Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.11
Prihlásený: 14.01.13
Príspevky: 99
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2012 22:45

Zdravím, chcel by som aby ste mi poradili veci nejaké k môjmu home serveru chcem si spraviť ako vlastný herný server z OS : linux za účelom vzdelať sa v tejto veci. takže ako mam nejakú predstavu aké veci by tam mali byť neviem potrebujem : MB, CPU, RAM, HDD. mám niečo vyhladnuté :
MB : http://www.alza.sk/gigabyte-880gm-usb3-d230234.htm
CPU : http://www.alza.sk/amd-phenom-ii-x6-110 ... 204881.htm
RAM : http://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-ddr ... 222802.htm
HDD : http://www.alza.sk/western-digital-cavi ... 119965.htm
môj strop je 420€ + mam sice 350W zdroj teraz čo mam server úplne z lowstremkovej 5rocnej zostavy (na ktorej mam teraz rozbehaný jeden cs server) tak neviem či to potiahne tak keby ste našli aj nejaký zdroj tak tých 470€ +-10€. tak a viac info k serveru na servy pobeží Countrer - Strike, Call of Duty 4 Server a pripadne nejaky minecraft.
ešte by som sa vrátil k tomu OS neviem či mam isť do UBUNTU Server edition alebo Debian teraz v tom old mam Debian ale spolužiak s ktorým chcem robiť tieto servy vravi že ubuntu server edition je lepší z manipulačného hľadiska tak neviem. A aby som nezabudol internetové pripojenie táto otázka je umňa dosť často kladená mám rozbehany teraz na 5Mb/s Uploade rozbehaný jeden server z pohode ms/pingami .. ale čo ak tam na novom pc bude rozbehaných 5-6 serverov utiahne jasne že to neutiahne tak logicky pôjdem do nového internetu .. od tohto providera asi čo ma čo je (satro.sk) len či bude stačiť aj 15Mb/s Upload to by ste mi važne mohli poradiť alebo tohto sa dosť obávam. To je asi šetko a keby ste mi odpustili že do nákupnej poradne som narval aj otázky a pomoc z inéj perspektívy.
Ďakujem vo pred za všetky tipy, rady.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
home pc server

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.01.2012 0:07

Ja nikdy nechápem ľudí, čo si chcú založiť domáci server. Nebudem sa vyjadrovať k hardvéru (keďže si skôr poskladal domáce pc a nie server), ale vyjadrím sa k pripojeniu.
Väčšina providerov v zmluvných podmienkach zakazuje prevádzkovanie niečoho podobného. 5 alebo 15Mb - je to jedno, stále sú to smiešne čísla.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.11
Prihlásený: 14.01.13
Príspevky: 99
Témy: 17
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.01.2012 6:42

keď v tomto sa chceš robiť múdry tento provider to povoluje ale nie tak aby som natom zarabal čiže môžem vytvoriť len vlastný server, nie žiadny gamehosting alebo podobne bol som sa nato nieraz pýtať a k tomu hw.. prosimťa chcem to len pre seba nejak sa vzdalavať do školy a tak potom ten pc môže normlane bežať v domacnosti pre brata ako normalny pc da si doňho grafiku nejakú a bude to normlan pc nebudem hadam kupovať serverový hardware ke´d je 5x nasobnejšie drahý. a prečo by si nemohol človek založit doma server pane bože je to jeho vec for fun prostre neviem čo riešiš jeho sosobnú vec prosimťa. a j tým 5 - 15Mb - možno sú smiešne a v neviem nejakých serverhousingoch pripojujú jeden server na 1Gb (príkald) to som len tak strelil ale keď si preštuduješ pár foriek tak tam píšu že 32 slotový cs server rozbeháš z 256Kb/s uploadom tak neviem... nejake rady prijamm naďlej len sa nestarajte prečo to chcem doma robyť a neviem čo proste forfun..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
home pc server

Registrovaný: 14.11.11
Prihlásený: 27.10.22
Príspevky: 1106
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.01.2012 16:16

ja sa do serverov nejak zvlast nerozumiem ale green disc do nich urcite nieje moc dobry pretoze je pomaly. ked uz by peniaze neboli na SSD tak http://datacomp.sk/hdd-seagate-barracud ... 01514.html
procesor sa mi zda ties trosku zbytocne aby bol 6 jadro myslim ze by s prehladom stacil http://datacomp.sk/amd-phenom-ii-x4-960 ... 09663.html alebo za cenu toho 6 jadra uz kupit intel I5 2500k a ten schova do vacku aj to 6 jadro. ale to mi pride ties trosku zbytocne. neviem. zalazi co chces ci chces PC s vyhladom do buducnosti pre brata alebo len ten server
zdroj by som urcite kupil novy napriklad http://datacomp.sk/be-quiet-system-powe ... 88141.html ak si tam teda ten tvoj brat chce dokupit tu VGA co si pisal
a co skrinka ? ak to budes mat v izbe a pobezi ti to nonstop tak by to chcelo nejaku dobre odhlucnenu
este ak tam chces davat aj externu VGA tak MB by sa dala vybrat aj trochu lacnejsia

toto je len moj názor urcite este pockaj kym sa vyjadria skusenejsi


Offline

Čestný člen
Čestný člen
home pc server

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.01.2012 18:41

Áno, samozrejme, tento provider to dovoluje :roll:
Citácia:
užívať služby výhradne pre svoju potrebu a nie je oprávnený k akémukoľvek inému využitiu
služieb bez predchádzajúceho písomného súhlasu poskytovateľa. Užívateľ nie je oprávnený najmä
poskytovať prístup do siete tretím osobám, umožniť bezplatné alebo komerčné užívanie služieb tretej
osobe, ak nie je v zmluve výslovne uvedené niečo iné. Užívateľ je oprávnený umožniť blízkym osobám
(§ 116 Občianskeho zákonníka) bezplatné využívanie služieb. Užívateľ ďalej nesmie vykonávať najmä
nasledovné aktivity:
- poskytovanie routingu cez sieť vrátane používania proxy serverov akéhokoľvek typu,
- poskytovanie služieb e-mail, prevádzkovanie služieb e-mail, irc, a dhcp a multi-užívateľské
interaktívne fóra,
- poskytovanie hostingových služieb akéhokoľvek typu.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.11
Prihlásený: 14.01.13
Príspevky: 99
Témy: 17
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.01.2012 19:30

proste bol som tam ta dotyčná známa volala adminovy, povedal že nieje problém pre vlastné vzužitie čiže že tam bude bežať môj server je niečo uplne íne ako keby tam bežal server ktorý poskytujem za úhradu ako nejaký gamehosting. tak ja neviem ty proste neviem či si nejaký chalan ako správca backbone slovenskej republiky alebo veštec netuším .. ale proste viem že to môžem pre seba spraviť


Offline

Čestný člen
Čestný člen
home pc server

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.01.2012 20:05

Nie som správca ničoho, iba viem čítať VOP. A veľmi dobre poznám "jedná známa volala známemu, čo je riaditeľ zemegule". Predpokladám, že admin nevlastní tú firmu, čiže ani nemôže hovoriť za ich majiteľov.
Ale rob ako myslíš.

A ak je to tak, ako píšeš, tak ti bude stačiť akýkoľvek počítač, na tvoje učenie a testovanie ti stačí čokoľvek.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows Home Server RC1

v Novinky

1

482

14.06.2007 10:40

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. thooL's home LAN server

v Modifikácie, návody a projekty

0

1304

24.05.2005 21:39

thooL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. home server zo stareho desktopu

v Ostatné

14

1682

29.01.2016 19:09

MatrixXx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows Home Server poškodzuje ukladané súbory

v Novinky

1

525

27.12.2007 21:15

pitrik1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prvý pohľad na Windows Home Server

v Novinky

7

525

17.10.2007 19:31

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dokončený Windows Home Server je potrebné vylepšiť

v Novinky

1

580

01.09.2007 13:44

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. server housing, webhosting, herny server, virtualny server.....

v Predám

0

635

25.09.2016 1:42

face159 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozdieli medzi windows vista home basic,home premium,busines

v Operačné systémy Microsoft

6

1304

25.03.2007 16:19

topgun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win Vista Home Basic to Home Premium ??

v Operačné systémy Microsoft

2

850

22.02.2009 12:55

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linux server vs NAS server vs Windows server

v Operačné systémy Unix a Linux

16

1010

13.11.2017 21:57

Googler1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MS WIN 2003 Server Web edition & Print server

v Operačné systémy Microsoft

1

674

01.06.2008 23:11

Seto Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Web server pripojený k netu cez iný server

v Sieťové a internetové programy

1

646

31.12.2008 12:36

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Server pripojený na internet cez VPN server

v Služby a webstránky

0

577

13.01.2017 21:26

kumaSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Free VPS server - najlepsie s windows server

v Webhosting a servery

4

783

06.08.2013 22:58

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lacny vps server - win server

v Webhosting a servery

7

919

13.05.2013 20:22

Dadko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Remote desktop server + VPN server

v Poskytovatelia internetu

3

316

21.10.2020 1:50

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra