Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.05.2010 23:15

Ok beriem, tvoj hreje menej, ale ma ovela vecsie otovry kadial moze odvadzat teplo a je 15" cize ma viac miesta. Takisto moj do 70C ani nepocut, da sa to povedat o tej toshibe? (pytam sa preto lebo som ho v rukach nedrzal).Tvoja toshiba ma hrubku 38mm, macbook 24mm. Cize logicky viac priestoru mensia teplota. Tvoj ma 35-38 na stole skus ho polozit na kolena alebo na deku, zvysi sa ti teplota? Lebo na macbooku nie ;)

Ked si kupujem notebook cakam od neho, dobre ergonomicke spracovanie, aby som spolu s nim nemusel vlacit dalsie veci a samozrejme vaha, vykon je az na druhom mieste. Ako pozeram na spoluziakov, prve co spravia vytiahnu nabijacku, a dalej mys lebo touchpad je nepouzitelny. Ja fungujem od 7:30 do 13:00(bez nabijacky) a baterka este nieje vybita. Takisto k tomu touchpadu nepotrebujem ziadnu mys. Da sa to povedat o nejakom asuse?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 12.04.24
Príspevky: 18725
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 15.05.2010 23:28

Porovnávam Apple s Acer Timeline http://www.alza.sk/acer-aspire-3820tg-4 ... 165742.htm (i5 5650) výdrž na batérii cez 6 hodín minimálne zahrievanie na 13" keďže má 2 okruhy chladenia ktoré sú tiché a ak nieje aktívna 5650 tak druhý okruh sa nezapína... samozrejme Apple má výhodu svojho vlastného OS ktorý sa tiež výrazne pričiňuje o vyššiu výdrž... hold Windows je windows no aj tak 6 hodín je úplne v pohode na taký výkon...

Moju Toshibu používam kľudne aj položenú na perine pritom konvertujem video a surfujem na nete teploty sa pritom samozrejme zvýšia no maximálne čo som nameral bolo 65 stupňov pri takej činnosti perina + konvertovanie... pri hraní GTA IV (áno extrém viem) to bude samozrejme teplota vyššia.. na kolenách ho používam bežne a dosť často a problémy žiadne... samozrejme sú notebooky ktoré striktne vyžadujú uvoľnený preistor spodku kvôli chladeniu.. no výkonné komponenty treba predsa nejako chladiť... Apple to podcenilo a viz viac ako 100 stupňové teploty i7... čo sa týka výdrže... no je to notebook za 500 eur... čo mám k tomu viac napísať? Čo sa týka touchpadu... ja už kvôli zvyku na myš myš aj pužívam no na Toshibackom touchpade sa pracuje výborne hoc nieje multitouch... viem Apple ma skvelý touchpad no myslím že to nieje prioritná vec, kvôli ktorej stojí Macbook toľko, koľko stojí... keď si to človek kúpi hlavne nech je spokojný no ja by som proste toľko peňazí za niečo také nedal, keď môžem mať podobne kvalitné s vyšším výkonom za o 1/3 nižšiu cenu ;) Preto ani Apple odporúčať nebudem nikomu proste sú notebooky, možno nedosahujú takých 95% kvality konštrukcie čo má Apple ale iba 90% no použiteľnosť nanajvýš lepšia ako u Apple... preto nevidím dôvod na kúpu a odporúčanie Apple produktov a tak je to všade...

Opäť možno to vyzneiva že som antiAppleista... no nieje to tak... Apple produkty obdivujem no zároveň kritizujem politiku okolo toho... ako kupec očakávam čo najväčšiu použiteľnosť a čo najviac za danú cenu no od apple za naše slovenské ceny toto čakať nemôžem.. a keďže existuje hojná konkurencia a niesom zaslepený iba pre jednú značku poobzerám sa po nej...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.05.2010 23:40

ako prve neverim ze si v posteli pri konvertovani mal len 65C ale ok. Ako som uz spomenul mne nejde o super vykon, a tahat spolu s 5kg ntb este nabijacku aj mys. Ja chcem proste pohodlne ovladanie, dlhu vydrz. A myslim, ze ten vykon nieje vobec zly. Ja som sa tiez rozhodoval medzi dellom XPS a hp elite book, no ako jednoznacny vitaz mi vyssiel apple(a aj najlacnejsie) a takisto som sa chcel vyhnut blbej viste. A chces mi hovorit o kvalite spracovania ze apple ma 100 a acer 90, tak....:D
btw ten acer vydrzi s wifi 5:10hod. co je polovica s vydrze macbooku.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 12.04.24
Príspevky: 18725
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 15.05.2010 23:52

Acer všeobecne bieda.. ale konkrétne tento Timeline... nemám čo vytknúť.. hliníkové veko displeja vôbec na neprehýba nikde šasi ani displej ani klávesnica všetko perfektne dolieha... kde by sa ubralo toľko %? V čom je to horšie ako u iných notebookov? resp. iné ako u Apple? ;) a zas Apple 100% spracovanie.. to určite nie, už aj z hľadiska teplôt... aj z hľadiska portov... 2 USB (aj keď vravíš že myš nepoužívaš no taký ja by som ju určite používal a už ostáva iba jeden) aj totálna blbosť a to použitie minidisplejportu ako výstup... wtf? redukcia stojí vyše 60 eur.... nič nieje dokonalé... hovorím o nových macbookoch neviem ako to majú staré či majú aspoň smiečne VGA alebo nie

viac ako 65 stupňov nemám teda ak neklamal everest o čom ale pochybujem.. a na grafike senzor nemám takže to povedať neviem ale s 11W spotrebou toho veľa nespapá ;) ... a tak.. v tej dobe.. určite, Viste sa vyhnúť najlepšie ja som sa jej nevyhol zas problémy s ňou nemám žiadne no... viac si tam viem predstaviť Win 7.. ale tak zas ja... čo ponúka Apple v cene okolo 500-600 eur? nič... a aj to je problém.. čo ponúka v cene 800 eur? tiež nič... až od 1000 eur vyššie a aj to kvôli nenažraným predajcom musím poriadne pohľadať shop kde to nestojí kľudne o 200 eur viac.... ale STOP... zas tu píšeme.... teoreticky o ničom... ja svoje ty svoje a mimo témy ;)







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.05.2010 23:57

chces mi povedat, ze v posteli pri konvertovani videa si mal 65C? :?
Mys by si nepouzival ani ty, to sa stavim. Samozrejme, ze na photoshop a podobne programy ano, ale na bezne veci urcite nie ;) .


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
HP Hurricane

Registrovaný: 24.09.06
Prihlásený: 15.07.23
Príspevky: 1427
Témy: 37
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.05.2010 14:21

@eXistenZ Keby si radšej mazal OT ako písal provokatívne príspevky voči Apple používateľom.

Videli ste už niekto webOS? Momentálne pozerám sériu prednášok o vývoji pre webOS a minimálne z pohľadu vývojára to je celkom zaujímavá platforma (napriek tomu, že to beží nad Linuxom :X).


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GeForce GTX 560 Ti Hurricane

v Novinky

4

422

24.10.2011 23:06

Millfox Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra