[ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
iframe - malý problém

Registrovaný: 18.06.12
Prihlásený: 29.05.22
Príspevky: 38
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Považská By...
NapísalOffline : 18.06.2012 19:11 | iframe - malý problém

mám 2ks iframe
1. menu vľavo (iframe1)
2. text v pravo (iframe2)

rolujem dole v menu cca o 1,5 strany dolu
kliknem na hociaký odkaz v menu a ten sa zobrazí v iframe2
problém je že celý iframe2 zostane posunutý dole o 1,5 strany a neprestránkuje sa aj s novým textom na čítanie od zhora


nevyznám sa v tom, ale vraj existuje nejaké <a name> miesto <a href>, alebo nejaké "go top" abebo js-ko
aby sa samočinne web vždy zobrazoval odzhora...


PS: viem programovať iba iframe, tak ma neodhovárajte, nemám ani čas na php alebo iné


chcem radu, ako to spraviť, ale som laik, tak pls POLOPATISTICKY


díkes


Offline

Čestný člen
Čestný člen
iframe - malý problém

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 18.06.2012 20:06 | iframe - malý problém

V iframe1 budes mat href="file.html#top" a vo file.html bude uplne navrchu element s id=top.
Pripadne druha moznost, vo file.html bude <body onload="window.scroll(0,0)">.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
iframe - malý problém

Registrovaný: 18.06.12
Prihlásený: 29.05.22
Príspevky: 38
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Považská By...
Napísal autor témyOffline : 18.06.2012 21:18 | iframe - malý problém

Ďuri píše:
V iframe1 budes mat href="file.html#top" a vo file.html bude uplne navrchu element s id=top.
Pripadne druha moznost, vo file.html bude <body onload="window.scroll(0,0)">.


díky, asi som fakt taký blbý, ale nič sa mi tu nedeje - ani lístok sa nepohol, skúsil som aj do html dať čo si napísal, aj do bodyčka html, aj do bodyčka celého iframe...a veľa moťností, ale nič

skús aplikovať do webu:

www.achelan.tym.cz

díky


Offline

Čestný člen
Čestný člen
iframe - malý problém

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5403
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 18.06.2012 22:49 | iframe - malý problém

Achelan - keby ti to isté neporadili ešte na jednom fóre, tak nič nepoviem.
A nič z toho si do kódu nedal. Kde máš odkazy urobené podľa toho, čo ti radil Ďuri?
+ to, čo ti poradili inde si si pozeral? Tipujem, že nie. Takže ešte raz: http://www.jakpsatweb.cz/zalozky.html#vlozeni


_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
iframe - malý problém

Registrovaný: 18.06.12
Prihlásený: 29.05.22
Príspevky: 38
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Považská By...
Napísal autor témyOffline : 19.06.2012 19:32 | iframe - malý problém

Skús v praxi

mám to očistené a uložené na:
www.achelan.tym.cz


1. zroluj dole na poslednú položku KNIŽNICA v menu (iframe1)
2. klikni na ňu a uvidíš sám, že sa text načíta (do iframe2) ale CELÝ WEB zostane dole a v tom je problém, mal by sa aj web načítať odzhora


díky za radu

alebo inak:
skús prečítať 1. riadok textu (kniznica.html) v iframe2 potom ako klikneš na položku knižnica v menu - nedá sa to lebo je schovaný hore a
a musíš ku tomu 1. riadku vyrolovať manuálne...


Príklad:
máš web pcforum
roluješ dole napr na tému: programovanie
klikneš na ňu a čo sa stane?
otvorí ti novú stránku ALE ZOBRAZENÚ ÚPLNE od 1. riadku webu, aby si mohol čítať tému a príspevky v nej pekne od začiatku
A TOTO MNE NEROBÍ


a práve takúto jednoduchú vec potrebujem a neviem si s ňou rady
lebo mi to síce zobrazí text do iframe2 úplne celý, ale nie je čitateľný od 1. riadku, lebo ten je schovaný úplne niekde hore a ja ku nemu musím manuálne vyrolovať


 [ Príspevkov: 5 ] 


iframe - malý problém



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém s iframe v tabuľkách

v Frontend

1

450

14.08.2011 16:52

Bajzik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem s iframe u ic.cz

v Frontend

2

508

20.08.2009 17:36

M4rek

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Jeden maly problem

v Sieťové programy

5

730

06.10.2006 14:33

peters

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Mam maly problem...

v AMD

4

1029

21.10.2006 7:27

Zdravotnik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

mám taký malý problém

v Sieťové programy

2

920

21.01.2006 8:23

mokus

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Windows Vista - malý problém

v Windows

3

518

26.04.2010 19:00

holubbn

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

maly problem vo validacii

v Frontend

2

691

11.03.2007 16:50

Punker661

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Malý problem s netom

v Sieťové programy

0

480

11.11.2008 15:07

jefitto

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

WXP-prihlásenie-malý problém

v Windows

18

885

24.05.2010 10:51

mokus

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

maly problem s db

v CMS

8

641

18.02.2007 10:03

mokus

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

maly problem s datamy

v Pevné disky a radiče

2

563

10.08.2008 18:59

majky358

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CyberLink DVD suite malý problém

v Ostatné úložné zariadenia

3

1279

26.01.2009 23:51

prandof

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

mam jeden maly problem s...

v Ostatné programy

4

732

19.11.2008 18:50

thomo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Maly problem z EN 275 GTX

v nVidia grafické karty

15

1027

23.12.2009 17:33

Maxim

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Creative HS-800 maly problem so zvukom

v Zvuk

1

287

22.02.2015 18:23

Sheldorr

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

mam maly problem s wifi a lan

v Siete

3

537

08.09.2008 22:51

otep69



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF