Stránka: 2 z 2
| [ Príspevkov: 47 ] | 1, 2 |
| Autor | Správa |
|---|
|
shiro píše: Ano, to bola reakcia na to co si napisal o vydrze baterky, fullhd displayi a podobne. Kupit si iny a lacnejsi telefon nieje riesenie, vzhladom k tomu ze tam nedas iOS = od toho zavisi prislusna optimalizacia toho OS.
Samozrejme, ze to riesenie JE, lebo on si nekupoval a ani nekupil iPhone.
|
|
Registrovaný: 12.10.06 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 20996 Témy: 79 | 79 Bydlisko: Banska Byst... |
Tiez pravda ako teraz pozeram, zle so precital  liqua1 píše: Sustreduju sa na zisk. A ten maju z tenkych telefonov. Johnnny píše: Vzdy sa bavim ked Jozko z Hornej Dolnej vysvetluje na co by sa mali pri vyrobe sustredit spolocnosti s miliardovymi ziskmi  Lebo take telefony kupuju BFU uzivatelia, ktori prd o tom vedia a nerozmyslaju. My ostatni, ktori na to ideme s rozumom, sa musime prisposobovat ich hlupemu zmyslaniu, pretoze nemame na vyber.
_________________ Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM Xiaomi 14T 256GB |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
Su daleko inteligentnejsi ludia nez ty, ktori si telefon kupia aj kvoli atraktivnemu designu. Ver mi 
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 12.06.11 Príspevky: 4215 Témy: 68 | 68 Bydlisko: Nitra |
Atraktívny dizajn ? Čo je na tých dotykových mobiloch atraktívne ? Veď každý vyzerá rovnako. Vpredu displej s tlačidlom alebo bez a vzadu je to aj tak jedno.
Keby teraz niektorý z výrobcov zavelil, že budú odteraz mobily guľaté, tak ver mi, že sa budú aj tie predávať jak teplé rožky. A nedajbože bude na tom guľatom mobile logo jablka...to len bude ošiaľ. Z ľudí sa stali ovce. My s ešte normálnymi mobilmi sa na seba pozrieme, či im tak trochu nejebká, ale za rok sa už budú predávať len guľaté, tak aj my si budeme musieť tie guľatiny kúpiť. Ak budeš chcieť mať vôbec nejaký mobil. Tak to aspoň pripadá mne. Veľa viem prehltnúť, ale keď idú robiť absolútne zbytočnosti, ktoré navyše prispievajú k zlej manipulácii, majú kvôli nim smiešnu výdrž baterky, prípadne dosť zásadné obmedzenia v portoch, možno je tá pravá chvíľa prestať nasilu niečo nezmyselné obhajovať. Či samsung, či apple, či sony...
_________________ MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel
PHONE: SAMSUNG NOTE9 |
|
Registrovaný: 12.10.06 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 20996 Témy: 79 | 79 Bydlisko: Banska Byst... |
nicobb to vystihol presne  Johnny, nie, ludia co kupuju telefon alebo hocico ine podla vzhladu, niesu inteligentni. Resp. ich za inteligentnych nepokladam. Pretoze kupovat daco podla vzhladu je maximalna blbost, to hadam kazdy chape. Aby som bol uplny, tak samozrejme okrem veci, u ktorych je vzhlad ich primarnou funkciou, co u mobilu nieje.
_________________ Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM Xiaomi 14T 256GB |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
nicobb: Pokial mas problem vidiet rozdiely v sucasnych smartphonoch, rozhodne to v poriadku nie je a mal by si s tym nieco robit.
shiro: Ja som si napriklad kupil Huawei P8 len kvoli vzhladu. Poznam kopu inteligentnych ludi ktori vzhlad neriesia a potrebuju aby im to fungovalo a tiez kopu ludi pre ktorych je dolezity. Ja osobne patrim k tym druhym. Narodil som sa tak. Nezaplatim 400eur za telefon ktory je podla mna skaredy a nedam 20 000 eur za auto ktore sa mi nepaci. Pokial take nieco nedokazes pochopit, tak za menej inteligentneho by som povazoval skor ja Teba.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 14.12.08 Prihlásený: 23.06.26 Príspevky: 939 Témy: 72 | 72 Bydlisko: Sereď |
To je jasne, ze inteligentny clovek si nekupi nieco, co bude hlavne dizajnovo pekne, aj ked by z toho mal velku radost.
_________________ Apple MacBook Pro 13", Apple iMac 27" Audio: Pioneer A-50S + Pioneer N-50AS + Dali Zensor 7 white + Pro-ject PS00 + Ortofon 2M Blue + Audioquest rocket 44 Ostatné: iPhone 12 Pro + iPad Pro 11" + Apple TV 4 32GB + Nikon D7200 + Bowers & Wilkins Zeppelin Air Synology DS215j |
|
Registrovaný: 12.10.06 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 20996 Témy: 79 | 79 Bydlisko: Banska Byst... |
Johny - akurat upresnim, ze vzhlad celkom nezatracujem ale pri kupe je na takmer poslednej az poslednej priecke. Prvorade su prevadzkove vlastnosti, vykon, efektivita a vyuzitie danej veci. U mobilu ti je na dve veci ze je hlinikovy, "peknucky-vybrusenucky"  a hra farbami duhy, ked baterka vydrzi sotva den a ma malu pamat. Ked si nemas kam dat foto/hudbu, alebo sa ti vybije ked to najmenej potrebujes, tak sa na neho pozries aky je krasny a vsetky tvoje problemy su hned prec? Pochybujem.... Jednoducho staci ked dana vec nejak normalne vyzera. Samozrejme je to subjektivne, ako si pisal. Ze nejaka firma dostane hlupy napad a zacne vyrabat nieco precackane na ukor pouzitelnosti este neznamena ze je to spravne. Ked si to kupi dost vypatlanych ludi, tak si firma mysli ze je to dobre, ale nieje, lebo ludia su hlupi. A tak to zacne vyrabat viac firiem, atd...a preco? Lebo $$, co ine. Keby sa zistilo ze hlupi ludia chcu telefon v tvare robertka, tak by takmer kazdy mal centimeter od ust zalud so sluchatkom, lebo by sa poriadne nic ine nepredavalo 
_________________ Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM Xiaomi 14T 256GB |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
shiro, mne je uplne, ale vazne pre Teba takmer nepredstavitelne jedno na zaklade coho si vyberas telefon.
Mne osobne sa vec za ktoru vyhodim take peniaze proste musi pacit. Pokial nesplna nejake dalsie kriteria, ignorujem ju a hladam dalej, ale neznasam ked mi niekto hovori podla coho si mam vyberat zariadenie. Ja viem kolko potrebujem aby vydrzala bateria a dokonca viem aj to kolko miesta na karte potrebujem. Pokial ma telefon viac miesta, viac vykonu, alebo vyssiu vydrz, je to vzdy plus, ale dnesne smartphony mi az na spolahlivost poskytuju vyhovujuce parametre a preto sa pri vybere pozeram hlavne na vzhlad a velkost, pripadne nieco co ma zaujme, nieco co je pre mna nove, nieco co iny telefon nema a podobne. Mne osobne ultra tenke telefony nic nehovoria, ale nebudem presviedcat niekoho komu sa to paci, ze je to nezmysel.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 12.10.06 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 20996 Témy: 79 | 79 Bydlisko: Banska Byst... |
Sa potom necuduj ze sa to ruti do prdele a ale veci sa vymyslaju. Lebo to zasiahne aj teba. Aby si o par rokov nezistil ze si vlastne nemas co kupit, lebo osprostena BFU vacsina planety chce telefony v tvare robertka a vyrobcovia kvoli peniazom kaslu na hocico ine  Nebudem ti kazat ako si mas telefon vyberat, radsej ta dotlacim k zamysleniu ze preco chces hento a tamto, ci to ma vobec ucel a dovod. BFU ludia (obecne) su stado chovajuce sa podla davovej psychozy a vyrobcovia to kvoli $$ samozrejme radi vyuziju. Tento topik je o iPhone, ale problemy vidim aj inde. Ako prac. mobil pouzivam Lumiu 530. Male, lacne, na volanie, maily a sms do prace staci. Za nejakych 70e sa nemusim bat ze to rozmlatim. No pozeram ze si nemam co poriadnejsie kupit, ak by som chcel nejaku fakt vykonnu nahradu. Pretoze u MS/nokie su tiez dobre drbnuti. Akykolvek telefon so solidnou RAM ci vykonom musi mat zakonite aspon 4,7"". Preco musi byt vykonny telefon zakonite 4,7" a viac palcove veslo, omg? Nokia/MS nema na druhu stranu problem s hrubkou ale s rozmerom displeja  Chcem tak vela ked chcem Windows Phone stvorjadro s 2GB RAM ktore ma 4" displej? A nech ma nik nepresviedca ze je to nemozne vyrobit, pretoze to nieje pravda. No nic, uvidime ci apple tu blbinu s jackom fakt urobi, alebo nie. Ohladom velkosti displeja by ma potesil 4" iPhone 6s 
_________________ Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM Xiaomi 14T 256GB |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
Chcem to co chcem hlavne preto, ze mam z toho radost, ze mi sprijemnuju a zjednodusuju zivot. Denne pouzivam nespocet veci ktore by som nemusel, robim veci ktore robit nemusim, ale robim ich, lebo sa citim lepsie.
Este rok dozadu som mal Lumiu, co rozhodne nie je stadovy telefon a hned potom som si kupil BB Z10 ktoru medzi ludmi vidis zhruba rovnako casto ako mimozemstana. Tiez mam rad Celine Dion. Nechova. Sa stadovo, skratka mam ine priority. A dokonca som ochotny venovat vsetok svoj volny cas a usilie aj tak namahavej a zdlhavej cinnosti ako je nocne pripojenie telefonu k nabijacke.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 25.01.13 Prihlásený: 22.06.26 Príspevky: 4854 Témy: 23 | 23 Bydlisko: Žilina |
pre tých čo budú ten jack potrebovať určite ponúkne redukciu takže táto téma je možno zbytočný humbug
|
|
Registrovaný: 07.12.08 Prihlásený: 26.03.25 Príspevky: 817 Témy: 15 | 15 |
wtf ten smart battery case, som si myslel, ze to je nejaky cinsky fake.. nemyslia vazne
|
|
Registrovaný: 12.02.10 Prihlásený: 23.06.26 Príspevky: 13971 Témy: 747 | 747 Bydlisko: Žilina - Li... |
Samozrejme ludia kupuju telefony aj koli vzhladu / sympatiam.
Ja mam Nexus 5 a som s nim maximalne spokojny, no nedavno som sa zasa dostal k L930 ,a hoc ten telefon mi pride horsi vo vsetkych smeroch (tazsi, vacsi, smyklavejsi, neergonomickejsi) tak proste designovo sa mi paci viac a momentalne je N5 v skatulke v supliku. Aj ked viem ze ma take a take nedostatky co u N5 nemam, ze mi vadi nanej spusta veci, jednoducho sa mi paci viac, je to pre mna proste nadherny telefon a bohuzial (alebo nastastie?) vdaka tomu viem vsetky nedostatky tolerovat.
A samozrejme niekto si nebude kupovat telefon ktory sa mu proste nepaci / hnusi len preto ze ma najlepsi pover cena/vykon.
_________________ MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 5070Ti; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: ROG Strix 850W Gold Aura Edition; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 11 |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
Aspon niekto, kto mi rozumie.
Ten kryt je btw vazne odporny.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 09.10.11 Prihlásený: 15.04.21 Príspevky: 1782 Témy: 82 | 82 Bydlisko: BA |
ten kryt si kupi len totalny hlupak. Za 15€ sa da kupit 10 000 mah xiaomi power banka. Toto vyzera zle a je to priserne drahe
_________________ “Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.“ Albert Einstein |
|
Stránka: 2 z 2
| [ Príspevkov: 47 ] | 1, 2 |
|