Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.07.12
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 4
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2012 12:40

Zdravim vas vsetkych ...

Potreboval by som pomoct vytvorit k instalacii a odinstalacii dva davkove subory *.bat, pricom instrukcie by sa mali chovat nasledovne:

a.) Pri instalacii:

1. Skontrolovat, ci sa v uzivatelskom priecinku nachadzaju subory xxx.tmp a yyy.tmp, v pripade, ze sa nachadzaju zmazat ich a vypisat pre oba pripady hlasenie: Subor xxx.tmp bol najdeny a odstraneny/Subor xxx.tmp nebol najdeny (rovnako k druhemu suboru), pockat pri vypisani hlasenia napr. 2 sekundy s casovacom a spravou: Cakajte prosim, prebieha dalsie spracovanie... (aby si uzivatel mohol hlasenie precitat) a po uvedenom casovom limite sa prejde na bod 2 nizsie.

Tuto som zatial pouzil nasledovne (sice to ciastocne funguje, ale ide mi aj o tie hlasenia a casovac):

Kód:
@echo off
rem // zmazat tieto subory
if exist "%APPDATA%\PriecinokXXXt\xxx.tmp" del "%APPDATA%\PriecinokXXXt\xxx.tmp"
if exist "%APPDATA%\PriecinokXXXt\yyy.tmp" del "%APPDATA%\PriecinokXXXt\yyy.tmp"


2. Skontrolovat, ci sa v systeme nachadza subor hosts, ak ano, vypisat o tom hlasenie: Subor hosts bol najdeny, pokracujem... (pockat 2 sekundy s casovacom na precitanie hlasenia), potom vytvorit zalozny subor hosts_zaloha.bak a prejst k bodu 3 nizsie (ak tento subor neexistuje, tak rovnako vypisat hlasenie: Subor hosts neexistuje, prajete si ho vytvorit ? ... a pockat na rozhodnutie uzivatela a ak ten vyberie moznost Nie, tak ukoncit cely subor *.bat s hlasenim: Vybrali ste moznost Nie, program nemoze pokracovat...

3. Ak subor hosts riadne existoval (alebo ak neexistoval a uzivatel vybral moznost Ano pre jeho vytvorenie), tak:
zapisat do suboru nasledovne adresy pod seba: http://www.skuska1.com, http://www.skuska2.com (tu chcem poznamenat, ze by som potreboval, aby sa tieto adresy vkladali pod seba na nove riadky kazda - ak totiz predosly subor host obsahuje ine hodnoty a nie je zariadkovane na konci poslednej instrukcie, tak sa dalsia prva zapisovana hodnota nezariadkuje a dopise sa suvisle do riadku poslednej instrukcie v v povodnom subore hosts)

Zatial som zalohu suboru hosts a zapisanie hodnot riesil takto:

Kód:
rem // vytvori zalozny soubor hosts a skopiruje do suboru hosts adresy
rem // ak subor uz existuje
if exist "%windir%\system32\drivers\etc\hosts_zaloha.bak" del "%windir%\system32\drivers\etc\hosts_zaloha.bak"
copy "%windir%\system32\drivers\etc\hosts" "%windir%\system32\drivers\etc\hosts_zaloha.bak"
attrib -s -h -r %windir%\system32\drivers\etc\hosts > nul 2>&1
echo. >> "%windir%\system32\drivers\etc\hosts"
echo 127.0.0.1 www.skuska1.com >> "%windir%\system32\drivers\etc\hosts"
echo 127.0.0.1 www.skuska2.com >> "%windir%\system32\drivers\etc\hosts"
echo Hotovo - stlacte lubovolnu klavesu
pause


b.) Pri odinstalacii:

1. Tu by som potreboval najprv skontrolovat, ci sa zalozny subor hosts_zaloha.bak v systeme nachadza a vypisat o tom hlasenie s casovacom 2 sekund: napr. Zalozny subor hosts_zaloha.bak najdeny, pokracujem... pristupit k bodu 2 nizsie (ak nebol najdeny, vypisat hlasenie: Zalozny subor nebol najdeny... a ponechat na uzivatela, aby stlacil lubovolnu klavesu pre ukoncenie)

2. Ak bol zalozny subor najdeny, tak odstranit subor hosts v ktorom som predtym spravil zmeny, nahradit ho zaloznym suborom a vypisate hlasenie o uspechu: Subor hosts bol uspesne obnoveny... a ponechat na uzivatelovi ukoncenie lubovolnou klavesou.

Toto som zatial riesil takto:

Kód:
attrib -s -h -r "%windir%\system32\drivers\etc\hosts" > nul 2>&1
if exist "%windir%\system32\drivers\etc\hosts_zaloha.bak" (
copy "%windir%\system32\drivers\etc\hosts_zaloha.bak" "%windir%\system32\drivers\etc\hosts"
del "%windir%\system32\drivers\etc\hosts_zaloha.bak"
)
echo Subor hosts bol uspesne obnoveny - stlacte lubovolnu klavesu
pause


Budem vam vdacny ak si niekto najde cas a pomoze mi s tymto kodom, je mi jasne, ze to bude potrebne osetrit na rozne udalosti, na ktore som mozno teraz ani nemyslel.

Bol by som velmi rad ak by sa dalo nejako osetrit opakovane vkladanie udajov uzivatalom, ktory by mohol klikat opakovane na *.bat alebo *.exe subor, ktory vytvorim a hodnoty by sa duplicitne zapisovali v cykle v subore hosts. Neviem, ako na to, aby sa dalo este pred zapisanim novych hodnot priamo zo suboru hosts citat, ci sa v nom tieto uz nachadzaju a podla toho rozhodnut, ci sa zapisu alebo nie, pretoze uz existuju.


Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. davkovy subor- potrebujem vidiet znaky v ASCII

v Ostatné

0

456

24.11.2008 13:24

m.jaros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Batch (.bat) subor

v Operačné systémy Microsoft

8

1434

01.08.2016 13:15

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. specialny .bat subor

v Ostatné

0

324

04.03.2013 16:26

baumax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prekonvertovať .bat súbor na .sh?

v Ostatné

2

516

12.06.2011 11:00

Forty- Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s vytvorenim bat suboru

v Ostatné programy

5

2805

04.11.2007 18:59

Roberbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista:Potrebujem pomoc chyba mi subor d3d9.dll

v Operačné systémy Microsoft

6

971

19.08.2008 21:18

jano1507 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. unpak.bat

v Ostatné

9

851

11.11.2009 8:58

reDo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vytvorenie programu .bat

v Ostatné

4

527

08.10.2012 22:35

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. exec() pre .bat file

v PHP, ASP

2

452

25.01.2017 14:22

mackooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je mozne skriptom jazyka perl spustat *.bat subory?

v Perl, Python, Ruby, CGI

4

2118

21.04.2008 21:00

Lucao Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zapchast trojsky kun v subore c:\a.bat

v Antivíry a antispywary

5

493

26.05.2008 8:30

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nová technológia umožňuje zdvojnásobiť kapacitu Li-Ion bat.

v Novinky

2

693

04.11.2009 17:57

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. .BAT subory (dufam ze som trafil obsah fora)

v Ostatné

6

852

12.08.2010 9:44

Plax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tablet + externá bat. do mobilu HTC 3D Evo

v Mobilné zariadenia

5

324

14.03.2013 22:08

kryptoN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C++ Hlavickovy subor vs Hlavickovy subor s CPP suborom (Alebo deklaracia a definicia tried v1 alebo 2och suboroch)

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

611

19.06.2017 21:16

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nezmazateľný súbor

v Bezpečnosť a firewally

2

684

12.08.2010 8:27

W.u.n.j.o Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra