Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ISDN

Registrovaný: 03.08.08
Prihlásený: 03.07.13
Príspevky: 65
Témy: 16
Príspevok NapísalOffline : 01.06.2009 14:35

zdravim vas vsetkych, mam taku otazocku...da sa zohnat wifi router (alebo aspon nejaky obyc. router alebo switch) na ISDN internet? ten net je pripojeny do PC cez USB-cko a to ma dostalo, lebo som este taky router nevidel....konkretne je to ISDN-ko od T-comu. Napadlo ma len cisto zosietovat dva kompy a dat zdielat pripojenie, ale tak lepsie by bolo keby nebol ten druhy zavisly od toho prveho...tak co viete mi s tymto poradit???







_________________
THE WEEKEND...STARTS HERE!!!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ISDN

Registrovaný: 10.07.07
Prihlásený: 02.11.17
Príspevky: 1060
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.06.2009 1:07

nechal by som to na routrovanie cez pripojeny komp a overil, ci je to pri tomto pripojeni na 2pc aj pre zakaznika pouzitelne.. mozno casom sam pride na to, ze zmeni kvoli rychlosti ISDN na nieco rychlejsie.







_________________
Nebo je modre, voda je mokra...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ISDN

Registrovaný: 03.08.08
Prihlásený: 03.07.13
Príspevky: 65
Témy: 16
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.06.2009 9:38

no teraz neviem...neviem ci je to ISDN lebo podla toho co vravis je ISDN dost pomale ale ten internet slape celkom rychlo(aby si bol v obraze tak sa jedna o internet ktory ma znamy zavedeny vo firme), dokonca to ide rychlejsie ako ADSL od t-comu co maju doma...ze je to ISDN som vydedukoval len z toho ze tam ma taku krabicu na ktorej je velky napis ISDN a z nej ide kabel do USB modemu...ale to je asi aj tak jedno:))) a to routrovane cez komp si myslel to co som spominal ze zosietovat ich a dat zdielat pripojenie?







_________________
THE WEEKEND...STARTS HERE!!!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ISDN

Registrovaný: 10.07.07
Prihlásený: 02.11.17
Príspevky: 1060
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2009 23:28

No tak potom to ISDN pripojenie na internet nie je ..to by bolo len niekde okolo 64 max. 128(Kilobitov)/sekunda..a to len vpripade v zdvojeni dvoch telefonnych liniek..cize standartne niekde okolo 7kilobajtov/s

Tato firma ma najskor ISDN pripojenie len kvoli moznosti, ze cez jednu tel. linku vyuziva az 3 telefonne cisla.
Zaroven ma najskor aktivovanu sluzbu ADSL/ADSL2 a tu uz vyuziva ten popisany modem pripojeny do PC cez USB..

Uz len z principu, napr. pri T-com mas standartne verejnu dynamicku IP adresu.USB modemom nedosahujes standartnu ochranu blokovania nevyuzivanych portov...co nasledne zapricinuje, ze hocijaky trojan to hned, ked bude moc zneuzije..

Ak vyuzivaju rovnake sluzby ..tak urcite by som to riesiel routrom so zabudovanym HW firewallom..cize po preklade vonkajsej adresy cez NAT na lokalnej siete mas aspon standartne zablokovane sucasne aj nevyuzivane porty..smerov von..aj dnu..(povolenie konkretnych portov je mozne nastavit)

Takze USB Modem vyhodis a nahradis ho ADSL routerom..a vytvoris cez neho malu siet..

p.s.okrem tej krabice ISDN musi byt niekde aj krabica oznacena ako spliter. (teoreticky to funguje aj bez nej, ale s problemami)..
A treba aj hlavne popisat, ake vsetky zariadenia (+typove oznacenie) ma na vstupe od tel. linky..







_________________
Nebo je modre, voda je mokra...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ISDN

Registrovaný: 03.08.08
Prihlásený: 03.07.13
Príspevky: 65
Témy: 16
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.06.2009 7:07

ok, ja to tam poriadne omrknem, a myslim ze s tym ADSL mas pravdu lebo vcera som tam bol a zahliadol som tam kdesi ze ADSL :-D ja to tu potom napisem ked to pozistujem ze co a ako tam je pozapajane

... no uz som to pozistoval...a zistil som ze je to uplne jednoduche zapojenie, je to tak ako si vravel, z linky ide RJ11 do spiltteru a z neho ide jeden kabel do dalsieho ISDN zariadenia pre dalsie telefony a druha RJ11-ka ide zo splitteru do modemu http://www.swsd.sk/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=55267 ktory je cez USB pripojeny do PC... takze myslis ze nejaky modem kombinovany s routrom by to vyriesil? popripade vies mi nieco poradit za dobru cenu?







_________________
THE WEEKEND...STARTS HERE!!!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ISDN

Registrovaný: 10.07.07
Prihlásený: 02.11.17
Príspevky: 1060
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.06.2009 23:03

Hej nejaky .., a je to vzdy aj otazka penazi...

napr.. ak chces ist do kvality ..ja mam rad skor overene modely a pri takejto malej sieti som za.. http://www.pc-komponenty.sk/?Mode=Sti&StiId=87111
vykonne spolahlive zariadenie a kupujem ho s niekolko rocnou zarukou..

p.s. To je len link na model...cize standartne u teba asi 2...rocnu zarukou...(na kvalite, to vsak nic nemeni ;))







_________________
Nebo je modre, voda je mokra...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ISDN

Registrovaný: 03.08.08
Prihlásený: 03.07.13
Príspevky: 65
Témy: 16
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.06.2009 23:25

jop...tak dik za pomoc, ale nakoniec ked som vysvetlil mozne varianty riesenia tak sami si povedali ze bude stacit routrovat cez ten hlavny PC...hlavne to vyjde omnoho lanejsie :)







_________________
THE WEEKEND...STARTS HERE!!!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ovladac linux isdn gigaset

v Ovládače

11

1208

22.05.2006 20:38

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra