pablo Montero

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

instalacia php,mysql, apache servera

v Ostatné

7

1187

27.12.2008 20:31

tomco3131

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: PHP, MySQL, Apache: Vytvářime webové aplikace

v Predám

4

487

29.10.2011 7:57

camo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Apache mysql pod win 7

v PHP, ASP

10

1066

03.08.2009 18:22

rooobertek

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

phpMyAdmin - MySql Eroor

v Databázy

3

289

01.07.2014 21:38

Ďuri

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Free MySQL hosting + PhpMyAdmin

v Databázy

2

552

01.08.2011 15:35

mitko

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Export MySQL databázy z phpmyadmin

v Databázy

2

299

01.08.2018 15:04

BX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Portable Apache + MySQL

v Ostatné

6

900

17.10.2008 15:46

stenley

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

MANUAL NA PHP

v PHP, ASP

13

1251

12.07.2006 17:23

mylan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: knihy: PHP5m MySQL, Apache; Zranitelný kód

v Predám

1

411

04.09.2011 20:09

nejde

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ubuntu 9.10 a apache + php5 + mysql

v Operačné systémy Unix a Linux

3

490

14.02.2010 13:06

suchy

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Instalacia Apache, PHP.

v Ostatné

18

939

24.08.2008 16:38

Ivan11114

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PHP programátor - PHP, MySQL, jQuery,X)Html/CSS

v Ponuka práce

0

1141

02.05.2011 12:08

magicmedia

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vserver - inštalácia php + apache

v Webhosting a servery

19

1836

16.05.2010 18:08

WebScript© 2005 - 2022 PCforum, edited by JanoF