Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chladiaca pasta

Registrovaný: 11.09.09
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 118
Témy: 15
Príspevok NapísalOffline : 29.05.2010 15:10

Prosím o pomoc :

Čistil som grafickú kartu, rozobral som komplet chladič aj ventilátor, očistil a pomenil som chladiacu pastu ( skôr chladiace plátky "plastelíny" , ktoré som narezal na veľkosť švábov a nalepil na ne ) , ale pastu na GPU som nevymenil, ostala stará . Samozrejme teplota z 45 stupňov v kľude (predtým ) stúpla na cca 60 stupňov (potom ) .

Tak OK, ostal mi ešte nejaký plátok tej modrej chladiacej "plastelíny", tak som ju ako krajné riešenie nalepil aj na GPU (v pondelok kúpim originálnu pastu určenú na GPU ).

1. preto ma zaujíma, či tak GPU nemôžem poškodiť, pretože namiesto tej hliníkovej (alebo striebornej ) pasty som tam nalepil tú chladiacu modrú plastelínu ???

2. v pondelok kúpim originál chladiacu pastu na GPU a preto sa pýtam aký typ by bol vhodný a či môžem použiť pastu určenú na CPU aj na GPU a či je v tom nejaký rozdiel ???

3. Môžem tú pastu naniesť aj na tie šváby ( 8 kusov ) okolo GPU ??? Tam žiadna pasta nebola, len tie plátky tej chladiacej plastelíny , ktoré boli z vrchu pritlačené na hliníkový chladič.


Vďaka za odpovede .







_________________
CPU: AMD Athlon 64 X2 6000+ --- GPU: ATI Radeon X1950 GT 512 --- HDD: Samsung 400GB --- LCD: Samsung SyncMaster 22" --- RAM: 2048 MB DDR2 SDRAM --- DVD ROM: Asus --- Mainboard: ASRock ALiveNF5 --- OS: MS WINDOWS 7 Home Premium EN 64-bit OEM --- MOUSE: Microsoft --- KEYBOARD: Microsoft Comfort Curve 2000 ---
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Chladiaca pasta

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 29.05.2010 18:57

2. toto je dobra pasta:
http://www.tichepc.sk/AC-MX-2-Thermal-Compound.html?arg1=001021002
3. Ak chces menit pastu aj na pametiach (svaboch) tak mozes len si neviem predstavit ako na pamete (cez teplovodivu pastu) pripevnis chladice - mozno teplovodivim lepidlom ale to uz neodtrhnes potom ;)

btw a neni to chladiaca pasta - ale teplovodiva pasta ... to je rozdiel - pasta nechladi len zabezpecuje lepsi prechod tepla medzi komponentom a chladicom (vyplna vzduchove medzierky, vzduch ako tepelny izolant sa potom mezi komponentom a chladicom nenachadza)







_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chladiaca pasta

Registrovaný: 11.09.09
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 118
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.05.2010 21:56

No, ja som tie pamäte zakryl takými teplovodnými podložkami, ktoré som si predtým narezal presne na veľkosť tých pamätí. Podobá sa to na žuvačku vytiahnutú z obalu :D (presne rovnaké tam boli od výrobcu, len v inej farbe a boli trošku tenšie ). No a presne túto teplovodnú podložku som použil aj na grafický procesor ako dočasné riešenie, pokiaľ nekúpim tú teplovodnú pastu.

Tá moja grafika (viď popis nižšie ) nemá žiadne malé chladiče pamätí ale len jeden veľký hliníkový chladič ktorý ich všetky zakrýva ( no a plus tá teplovodná podložka pod , resp. nad každou pamätou ) .

Ešte otázočka : Tie staré teplovodné podložky, ktoré boli na tých pamätiach, boli niektoré väčšie než je rozmer pamäte ( takže tá pamäť bola celá ako keby pod taký dáždnikom......aj nožičky a aj nejaké SMD súčiastky v jej okolí ) a niektoré boli zasa vyrezané presne len na takú veľkosť aby pokrývali len tú pamät . Malo to nejaký význam ??? Alebo je to len dôsledok sériovej pásovej výroby ??? (robil som čosi podobné a preto viem že nie vždy sa výrobky zhodujú , že sem-tam sa cvrkne viac či menej napr. pájky a že nie vždy sa pri bezolovnatých pájkach používa výhradne bezolovnatá pájka ;) ). Pýtam sa to preto, lebo tých teplovodných podložiek mám kopec a v pohode by som nimi pokryl aj celú grafickú kartu......preto by som nerád šetril tam kde nemusím.


http://www.tichepc.sk/Teplovodive-pasty ... 21003.html







_________________
CPU: AMD Athlon 64 X2 6000+ --- GPU: ATI Radeon X1950 GT 512 --- HDD: Samsung 400GB --- LCD: Samsung SyncMaster 22" --- RAM: 2048 MB DDR2 SDRAM --- DVD ROM: Asus --- Mainboard: ASRock ALiveNF5 --- OS: MS WINDOWS 7 Home Premium EN 64-bit OEM --- MOUSE: Microsoft --- KEYBOARD: Microsoft Comfort Curve 2000 ---
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Chladiaca pasta

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 30.05.2010 9:28

aby sme sa rozumeli:
na tu teplovodivu pastu resp. podlozku musis umiestnit chladic (Al,Cu,...) pretoze ta pasta (podlozka) sama od seba nechladi, len kladie mensi tepelny odpor (ako vzduch) v prestupe tepla medzi suciastkou a chladicom takze myslim ze by to nemalo ziadny vyznam zakryt celu grafiku (iba by si to musel v pripade predaja cele cistit ;) )
No ale teoreticky by sa mozno oplatilo znova "pozakryvat" pamete a procesor grafickej karty (iba pamete a procesor) tou pastou (alebo podlozkami - ale pasta rulez ;) ) a na to potom znova umiestnit chladic, ale zakryvat celu PCB :filth: je holt zbytocne :D Lebo teplovodivej pasty sa dava len minimalne a keby si zakryval aj PCB tak tam by musela ist logicky vacsia vrstva ako na pamete a procesor, takze by sa stracal ucinok akurat by sa teplo z pameti a procesora prenieslo tou pastou (podlozkou) aj na PCB...inak myslim (nemam s podlozkami skusenosti) ze su tak ako pasta nevodive alebo maju obrovsky elektricky odpor....
toť moj nazor







_________________
always is always wrong
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chladiaca pasta

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

7

1131

06.03.2008 14:07

amd_sk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chladiaca pasta

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

14

1342

16.02.2011 19:56

Poki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chladiaca pasta.

v Intel - Integrated Electronics

8

834

20.10.2021 16:24

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chladiaca pasta vs ventilator

v Ostatné

12

532

13.08.2022 14:37

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chladiaca pasta pod procesor

v Chladiče a všetky druhy chladenia

28

4408

14.09.2010 15:54

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chladiaca pasta na RYZEN 7 1700

v AMD - Advanced Micro Devices

2

543

17.04.2017 18:27

samueletoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyčistený a nová chladiaca pasta-stále teplota okolo 100°c

v Notebooky a netbooky

9

1745

24.06.2013 19:12

donnie Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Accelero pasta

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

300

31.01.2014 19:42

banzai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. teplovodiva pasta

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

8

736

21.01.2011 15:26

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CPU pasta

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

17

889

10.08.2011 15:47

Urbany Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. teplovodivá pasta

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

10

1001

28.10.2012 13:15

FBerente Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplovodiva pasta

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

575

16.10.2014 18:37

dank9o Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. teplovodiva pasta

v nVidia grafické karty

10

977

02.09.2009 16:53

Warrick Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplovodiva pasta

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

5

605

20.10.2011 22:20

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vodiva pasta

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

597

12.01.2014 20:57

kuki_sk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplovodivá pasta

v Ostatné

6

528

14.03.2019 18:17

DanielH Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra