Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.10.08
Prihlásený: 24.12.10
Príspevky: 12
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2010 13:27

Ahojte,
zaumienil som si, že chcem na mojom provizórnom linuxovom domácom kine zobrazovať statusy priateľov na facebooku. Najjednoduchším spôsobom je asi fbcmd a conky.

Dostal som sa do štádia, kedy si cez fbcmd vylistujem aktuálne statusy. Na každý riadok pripadá Meno, (ak sa uvádza, tak stredné meno), Priezvisko, veľa medzeir a nakoniec samotný status. Pomocou "shuf -n1" vyberiem jeden náhodný riadok a nastavím zalamovanie textu pomocou "fold -w55 -s". Výsledok je teda nasledovný:

Kód:
fbcmd FSTATUS | shuf -n1 | fold -w55 -s


Čo ale potrebujem ďalej:
1. Nahradenie viac ako X medzier escape znakom $\n
čo by vo výstupe oddelilo meno na samostatný riadok. Nedá sa to spraviť cez počet slov oddelených medzerou, pretože niektorí chytráci uvádzajú stredné meno, a iní nie.
2. Zobrazenie profilovej fotky. Všetky fotky mám cez fbcmd stiahnuté v jednej zložke a pomenované celým menom danej osoby. Chcel by som aby vyššie spomenutý prvý riadok, obsahujúci celé meno osoby, figuroval ako nejaká premenná, ktorú by som vložil na koniec cesty k súboru

Najrozumnejšie by asi bolo, aby výstup so scriptu mal tri riadky, pričom prvý by obsahoval celé meno, druhý status a tretí cestu k fotke


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
conky + fbcmd + bash

Registrovaný: 24.09.06
Prihlásený: 15.07.23
Príspevky: 1427
Témy: 37
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2010 14:21

Postni príklad výstupu `fbcmd FSTATUS`.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.10.08
Prihlásený: 24.12.10
Príspevky: 12
Témy: 4
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.02.2010 20:02

Kód:
deafboy@pathfinder:~$ fbcmd FSTATUS
NAME                              STATUS
Marek XXXXXXXX                    is writing an essay.. yea!
Ján Fermentácia XXXXXXX        davam tomu 1,5 dna az tu bude 28 skupin "chceme stary facebook!" a polovica z vas tam bude
Matej XXXXXXX XXXXX              Byt spontanny ma casto svoje vyhody :P
Yoshi XXXXXX XXXXX                sel by nekto von na pivco?
Katka XXXXXX XXXXXXXXX            prave zazila navstevu pracovnika elektrarni a nestacila  sa kukat
Chulietta XXXXX                 Po dlhej dobe opät a znova chorááá to sa mi nepači :(
Juraj XXXXX                      CDcko windows XP alebo 7micky nemate dakto v Prahe... ? Strajkuje mi komp v nespravnom obdobi
Lucia XXXXXXX                    Moje prve Dcko :(
Thess XXXXXXXX                    "A man never stands as tall as when h


... A teraz som si všimol, že problém by mohol činiť aj prvý riadok... ale vďaka debian-based náhodnému výberu som sa s ním ešte nestretol :D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bash - regularne vyrazy

v Operačné systémy Unix a Linux

8

1046

16.11.2010 1:48

karco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linux/unix Bash Prikaz pre zoradenie vzostupne etc.

v Operačné systémy Unix a Linux

1

417

03.12.2013 15:35

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra