Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.05.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 432
Témy: 168
Bydlisko: V.Kapusany,...
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2014 18:53

uvazujem nad kupov elektrobicykla,respektive o prerobeni klasickeho na elektro,a chcem sa opytat,ci je nutne slapat pri tomto pohone,docital som sa,ze pri niektorych to nie je vobec nutne,tak ako to vlastne je,ma niekto skusenosti,kazda odpoved potesi,Dik.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
I:elektrobicykel

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2014 18:57

Keby bolo nutné šliapať, tak aký by mal význam ten elektrobicykel? :)
Môžeš, ale nemusíš. Akurát mne osobne celkom uchádza zmysel toho - pri bicykli ide hlavne o pohyb, ak chcem motorizované približovadlo, tak si radšej kúpim skúter.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2014 19:15

Sú rôzne,jedny ti pomôžu keď šlapeš do kopca,jedny ani nemusíš šlapať.Ale radšej kúpiť poriadny bike a trénovať kondičku :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
I:elektrobicykel

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 22.06.23
Príspevky: 3403
Témy: 73
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 03.10.2014 0:04

Su aj take, kde slapat musis tzv. PEDELEC ale aj take kde slapat nemusis. Je to dobra vec, tiez mam jeden uz asi 2 roky (KTM E-RACE s pohonom BionX), ale ak chces mat z toho uzitok tak pod 2000€ nekupuj, lebo viac ti bude na tarchu ako na uzitok. Pri e-bikoch ide o to, ze ti pomozu slapat aj do poriadneho stupaka tak ako by si tahal po rovine (stupne podpory sa daju nastavit - ja mam 4stupne podpory a aj 4 stupne rekuperacie-cize skopca sa mi baterka dobija, vtedy akoby brzdis motorom, je to parada, lebo pri zjazde nemusim mat ruky na brzdach a ked si nastavim 4 stupen rekuperacie, tak to brzdi ako slak a nehrozi ti zablokovanie kolies-nedostanes sa do smyku). Taktiez si vyberaj podla dlzky dojazdu - 80-100 km je OK. Dobra vec je, ze ked si chces zatrenovat, da sa elektromotor uplne vypnut, cize ides na vlastny pohon. Ja jazdim prevazne horske trasy, takze tam to viem ocenit. Ak mas este otazky, kludne sa pytaj. A este - zo zakona je nastavena podpora motora len do 25 km/h, cize ked pojdes rychlejsie, motor sa automaticky vypne a ty ides na vlastny pohon (da sa to odblokovat, ale nie je to zakonne).

Toto som pisala asi pred rokom : http://www.ride.sk/moje-rocne-skusenost ... race-jana/ ked si to precitas, pochopis o com kvalitny eBike je.







_________________
PC1: CPU: i7 3770, MB:ASUS P8H77-M, HDD: Segate 2TB Barracuda SATA III, SSD: Samsung 250GB 840 EVO SATA III, 16 GB RAM, PSU: Seasonic 450W SSP-450RT/ aktiv. PFC/80+ Gold, VGA: iGPU HD 4000, OS: Win7 PRO SP1 64-bit CZ OEM, CASE : Cooler Master Elite 344 USB 3.0 čierno-modrá
PC2: HP Compaq dx6100MT OS: WinXP SP3 Pro EN
Netbook: Asus EeePC 1000H Black | Intel Atom N270 | 1GB DDR2 | Intel GMA945 | 160GB SATA2 HDD | Draft-N Wireless | Bluetooth | Windows XP SP3
Phone: Lenovo P780, THL 5000, LeTV 1S (X500) 16GB
Every Man Is Hero... In his dreams...

Na otázky ohľadom PC zostáv a komponentov cez SS neodpovedám, na to slúži toto fórum. Ďakujem za pochopenie.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.06.11
Prihlásený: 16.10.19
Príspevky: 319
Témy: 24
Bydlisko: SK
Príspevok NapísalOffline : 24.10.2014 12:56

jj, bike je bike, ked sa ti nechce slapat tak auto :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra