Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 12.04.13
Príspevky: 29
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2011 17:40

zdravim. mal by som zaujem o kupu tohto notebooku. ak ma niekto skusenosti s tymto notebookom tak by som bol velmi rad...ake su nanom nejake chybicky alebo tak. velmi sa mi nepacia konfiguracie tych hromadne vyrabanych notebookov a takpovediac uz dlho to sledujem a takmer ziadna by mi osobne nevyhovovala. kazdu radu ohladom neho privitam lebo na nete je o nom velmi malo. alebo ak by mal niekto navrh na nejaku lepsiu alternativu k tomuto notebooku tak sem s nou.

moje zakladne poziadavky su 4 jadro Sandy Bridge a nejaka vykonnejsia AMD grafika... 6870M alebo aj lepsia...ale tak uz ta 6970M ma 100W tdp ak dobre viem a to je uz je poriadny zrut...tak v tomto smere by som bol rad keby aj niekto poradil nejake setriace profily na setrenie spotreby


Offline

Užívateľ
Užívateľ
EUROCOM Racer

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2011 20:04

Eurocomov/Goldmaxov by som sa nebal, specializuju sa na herne notebooky a teda vedia ich robit. maju vhodne chladenie, preto su tie notebooky tazsie a hrubsie nez ine notebooky. napriklad asus ponuka tiez dobre konfiguracie napr.:
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... 0gb-4g-7hp grafika je ekvivalent k ati 5870 a teda aj ati 6870 kedze je to to iste len premenovana 5870-ka.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.10
Prihlásený: 05.06.11
Príspevky: 678
Témy: 9
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2011 20:05

konkurencia je alienware a sager. a herne asusy.







_________________
Zostava 1: Intel QX9650|4x2GB RAM Corsair 1333 DDR3|Asus EAH6850|Corsair TX650W|Asus P5Q3| Samsung 750GB 7200rpm
Zostava 2: Intel QX9650|4x2GB RAM Corsair 1333 DDR3|Asus EAH5830|Corsair TX650W|Asus P5P43TD Pro| Samsung 1TB 7200rpm
Laptop: Acer Aspire Timeline X 4820TG-6847|i5 480M|HD 6550|G.Skill 8GB DDR3 | OCZ Vertex 2 120GB SSD
Telefon: HTC Desire Z|2x Nokia 2730 classic
Offline

Užívateľ
Užívateľ
EUROCOM Racer

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2011 20:10

inak v tejto kategorii sa na setrenie nehra, tie notebooky nevie udrzat poriadne nad 2 hodinami ani 9-clankova bateria, to by si musel riesit jedine druhou nahradnou bateriou.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.11.09
Prihlásený: 08.10.18
Príspevky: 274
Témy: 51
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2011 21:00

Alienware je zarucena kvalita ku tomu super design, ak ti ide o herny notebook tak ja by som isiel do exkluzivity znacky alienware, pripadne nejaky asus, v tejto kategorii notebookov sa na cenu velmi nepozera :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 12.04.13
Príspevky: 29
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.06.2011 3:12

no tak mne az tak o ten herny notebook neide..ale kto by sa na nom nezahral ked moze...ja ho chcem ako student a chcem ho vyuzivat aj na narocnejsie ulohy...zato chcem zaklad stvorjadro min 4GB ram hdd si po case ked budu lepsie kupim ssd a tiez poriadnejsiu grafiku...a do takych Quadro alebo Firepro alebo ake ma AMD investovat velmi nebudem....to by som ani nevyuzil.....no ale na tu intel HD grafiku by sa dalo ist o cosi dlhsie....aj tie SB procesory maju lepsiu spravu spotreby a tak...tak len sa pytam vi by sa na tom dalo nieco na sposob odpajania diskretnej grafiky ak ju nepotrebujem....napriklad ak len pozeram film alebo len nieco vo worde robim alebo na nete tak mi tam zbytocne vyuzivat tu silnejsiu grafiku


Offline

Užívateľ
Užívateľ
EUROCOM Racer

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2011 8:41

existuju aj notebooky, ktore maju dobry vykon a vedia prepinat na integrovanu grafiku. to ale nie sú vylozene herne masiny, len vykonnejsie notebooky. ty si ale napisal rovno, ze chces herny notebook. dobru vydrz aj vykon ma napriklad acer travelmate 3820/4820/5820/x830TG. napis cenu a aku vydrz potrebujes.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 12.04.13
Príspevky: 29
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.06.2011 5:42

nikde som nenapisal ze chcem herny notebook...mne ide o poriadny procak a silnejsiu grafiku ktora utiahne aj nejake CAD aplikacie alebo nieco podobne v rozumnom case. a ak ten vykon potrebovat nebudem tak to chcem maximalne usetrit na vydrz....preto najradsej tie Sandy Bridge stvorjadra..ani AMD by som nepohrdol keby mali inu spotrebu...ale tak rozdiel 45nm a 32nm urcite je...a v prospech podla mna hraje aj ta intel grafika..zaklad co clovek potrebuje uz dokaze....a inak to Optimus prepinanie tiez velmi nemusim..ja ani nemam problem si to prepinat hoc aj sam.....a inak velmi acery nechcem....povodne som chcel aj napriklad nejaky HP alebo nieco kvalitnejsie ale po uplinulych udalostiach som prakticky zmenil nazor na vsetky takto hromadne skladane notebooky......no tak cena okolo 1600E a vydrz na text +-4 hodiny


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
EUROCOM Racer

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.06.2011 9:11

No napr taky EliteBook by ti myslim kvalitou nevadil, na pracu je genialny a za cca 1700eur ma aj 256GB SSD. Lenze tam su prave tie pracovne Quadro grafiky, ktore si ako vravel nechces. Ak chces ale vykonnu hernu grafiku, v tej cene mas na vyber len z multimedialnych notebookov ktore budu zrejme pricinou tvojej averzie voci "hromadne skladanym notebookom" ;)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 12.04.13
Príspevky: 29
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.06.2011 12:30

no..tak co na to povedat...od tohto leta si uz tie elitebooky nekupim...hoci som predtym aj uvazoval...lebo teraz som na zarobkoch v ceskom foxconne a som aj na tych linkach kde sa montuju elitebooky 2540p 8440p a 8460p...a ked som videl ake prechadzaju...aj niektore s pokryvenymi klavesnicami...a take somarinky..tak som si povedal ze uz ked takto maju vyzerat tie Elitebooky...ako potom vyzeraju probooky alebo paviliony......preto som sa aj obhliadal za takymi to notebookmi ako Eurocom


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
EUROCOM Racer

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.06.2011 12:35

No ano, to je problem mnohych znaciek a hlavne tych lacnych. Pustia cokolvek a potom po svete putuje 3/4 pochybnych Acerov, ASUSov atp. Ale statisticky si tie Elitebooky jedny z tych kvalitnejsich. Mozno by som este skulil po Tecre, pripadne potom uz len fakt ten skladany Eurocom/Goldmax.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 12.04.13
Príspevky: 29
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.06.2011 18:33

ved ja by som si napriklad aj pripadne vybral z tych elitebookov...celkom by aj mohli byt...napriklad uz na tych 12" maju slusnu klavesnicu....ale tak ked hovorim ze niet z coho vyberat...tie kombinacie mi casto vadia len pre jeden komponent alebo tak..ale tak co uz....uz aj tak rozmyslam ci by ma lepsie nevyslo si poskladat sam nejaky poriadny desktop a slabsi notebook ku tomu...ale tak fakt neviem ako by lepsie bolo.. desktop + notebook ma prakticky aj o dost lacnejsie vyjde ak si vyberiem "notebook" na sposob AMD Zacate....a co pozeram na E-350 tak ma teoreticky taky isty vykon ako moj Pentium 4 630 na 3.0 GHz...a napriklad s mojou GeForce 6200 sa to uz ani neda porovnavat


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
EUROCOM Racer

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2011 20:11

Zalezi ako to chces. Ja som si napr ako nahradu desktopu kupil 17" book, pretoze 15,6 su pre mna male (vlastne aj 17"). Desktop na intrak som nechcel. No niekomu to nevadi a teoreticky by si si mohol vyskladat vykonny desktop a za tych 400-600eur kupit book len do skoly na poznamky a ine prkotiny. Pripadne nieco vykonnejsie bazarove. Pokial na tom nebudes zavisly (tym myslim, ze ak sa to pototo, mas este desktop). Ono totiz ide o to, ze ak chces kvalitu, vacsinou musis kupit profesionalne rady a tie maju alebo slabu hernu alebo relativne vykonnu, no profesionalnu grafiku ako Quadro. ak si kupis multimedialny, budes mat hernu grafiku, ale stratis na odolnosti. Skus napisat vsetky planovane cinnosti a priority a nieco vymyslime ;)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 12.04.13
Príspevky: 29
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 5:31

tak ja som si toho uplne vedomy....ved to ma serie na tom....ze nic mi nesedi na 100%...no ale tak chcem ist studovat informatiku a aj tak sa musim asi najskor poinformovat ci sa oplati mat aj so sebou nejaky ten vykon alebo postaci aj na internate...lebo tak pravdu poviem mam ovela radsej desktop a to vsetko co s nim mozem robit...supat do neho..optimalizovat...zmykat z neho vykon kolko sa len da a tak...no a tak poziadavky...tak preventivne by som chcel uz mat nieco vykonnejsie na vselijake hratky so softverom a pripadnou optimalizaciou a tak...a ta si myslim ze 4 jadro je zaklad....a nejaka slusnejsia grafika...a tiez potrebujem tu silnejsiu grafiku pri tvoreni 3d grafiky cez cad programy alebo take...lebo na svojej zostave som na to cakanie nemal nervy...no prakticky na nic ine ako prehladanie netu...pozeranie dvd alebo divx filmov alebo nejake tvorenie v nenarocnych aplikaciach sa na nej ani nedalo......a tak predbezne rozmyslam ze zoberiem desktop na Core i7 2600K + 8GB Ram + HD6870..a to ma vyjde tak priblizne okolo 1000 - 1100E ...a do ceny toho Eurocomu mi este vyjde aj taky zakladny nb na Core i3...ale ako hovorim...ak mi nebude treba nieco silnejsie so sebou tak si myslim ze toto je lepsia volba ako nosit so sebou to hebedo tazke...hoci to je "len" 15.6 ale minimalne ten 180W adapter nevyzera ktovieako mobilne :-D (ak dojde baterka)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Stolicku DX Racer

v Predám

1

595

09.12.2015 17:53

ZuzkaMik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s RACER-om

v Počítačové hry

1

552

15.02.2007 11:20

Maroshx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: ZTE Racer II, čisto nový, 2roky záruka

v Predám

0

309

19.01.2013 11:52

trixx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: volant TS-PC RACER Ferrari 488 Challenge Edition

v Predám

1

425

26.08.2022 10:04

Andre Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra