Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.12.08
Prihlásený: 27.08.18
Príspevky: 68
Témy: 32
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 16.10.2014 17:46

Na chalupe sa pripájam k internetu cez môj staručký (ale dobrý a spoľahlivý) mobil NOKIA 6230i, keď mi slúži ako modem k stolovému PC. Tá rýchlosť je síce z pohľadu dnešných mladých uživateľov priam smiešna, ale mne to vyhovuje: spoľahlivo si vybavujem poštu, pozriem si aj odborné portály a donedávna som aj chatoval na Skype, či predtým na Windows Messengeri a bolo to v súlade s výškou môjho dôchodku (denné pripojenie u O2 za 50 centov - možnosť 250 MB dát). Viem že sú teraz takmer neobmedzené možnosti pripojenia, ale tie ceny sú konkrétne pre mňa neprijateľné. Zdôrazňujem že využívam písomný prejav chatu, nejde o žiadne telefónovanie, či dokonca videotelefónovanie, to je pri tej rýchlosti pripojenia nemožné. Akonáhle však Skype prevzali ostrí chlapíci z Microsoftu, tak ma už na tej mojej verzii Skype ani nepripojí (používam W XP + SP3 - PC je CPU 2 GHz a RAM 512 MB) a tým pádom si nemôžem písať s členmi rodiny online, tak ako donedávna. Neviete mi poradiť nejaký program (stránku) ktorá sa uspokojí aj s pomalým pripojením a umožní mi písomný styk online?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 16.10.2014 17:53

1, tesco mobile + clubcard a mas to iste za polovicu.
2, aky ta mas signal? Ak aspon trochu lepsi ako edge zainvestuj do usb modemu.
3, na surfovanie opera turbo, ci offroad ci ako to volaju







_________________
Toto je podpis.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.10.2014 14:09

Pripadne skusit iny Messenger, ktory nemusi mat take "vysoke" naroky na pripojenie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chatovanie

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.10.2014 14:16

Ďalšia možnosť je použiť skype spôsobom, o akom asi veľa ľudí nevie, ale ak by si si vytvoril účet do outlook.com, tak máš možnosť využívať chatovanie cez skype aj priamo na webstránke (vpravo hore je na to ikonka). Nemusíš nič inštalovať a možno by ti to vyhovovalo...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.12.08
Prihlásený: 27.08.18
Príspevky: 68
Témy: 32
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.10.2014 18:58

Ten outlook.com to je asi bývalý hotmail, nie? Tam účet mám - tak som to skúsil: požadovalo to odo mňa stiahnutie a nainštalovanie nejakého doplnku, po jeho inštalácii to funguje (písomný chat), ovšem skúšal som to doma cez DSL pripojenie, uvidím ako sa to bude správať na chalupe pri slabučkých parametroch GPRS pripojenia. Chcel som si kúpiť USB modem O2, ale operátor mi odpovedal že tá BTS-ka kde mám chalupu by nezaručila jeho fungovanie, práve kvôli tomu že technológia uvedenej BTS-ky nepodporuje rýchlejší prenos. Takže nie môj modem v Nokii, ale operátor je na ťahu: odpovedal mi však že jeho cieľom je okrem služieb aj zisk a tak náročnejšie a vraj nepomerne drahšie technológie montujú len do tých BTS, kde je to v súlade s ich investičnými zámermi. Škoda, mal som si chalupu zaobstarať v Bratislave, alebo v nejakom krajskom meste..., aj keď v podstate im rozumiem - taká je doba. Stratu nechce produkovať nikto a na vlastné platy sa im siahať nechce. A čo ten bývalý Windows Messenger? Ten už úplne zanikol?
Okrem iného som to skúšal (ale opäť na DSL doma, v BB) na Pokece od azet.sk - tam to funguje dobre, uvidím ako to pôjde na chalupe.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chatovanie

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.10.2014 19:07

Hej, hotmail, live atď.. Ktovie aké všetky názvy to už malo.. :lol:
Windows Messenger premenovali na Live Messenger, ale odkedy získal MS skype, zrušili messenger, čo je vcelku pochopiteľné.. Prestali ho podporovať tak rok a pol dozadu.
Pokec by mohol tiež fungovať, prinajhoršom by sa ti mohlo podariť spojazdniť mobilnú stránku a tam je tá náročnosť naozaj minimálna.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.12.08
Prihlásený: 27.08.18
Príspevky: 68
Témy: 32
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.10.2014 19:33

Mobilnú stránku: myslíš stránku môjho mobilného operátora? Aj tam sa dá chatovať? Inak pokiaľ ide o túto stránku (O2), tak keď si občas chcem pozrieť na chalupe niečo z ich agendy, tak to je večnosť kým načíta všetky tie ich data a reklamy..., typický reklamný oblbovák.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chatovanie

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.10.2014 19:40

Nie nie, myslel som to tak, že pokec má dve verzie.
1.) tú, ktorú vidíš, keď sa pripojíš na pokec zo stolného pc alebo z notebooku
2.) mobilnú verziu, ktorú by si videl, keby si sa pripojil z mobilu alebo z tabletu. Tá je značne oklieštená a je zameraná v podstate len na to, aby si si mohol s ľuďmi písať cez súkromné správy.

Adresa je http://m.pokec.sk







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.12.08
Prihlásený: 27.08.18
Príspevky: 68
Témy: 32
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.10.2014 21:08

Aha, rozumiem - no to je pre mňa výhodnejšie písať cez klávesnicu stolného PC. To vieš, v 70.-ke sú už tie tlačítka mobilu akési "malé". Ale ďakujem za rady.

// Spojený príspevok Ned 19.10.14 21:16

Tak máš pravdu - odskúšal som to, na tej mobilnej verzii Pokecu sa mi to pozdáva. Vyskúšam na chalupe. Vďaka.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chatovanie vramci lokalnej siete

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

437

29.06.2012 16:50

Fico Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra