[ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
GA-8I945PG problem s ATA 133 diskom WD1200JB

Registrovaný: 27.10.05
Prihlásený: 03.09.10
Príspevky: 18
Témy: 8 | 8

Kúpil som si Gigabyte GA-8I945PG, mám hardisk WD1200JB 120GB ATA133 a CD/RW NEC.
Poraďte ako mám nastaviť bios aby mi rozpoznalo HD aj CD (ked dam obidva na IDE tak rozpozna len ten primarny). Obidve zariadenia rozpozná iba vtedy ked je v biose hardisk cez IDE chanel 0 a CD cez autodetekciu (RAID-ATA), ale keď dám inštalovať XP vybehne tmavomodré okno s hláškou *** STOP 0x0000007B (0xF7C79524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000) - Harddisk som najprv naformatol original disketou od vyrobcu a neskor aj v XP. (na inej doske bezal bez problemov)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10352
Témy: 205 | 205
Bydlisko: Semily

Máš dobře nastavený jumpery na HDD a CDRW?HDD musí být Master a CD slave.


_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Čestný člen
Čestný člen
GA-8I945PG problem s ATA 133 diskom WD1200JB

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70 | 70
Bydlisko: Socket 478

Luks píše:
Máš dobře nastavený jumpery na HDD a CDRW?HDD musí být Master a CD slave.

Přesně tak, od výrobce většinou bývá všechno nastaveno na Master.


_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
GA-8I945PG problem s ATA 133 diskom WD1200JB

Registrovaný: 27.10.05
Prihlásený: 03.09.10
Príspevky: 18
Témy: 8 | 8
Napísal autor témyOffline : 01.12.2005 15:56 | GA-8I945PG problem s ATA 133 diskom WD1200JB

HDD mam master, CD je slave.
Keď sú na jednom primárnom kábli tak všetko funguje, ale ja som chcel dať HDD na primárny kábel a CD na sekundárny kábel. Niekde som totiž čítal že Harddisk s CDčkom na jednom kábli nepracuje naplno. Alebo je to pri novších doskách nepodstatné ?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
GA-8I945PG problem s ATA 133 diskom WD1200JB

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105 | 105
Bydlisko: Trenčín, SR

ja som mal podobny problem. nechaj vsetko zapojene ako je ale pri instalacii windowsu musis na zaciatku stlacit F6 a nainstalovat ovladac pre ATA133 radic. ten je totiz len pridavny a nie integerovany. ovladac by si mal mat bud na diskete alebo na cd, ktore si dostal k doske. pripadne skus zapojit disk aj mechaniku na jeden kabel na ATA100 a pridavny ATA133 radic v biose vypni. potom by to malo fubgovat


_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10352
Témy: 205 | 205
Bydlisko: Semily

Tak já bych vyzkoušel nainstalovat windows s mechanikou na primarním kabelu a po nainstalování jí hodit na sekundár.Pak by to mohlo fungovat nutností instalace ovladače pro řadič :)


_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Čestný člen
Čestný člen
GA-8I945PG problem s ATA 133 diskom WD1200JB

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105 | 105
Bydlisko: Trenčín, SR

2Luks: takto to asi nepojde, nieco take som skusal aj ja, mam totiz rovnaky chipset na doske a asi urcite by sa to malo vyriesit tak ako som to napisal, aspon mne to pomohlo

2asashoriu: tak co?? funguje to??
musim sa na to opytat, aby som vedel ci ten je to ten isty problem co som mal aj ja, aj ked si myslim ze autor threadu sa tu uz asi neobjavi :)


_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
 [ Príspevkov: 7 ] 


GA-8I945PG problem s ATA 133 diskom WD1200JB



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

HDD ATA 133 a MB ATA 100 pojde to?

v Pevné disky a radiče

2

486

15.03.2010 19:20

matt1024

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ata 133 pls help

v Pevné disky a radiče

2

502

26.12.2007 11:55

fox551

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ATa 133 - Pomale citanie

v Pevné disky a radiče

6

567

09.03.2008 14:16

Luks

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

preco mi vsade ukazuje SATA ako UDMA5 ata/133

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Pevné disky a radiče

58

4141

10.02.2007 20:33

Jerry19

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem s U-DMA 133

v Pevné disky a radiče

13

671

20.01.2008 23:04

Shit

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem s napalovanim a tak - VIA KT 133

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné platformy

32

3783

30.12.2005 23:05

Shit

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

2.5" ATA vs Ultra ATA Externy BOX

v Úložné zariadenia

2

1251

26.08.2009 1:38

Atrix24

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K: P-ata,S-ata pci radič

v Bazár

6

578

24.05.2010 21:48

thundabird

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Rozdiel medzi ATA-6 a ATA-7

v Pevné disky a radiče

15

1915

15.08.2007 22:04

Intelman

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem s diskom :(

v Pevné disky a radiče

3

674

13.06.2009 18:51

lukaš

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem z diskom?

v Pevné disky a radiče

2

562

25.01.2010 21:06

renderman

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem s diskom

v Windows

1

504

28.12.2009 20:43

majky358

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem s diskom

v Pevné disky a radiče

1

680

26.09.2008 20:51

neutronmind

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem s diskom

v Pevné disky a radiče

6

713

12.04.2008 18:12

unkie

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem s diskom

v Pevné disky a radiče

4

616

01.04.2010 17:57

server3

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem s diskom

v Pevné disky a radiče

4

853

11.09.2011 0:35

darktemplar999



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF