Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 143 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 29.12.2011 5:12

http://www.heavy.cz/2011/11/cernobyl-dnes/

toto sú ale fotky ... neskôr sa tam pôjdem určite pozrieť aj ja, je to pre mňa osobne fascinujúce ...

nemáte btw ešte nejaké dobré linky na fotky? :)







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 29.12.2011 12:15

keby mam prachy hned by som sa vybral aj ja, toto ma celkom zaujima a este tematika 2. sv. vojna.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 29.12.2011 12:45

fAk3 píše:
nemáte btw ešte nejaké dobré linky na fotky? :)


Ked bolo 25te vyrocie tragedie davali na jojke mimoriadne spravy: http://www.joj.sk/noviny-special/noviny ... obyle.html Je to dobre, ja som to videl 2 krat, a teraz pozeram zase :)
Pripadne si skus pozriet film Černobyl - nultá hodina: http://www.csfd.cz/film/230050-cernobyl-nulta-hodina







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.11
Prihlásený: 01.12.17
Príspevky: 106
Témy: 5
Bydlisko: Bardejov
Príspevok NapísalOffline : 29.12.2011 16:10

Ja som planoval vylet do Pripjate, no padlo to bohuzial... asi mi bude musiet stacit Pripjat v Stalkerovi a v MW1.







_________________
MB: ASUS M5A78L, CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition, GPU: Gigabyte ATI Radeon 6850 1GB, RAM: Corsair XMS3 8GB (4x2 kit) 1333MHz DDR3, HDD: A-Data 250GB, Zdroj: i-Tec DF-530GT 530W
“You gotta grab life by the crack and lick the crap out of it.”
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.12.2011 16:14

Nasadni do auta a za 1.5 dna si na mieste, uplne si vychutnáš krásnu prirodu než budeš v ciely


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.01.07
Prihlásený: 02.12.23
Príspevky: 330
Témy: 33
Bydlisko: Galway
Príspevok NapísalOffline : 29.12.2011 18:20

Jasne a ukrajinskych policajtov tiez.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.11
Prihlásený: 01.12.17
Príspevky: 106
Témy: 5
Bydlisko: Bardejov
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 10:10

xnewstedx píše:
Jasne a ukrajinskych policajtov tiez.

Im das po 20€ nech sa nepozeraju :D







_________________
MB: ASUS M5A78L, CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition, GPU: Gigabyte ATI Radeon 6850 1GB, RAM: Corsair XMS3 8GB (4x2 kit) 1333MHz DDR3, HDD: A-Data 250GB, Zdroj: i-Tec DF-530GT 530W
“You gotta grab life by the crack and lick the crap out of it.”
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.12.11
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 27
Témy: 6
Bydlisko: Poprad
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 17:31

na ukrajinu nikdy







_________________
Ahojte som starší muž z Popradu, zaujalo ma it, ale vela tomu nerozumiem
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 17:38

Nerozumiem, ako môže toto niekoho fascinovať. Ľudia tam trpia dodnes následkami, a vy sa tam chcete vydať ako na nejakú dobrodružnú expedíciu pokochať sa, akú devastáciu dokáže spôsobiť človek. Proste úchvatné!







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 17:55

walther za to, ze tam ludia trpia mi osobne nemozeme... mna fascinuje ta priroda a to, ze to tam vyzera, akoby sa zastavil cas :)







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 18:03

Možno nemôžete, ale chceli by ste sa tam vydať "na výlet" ako do divadla :) Vysvetlíš mi, čo je fascinujúce na zničenom ekosystéme? Alebo na retardovaných či deformovaných deťoch? Je to úplne rovnaké, ako keby ste sa tu teraz rozplývali na tom, aké úžasné by bolo navštíviť osvienčim. Však vy nemôžete za to, čo sa tam kedysi dialo...
Zaujímalo by ma, ako by ste to vy snílkovia vnímali, keby to bolo naopak. Keby sa podobná tragédia stala na našom území a po niekoľkých rokoch by sa sem ľudia tlačili pozrieť sa, akú "úžasnú a originálnu" krajinu to máme. Keby to zasiahlo tvoju rodinu, možno potomstvo, možno tvoje bydlisko a musel by si odtiaľ odísť atď. Len nepovedz, že by si sa potešil, že to pomohlo cestovnému ruchu..............







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 18:10

walther píše:
Je to úplne rovnaké, ako keby ste sa tu teraz rozplývali na tom, aké úžasné by bolo navštíviť osvienčim.


Sorry, ale v osviencime som uz bol 2 razy. A keby sa naskytla moznost idem zase. Ale na druhej strane mas pravdu. Nevedel by som si predstavit keby sa to stalo nam...
Ludia su zvedave tvory a stale ich to bude lakat.







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 18:12

Citácia:
Sorry, ale v osviencime som uz bol 2 razy. A keby sa naskytla moznost idem zase.

Takže som sa trafil :) Súhlasím, že ľudia sú zvedaví, avšak bol by som omnoho radšej, keby ich zaujímali menej katastrofy a viac pokrok a novinky. Človek sa potom čuduje, že v televíznych novinách dajú radšej škandály a úmrtia, ako keby mali zverejniť čo len jeden vedecký objav.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 18:13

Ano presne tak, katastrofa zaujme kde koho, je tam krásna príroda, to by nik ani do japonska nesmel íst, ved tam padlí atomovky a naposledy tiež zemetrasenie, slovensko môže len ukrajine závidiet prírodu, je to fantastický na to pohlad ked sa vydí čistá príroda, to u nás len odpad čo sudruhovia dali zahnusit rieky, tu dostal podnik pokutu a bolo to okej, v ZSSR za vypustenie odpadu do rieky išli vo vedení podniku sudruhovia z rodinami do gulagov, bolo to správne a tak to malo bit aj u nás


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 18:14

Walter nechcem tam ísť ako do ZOO, pozerať sa na ľudí a fotiť si ich, ale chcem "zažiť" to ticho a všetko čo je s tým spojené ...







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 19:47

walther> neidem sa tam pozerat na trpiacich, ale na dejiny, ktore nemozes ignorovat. Ked ma zaujima historia, rad si pozriem osviencim, cernobyl ci hitlerovo orlie hniezdo.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 20:24

jtbs, mýliš si pojmy, jedna vec je prijímať dejiny také, aké sú, a druhá vec jazdiť na miesta katastrof a obdivovať "prírodu".... Či sa ti to páči alebo nie, takéto "výlety" sú len fascinovaním sa výsledkami, ktoré človek napáchal svojou demenciou. Ak si to neviete priznať, bohužiaľ...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 20:33

Walther ti si zrejme míliš pojem medzi katastrofov a prírodov, podla teba by nik sa nemal tam íst pozriet že tam bola katastrofa, vidiet peknú prírodu je dobrí zážitok, to by som nesmel ist podla teba ani k dunaju, no ved sa tam utopily ludia a ešte tam sa zrútilo lietadlo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 20:44

Problém je v tom, že walter nič neberie s nadhľadom a všade cpe iba svoje "poučky" :)
Hornak - súhlas :)







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 21:15

človek ktorá nepozná svoju minulosť, nemá žiadnu budúcnosť...či ako to je. To že sa tam prídem pozrieť nikomu neublíži, a mnohých ľudí to určite prinúti minimálne sa zamyslieť, ako sa správajú k tejto planéte. A pokial viem, tak časť peňazí zo vstupného ide na odškodnenie obetí a výstavbu nového sarkofágu







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2011 21:32

walther> nemylim si nic, len ty sa vzdy postavis aj na hlavu pre svoju pravdu, ktora vsak nie je pravdou pre vsetkych.

Preco sa chodi napriklad do koncentraku na zajazdy? Pretoze maju deti obdivovat tie svinstva? NIE! Pretoze je to vhodnejsi a ucelnejsi sposob ucenia ako cucat doma len nad knihou. Keby tam nikto nechodil, nikto by to nefotil, ludia by zacali zabudat a ked ludia nebudu vediet co bolo v minulosti, nedokazu tomu predist v buducnosti.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2011 11:55

hornak - naozaj chceš porovnávať výlet do Černobylu s výletom k Dunaju? Išlo by to v jedinom prípade, kedy by si šiel priamo na miesto havárie a tam by si obdivoval, ako pekne ohoreli stromčeky. V tom prípade by to bolo rovnako zvrhlé :)

fAk3, ako sa dá brať s nadhľadom, že tu postujete fotky deformovaných detí s obrovskými hlavami atď, a pri tom sa tu polovica z vás rozplýva, aká je tam úžasná príroda?? :lol:

david3504, imho, pokiaľ niekto potrebuje vidieť dôsledky ľudského správania a deformáciu celého ekosystému na vlastné oči, je to imho impulz na vážne zamyslenie sa... Ak by osobné nenavštívenie miesta katastrofy malo mať za následok zabudnutie a nepoučenie sa z katastrofy, niečo nie je úplne v poriadku.

jtbs, nehovorím, že je to pravda pre všetkých, ale hádam môžem napísať svoj pohľad na vec :) Či platí, že keď človek napíše niečo, čo sa nezhoduje s väčšinovým postojom, už je človek divný, neprispôsobivý...?
Ku koncentrákom.. Naozaj si nemyslím, že je vhodný spôsob, ak sa tam decká vezmú s tým, že "aha, tu umierali dlhú dobu nevinní, tu ich upaľovali, tu na nich púšťali plyn...". Ty sa z niečoho takého dokážeš niečo naučiť? Čím ťa to poučí, čo ti to dodá do života? Jednu vec určite - poznanie, že ľudia sú obyčajné zdeformované tvory, ktorým robí radosť ubližovať iným, a ktorí sú schopní vyhladiť celé národy len preto, že im to jeden človek prikázal. Neviem o žiadnom inom živočíšnom druhu, ktorý by sa správal takýmto spôsobom a s takou nenávisťou či krutosťou. Ak sa z toho dokážeš niečo naučiť, klobúk dolu.
Platí to isté, čo som už odpísal davidovi. Ak je takáto návšteva nutnosť na nezabudnutie ľudskej sprostosti, tak už vážne neviem.


Kiežby ľudí takto fascinovali omnoho dôležitejšie a optimistickejšie veci... To je asi ale len zbožné prianie :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2011 12:17

Walther, podla mna bola tato tema zalozena za ucelom zistit nieco o exkurzii. A nie na to, aby si sem nejaky clovek prisiel vylievat svoje pocity... Nemusis tuto temu vobec otvarat, potom nebudes vidiet to co je vnutri, nikto ta nenuti sem chodit. :roll:







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2011 12:20

A podla mňa to nutnosť je. Pojem "byť hladný ako deti v Afrike" už tak zľudovel, že nikoho ani nenapadne sa zamyslieť nad tým, že tam fakt niekto umiera, lebo nemá čo jesť. Na dejepise niekde na základnej škole sa dozvedia že nacisti a komunisti vybudovali koncentračné tábory, zabíjali tam ludí, ale nikoho to nezaujíma lebo to vidí každý deň v telke, pomaly v každej hre niekoho zabíjaš, tak čo je také strašné na tom že tam zabíjali kedysi ľudí? A teraz neberme do úvahy že ak sa to deje tak sa treba nad tým zamyslieť a nie chodiť tam na výlety, pretože to sa reálne deje a nijak inak ako výletom do koncentračného tábora im dostatočne nevysvetlíš že to bolo zlé, a už nikdy sa to nesmie zopakovať. A rovnako je to aj s Černobilom, a nevidím nič zlé alebo amorálne keď sa tam idem pozrieť, pretože som to videl v telke, na fotkách, a zaujalo ma to.

Alebo je podla teba správne sedieť doma, a tváriť sa že sa nič také nestalo a chodiť sa pozerať len na pekné veci, a tešiť sa ako je na svete super?







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2011 12:30

walther píše:
Ku koncentrákom.. Naozaj si nemyslím, že je vhodný spôsob, ak sa tam decká vezmú s tým, že "aha, tu umierali dlhú dobu nevinní, tu ich upaľovali, tu na nich púšťali plyn...". Ty sa z niečoho takého dokážeš niečo naučiť? Čím ťa to poučí, čo ti to dodá do života?
Ocividne si tam nikdy nebol.
Mna na Cernobyle fascinuje to ze tam nikto nezije, to ze je to totalne mrtve a hlavne to ze je tam neviditelny zabijak, posobi to tak akoby tajuplno a najradsej by som vosiel do sarkofagu ale to by bolo asi posledne co by som urobil. :)
Nefascinuje ma na tom to ze tam umrelo velmi vela ludi alebo to ake to malo nasledky na nas svet.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2011 12:42

david3504, kto hovorí o sedení doma a popieraní katastrof :) Ja hovorím, že si pozri, aký je pomer medzi sledovaním pesimistických vecí (katastrofy, vraždy atď) a sledovaním optimistických vecí (vedecký pokrok, zaujímavosti...). Proste mi príde vrcholne divné, ak tu dakto opisuje svoje pocity, ako ho to fascinuje a priťahuje, a že by sa tam šiel rád pozrieť, s rovnakou ľahkosťou, ako v inej téme píše, že chce ísť do kina na super film. Pričom je to schopný napísať priamo do príspevku, kde zverejní fotky zmutovaných detí.

Čo sa týka Afriky, ani by som nepovedal, že ľuďom je to jedno, ale skôr že došlo k akejsi rezignácii a pasivite bežných ľudí. Akosi každý prijal fakt, že politici musia byť tí, ktorí rozhodujú, a keď oni povedia, že je kríza a že nie sú peniaze, tak to musí byť tak. Pretože akákoľvek alternatíva by bola zlá zlá zlá anarchia. Pochybujem, že by niekto dokázal reálne zabudnúť na utrpenie detí, avšak nikto na to "akosi" nemá peniaze. Myslíš, že keby si teraz nabehol do Afriky a zbadal umierajúcich ľudí, tak by si niečo zmenil? Alebo by si zburcoval celý národ na veľkú zbierku? Alebo by ťa to nejako poučilo?
Bežní ľudia si tam môžu jazdiť koľko chcú, ale tí, ktorí by na tom niečo mohli v súčasnom systéme niečo zmeniť, tam nikdy nepôjdu a ak náhodou aj áno, ostane to len pri prázdnych rečiach.

Verejné zbierky sú krásne, avšak si treba uvedomiť, že je to len obyčajná kvapka v mori. Do hocijakej štátnej zákazky idú väčšie peniaze ako sa kedy vyzbierali po zbierkach na pomoc, nehovoriac o pochybnej povesti rôznych "dobročinných" organizácií.


Semp, nehnevaj sa, ale na toto nemá zmysel ani reagovať...


/mirom, takže teba fascinuje to, že človek dokázal komplet zničiť ekosystém na celom území? Síce tomu nerozumiem a osobne mi to príde skôr smutné, ale je to určite lepší argument ako Semp-ov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2011 12:49

Hovorim snad nieco, co nei je pravda ? Zacni rozmyslat a pripust si to.







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOnline : 31.12.2011 12:49

walther: ty mám pocit že to berieš tak, že kto tam pôjde sa ide vysmeivať tým čo to prežili a že to navštevníci nezažili... a nehovor že nie, lebo je to tak a tak si to napísal.... človek tam ide presne kvôli opačnému dôvodu aby to v ňom zanechalo istý stopu a po takom zážitku si človek viac začne uvedomovať hodnoty života... tiež asi si nevidel prírodu a ekosystém, ktorému sa v Zóne a okolí mimoriadne darí (napríklad žijúce divé kone len tak niekde neuvidíš) a celkovo 25 ročné mesto s ešte sovietským nádychom, tabuľkali, vyhláseniami atď. také niečo len tak neuvidíš... a nie nadarmo tieto exkurzie a chernobylské múzeum podporujú samotní ľudia, ktorý to prežili na vlastnej koži...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Exkurzia do Pripjate/Cernobylu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2011 12:58

Cirky, vôbec nemusí ísť o vysmievanie, ale príde mi to ako výlet do cirkusu alebo do divadla :) Woow, stala sa tam tragédia, poďme tam kuknúť. Kde je téma o tom, ako ľudí fascinujú povedzme pyramídy alebo ja neviem, Veľkonočné ostrovy? Prečo ľudí fascinuje viac mŕtva krajina a prešľapy predkov, ako ich úspechy a krajina prekypujúca životom? Nehovorím teraz len o tomto fóre, ale keď si vezmeš celkovo ľudstvo, obsah televíznych novín a správ, a podobne.

Semp, nehovoríš, ty preistotu nehovoríš nič. Nenapísal si jediný argument alebo čokoľvek, na čo by malo zmysel akýmkoľvek spôsobom reagovať. Pokiaľ chceš popierať diskusiu na diskusnom fóre, je to tvoj problém.







_________________
C#, PHP, ...
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOnline : 31.12.2011 13:10

Len neviem prečo stále píšeš o zdevastovanom ekosystéme... musím ťa poopraviť, ekosystém je v oblasti Zóny naopak veľmi rozvynutý, žijú tam mnohé rastliny a živočíchy, kde inde nenájdeš, životom to tam prekypuje až až... tiež je fascinujúce sledovať v podstate zrúcaniny mesta ako ho nahlodal zub času a čo by sa stalo so svetom, keby proste ľudia vymreli... ako sa príroda stáva pánom situácie a čo sa deje s budovami po toľkých rokoch.... nie ľudia sa tam nechodia pozerať na degenerované deti resp ľudí s rakovinami a neviem čo... tak isto ako sa ľudia nechodia pozerať do Osvienčimu na umeirajúcich židov a neviem čo... potom by sa ani v učebniciach nemalo nikdy učiť o Hitlerovi a fašizme, keďže to bolo zlo a tým že sa to učíme sa vysviemave tým čo to prežili.... je to to isté... veď dokonca školy robia exkurzie do Osvienčimu... a je to nehumánne? Asi jediný kto si to myslí si ty :) Lebo fakt nikoho iného nepoznám čo by mal podobný názor.... ako píšem ty máš pocit že tym ľudia chodia ako do ZOO, no ľuďom, ktorý to prežili to vôbec nevadí a práve naopak podporujú to a udržiavajú chod napr. múzea a pokiaľ viem dotyčný ľudia aj organizujú exkurzie... Ako dá sa to prať aj z toho pohľadu, že proste sa na tom veľa ľudí nabalí, takýto zájazd nieje lacná záležitosť, no to isté máš aj pri pyramídach, kde sa videnie tejto pamiatky platíš obrovské peniaze.... Na minulosť sa nesmie zabúdať, to čo sa stalo v Chernobyle proste nieje len o tom že to buchlo a na radiáciu umeirajú ľudia, je to celkovo o uvedomení si vtehdajšieho komunistického režimu, systému, chýb, z ktorých by sa mal človek poučiť.. len ty to odmietaš vidieť v tomto smere, pre teba sú ľudia ktorý ta chápu tak ako ja len bezcitné nemorálne hovada







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 143 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ďalšia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra