[ Príspevkov: 19 ] 
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava

eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Na internete som zahliadol jeden velmi podarený článok, kde profesionálni recenzenti zhodnocujú rok 2008 z hľadiska grafických riešení, nápadov a trendov. Odporúčam prečítať, niektoré názory sú naozaj veľmi zaujímavé.
http://www.cdr.cz/a/26095
Zároveň mi ale nedá zhodnotiť rok 2008 z tohoto hľadiska aj osobne. V niektorých aspektoch sa názorovo odlišujem, väčšinou sa ale budem s recenzentmi zhodovať. Každopádne ale nesúhlasím so všetkým...

NAJ- grafická karta roku:

Pre mňa je to jednoznačne HD4850 od ATi.
Iste si veľa ľudí spomenie, ako bolo pred vydaním hypované jadro R600 od ATi. Po jeho vydaní ale panovalo sklamanie, karta ako taká bola papierovo naozaj našlapnutá, a skončilo by to dobrým fiaskom, keby ATi hneď nenasadila cenu tak, aby nebolo až tak okato vidieť neúspech tejto karty. Po oživení trhu kartami HD38xx a 36xx, od ktorých nikto neočakával, že porazia vtedy mocnú 8800GTX/Ultra, prišli prvé zmienky o RV770. Samozrejme, špekulácie sa miešali s triezvymi názormi a naopak. Lenže keď RV770 uzrel svetlo sveta, našlapnutý ako sa patrí, navyše s veľmi dobre nastavenými cenami, už na prvý pohľad bolo vidno, že triezvi boli ďalej od pravdy ako špekulanti - karty priniesli 800SPU, a svojim výkonom prekvapili ako recenzentov, tak samotnú nVidiu, cenou zas potešili kupujúcich. nVidia na to nemohla odpovedať inak, len poriadnym znížením cien nových GTX kariet, ktoré neboli až tak dobré, ako sme čakali.
Na druhej strane mali obe nové karty na RV770 naozaj zlé stock chladenie, ktoré ledva dostačovalo na uchladenie pri poriadnej záťaži.

Najhorší produkt roku:

Najhorší produkt je ťažké definovať - low end nemôžem nazvať najhorším, pretože to je prakticky jeho úloha - byť najhorší z ponuky.
Keby som mal ale vybrať najhorší z celkovej ponuky nejakého segmentu, bola by to určite Geforce 9500GT - je to produkt, ktorý prišiel na trh s tým, že cenovo sa tváril na nižší mainstream, bohužiaľ to bol len predražený low-end. Takisto by som celkom rád do najhorších produktov zaradil GeForce 9800GT, pretože je to preznačená 8800GT, a možno by som ju nezvolil za najhorší produkt, keby neprežila aspon do GTX rady, bohužiaľ, 9800GT bude čoskoro znovu preznačená, a chaos vytvorený neustálym premenovávaním kariet zasadí do zákazníkovej hlavy finálny úder. Iste, aj ATi premenováva(la), ale to boli vyslovene low-end produkty, a nie mianstream, že?
No a nakoniec by som spomenul všetky low-end a mainstream grafické karty, ktoré majú viac, než 512MB RAM. Dominuje tu napríklad 1GB verzia 8600GT, či aj HD4850 1GB GDDR3. Ale čo už, laik vidí vyššie číslo, tak kúpi, a výrobci za takto zbavujú pamätí, keďže sa začne prechádzať na výkonné GDDR5ky, ktoré majú vynkajúcu priepustnosť, a teda nieje potreba tak širokej zbernice.

Najlepší High-End produkt:

Rád by som povedal, že HD4870X2, ale to bohužiaľ nemôžem. HD4870X2 je síce najvýkonnejšia grafická karta, ktorá nemá konkurenta, no CrossFire technológia nieje na takej úrovni, aby sme ju mohli označiť za dobrú. Veľkú "zásluhu" na tom má aj samotná ATi, ktorá nieje schopná vydať poriadne ovládače.
Takisto nemôžem ohodnotiť GTX280 ako najlepśí High-End produkt, pretože karta bola vyhypovaná, a nakoniec nedokázala poraziť ani predošlý High-End produkt nVidie - 9800GX2, navyše jej cena stále nieje celkom to, čo by sme očakávali. Oproti vydaniu je síce celkom nízka, ale stále je čo znižovať. nVidii ale v ďalších znižovaniach bráni hlavne drahá výroba GTX kariet, pretože jadro je viac ako dvakrát väčšie v porovnaní s RV770.

Stotožňujem sa teda s článkom, a za najlepší High-End by som vyhlásil ATi HD4870 1GB spolu s GTX260 SP216 - na začiatku z GTX260 nekukalo nič pekné, no cena všetko napravila - a výkon, hlavne 216SP verzie tejto karty je výborný - spolu s 1GB verziou HD4870tky sú u mňa High-End produktom č.1

Najlepší Mainstreamový produkt:

Tu nieje o čom, cenovo mainstreamová, výkonovo High-Endová HD4850, ktorá svojim nástupom prakticky vymazala dovtedajší G92 High-End - cena 9800GTX v porovnané s HD4850 bola vyslovene smiešna, a aj 9800GTX+ po vydaní, hlavne tu na Slovensku, bola hodnú chvíľu minimálne o tisícku drahšia. Po jej zlacnení ju môžme tiež zaradiť medzi kvalitný mainstream, ktorý nad ATi vyniká hlavne v kvalitnejšom chladení.

Najlepší Low-Endový produkt:

Tu by som uviedol viacero produktov, na prvú priečku s určitosťou putuje HD4670tka, ktorá prekvapila výkonom pri naozaj nízkej spotrebe. Uvrešťaný chladič je bohužiaľ jej horšia stránka.
Na druhé miesto by som umiestnil dvojicu ATi HD3300 vs. nVidia 9400. Obe ukázali, že poskytnúť rozumný výkon dokážu aj integrované riešenia. Ideálne grafické karty pre občasných hráčov, a do notebookov.

Najlepší trend roka:

Určite zlacňovanie, aj keď sa to teraz hlavne pri mainstramových grafických kariet tak trošku zaseklo (v lete som kúpil Gigabyte HD4850 za 4700sk, teraz stojí rovnako).
Myslím, že nič viac by som tu neuviedol. Ceny klesajú, kupujúci sa radujú. :)

Najhorší trend roka:

Tým by som určite nazval preznačovanie výrobkov od nVidie. Jedno premenovávanie sa ustáť dá, ale aby jedna grafická karta prežila 3 generácie, to je už aj na mňa moc :)

Ďalej je to určite stále vysoká spotreba, a tým pádom aj odpadové teplo hlavne grafických akcelerátorov - dvojčipové monštrá od ATi, a o pár dní aj od nVidie sa svojou spotrebou nebezpečne približujú 300Wattom.

Do tretice je to určite stále "ledva dostačujúce" referenčné chladenie kariet. Áno, hlavne ATi kariet. V porovnaní s referenčnými chladičmi nVidie pôsobia tie od ATi ako výsmech.

A posledný trend, čo sa začal rozmáhať je určite vyvíjanie hier pre PC zároveň aj pre konzole, či skôr naopak. Mnohokrát ide totiž len o trochu graficky vylepšenú, ale hardwarovo dosť náročnú konverziu z konzoly.
Kráľom neoptimalizácie sa v poslednej dobe určite stalo GTA4, a že na to grafiku nemá mi dá určite každý za pravdu. Naopak, ak sa grafika podarí, ako je tomu v Devil May Cry 4, nepodarí sa kamera, ktorá šialene poskakuje. A ak sa podarí aj grafika, aj kamera, nepodarí sa ovládanie. A PC platfoma týmto trpí. Čo rozbeháte plynule na PS3/XBOX360, ktoré obsahujú grafické karty obdobné napríklad x1950pro, a počítači vyžadujú častokrát silnejší hardware, alebo bežia svižne, no vyzerajú takpovediac "na draka".

Mobilná grafika:

Keďže nepovažujem Notebooky za poriadnu hernú platformu, najlepšími grafikami fo NB sú určite integrované riešenia ATi HD3200/3300 a GeForce 9300/9400. Spustiť sa na tom dá v nízkych detailoch prakticky hocičo, nízka spotreba zase predĺži životnosť batérie aj pri záťaži, hardwarova akcelerácia videa... proste to je to pravé orechové :)

Grafika a procesory:

Aj tu na fóre často poukazujem, ako sa v poslednej dobe začína prejavovať limitácia grafickej karty procesorom. Obzvlášť v novších hrách má sila procesoru pomerne veľký dopad na výsledný framerate. Grafické karty napredujú vo výkone pomerne rýchlo, a vo viacerých hrách si môžete všimnúť limitáciu výkonu grafickej karty v podobe veľmi podobných frameratov pri rôznych rozlíšeniach. Preto stále zastávam názor, že k výkonnej grafickej karte treba dokúpiť dobrý procesor. Viacero hier dnes podporuje viacjadrové procesory, teda ku herným zostavám by som pribaloval aj štvorjadrové procesory. Na druhú stranu, pre človeka čo hrá hry len občasne, je štvorjadro zbytočné - rovnaký komfort pri práci dokáže poskytnúť aj dvojjadro, navyše má nižšiu spotrebu a aj cenu.

Trochu ma desí aj Deneb, alias Phenom II, ktorého prvé testovacie výsledky neprinášajú ktovieaký výkonový prínos voči 65nm Phenomom, a vyzerá to tak, že AMD sa až po dvoch dlhých rokoch vyrovná práve dva roky starej architektúre Core2. Každopádne si myslím, že AMD zachráni ich cenová politika, a dobrá taktovateľnosť, ale to je asi tak všetko... Nehalem je iná trieda, to je moloch, ktorý si z pozície high-endu bude strážiť svoju pozíciu.

Inovácia roku:

Jednoznačne GDDR5, vďaka ktorým grafické karty nepotrebujú široké zbernice, a vystačia si s "mainstreamovou 256tkou" pri slušnej priepustnosti.

Ruka v ruke s GDDR5kami idú určite SSD disky, o ďalšiu pohyblivú jednotku menej, navyše prístupové časy sú bleskurýchle, tak ako zápis/čítanie u drahších SSD diskov.

Článok/interview roku:

Nezostáva mi nič iné, len súhlasiť s recenzentmi, pretože Anandtechu sa tento článok naozaj podaril. Klobúk dole.

The RV770 Story: Documenting ATI's Road to Success - Anandtech/ Chris Hook
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3469

Prekvapenie roku:

Myslím, že tu nieto o čom, vydanie RV770 v prekvapeniach roka dominuje. Vysoký výkon, a dobre nastavené ceny nových HD48xx bezprostredne po vydaní ohúril nejedného, len málokto očakával od tejto rady až takto vysoký výkon.

Najväčšie sklamanie roku:

Bohužiaľ, najväčším sklamaním roka by som nazval aplikáciu na konverziu videa cez GPU od ATi - ATi Avivo Converter. Tento nástroj je totiž vyvíjaný už od grafickej rady ATi Radeon x19xx, a nemá vlastne nič spoločné s GPU, pretože už v tej dobe vyšla "cracknutá" verzia, ktorá sa dala spustiť na naozaj hocijakej grafickej karte. Aplikácia je len velmi slušne optimalizovaná pre CPU, využíva obe jadrá, a výsledky konverzie sú impresívne, kvalita je ale strašná. Mnohokrát rozhádzaný obraz, neostrý, občas trhaný...

Ruka v ruke s týmto nástrojom idú ovládače od ATi, ktoré stále nedosahujú kvalít Forcewarov od nVidie, a nekladiem si márne nádeje, že v blízkej budúcnosti budú...

Najzaujímavejšie riešenie roku:

Jednoznačne veľmi zaujímavo vyzerá LucidLogix Hydra, ktorá, ak bude aspon spolovice tak dobre fungovať ako sa sľubuje, by mohla preniesť spojenie viacerých grafických akcelerátorov do úplne iných medzí.

Druhým z najzaujímavejších riešení je nesporne Intel Core i7 v spojení s Crossfire a SLi grafickými riešeniami - nárasty výkonu oproti Penrynu sú vo viacerých testovaných hrách naozaj obdivuhodné. To znamená, že Nehalem by sa mohol celkom dobre presadiť aj v drahších herných zostavách.

Aký bude rok 2009?

Príde GT300, príde RV870... Máme sa na čo tešiť. Špekulanti naznačujú, že RV870 môže obsahovať až 2000SPU, čo je síce ťažko uveritelné, ale nie úplne nemožné. Len dúfam, že obom spoločnostiam, hlavne teda ATi, sa podarí ukočírovať spotrebu ich výsledných produktov. A ak sú správy pravdivé, dočkáme sa ešte pred RV870 vylepšeného jadra RV770 - RV775. No a bojovať na front príde čoskoro GTX rada na 55nm.
Príde Deneb, ktorý by mohol AMD vytiahnuť z bryndy, kde je teraz zapadnuté, a ak to stihne, príde aj Intel Core i5. V tomto roku už snáď uvidíme aj prvé vzorku Intelu Larrabee, a mohla by sa nám konečne predviesť aj Hydra.
Mohli by sa začať konečne rozširovať GPGPU aplikácie, pretože potenciál GPU je naozaj nevyužitý...


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15 | 15
Bydlisko: triminka@sp...

To je naky novy trend ked kazdy napise o roku 2008 a za tym da dvojbodku a este "graficka inkvizicia". Myslim ze tento clanok som videl na kazdom ceskom webe. Na slovenskych vdakabohu nie, evidentne sa to meni :)


_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 02.01.2009 22:21 | eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Článok je o grafickom odvetví hardwaru, ide o zhodnotenie produktov, situácií a pod. za rok 2008 :) Keď som prečítal ten článok (ktorý je mimochodom na všetkých českých weboch, ktorých redaktori sa ho zúčastnili, rovnaký) nemohol som odolať, a napísal som aj ja ;)


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48 | 48
Bydlisko: Nitra

Chcelo by to trosku zhodnotit aj CPU+RAM, pretoze ja hry moc nehravam, ja mam radsej grafiku, a taketo zrovnanie by som ocenil :)
Ale inak toto je tiez uplne OK a aspon po slovensky nie rovnake ako na cz weboch.


_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15 | 15
Bydlisko: triminka@sp...

exi: problem je ten, ze ho maju na webe aj ty co sa ho nezucastnili(samozrejme s inym obsahom)... skratka seciiii xD


_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 02.01.2009 22:59 | eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Je to možné, ale obsah bude zrejme iný - tak ako je iný obsah v mojom :)


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 22.07.07
Prihlásený: 05.12.21
Príspevky: 1202
Témy: 47 | 47
Bydlisko: Levice

pri HD 4670 by som povedal na "uvrestany chladic", ze ja ju mam a je uplne ticha :)


_________________
NOTEBOOK | TYP: ASUS EeePC 1215B | CPU: AMD Brazos E-350 | RAM: 4GB | LCD:12 " | SSD: Samsung 840 EVO 250 GB


STOLNÝ PC | MB: GIGABYTE MA770 UD3 rev 2.1 | CASE: CoolerMaster Centurion II Black Edition | CPU: AMD Phenom II 965 BE 3.4 GHz
| CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+ (AC MX2) | GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 660 | RAM: Apacer DDR2 800 Mhz 7 GB | LCD: SAMSUNG SyncMaster 940 BW | HDD1: Seagate 1,5 TB 7200 ot./ min. | HDD2: WD 500GB 7200 ot./ min. | PSU: Seasonic S 12 II 430 W 80 Plus Bronze | Keyboard: Microsoft Wireless Keyboard 2000 | Mouse: GIGABYTE ECO660.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 02.01.2009 23:17 | eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Podľa toho ktorú, väčšina výrobcov k nej dávala malé vreštítko, Gainward jej dal slušný vetráčik... ;)


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 22.07.07
Prihlásený: 05.12.21
Príspevky: 1202
Témy: 47 | 47
Bydlisko: Levice

jj ved ty si mi tusim aj radil pri kupe a potvrdilo sa naozaj gainward dal dobry fan vobec ju nepocut :)


_________________
NOTEBOOK | TYP: ASUS EeePC 1215B | CPU: AMD Brazos E-350 | RAM: 4GB | LCD:12 " | SSD: Samsung 840 EVO 250 GB


STOLNÝ PC | MB: GIGABYTE MA770 UD3 rev 2.1 | CASE: CoolerMaster Centurion II Black Edition | CPU: AMD Phenom II 965 BE 3.4 GHz
| CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+ (AC MX2) | GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 660 | RAM: Apacer DDR2 800 Mhz 7 GB | LCD: SAMSUNG SyncMaster 940 BW | HDD1: Seagate 1,5 TB 7200 ot./ min. | HDD2: WD 500GB 7200 ot./ min. | PSU: Seasonic S 12 II 430 W 80 Plus Bronze | Keyboard: Microsoft Wireless Keyboard 2000 | Mouse: GIGABYTE ECO660.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 30.08.15
Príspevky: 1108
Témy: 25 | 25
Bydlisko: Kosice

Pekny clanok :D normalne ma zdeprimoval :D som si este viac uvedomil ako ta technika starne a stale je nieco nove a nove... podla mna je to cely pokrok obmadzeny len ludskou predstavivostou :roll:


_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 8.1 Monitor: Samsung S24D300
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina

to si si všimol až po prečítaní tohto "článku" ? :lol: človeče...

inak súhlasím s triminkom, neviem na čo je dobré na každom portáli takýto článok, no ale tak budiž.. je pravda, že nie každý človek má google :)


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 03.01.2009 0:03 | eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

mariachi toto je môj názor, články na každom inom portáli sú iné, nechápeš?


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13197
Témy: 1489 | 1489
Bydlisko: Bratislava

A tuto kategoriu neberte ako kategoriu urcenu na clanky, je v prvom rade urcena ako blog, to bol jej prvy zamer....


_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

el mariachi píše:
to si si všimol až po prečítaní tohto "článku" ? :lol: človeče...

inak súhlasím s triminkom, neviem na čo je dobré na každom portáli takýto článok, no ale tak budiž.. je pravda, že nie každý človek má google :)


tak naco tu je sekcia OC, ked to je na inych weboch, naco tu je nakupna poradna, to je tiez aj inde... nezrusime cele forum??


aby som nebol OT - tak v pohode clanok, k tym CPU od AMD, pocul som ze ceny su nasadene dost vysoko, takze neviem co tym AMD chce dosiahnut.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140 | 140
Bydlisko: Trenčín

Exo, prihlas sa na dajaky konkurz do PC revue, alebo este lepsie Computer (sice je to cesky casak ale ak sa naucis pisat cesky...), robil by si co ta bavi a este bysi si pekne zarobil + kopu dalsich vyhod :) A clanok od teba by som si velmi rad precital ;)

Co sa tyka tej 4670, mam verziu od gigabytu a musim potvrdit ze je to vysavac :(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 30.06.22
Príspevky: 4117
Témy: 319 | 319
Bydlisko: HE/BA

Skyro veľa výhod v PC REVUE nemáme :) Výhody sú maximálne také, že sa keď sa dohodneš, že napíšeš nejaký článok o platenom SW, tak si dokážeš vybaviť plnú licenciu na tento SW zadarmo, inak nič. A zarobiť sa celkom dá, ale musíš poriadne makať na článkoch.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140 | 140
Bydlisko: Trenčín

Tak ja som myslel tak globalne, ked primali do computeru redaktorov tak ukazovali vyhody, napr lietas po svete na veletrhy apd...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizícia

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 30.06.22
Príspevky: 4117
Témy: 319 | 319
Bydlisko: HE/BA

Skyro, lenže tam šlo o interných redaktorov, ktorí to naozaj robia(v PCR síce väčšinou iba šéf Ondrej[zdravím :)] :)) pochybujem, že by eXi šiel za interného. Externý to majú ale dosť ťažké, ale už sme OT, čiže späť k téme :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115 | 115
Bydlisko: Košice Bydl...

Prave z toho dovodu maloktory IT magazin uznavam, pretoze donho pise "kde kto z ulice". Potom to tak dopadne, ked nejaky hluchy "odbornik" hodnoti kvalitu reprosystemov a na zaklade jeho rady si kupi polka slovenska ten najvacsi shit na trhu. Ale to tak byva s recenziami, kde je riziko znacnej davky subjektivity...


_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
 [ Príspevkov: 19 ] 


eXistenZ o roku 2008: grafická inkvizíciaPodobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Hra roku 2008

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Počítačové hry

55

4947

05.03.2009 21:47

EndersoN

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Najlepšie hry od Roku 2008

v Počítačové hry

6

439

12.02.2014 15:25

uterak

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

môj web - existenz.ex.funpic.org

v Webdesign

13

817

12.06.2007 14:10

xgamer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Najvhodnejsi monitor pre Budget zostavu od eXistenZ

v Monitory, televízory a projektory

10

521

17.09.2010 8:23

Tobi

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

HRA ROKU

v Počítačové hry

24

3373

06.05.2006 11:07

Jimmymen

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

hry roku

v Počítačové hry

7

711

01.01.2008 20:47

gadgetsk

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

prepadak roku 2006

v Počítačové hry

27

1550

05.05.2007 11:15

Poki

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

prirátanie roku k datumu

v PHP, ASP

1

343

30.07.2014 9:36

BX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Najocakavanejsie hry roku 2007

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Počítačové hry

87

4078

18.02.2007 12:20

erased_fear

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ceny po Novom roku

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

22

1295

04.01.2010 20:03

9tommy9

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

reakcia po vyse roku

v Kôš

0

44

24.05.2016 7:10

Cipkar111

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zostava do noveho roku ...

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

70

2555

20.01.2008 9:43

xentoo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zavedenie eura v roku 2009

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

56

2153

06.06.2007 14:35

SchYzo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

NAJLEPŠIE MAPY + FOTOMAPY roku 2007

v Ostatné programy

0

1141

29.12.2007 12:12

paulix

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ageia zaútočí v roku 2007

v Novinky

1

399

17.04.2007 18:17

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

spam po 3,5 roku

v Kôš

0

41

03.01.2017 13:54

wersone© 2005 - 2022 PCforum, edited by JanoF