Je to už nejaká hodinka, čo sedím a skúmam internet a snažím si odpovedať na otázku dilemy nového HDD, ktorý pôjde ako náhrada starej 750tky ako systémový (1.partícia) a dáta + niektoré nainštalované aplikácie (2.partícia)
čo sa týka celkového využitia, tak aj herné využitie, práca s fotografiami a rôzne veci, viem, že asi by sa oplatil najviac SSD, no aj tak je to ešte cenovo privysoko, takto môžem mať napr. za cenu 64GB SSD rovno 2TB napríklad, ale to všetci poznáme
dnes už myslím, že je jasné že je to WD vs Seagate - pravdupovediac vždy som mal WD, no mám pocit, že je to už viac-menej vyrovnané, aj keď to vyzerá, že Seagate má trošku navrch v otázke spoľahlvosti, hlučnosti + hlučnosti po takom roku dvoch, no je to len subjektívny názor..
takže k veci:
neviem sa rozhodnúť, či 1TB alebo 2TB - pravdupovediac pri 2TB by som vyradil ten starý 750 a pri 1TB by som mal obe, keďže nový HDD bude (aj) systémový, čo by ste brali ?
-----
CENA :
100€ MAX-----
v prípade Green od WD: volím EZRX, pretože ak sa nemýlim EARX je vlastne SATAII s 3Gb/s s nálepkou SATAIII
https://www.alza.sk/western-digital-cav ... 287237.htmhttps://www.alza.sk/western-digital-cav ... 351027.htmzáleží mi aj na hlučnosti, vibráciach,...v tomto prípade by som stratil rýchlosť, no mal možno pokoj od hluku
------
v prípade BLACK od WD: jedine 1TB, keďže 2TB je už príliš drahý
https://www.alza.sk/western-digital-cav ... 154572.htmv tomto prípade (ak nepočítam ľudí, ktorí hovoria, že už su staromódne) máme rýchlosť za cenu hluku, väčšej teploty, tým pádom aj väčších vibrácií - nutné dokúpenie chladiaceho/tíšiaceho boxu (link nižšie)
-------
a teraz Seagate: v recenzii 2TB diskov na extrahardware je spomínaný jeden Green od nich, no nepredáva sa, teraz už nemajú vôbec, čo som pozeral ponuku Alza,Datacomp,Qcomp,Shard,... žiadný Green, ostali len označenia Barracuda, SV35, Pipeline,...
v tomto by som chcel radu od Vás, ktorí sa vyznáte do Seagate viac, neviem sa z nich vysomáriť a to pritom som pred asi 3 mesiacmi ešte kupoval jeden Seagate a ak sa nemýlim, bol to práve Green
ale mám pocit, že do úvahy spadajú akurát, keďže Pipeline a SV35 uvádzajú ako uložištia a neviem aké ešte určenia
https://www.alza.sk/seagate-barracuda-7 ... 283656.htmhttps://www.alza.sk/seagate-barracuda-7 ... 285783.htm-------
k tomu boxu: ACUTAKE vs SCYTHE
http://datacomp.sk/acutake-acu-darkdisc ... URU1VekJ8Ehttp://datacomp.sk/scythe-sch-1000-himu ... URUylekJ8Fpravdupovediac možnosť od scythe mi príde rozumnejšie a lepšia, čerpám (
http://extrahardware.cnews.cz/test-boxu ... ery-chladi)
-------
takže textu habadej, no ak to mám zhrnúť asi sa bavíme len o 3 diskoch - WD Green EZRX, WD BLACK a Seagate .12, ak by som vyberal medzi Green a .12, tak myslím, že ten chladiaci box nie je nutný, pri Black by som ho asi zvolil a samozrejme, či zvoliť radšej 1TB alebo 2TB, zase pripomeniem, že to bude aj systémak aj na data
-------
EDIT:/// ešte doplním, že teraz mám (naozaj som to ani netušil) WD BLACK 750GB
http://www.alza.sk/western-digital-cavi ... .htm#popis-------
zaváži to pri výbere alebo postupe, čo vybrať ?
Ďakujem, za každú reakciu vážení